Elewacje - posesjonaci

Z klinkierowymi elewacjami
Stawiając pierwszy i docelowy dom, właściciele zmienili pierwotną technologię budowy, bo koniecznie chcieli mieć bezobsługowe i dekoracyjne elewacje z klinkieru oraz zgrabnie przeorganizowali układ pomieszczeń, zaproponowany w gotowym projekcie.
Man icon Lilianna Jampolska
Elewacje
Najważniejsza jest trwałość elewacji i jej odporność na czynniki zewnętrzne, jak również właściwe dobranie do technologii budowy domu. Oczywiście ładny wygląd jest pożądany, lecz ma znaczenie drugorzędne. Według jakiego klucza skompletowali materiały fasadowe nasi Rozmówcy?
Man icon Lilianna Jampolska
Mariusz – Członek Klubu Budujących Dom, elewację układał w 2016 r.
Dom: murowany, parterowy z użytkowym poddaszem, powierzchnia 129 m2; ściany dwuwarstwowe, z bloczków betonu komórkowego o grubości 24 cm i 15 cm styropianu.
Man icon Lilianna Jampolska
Ada i Igor – Czytelnicy Budujemy Dom, elewację układają od 2018 r.
Dom: dwukondygnacyjny, pow. 250 m2; ściany dwuwarstwowe, z betonu komórkowego o grubości 24 cm i 15 cm styropianu.
Man icon Lilianna Jampolska
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego BudujemyDom! Całkowicie za darmo!
Dominik – Członek Klubu Budujących Dom, elewację układał w 2011 r.
Dom: murowany, piętrowy, powierzchnia 180 m2; ściany z bloczków betonu komórkowego o grubości 24 cm i styropianu (z dodatkiem grafitu) o gr. 18 cm; na termoizolacji umocowano siatkę i zaprawę klejową.
Man icon Lilianna Jampolska
Edyta i Marcin – Czytelnicy Budujemy Dom, elewację układali w 2017 r.
Dom: dwukondygnacyjny, powierzchnia 160 m2; ściany dwuwarstwowe, z poryzowanych pustaków ceramicznych o grubości 24 cm i 12 cm styropianu.
Man icon Lilianna Jampolska