Aktualności

Beton i połysk w nieoczywistym zestawieniu kolekcji SHINE CONCRETE
Najnowsza kolekcja łazienkowa płytek marki Tubądzin łączy w sobie pozornie sprzeczne zestawienie kolorów i faktur, pozwalając uzyskać niebanalne kontrasty i łącząc surową nowoczesność z przepychem.
Nowość marki CREATON - dachówka KAPSTADT czarna w wersji DURATOP PRO
Cementowa dachówka płaska KAPSTADT w wersji DURATOP PRO to nowość w ofercie CREATON. Dzięki połączeniu nowoczesnej formy i modnej, czarnej barwy z eleganckim połyskiem sprawia, że dach jest wspaniałą ozdobą domu. Dachówka jest maksymalnie odporna na działanie promieniowania UV. Czarny kolor o głębokim odcieniu nie blaknie nawet pod wpływem długotrwałej ekspozycji na promienie słoneczne.
Nowość - projekt HOMEKONCEPT 26 wariant 4
Rodzina popularnego projektu HomeKONCEPT 26 powiększyła się o kolejny wariant z dodatkową przestrzenią w garażu 2-stanowiskowym oraz kilkoma innymi zmianami, w stosunku do wersji oryginalnej. Projekt przyciąga uwagę ciekawymi rozwiązaniami architektonicznymi, które nadają bryle wyjątkowego charakteru. Uwagę zwraca przede wszystkim ozdobne belkowanie, które tworzy ażurową pergolę osłaniającą taras wypoczynkowy przed nadmiernym nasłonecznieniem.
GAZKOM - kominowy system powietrzno-spalinowy
Nowa generacja kominków - kominki gazowe - zdobywa powoli polski rynek. Zaprojektowane z myślą o komforcie i bezpiecznej eksploatacji urządzenia wymagają niezawodnego odprowadzenia spalin. Te oczekiwania spełnia dwuścienny, koncentryczny system powietrzno-spalinowy ze stali kwasoodpornej. Przewodem wewnętrznym odprowadzane są spaliny, a zewnętrznym doprowadzane jest powietrze.
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego BudujemyDom! Całkowicie za darmo!
Nowość BUDMAT - zakończenie gąsiora GS-LUX
Zakończenie Gąsiora GS-LUX na krańcach kalenicy zapewnia estetyczną i funkcjonalną ochronę dachu, przy zachowaniu jednorodności materiału.
Okno LUM’UP VETREX - więcej światła i minimalistyczny design
Najnowszy produkt w ofercie Vetrex - okno LUM’UP dzięki węższym profilom i większej powierzchni szyb zapewnia lepsze doświetlenie pomieszczeń. Zaprojektowane dla tego modelu nowatorskie skrzydło ma profile o wysokości zaledwie 68 mm. Złożenie ramy i skrzydła wynosi 106 mm, a węższy słupek ruchomy ma 108 mm szerokości.
Płyty NOVATOR® AKORD
Novator® Akord to proste podłużne formaty elementów z betonu oraz wyjątkowa kolorystyka w perłowych wykończeniach metalic-color. Płyty pokryte są innowacyjną powłoką ochronną Perlon® Lamino, która umożliwia łatwe czyszczenie nawierzchni i zabezpiecza przed wnikaniem trwałych zabrudzeń.
Zestawy podtynkowe AQUA - rozwiązania do każdej łazienki
Zestawy podtynkowe ze stelażami AQUA seria 5 to doskonały wybór do łazienek, w których każdy centymetr ma znaczenie, a to za sprawą ich ultrapłytkiej budowy - jedynie 11 cm. Co więcej, zastosowano w nich szereg nowoczesnych rozwiązań, m.in. pneumatyczne uruchamianie spłukiwania, które zapewnia ciche, płynne i łagodne działanie, wykazuje się też małą awaryjnością.
BE.TURBO - szybkość i bezpieczeństwo
Zastosowanie siłowników z serii BE.TURBO Beninca to idealne rozwiązanie tam, gdzie liczy się każda sekunda. Napędy do bram BE.TURBO otwierają bramy dwukrotnie szybciej niż standardowe siłowniki dostępne na rynku. Jedynie Beninca oferuje siłowniki TURBO zarówno do bram ogrodzeniowych, jak i garażowych.
Klimatyzator i oczyszczacz powietrza w jednym!
JADE Plus marki Haier to nowość na rynku klimatyzacji. Klimatyzator zapewnia nie tylko efektywne chłodzenie i grzanie, jest także oczyszczaczem powietrza. Wydajność oczyszczania jest równie wysoka jak w przypadku najbardziej profesjonalnych urządzeń przeznaczonych wyłącznie do tego celu. Zainstalowany czujnik jakości powietrza pozwala na pełną kontrolę czystości, automatycznie wykrywając zanieczyszczenia.
Okna elewacyjne ENCORE
Nowatorski system ENCORE z wkładkami docieplającymi ma perfekcyjne właściwości termoizolacyjne. Zaprojektowano go z myślą o najlepszej ochronie domu oraz maksymalnej redukcji strat energii.
Geomembrana GEOCHRON HDPE od WARTER POLYMERS
Geomembrana GEOCHRON HDPE to polimerowa bariera geosyntetyczna, której zasadniczą funkcją jest zapobieganie przepływowi cieczy przez konstrukcję, jak również zapobieganie odciekom z przechowywanych materiałów do otaczającego gruntu. Geosyntetyczna bariera polimerowa (GBR-P) w postaci taśmy gładkiej i teksturowanej produkowana jest z najwyższej jakości HDPE, o grubościach: 0,75 mm; 1,0 mm; 1,2 mm, 1,5 mm; 2,0 mm; 2,5 mm i szerokości 5,0-5,3 m.
Pompy ciepła BASIC od GALMET
Najpopularniejsza w Polsce powietrzna pompa ciepła do c.w.u., czyli Basic, zyskała właśnie dodatkową funkcjonalność, która znacznie podnosi komfort obsługi. Mowa o module internetowym, który dotąd dostępny był właściwie tylko w urządzeniach klasy premium. Pozwala on na wygodną zdalną kontrolę parametrów i sterowanie pracą urządzenia poprzez Internet.
SCHÖCK ISOLINK TA-S - elewacja wentylowana bez mostków termicznych
Firma Schöck, wiodący producent nośnych elementów izolacyjnych, bazując na unikalnych właściwościach włókien szklanych, opracowała kotwy termiczne Isolink TA-S, zastępujące konsole podkonstrukcji elewacji wentylowanej oraz kotwy montażowe. Parametry termoizolacyjne kotew zostały potwierdzone certyfikatem niemieckiego Instytutu Domów Pasywnych.
Cegła elewacyjna LONG JOHN
Long John od firmy Wienerberger to wyjątkowa na polskim rynku ceramiczna cegła elewacyjna o niestandardowym, długim (ok. pół metra) formacie i nieregularnej fakturze lica. Z powodu nietypowego rozmiaru element wygląda jak długa ceramiczna belka. Charakterystyczna nieregularna struktura lica powstaje w procesie produkcji przez „rzeźbienie” strumieniem wody.
RUUKKI FRIGGE - blachodachówka modułowa
Ruukki Frigge to nowoczesny i estetyczny dach na każdą kieszeń. Prosta, ciekawa forma oraz bogaty wybór powłok i kolorów blachodachówki modułowej Ruukki Frigge - to cechy, które pozwolą spełnić oczekiwania każdego klienta.
Słupki BLIX rozświetlą ogród
W tym roku do rodziny ogrodzeń i akcesoriów KONSPORT dołączą słupki BLIX, czyli słupki stalowe wyposażone w lampę LED. Lampka umiejscowiona jest w górnej części stalowego słupka. BLIX może zostać wykorzystany w słupku konstrukcyjnym, do którego przykręcone są zawiasy bramy i furtki. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby użyć ich również między wszystkimi lub wybranymi przęsłami w linii ogrodzenia.
ABAX 2 - bezprzewodowe bezpieczeństwo
ABAX 2 to nowoczesny, dwukierunkowy system bezprzewodowy. Umożliwia kompleksową ochronę obiektu oraz terenu wokół niego, a także realizację automatyki budynkowej. Doskonale sprawdzi się jako bezprzewodowe rozszerzenie dla systemów alarmowych bazujących na centralach serii INTEGRA oraz VERSA firmy SATEL. Może współpracować również z dowolną centralą lub sterownikiem automatyki, a także autonomicznie.
WILFREDO LEÓN ambasadorem firmy GALECO
Gwiazda polskiej reprezentacji w siatkówce mężczyzn - Wilfredo León Venero - został oficjalnym ambasadorem Galeco, polskiego producenta systemów rynnowych.
GRUPA FISCHER nagrodzona za najbardziej zrównoważony rozwój w sektorze dużych przedsiębiorstw
Grupie fischer przyznano najbardziej prestiżową i najważniejszą w Europie nagrodę za zrównoważony rozwój - German Sustainability Award w kategorii „dużych przedsiębiorstw”. Właściciel firmy, prof. Klaus Fischer, odebrał ją osobiście.
AUSTROTHERM rozpoczął kampanię „Twoje serce jest dla nas ważne”
W kampanii „Twoje serce jest dla nas ważne” uwaga zostaje skupiona na potrzebie tworzenia dobra. Uzewnętrznia się to w budowaniu bezpieczeństwa, czy to podczas weekendowych, rodzinnych wycieczek na szlakach Jury Krakowsko-Częstochowskiej, czy przy prowadzeniu prac z wykorzystaniem materiałów do termoizolacji. Ważną rolę w tych aktywnościach odgrywa odpowiedzialność, wiarygodność, pasja i całkowite oddanie się misji, czyli wartościom, które są wspólne dla służb ratowniczych GOPR i marki Austrotherm.
Medal ACANTHUS AUREUS 2020 dla firmy JONIEC®
Medal Acanthus Aureus zdobyła firma JONIEC® za projekt i przygotowanie stoiska targowego najbardziej sprzyjającego realizacji strategii marketingowej na Międzynarodowych Targach Budownictwa i Architektury BUDMA 2020 w Poznaniu.
Rozwiązania do łazienek i technika systemowa VIEGA
26 lutego odbyło się spotkanie prasowe w Centrum Szkoleniowym Viega w Warszawie, w którym wzięli udział przedstawiciele mediów branżowych i wnętrzarskich. Główny temat stanowiły nowości produktowe, zaprezentowane na zaktualizowanej ekspozycji, takie jak system podtynkowy Prevista, designerskie przyciski uruchamiające Visign, czy odpływ prysznicowy Advantix Cleviva.
Sponsoring kultury firmy KÄRCHER
Porta Westfalica to miasto w Niemczech, w kraju związkowym Nadrenia Północna-Westfalia. To malownicze, pięknie położone miejsce ma bardzo bogatą i długą historię. W jego okolicy znajduje się monumentalny posąg przestawiający Cesarza Wilhelma. Wzniesiony pod koniec XIX wieku monument wymagał pilnego czyszczenia, gdyż z biegiem lat i dekad zaczęły go szpecić liczne zabrudzenia. Zadania podjęła się firma Kärcher - globalny lider technologii czyszczenia.
Mistrzowie dekarstwa na stoku
Południowy region Polski to niezwykle malownicza okolica. Właśnie tam, FAKRO zorganizowało Konferencję dla Dekarzy oraz I-szą Olimpiadę Dekarską w sportach zimowych. Do Muszyny przybyli przedstawiciele środowiska dekarskiego prawie z całego kraju, niemal ze wszystkich terenowych oddziałów Polskiego Stowarzyszenia Dekarzy.
Szanse i wyzwania - spotkanie handlowe SOKÓŁKA
Jak co roku, marka Sokółka Okna i Drzwi zorganizowała dla pracowników swoich Salonów Sprzedaży oraz Partnerów Franczyzowych spotkanie handlowe połączone z różnego rodzaju warsztatami. Tym razem handlowcy z całej Polski zjechali pod koniec lutego do Łasku, koło Łodzi.
Nowe inwestycje DANFOSS w Polsce
Danfoss rozpoczyna rok 2020 szeroko zakrojonymi inwestycjami w Polsce, strategicznie stawiając na rozwój. Firma rozpoczyna rozbudowę fabryki w Grodzisku Mazowieckim, gdzie zostanie uruchomiona produkcja zaworów chłodniczych i zatrudnienie znajdzie ponad 330 osób. Dodatkowych 25 osób już zatrudniono w tym zakładzie przy nowo otwartych liniach elektronicznych termostatów grzejnikowych Danfoss Eco oraz nowego wyrobu w portfolio spółki Danfoss Saginomiya. Fabryka zlokalizowana w Tuchomiu, dzięki projektowi konsolidacji produkcji węzłów cieplnych na rynek europejski, zwiększy zatrudnienie o ponad 70 osób. Wszystkie te zmiany dadzą sumaryczny wzrost o blisko 450 nowych miejsc pracy, dochodząc do 2200 osób zatrudnionych w Polsce.
Zgarnij nagrody w loterii VIESSMANN!
Z początkiem lutego wystartowała nowa loteria Viessmann 2020. Dzięki niej kupując lub instalując energooszczędne urządzenia marki Viessmann można wygrać cenne nagrody.
Targi INSTALACJE 2020 18-20 listopada 2020
Targi Instalacje w Poznaniu to najważniejsze spotkanie branży instalacyjnej, jedyne, które tak kompleksowo prezentuje ofertę wiodących producentów i dostawców urządzeń, technologii i usług z zakresu techniki grzewczej, klimatyzacyjnej, wentylacyjnej i chłodniczej. Istotne miejsce zajmują zagadnienia z zakresu ekologicznych źródeł energii, zarówno propozycje producentów pomp ciepła, rekuperatorów, jak i fotowoltaiki.
Odkurzacz centralny BVC S700 DE wyróżniony!
Redaktorzy niemieckiego portalu Warenvergleich.de porównali centralne odkurzacze różnych marek celem wybrania najlepszej jednostki spośród dostępnych na rynku. Kryteria, które decydowały o wyborze zwycięzcy to między innymi oferowana moc silnika, wydajność, moc ssąca czy maksymalny przepływ powietrza. W zestawieniu redaktorzy postanowili wyróżnić jednostkę BVC S700 DE jako zwycięzcę zestawienia odkurzaczy centralnych w 2019 r. wraz z oceną bardzo dobrą.
ZŁOTY LAUR KONSUMENTA 2020 dla TERMO ORGANIKI
Największy polski producent styropianu oraz kompletnego systemu ociepleń - firma Termo Organika została nagrodzona prestiżową nagrodą „Złoty Laur Konsumenta 2020” w dwóch kategoriach: „Producenci styropianu” oraz „Systemy ociepleń budynków”. Kolejny raz konsumenci potwierdzili, że darzą Termo Organikę oraz jej produkty najwyższym zaufaniem.
Do 10 000 zł SZWEDZKIEJ DOTACJI do pomp ciepła NIBE
Już 2 marca 2020 r. rozpocznie się nowa edycja Szwedzkiej Dotacji do pomp ciepła NIBE do 10 000 zł. Wszystkim chcącym ogrzać swój dom w czysty, energooszczędny i komfortowy sposób, producent oferuje wsparcie do 5000 zł do pompy ciepła, do 6000 zł do pompy ciepła wraz z rekuperatorem NIBE ERS lub GV-HR, do 9000 zł na zakup pompy ciepła z zestawem paneli fotowoltaicznych NIBE PV. Dotację w wysokości 10 000 zł można otrzymać na zakup pompy ciepła, rekuperatora i zestawu paneli fotowoltaicznych NIBE PV.
BLACHY PRUSZYŃSKI po BUDMIE 2020
Z Międzynarodowych Targów Poznańskich BUDMA 2020 firma Blachy Pruszyński powróciła ze Złotym Medalem oraz statuetką Acanthus Aureus. Debiut nowej powłoki hybrydowej PURMAX spotkał się z ciepłym przyjęciem wśród klientów, ale nie tylko ona cieszyła się zainteresowaniem. Uwagę przyciągały również wyroby przeznaczone do projektów inwestycyjnych. Doskonałym przykładem są płyty warstwowe z rdzeniem z pianki poliuretanowej PIRTECH, które są dostępne w różnych grubościach i przetłoczeniach oraz znajdują zastosowanie na dachu, jak również jako element konstrukcji.
Międzynarodowy konkurs TUBĄDZIN DESIGN AWARDS - dla architektów, projektantów i studentów
Wystartowała III edycja międzynarodowego konkursu Tubądzin Design Awards dla architektów, projektantów i studentów. To jeden z najbardziej cenionych konkursów dla architektów w Polsce.
MONTERIADA 2020 - w trosce o lepszy wymiar budownictwa
W tym roku na stoisku MONTERIADY, podczas targów BUDMA zostały zaprojektowane dwie zupełnie autonomiczne strefy montażowe o zupełnie innej dynamice, choć towarzyszyła im wspólna idea: promocji dobrego montażu zaawansowanych technologicznie rozwiązań. Taki pakiet to bowiem gwarancja satysfakcji klienta.
Budowlana przemiana
Gdy dom jest gotowy czujemy, że najtrudniejsze już za nami. Czasem jednak życie wymusza zmiany. Gdzie kończy się remont, a zaczyna przebudowa? Co nam wolno, a na co musimy uzyskać urzędową zgodę? Zwykle odpowiedzi na takie pytania w pierwszej kolejności szukamy w Internecie.
Aktualne stawki wykonawców na podstawie 1492 ankiet ze stycznia 2020 r.
Pracownia Analiz Rynku Budowlanego (PARB) systematycznie monitoruje stawki wykonawców na terenie całego kraju. Dane są zbierane w postaci ankiet, wypełnianych przez członków KBD (Klubu Budujących Dom). Wartości skrajnie niskie i skrajnie wysokie są odrzucane.
SPACE STEP - wyższy poziom wygody
Jest stabilnym podestem, pojemną szufladą, a dla dzieci siedziskiem. W strefie cokołu nie ma sobie równych. Można wykorzystać go we wszystkich pomieszczeniach, na małym i dużym metrażu. Przydaje się domownikom w każdym wieku. Podest, który może dźwigać nawet 150 kg sprawia, że sięganie do wyższych półek jest dziś prostsze niż kiedykolwiek.
Marzysz o komfortowej i efektownej parterówce? Zobacz projekt „Domu w renklodach 2 (G2)” ARCHON+
To idealna propozycja dla osób, które poszukują projektu nowoczesnego domu parterowego o wygodnym, funkcjonalnie rozplanowanym wnętrzu. Z bryłą budynku połączono obszerny, dwustanowiskowy garaż.
Na wiosenne remonty - nagrzewnica i osuszacz MASTER
Włoska marka MASTER to lider na rynku kompleksowej kontroli klimatu w zakresie ogrzewania, osuszania, chłodzenia i wentylacji. Na czas wiosennych remontów, polecamy bardzo przydatny zestaw urządzeń tego producenta: nagrzewnicę elektryczną MASTER B 3,3 (1,65-3,3 kW), która skutecznie ogrzeje mniejsze pomieszczenia oraz osuszacz powietrza MASTER DH 752 (wydajność 47,2 l/24 h), który przyspieszy proces usuwania nadmiaru wilgoci podczas mokrych prac wykończeniowych, np. ze świeżo tynkowanych lub malowanych ścian.
Kolano cyrkulacyjne NEXUS
Według najnowszych wytycznych, wykonanie cyrkulacji ciepłej wody (c.w.u.) w budownictwie jednorodzinnym nie jest prawnie wymagane, ale podwyższa komfort użytkowania wody przez domowników, oraz wskazuje na mniejsze jej zużycie, a przez to i niższe opłaty za ogrzewanie i ścieki.
System okienny MAX LIGHT - nowość od ALIPLAST
Firma Aliplast uzupełniła swoją ofertę o system okienny Max Light. Okno systemu Max Light wyróżnia się smukłymi profilami i minimalistycznym designem, nadając konstrukcji nowoczesny, industrialny charakter. Tę grupę wyrobów wyróżnia unikatowe wzornictwo, dedykowane nowoczesnym projektom architektonicznym.
KLEIB S4 - gładź gotowa do użycia
KLEIB S4 jest gotową, akrylową masą szpachlową, przeznaczoną do robót wykończeniowych i dekoracyjnych w budownictwie.
Akumulatorowa ręczna pilarka tarczowa DHS900 w ofercie MAKITA
DHS900 to największa w ofercie akumulatorowa ręczna pilarka tarczowa należąca do grupy narzędzi akumulatorowych zasilanych dwoma akumulatorami 18 V.
Żaluzje fasadowe MSUN+
Przestronne wnętrza, oszczędne kolory, prostota kształtów i duże przeszklenia umożliwiające otwarcie przestrzeni domu - to najważniejsze wizytówki nowoczesnego budownictwa. Jego naturalnym uzupełnieniem są cieszące się coraz większą popularnością żaluzje fasadowe.
Kołnierz gumowy RESET od OKPOL
Kołnierz gumowy RESET do okien dachowych to zupełna nowość na rynku stolarki okiennej. Jest całkowicie odporny na naciąganie, uszkodzenia mechaniczne, czynniki atmosferyczne oraz promieniowanie UV. Może być stosowany do większości pokryć dachowych (płaskich, wysokich, łuskowych, z blachy panelowej i dachówki płaskiej), na dachach o kącie montażu od 50 do 900.
Sterowanie bezprzewodowe
Firma OSPEL S.A. oferuje system sterowania bezprzewodowego, którego montaż nie wymaga żadnej ingerencji w istniejącą instalację. Bez konieczności kucia ścian czy układania dodatkowych kabli, można rozbudować funkcje sterowania: oświetleniem, roletami czy bramami. Łączniki do sterowania bezprzewodowego to rozwinięcie flagowej serii osprzętu Sonata, która jest bardzo elegancka, prosta i będzie pasowała do każdego wnętrza.
TECNO R-EVOLUTION - odkurzacze centralne z rewolucyjnym systemem filtracji od SISTEM-AIR
Tecno R-evolution to jedyne odkurzacze centralne, które wykorzystują innowacyjną technologię kontroli i neutralizacji ładunków elektrycznych na powierzchni filtrów, w efekcie czego filtry w odkurzaczu nigdy się nie zapychają, a urządzenie jest praktycznie bezobsługowe.
Manifest nowoczesności - ogrodzenie frontowe TRAWERTYN
Minimalistyczny design linii ogrodzeń Trawertyn jest inspirowany współczesną architekturą, w której geometria i odważne bryły odgrywają kluczową rolę. W skład kolekcji wchodzi przęsło proste, furtka, a także brama dwuskrzydłowa oraz przesuwna.
Okno PVC PRIMO marki WIŚNIOWSKI
PRIMO to wysokiej klasy okna PVC zaprojektowane przez markę WIŚNIOWSKI. Wyposażone zostały w jedno- i dwukomorowe pakiety szybowe o doskonałych parametrach termoizolacyjnych. Współczynnik przenikania ciepła całego okna zaczyna się już od 0,76 W/(m2•K) - dla wymiaru 1480 x 1600 mm z pakietem 2-komorowym.
ENKE HYBRID FILTRATION - najchętniej wybierany model odkurzacza centralnego
Odkurzacze centralne Enke Hybrid Filtration to dotychczas nigdzie niespotykany system filtracji hybrydowej.
System ONEFLOW® - alternatywa dla tradycyjnych zmiękczaczy wody
System OneFlow® jest idealnym rozwiązaniem w walce z kamieniem - trudno rozpuszczalnymi osadami wodorowęglanami. Osadzanie się kamienia powoduje zarastanie rur i obrastanie urządzeń sanitarnych, stwarzając zagrożenie higieniczne oraz znacznie skracając okres eksploatacji urządzeń. W urządzeniach systemu OneFlow® zastosowana została innowacyjna technologia TAC (Template Assisted Crystallization) skutecznie chroniąca przed kamieniem instalację wewnętrzną w gospodarstwach domowych, jak i innych obiektach typu restauracje, hotele, kluby sportowe, baseny.
Rekuperacja - nowoczesne rury TOPFLEX SYSTEM AG
W domach pasywnych, ciepłych dobrze zaizolowanych najczęściej stosuje się system wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła na który składa się głównie urządzenie do rekuperacji oraz przewody. Jeśli chcemy, aby rekuperacja działała bezawaryjnie, należy zwrócić szczególną uwagę na materiały które chcemy wykorzystać. Optymalnym rozwiązaniem jest zastosowanie nowoczesnej rury TopFlex System Ag.
Nowość - drzwi aluminiowe SCHÜCO AD UP
Nowa, uniwersalna platforma Schüco AD UP obejmuje trzy wersje stolarki drzwiowej do różnych typów budynków: drzwi obiektowe serii AD UP 75 BL i AD UP 75 do obiektów publicznych i mieszkaniowych, a także wysoko izolowaną cieplnie wersję do domów jednorodzinnych - AD UP 90. Taka sama, symetryczna budowa profili daje dużą swobodę doboru podzespołów systemowych i wyposażenia. W ramę można wstawić wypełnienie szklane lub nieprzezierny panel lub zakryć ją aluminiowym panelem, z jednej lub obu stron. Skrzydła mogą osiągać duże wymiary - w systemie AD UP 75 nawet do 3 m wysokości i 1,4 m szerokości.