Elewacje - posesjonaci

Elewacje
Ten płaszcz ochronny budynku koniecznie musi być trwały, nienasiąkliwy, odporny na mróz, płowienie koloru, a co najważniejsze - właściwie dobrany do technologii wykonania ścian zewnętrznych. Oto na jakie materiały elewacyjne zdecydowali się Czytelnicy, z którymi rozmawialiśmy.
Man icon Lilianna Jampolska
Kasia - Członkini Klubu Budujących Dom, elewację układała w 2009 r.
Dom: murowany, parterowy z użytkowym poddaszem i garażem, powierzchnia 131 m2. Ściany - trójwarstwowe, z bloczków betonu komórkowego o grubości 50 cm i cegły klinkierowej, z pustką powietrzną o szerokości 6 cm między nimi. Elewacje: wszędzie cieniowana, szkliwiona cegła klinkierowa. Podbitka i orynnowanie - z PVC. Parapety i cokół - z klinkieru.
Man icon Lilianna Jampolska
Marta i Mikołaj - Członkowie Klubu Budujących Dom, elewację układali w 2010 r.
Dom: murowany, dwukondygnacyjny z garażem, powierzchnia 136 m2. Ściany - dwuwarstwowe z poryzowanych pustaków ceramicznych o grubości 24 cm i 15 cm styropianu. Elewacje: tynk silikatowy w kolorze jasnoszarym. Na ganku, przy oknach i na garażu deski elewacyjne z egzotycznego drewna okoume. Podbitka - z PVC. Orynnowanie i parapety - z blachy. Oświetlenie - LED.
Man icon Lilianna Jampolska
Justyna i Olgierd - Członkowie Klubu Budujących Dom, elewację układali w 2016 r.
Dom: dwukondygnacyjny, 176 m2. Ściany - dwuwarstwowe, nośne z bloczków betonu komórkowego o grubości 36 cm, termoizolacja z wełny mineralnej o grubości 15 cm. Elewacje: tynk silikonowy i okładzina z łupka tatrzańskiego o grubości 20 cm; wokół okien i na ścianach - obramowania wykonane ze styropianu. Cokół - wykończony łupkiem tatrzańskim. Podbitka - z drewna. Orynnowanie - z PVC. Parapety - z blachy.
Man icon Lilianna Jampolska
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego BudujemyDom! Całkowicie za darmo!
Krzysiek - Członek Klubu Budujących Dom, elewację układał w 2013 r.
Dom: parterowy, powierzchnia 118 m2. Ściany - jednowarstwowe, z pustaków styropianowych o grubości 35 cm (5 x 15 x 15 cm), rdzeń o grubości 15 cm wylany z betonu. Elewacje: tynk cienkowarstwowy, silikonowo-silikatowy, barwiony w masie na kolor żółty, faktura baranek 1,5 mm. Boniowanie ze styropianu, wykończone tynkiem w kolorze szarym. Podbitka - z PVC. Parapety - z blachy. Cokół - z okładziną betonową, imitującą łupany granit.
Man icon Lilianna Jampolska
Powitaj wiosnę z myjkami Full Control!
Po zimie posesja i dom wymagają szczególnej troski. Elewacja domu, okna, podjazd, taras i ogrodzenie potrzebują gruntownego czyszczenia. Trzeba usunąć mech oraz liście, które zaścieliły trawnik późną jesienią czy przetkać rynny. We wszystkich tych pracach niezbędne okażą się urządzenia wysokociśnieniowe. Warto poznać ich zalety i przekonać się, jak są skuteczne.