Moc montażu w suchej zabudowie
3/2020
4-5 minut
Wygoda i łatwość użycia, niskie Moc montażu w suchej zabudowie koszty oraz niezwykła elastyczność to cechy, dzięki którym sucha zabudowa jest jednym z najczęściej wykorzystywanych materiałów wykończeniowych mieszkań i domów. Jej popularność sprawia, że coraz częściej poszukujemy nie tylko dedykowanych elementów montażowych, ale i skutecznych mocowań. Na jakie mocowania postawić, aby pracować z nią pewnie i bezpiecznie?
Systemy suchej zabudowy najczęściej wykorzystuje się do stawiania ścian działowych, odświeżania aranżacji mieszkania, np. przy pomocy dekoracyjnego sufitu podwieszanego czy funkcjonalnej zabudowy łazienki. To jeden z najtańszych i najszybszych sposobów na przeprowadzenie remontu - w porównaniu do tradycyjnego tynkowania nie wymaga zaangażowania profesjonalnych ekip budowlanych, a czas poświęcony na jego schnięcie, możemy przeznaczyć na dalsze prace wykończeniowe. Lekkie systemy, z których składają się instalacje suchej zabudowy, to specjalnie kształtowane profile stalowe, do których dopasowuje się kształtem i mocuje płyty g-k przed obróbką.
Gdy stoimy przed wyzwaniem zamocowania w tym kruchym podłożu, w marketach budowlanych lub sklepach znajdziemy wiele rodzajów kołków, które przeznaczone są do bezpiecznej pracy z materiałem. Weekendowi majsterkowicze z łatwością poradzą sobie z montażem np. kołków typu ślimak, które dzięki spiralnej budowie z metalu (fischer GKM) lub tworzywa sztu...
Aby przeczytać cały artykuł,
kup dostęp do Budujemy Dom online
kup dostęp do Budujemy Dom online
Uzyskasz dostęp do całego archiwum magazynu Budujemy Dom,
wydań specjalnych oraz miesięcznika Czas na Wnętrze