Porady eksperta - rubryki stałe

Segregowanie śmieci
Mam 5 worków do segregowania śmieci i nadal nie wiem, gdzie wrzucić karton po mleku? A co z kubkami po jogurcie - do zmieszanych czy plastiku? Umyte czy nie?
Montaż podestu tarasowego
Czy bezpośrednio na starych płytkach tarasowych mogę ułożyć podest z elementów modułowych? Lepiej sprawdzi się system drewniany czy kompozytowy? Czy są jakieś ograniczenia w ich stosowaniu?
Garaż w bryle domu czy wolnostojący?
Mam działkę o wymiarach mniej więcej 23 × 30 m. I dylemat, czy budować dom i osobno garaż wolnostojący na jej końcu, czy wybrać projekt z garażem w bryle? Ja wolę garaż w bryle domu, natomiast mąż chce taki z pomieszczeniem gospodarczym na końcu działki. Jakie jest Wasze zdanie?
Okna aluminiowe
Niebawem będę musiała dokonać wyboru okien do naszego domu. Czy warto zainwestować w aluminiowe? Na forum przeczytałam, że aluminium jest zimne?
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego BudujemyDom! Całkowicie za darmo!
Usprawnienie wentylacji grawitacyjnej i odgrzybianie wnętrz
Kupiłem dość stary dom, w którym poprzedni właściciel, dwa lata temu temu wymienił okna. Zauważyłem, że na suficie w kilku pomieszczeniach (pralni, łazience i w kuchni) pojawiły się ciemne plamy, być może to pleśń. Czy przyczyną tych problemów są szczelne okna? Co zrobić by pozbyć się grzybów i wilgoci w domu?
Jak założyć włącznik schodowy?
Mam garaż wolnostojący z dodatkowym wejściem na bocznej ścianie. Niestety, jego oświetlenie jest bardzo niepraktyczne, bo główną lampę sufitową można włączyć lub wyłączyć tylko z jednego miejsca w pobliżu bramy garażowej. Co muszę zrobić, żeby zastąpić go dwoma włącznikami schodowymi? Jednym obok bramy i drugim przy bocznym wyjściu.
Funkcje okuć w meblach kuchennych
Zastanawiamy się z żoną nad wyborem mebli kuchennych. Zorientowaliśmy się, że ich cena w dużej mierze zależy od rodzaju i parametrów zastosowanych okuć oraz innych systemów, wpływających na wygodę użytkowania. Podpowiedzcie, proszę, jaką funkcję one pełnią i czym kierować się przy ich wyborze? Czy bardziej zwracać uwagę na markę, czy może funkcjonalność? I wreszcie czy lepiej zamówić meble w znanej firmie, czy może mniejszym zakładzie stolarskim?