Klimatyzacja - posesjonaci

Klimatyzacja
Nowoczesna klimatyzacja szybko schładza powietrze w pomieszczeniu, ale również może regulować jego wilgotność, oczyszczać z kurzu i zarazków, a także ogrzewać. Takie działanie skłania coraz większą liczbę właścicieli domów do jej zamontowania już podczas budowy, bez czekania na kolejne fale afrykańskich upałów. Kiedy zrobili to nasi Rozmówcy i jak oceniają swoją klimatyzację?
Man icon Lilianna Jampolska
Ela - Członkini Klubu Budujących Dom, klimatyzator ścienny użytkuje od sierpnia 2019 r.
Dom: parterowy z garażem, 136 m2. Ściany w technologii szkieletu drewnianego. Duże okna od wschodu i południa, dobudowano zimny ogród zimowy. Wentylacja mechaniczna z rekuperatorem. Lokalizacja - na nasłonecznionej działce.
Man icon Lilianna Jampolska
Ewelina i Tomek - Czytelnicy Budujemy Dom, klimatyzator stacjonarny użytkują od 2019 r.
Dom: murowany, parterowy z użytkowym poddaszem i garażem; 273,60 m2; dwuwarstwowe ściany z pustaków ceramicznych o grubości 30 cm i 16 cm styropianu; duże okna; wentylacja grawitacyjna. Lokalizacja - w słońcu.
Man icon Lilianna Jampolska
Aneta i Marek - Członkowie Klubu Budujących Dom, klimatyzator przenośny użytkują od lipca 2019 r.
Dom: murowany, trzykondygnacyjny; powierzchnia 176 m2; dwuwarstwowe ściany z pustaków ceramicznych o grubości 24 cm i 12 cm styropianu; okna o standardowej wielkości; wentylacja grawitacyjna. Lokalizacja - w słońcu.
Man icon Lilianna Jampolska
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego BudujemyDom! Całkowicie za darmo!
Bogusia - Czytelniczka Budujemy Dom, stacjonarny klimatyzator użytkuje od 2010 r.
Dom: parterowy z użytkowym poddaszem i z garażem; powierzchnia 179 m2; ściany w konstrukcji szkieletu drewnianego, składające się z (licząc od zewnątrz) tynku akrylowego, styropianu o grubości 2 x 5 cm, płyty OSB, wełny mineralnej o grubości 20 cm, folii budowlanej, płyt g-k; średniej wielkości okna; wentylacja grawitacyjna. Lokalizacja - w słońcu.
Man icon Lilianna Jampolska