Kasia i Kamil - Czytelnicy Budujemy Dom, ściany stawiali w 2014 r.
Dom: murowany, dwukondygnacyjny z garażem; powierzchnia 197 m2. Ściany - trójwarstwowe, murowane. Część konstrukcyjna nośna - z bloczków silikatowych o grubości 30 cm. Warstwa ocieplenia - z wełny skalnej (12 cm).
Elewacje: 1. Cegła klinkierowa o grubości 7 cm, w kolorze beżowo-szarym. 2. Na garażu i wykuszu w salonie - płyty włókno-cementowe z wierzchem imitującym beton. Cokół - z klinkieru. Orynnowanie - ze stali, zagłębione w elewacji. Parapety - ze stali.
Decyzja: Kasia - Nie zrezygnowaliśmy z technologii murów trójwarstwowych, zaplanowanej w gotowym projekcie, ani z wykończenia elewacji cegłą klinkierową i płytami włókno-cementowymi, choć są kosztowne. Jednak przed wydaniem na nie dużej kwoty, woleliśmy się upewnić, czy rzeczywiście będzie to najlepszy wybór, dlatego umówiliśmy się na wizję lokalną na innej budowie. Chociaż musieliśmy pokonać kilkusetkilometrową trasę, to nie żałujemy! Po tej wizycie już na 100% wiedzieliśmy, że wykorzystamy konkretny model elewacyjnej cegły - Tamarin Falls w jasnej beżowoszarej kolorystyce. Dopiero prezentacja w dużej skali i na żywo, a nie same zdjęcia, nas przekonała. Zachwyciliśmy się intrygującym i nowoczesnym wariantem takiej klinkierowej elewacji (wygląda efektowniej w porównaniu ze zrealizowaną w tradycyjnym, ceglastym kolorze). Dostrzegliśmy, że dodaje charakteru prostej bryle domu. Podobnie zresztą, jak okładzina z płyt włókno-cementowych, z wierzchem imitującym porowatą fakturę betonu, któ...
Aby przeczytać cały artykuł,
kup dostęp do Budujemy Dom online
kup dostęp do Budujemy Dom online
Uzyskasz dostęp do całego archiwum magazynu Budujemy Dom,
wydań specjalnych oraz miesięcznika Czas na Wnętrze