Drewno kontra kompozyt
Drewno i elementy kompozytowe je naśladujące są obecnie najbardziej popularnymi (poza kostką i płytami betonowymi) materiałami na nawierzchnię tarasu. Oba rodzaje „desek” mają podobne właściwości i wygląd. Poza tym są trwałe, odporne na działanie słońca, wody i różnice temperatury. Drewno należy jednak systematycznie konserwować. Elementów z kompozytu nie trzeba odnawiać.
Wiosna i lato to pory roku, kiedy coraz więcej czasu spędzamy na świeżym powietrzu. Większość właścicieli domów w słoneczne, ciepłe dni chętnie korzysta z tarasów. Żeby relaks na nich był komfortowy, przede wszystkim powinno się ułożyć na nich trwałą nawierzchnię. Materiał musi być antypoślizgowy, odporny na wysoką i niską temperaturę, słońce, wiatr i deszcz, a nawierzchnia utworzona ze spadkiem, zapewniającym sprawne odprowadzanie wody.
Najpopularniejszym wariantem jest osadzenie tarasu bezpośrednio na gruncie. Do wykończenia nawierzchni duża część inwestorów wybiera drewno i naśladujący je kompozyt.
Oba materiały - choć wyglądają podobnie - różnią się pod kilkoma względami. Aby zdecydować się na jeden z nich, należy porównać ich zalety i wady oraz sposób konserwacji, bo choć aspekt estetyczny jest istotny, w przypadku tarasu - najważniejsza jest trwałość i bezpieczeństwo użytkowania.
Nawierzchnie z drewna egzotycznego tek wyróżniają się oryginalnym kolore...
Aby przeczytać cały artykuł,
kup dostęp do Budujemy Dom online
kup dostęp do Budujemy Dom online
Uzyskasz dostęp do całego archiwum magazynu Budujemy Dom,
wydań specjalnych oraz miesięcznika Czas na Wnętrze