1

Porady eksperta - rubryki stałe

Monitoring wizyjny w gotowym domu
W naszej okolicy doszło ostatnio do kilku włamań. Żeby zwiększyć bezpieczeństwo, chcemy założyć kamery. Jak to zrobić w najprostszy sposób, na co zwrócić uwagę?
Zagospodarowanie wody deszczowej
Słyszałam, że mamy w Polsce deficyt wody pitnej - latem niektóre samorządy zakazały podlewania ogródków i mycia aut wodą z wodociągu. I że nie wykorzystujemy deszczówki - co można z nią zrobić, żeby postępować ekologicznie i jednocześnie zaoszczędzić?
Koza czy kominek?
W nowym domu sami nie możemy się zdecydować, czy lepszy będzie kominek, czy tylko wolnostojący piecyk-koza. Ponadto marzy nam się dodatkowy piec lub kominek w sypialni na piętrze. Które z tych urządzeń jest bardziej godne polecenia? I jakie warunki trzeba spełnić?
Odkurzacz centralny do niewielkiego domu lub mieszkania
Niedługo wprowadzę się do domu w zabudowie szeregowej o powierzchni około 100 m2. Niestety, nie będzie w nim ani garażu, ani innego pomieszczenia gospodarczego, w którym mógłbym umieścić jednostkę centralną, stanowiącą główny element systemu centralnego odkurzania. Czy oznacza to, że muszę zrezygnować z tego systemu w ogóle, czy może są jakieś inne sposoby na montaż odkurzacza?
Budujemy Dom
tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego BudujemyDom! Całkowicie za darmo!
Drzwi przesuwne poruszające się po lub w ścianie
Jestem w trakcie kończenia projektu mojego pierwszego domu. Zastanawiam się nad rodzajem drzwi do spiżarni, do której będzie się wchodzić z kuchni. Żonie podobają się drzwi przesuwne wykonane z jednego kawałka „starego” drewna, poruszające się po szynie zawieszonej do ściany (podpatrzyła takie rozwiązanie na kanałach wnętrzarskich). Wygląda to bardzo efektownie, ale nie wiem czy w kuchni (tłuszcz, para wodna) to się sprawdzi. Ja jestem za skrzydłem chowanym w ścianie. Która opcja najlepiej sprawdzi się w dość małej spiżarni?
Posadź cebulki do doniczek
Nie musisz mieć ogrodu, by cieszyć się kwitnącą wiosną! Skorzystaj z naszych wskazówek i posadź cebulki do doniczek. Sadząc je warstwowo, stworzysz efektowną kompozycję dekoracyjną od marca do maja. Najlepszy czas na sadzenie to przełom września i października. Nie zwlekaj z tym zbyt długo, bo cebulki muszą mieć czas ukorzenić się przed zimą!
Uważaj na ćmę bukszpanową
Ćma bukszpanowa (Cydalima perspectalis) to niewielkich rozmiarów owad, którego żarłoczne gąsienice w ciągu kilku dni mogą doszczętnie ogołocić z liści cały krzew bukszpanu. Inwazja szkodnika trwa w Polsce od kilku lat i to tylko kwestia czasu, kiedy dotrze także do Twojego ogrodu. Nie zwlekaj! Zwalczaj go jak najszybciej! Podpowiadamy, jak to zrobić.
Wzmocnij rośliny przed zimą
Nawożenie gleby jest konieczne! Wzbogać ją w cenną materię organiczną oraz składniki mineralne, by przygotować ogród do zimy i kolejnego sezonu. Odpowiednie zasilanie wzmocni rośliny przed mrozami i zapewni obfite kwitnienie i owocowanie w kolejnym roku. Poznaj proste sposoby na naturalne i mineralne zasilanie gleby.
Zadbaj o trawnik jesienią
Po kilku miesiącach intensywnego użytkowania, a szczególnie po letniej suszy trawnik wymaga naprawy. Późne lato i jesień to najlepsza pora na pielęgnację zmęczonej murawy. Pogoda, zwłaszcza wyrównana temperatura powietrza i większa wilgotność gleby, sprzyja kiełkowaniu nasion i szybkiej regeneracji darni. Wystarczą tylko trzy, odpowiednio przeprowadzone, zabiegi pielęgnacyjne, by odświeżyć trawnik i odpowiednio przygotować go do zimy. Skorzystaj z naszych wskazówek i zrób to właśnie teraz!
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT