Kup teraz Budujemy Dom za 14,90 zł lub i czytaj za darmo!
Budujemy Dom

Elewacje

Nie tylko wizytówka
Elewacja domu to element, który od razu rzuca się w oczy. Jest więc niejako wizytówką budynku. Nie pełni jednak wyłącznie funkcji ozdobnej - jej bardzo ważnym zadaniem jest ochrona muru przed czynnikami atmosferycznymi.
Tynk kwarcowy, czyli czym zastąpić klasyczne tynki o strukturze „baranka”
Systemy ociepleń elewacji budynków, oparte o płyty styropianowe czy też wełnę mineralną, okazały się być prawdziwą rewolucją początku lat 90-tych w polskim budownictwie. Rynkowy sukces tego typu rozwiązań związany był z faktem, iż ówczesne budownictwo nie gwarantowało odpowiedniej termoizolacji, a docieplenie realnie i znacznie obniżało koszty ogrzewania. Siłą rzeczy rola końcowej warstwy przypadła cienkowarstwowym tynkom mineralnym i akrylowym, a później już rozpoczął się okres ogromnej popularności tynków silikatowych, silikatowo-silikonowych i silikonowych. Estetyka wspomnianych tynków stała się standardem, jednocześnie nie zapewniając specjalnie spektakularnego efektu dekoracyjnego. Odpowiedzią na ową „nudę elewacyjną” okazał się być m.in. Tynk kwarcowy marki Francesco GUARDI Collezione - polskiego producenta LAKMA SAT.
Budujemy Dom
14,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego BudujemyDom! Całkowicie za darmo!
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT