Serce domu

Dla wielu osób kuchnia jest sercem domu. Miejscem, gdzie nie tylko przygotowuje się posiłki, ale także spędza czas w rodzinnym gronie przy posiłkach. Nic dziwnego, że przy planowaniu tej przestrzeni inwestorzy często korzystają z usług architekta wnętrz.

Planowaniu kuchni poświęca się zazwyczaj sporo uwagi. Po części wynika to z tego, jaką funkcję w polskiej tradycji pełniło przez lata to pomieszczenie - było nie tylko miejscem spożywania posiłków, ale także integracji mieszkańców. Nawet obecnie, gdy coraz więcej osób jada poza domem, kuchnia jest często - obok salonu - jego wizytówką.

Przy aranżowaniu tej przestrzeni coraz popularniejsze jest korzystanie z usług architekta wnętrz. Stworzenie takiego wnętrza nie jest bowiem łatwe. Trzeba odpowiednio rozmieścić sprzęty, wybrać szafki, zastanowić się nad tym, co położyć na podłodze, co na ścianach i jak rozplanować oświetlenie oraz gniazda elektryczne. Część osób czuje się na siłach, by zaplanować kuchnię samodzielnie. Na pewno jest to dobra

...