Czytaj już od 1 zł
Poznaj ofertę
Vademecum Domu Energooszczędnego 2021
Vademecum Domu Energooszczędnego 2021
Wykup dostęp
Redaktor naczelny poleca

Jakie będą domy energooszczędne budowane w 2021 r.?

Jeszcze bardziej oszczędne niż dotychczas wyposażone w jeszcze więcej nowoczesnych urządzeń. W życie weszły nowe Warunki Techniczne – WT 2021. To przepisy obowiązujące wszystkich budujących nowe domy. Zaostrzają one wymagania odnośnie izolacyjności, czyli ściany, dachy, okna itd. muszą mieć jeszcze niższy współczynnik U. Ponadto budynki mają mieć niższe zapotrzebowanie na energię.

Nasze Vademecum stworzyliśmy na potrzeby wszystkich, którzy planują lub już budują swój wymarzony energooszczędny dom. Aby łatwiej było im odnaleźć się w nowej sytuacji stworzonej przez WT 2021 i podjąć optymalne decyzje.

Tak więc zapraszam do lektury!
Jarosław Antkiewicz
Z-ca redaktora naczelnego

RozwińZwiń
Produkty polecane dla domu energooszczędnego
Trzyszybowe okna dachowe FAKRO Okna trzyszybowe mają zapewniać oszczędność energii cieplnej na poddaszu, a tym samym niższe rachunki za ogrzewanie. Wyposażone w superenergooszczędny, trzyszybowy pakiet wypełniony gazem szlachetnym (kryptonem) okno FTP-V U5 wykonuje to zadanie znakomicie.
Trzyszybowe okna dachowe FAKRO
Trzyszybowe okna dachowe FAKRO
H+H silikaty S Wśród elementów silikatowych H+H grupę produktów przeznaczonych na elewacje stanowią bloczki, cegły i płytki oznaczone literą S. Jest to różnorodna grupa pod względem: kolorystycznym (5 dostępnych kolorów), wymiarowym (elementy o szerokościach: 120, 95, 60 oraz 25 mm) oraz fakturowym (powierzchnia licowa może być gładka lub łupana).
H+H silikaty S
H+H silikaty S
Inteligentny system magazynowania energii LUNA2000- 5/10/15-20 Luna2000- 5/10/15-20 to inteligentny system magazynowania energii, który wykorzystuje w swoich instalacjach fotowoltaicznych wiodąca na rynku branży energii słonecznej firma Eko Prime. Jest on przystosowany do montażu na istniejących już instalacjach PV z inwerterem marki Huawei, z tego względu, że firma od początku produkcji założyła możliwość rozbudowy systemu o właśnie magazyn energii.
Inteligentny system magazynowania energii LUNA2000- 5/10/15-20
Inteligentny system magazynowania energii LUNA2000- 5/10/15-20
MAXIMA COMPACT - nowość Gruntowe pompy ciepła z serii Maxima są marką samą w sobie. W ostatnich latach zgarnęły liczne nagrody branżowe przyznawane najnowocześniejszym, innowacyjnym i ekologicznym urządzeniom grzewczym w Polsce.
MAXIMA COMPACT - nowość
MAXIMA COMPACT - nowość
System NIDA PODDASZE Zabudowa z płyt gipsowo-kartonowych Siniat to rozwiązanie stosowane przy pracach wykończeniowych pomieszczeń znajdujących się na poddaszu. Płyty g-k pozwalają na wykonanie zabudowy o nieregularnej geometrii, łączą się także pod dowolnym kątem, tworząc w ten sposób efektowne załamania. System Nida Poddasze może stanowić zarówno poziomą, jak i ukośną płaszczyznę.
System NIDA PODDASZE
System NIDA PODDASZE
Zupełna nowość na rynku! EKOGROSZEK EXTRA POWER + Palenie wysokokalorycznym ekogroszkiem podnosi wydajność energetyczną i zmniejsza wydatki na zakup opału. Firma Energo stworzyła produkt z myślą o najbardziej wymagających klientach, którym zależy na wydajnym i niskoemisyjnym paleniu w piecach c.o. z podajnikiem. Nowy Ekogroszek Extra Power + charakteryzuje się bardzo wysoką kalorycznością (29 MJ/kg), niską spiekalnością i bardzo niską wilgotnością.
Zupełna nowość na rynku! EKOGROSZEK EXTRA POWER +
Zupełna nowość na rynku! EKOGROSZEK EXTRA POWER +
NVENT RAYCHEM RIM-DRAINTRACE-KIT Nowy elektryczny system grzewczy nVent RAYCHEM RIM-DrainTrace-KIT zapewnia drożność wpustów dachowych zimą. Zaprojektowany tak, aby można go było łatwo zamontować na istniejących wpustach dachowych każdego rodzaju. Sześciokątna, modułowa konstrukcja złożona z ogrzewanych aluminiowych kanałów tworzy optymalne ścieżki odprowadzające wodę z roztopionego śniegu i lodu.
NVENT RAYCHEM RIM-DRAINTRACE-KIT
NVENT RAYCHEM RIM-DRAINTRACE-KIT
Daj się zahypontyzować falownikom HYPONTECH Hypontech to producent wysokiej klasy falowników, który dostarcza swoje rozwiązania w 50 krajach na świecie. Teraz wkracza do Polski - na rynku dostępne są już trójfazowe falowniki Hypontech.
Daj się zahypontyzować falownikom HYPONTECH
Daj się zahypontyzować falownikom HYPONTECH
Kompletny system grzewczy jakości premium Ogrzewanie jest niezwykle ważnym elementem budynku. Powinno być wykonane w taki sposób, aby nie wymagało ani inwestycji, ani uwagi przez kolejne lata, zapewniało jednocześnie komfort i wygodę. Firma Windhager oferuje nie tylko kotły, ale kompletny system grzewczy jakości Premium, gdzie na pierwszym miejscu stawia się jakość produktu oraz komfort użytkownika.
Kompletny system grzewczy jakości premium
Kompletny system grzewczy jakości premium
Podłoga na EUROFLOOR firmy RECTICEL, która zatrzyma ciepło Dobrze zaizolowana podłoga zapewni nie tylko komfort jej użytkowania, ale także skutecznie obniży koszty ogrzewania domu.
Podłoga na EUROFLOOR firmy RECTICEL, która zatrzyma ciepło
Podłoga na EUROFLOOR firmy RECTICEL, która zatrzyma ciepło
Nawiewnik AEROMAT FLEX - idealnie zintegrowany z oknami i konstrukcjami podnoszono-przesuwnymi Higrosterowany AEROMAT flex to nowy nawiewnik w ofercie firmy SIEGENIA, który pozwala na perfekcyjne wykorzystanie dostępnej przestrzeni montażowej. Może być stosowany w oknach oraz systemach HS bez ingerencji w wygląd zewnętrznej elewacji budynku i bez wpływu na funkcjonalność.
Nawiewnik AEROMAT FLEX - idealnie zintegrowany z oknami i konstrukcjami podnoszono-przesuwnymi
Nawiewnik AEROMAT FLEX - idealnie zintegrowany z oknami i konstrukcjami podnoszono-przesuwnymi
TOKA - nowoczesny carport z fotowoltaiką W ofercie firmy Terra oprócz wielu wariantów pergol znajdują się również wysokiej jakości wiaty samochodowe i carporty.
TOKA - nowoczesny carport z fotowoltaiką
TOKA - nowoczesny carport z fotowoltaiką
Płyta do izolacji ścian zewnętrznych ISOVER FASOTERM 35 Płyta z wełny mineralnej skalnej przeznaczona do izolacji ścian zewnętrznych metodą lekką-mokrą. Jako jedna ze składowych systemów ETICS doskonale sprawdzi się w nowym budownictwie, jak i w przypadku termomodernizacji istniejących obiektów.
Płyta do izolacji ścian zewnętrznych ISOVER FASOTERM 35
Płyta do izolacji ścian zewnętrznych ISOVER FASOTERM 35
ISOVER SUPER-MATA - najcieplejsza wełna mineralna Super-Mata to mata z wełny mineralnej szklanej o wysokich właściwościach izolacyjnych, produkowana w technologii ThetmistarTM. Stosuje się ją do izolacji termicznej i akustycznej dachów skośnych pomiędzy krokwiami, poddaszy użytkowych i nieużytkowych, podłóg i stropów drewnianych pomiędzy legarami oraz drewnianej konstrukcji szkieletowej.
ISOVER SUPER-MATA - najcieplejsza wełna mineralna
ISOVER SUPER-MATA - najcieplejsza wełna mineralna
Nowa kolekcja drzwi SOLANO od KRISPOL Wyjątkowo wytrzymały i ciepły system profili aluminiowych, solidne, a zarazem niezwykle stylowe wypełnienia oraz szeroka gama kolorystyczna - wszystko to sprawia, że drzwi SOLANO odpowiadają na potrzeby najbardziej wymagających Klientów.
Nowa kolekcja drzwi SOLANO od KRISPOL
Nowa kolekcja drzwi SOLANO od KRISPOL
Żaluzje fasadowe od KRISPOL Zdobyły serca architektów, projektantów wnętrz i przede wszystkim inwestorów - żaluzje fasadowe to nowy wymiar estetyki wśród osłon do domu i mieszkania.
Żaluzje fasadowe od KRISPOL
Żaluzje fasadowe od KRISPOL
Dachówka KAPSTADT w wersji DURATOP PRO Płaska forma, wyróżniająca estetyka i doskonała funkcjonalność to cechy, dzięki którym dachówka KAPSTADT DURATOP PRO marki CREATON stanowi doskonały wybór dla inwestorów szukających na dach swojego domu nowoczesnych, trwałych i energooszczędnych rozwiązań.
Dachówka KAPSTADT w wersji DURATOP PRO
Dachówka KAPSTADT w wersji DURATOP PRO
Systemy wentylacyjne KAISAI Centrale wentylacyjne KAISAI to wysokowydajne urządzenia z odzyskiem ciepła przeznaczone do wentylacji mechanicznej domów, mieszkań, biur i sklepów, zaprojektowane i wyprodukowane zgodnie z najnowszymi trendami technologicznymi.
Systemy wentylacyjne KAISAI
Systemy wentylacyjne KAISAI
Magazyny energii PYLONTECH od COLUMBUS ENERGY Model Force H2 to najnowsza wersja wysokonapięciowego magazynu energii, który znajdzie zastosowanie zarówno w domach, jak i małych biznesach. Składa się z czterech modułów 96V zapewniających po 3,55 kWh. Modułowy system produktu umożliwia rozbudowę pojemności od 7,1 do 14,2 kWh. Konstrukcja pozwala podłączyć pionowo wiele urządzeń, a tym samym zwiększać pojemność magazynu. Na uwagę zasługuje norma szczelności IP55, szeroki zakres temperatur pracy od -20°C do 60°C, a także 10-letnia gwarancja producenta. Wymiary (mm): 1415 × 450 × 296, waga (kg): 155.
Magazyny energii PYLONTECH od COLUMBUS ENERGY
Magazyny energii PYLONTECH od COLUMBUS ENERGY
DAIKIN ALTHERMA 3 H HT - kwintesencja pompy ciepła Daikin Altherma 3 H HT to urządzenie wyposażone w najnowsze technologie Daikin, na czynnik chłodniczy R32. Poradzi sobie w najzimniejszym klimacie - praca nawet do temp. zewnętrznej -28°C.
DAIKIN ALTHERMA 3 H HT - kwintesencja pompy ciepła
DAIKIN ALTHERMA 3 H HT - kwintesencja pompy ciepła
Odzyskaj ciepło z wody! Komfort wielu, nawet bardzo długich kąpieli i rachunki za ciepłą wodę niższe o 77% Rewolucyjne portugalskie rekuperatory wody ZYPHO to rozwiązanie na miarę XXI wieku. Tak korzystne funkcjonalności w parze z prostą i bezobsługową konstrukcją (urządzenia zasilane są wyłącznie bieżącą wodą!) z całą pewnością wyprzedzają swój czas, wpisując się idealnie w ekonomiczny i ekologiczny trend związany z restrykcyjnymi wymaganiami standardu domów pasywnych (zeroemisyjnych).
Odzyskaj ciepło z wody! Komfort wielu, nawet bardzo długich kąpieli i rachunki za ciepłą wodę niższe o 77%
Odzyskaj ciepło z wody! Komfort wielu, nawet bardzo długich kąpieli i rachunki za ciepłą wodę niższe o 77%
POROTHERM 25 K P+W Nowy pustak uzupełniający w ofercie Wienerberger służy do wykonywania słupów w popularnych ścianach dwuwarstwowych murowanych w technologii tradycyjnej, czyli na zwykłą zaprawę cementowo-wapienną. Po jednej stronie ma otwór o wymiarach 17 cm × 17 cm, który podczas murowania na standardowe przesunięcie murarskie (25 cm) tworzy pionowy kanał w narożu i/lub ścianie.
POROTHERM 25 K P+W
POROTHERM 25 K P+W
POROTHERM D 42.5 T DRYFIX - ciepła i sucha ściana w domu energooszczędnym Ceramiczne pustaki o wysokich parametrach termoizolacyjnych. Ich drążenia są wypełnione wełną mineralną, łącząc w jednym pustaku dwie funkcje - konstrukcyjną i termoizolacyjną. Przeznaczone do budowy ścian zewnętrznych we wszystkich typach budynków energooszczędnych.
POROTHERM D 42.5 T DRYFIX - ciepła i sucha ściana w domu energooszczędnym
POROTHERM D 42.5 T DRYFIX - ciepła i sucha ściana w domu energooszczędnym
Styropian pasywny STYROPMIN Styropian pasywny - często nazywany także grafitowym - jest w kolorze szarym. Barwę tę zawdzięcza dodatkowi grafitu, który poprawia jego właściwości termoizolacyjne. Styropian Styropmin Passive Pro 30 charakteryzuje się współczynnikiem przewodzenia ciepła na poziomie λ  0,030. Im mniejsza wartość współczynnika przewodzenia ciepła, tym styropian jest lepszym izolatorem. W praktyce oznacza to, że płyta jest cieńsza, a tym samym cieńsza może być warstwa izolacji.
Styropian pasywny STYROPMIN
Styropian pasywny STYROPMIN
Wybierz swój komfort Gazowy kocioł kondensacyjny BOSCH CONDENS 5300i WM
Wybierz swój komfort
Wybierz swój komfort
Dom KRĄG w Saunowisku - można w nim zamieszkać na próbę Dom Krąg w saunowisku ma ściany z bali prostokątnych o grubości 90 mm, ale z pełną izolacją termiczną o grubości 160 mm (tak jak robi się to w typowych domach mieszkalnych z pełną izolacją termiczną). Zastosowanie ekologicznych płyt Steicoflex o grubości 160 mm (na życzenie izolację można pogrubić nawet do 200 mm) gwarantuje, że dom jest bardzo ciepły.
Dom KRĄG w Saunowisku - można w nim zamieszkać na próbę
Dom KRĄG w Saunowisku - można w nim zamieszkać na próbę
Kotły indukcyjne PEREKO π. 20 lat gwarancji, 50 lat trwałości! Główne zalety kotłów π to: bezawaryjność, łatwość montażu i wysoka kultura pracy. W konstrukcji urządzenia nie ma elementów ruchomych, które z czasem mogłyby ulec awarii. Jego instalacja nie wymaga ingerencji w budynek lub jego otoczenie.
Kotły indukcyjne PEREKO π. 20 lat gwarancji, 50 lat trwałości!
Kotły indukcyjne PEREKO π. 20 lat gwarancji, 50 lat trwałości!
System ścienny - CZAMANINEK AKU (K5 I K3) Ciepło jest jednym z niewielu sposobów przekazywania energii. By ograniczyć jej bezpowrotną utratę z naszego otoczenia zaprojektowaliśmy pustak, który sprzyja magazynowaniu ciepła - SYSTEM ŚCIENNY CZAMANINEK AKU do ścian wewnętrznych i zewnętrznych.
System ścienny - CZAMANINEK AKU (K5 I K3)
System ścienny - CZAMANINEK AKU (K5 I K3)
Akumulatory ciepła DOMUSA BT DUO / BT DUO ME Zbiorniki BT DUO mają pojemność od 150 do 1000 l. Głównym zadaniem buforów jest przejęcie chwilowego nadmiaru energii kotła na paliwo stałe i utrzymanie jego pracy w najwyższym momencie sprawności spalania. Bufor magazynuje ciepło i przekazuje je do układu grzewczego już po wystygnięciu kotła. Zbiorniki akumulacyjne obniżają również liczbę uruchomień kotłów peletowych ograniczając koszty eksploatacji i zużycia palników oraz energii. Konstrukcja BT DUO zapewnia priorytet produkcji ciepłej wody użytkowej i ułatwi sterowanie systemem grzewczym.
Akumulatory ciepła DOMUSA BT DUO / BT DUO ME
Akumulatory ciepła DOMUSA BT DUO / BT DUO ME
Pompa ciepła + fotowoltaika LG THERMA V MONOBLOC + JINKO SOLAR 360W / 385W / 440W / + SOFAR SOLAR Duet idealny. Obie instalacje stały się już obecnie must-have w nowoczesnym, energooszczędnym budownictwie. Bezobsługowe i ekologiczne źródło ogrzewania oraz zasilająca je energia elektryczna pozyskana ze słońca.
Pompa ciepła + fotowoltaika LG THERMA V MONOBLOC + JINKO SOLAR 360W / 385W / 440W / + SOFAR SOLAR
Pompa ciepła + fotowoltaika LG THERMA V MONOBLOC + JINKO SOLAR 360W / 385W / 440W / + SOFAR SOLAR
Rolety aluminiowe Firma Aliplast oferuje aluminiowe rolety adaptacyjne (Quadro i Round) i podtynkowe (Hide). Prosty montaż, elegancki i uniwersalny wygląd wpiszą się w każdy styl architektoniczny budynku. Możliwość doboru koloru z szerokiej gamy oferty (modne szarości i antracyty, tradycyjne drewno) pozwala dopasować wizualnie roletę do stylu i kolorystki elewacji. Rolety zewnętrzne to wyjątkowy system, który zapewnia nam prywatność i spokój, a także spełnia funkcje izolacji termicznej (latem zmniejszają w znacznym stopniu nagrzewanie się pomieszczeń, zimą redukują koszty ogrzewania.) Rolety sprawdzą się również jako ochrona przed światłem i hałasem z zewnątrz.
Rolety aluminiowe
Rolety aluminiowe
Kompaktowy, gazowy kocioł kondensacyjny VITODENS 111-W Najnowsza generacja produktów Viessmann wyróżnia się nie tylko wysoką efektywnością i niską emisją, wyposażono je również w nowoczesne, cyfrowe rozwiązania, które dla użytkowników oznaczają jeszcze łatwiejszą obsługę systemu grzewczego. Vitodens 111-W to najwyższa klasa kotłów kondensacyjnych o znamionowanej mocy cieplnej od 3,2 do 32,0 kW.
Kompaktowy, gazowy kocioł kondensacyjny VITODENS 111-W
Kompaktowy, gazowy kocioł kondensacyjny VITODENS 111-W
WACHMISTRZ - najtańszy kocioł elektryczny PV ready Decydując się na montaż instalacji fotowoltaicznej lub przynajmniej rozważając budowę domu energooszczędnego, nie sposób pominąć w kalkulacjach ogrzewania elektrycznego. Opcji jest kilka, zaczynając od mat oraz kabli grzewczych, poprzez różne typy kotłów elektrycznych, a na drogich pompach ciepła kończąc. Kotły elektryczne oporowe (z grzałkami) są rozsądnym wyborem - z jednej strony koszt zakupu jest najniższy ze wszystkich dostępnych źródeł ciepła, z drugiej strony eksploatacja przy dobrze ocieplonym budynku, zwłaszcza wspomaganym instalacją PV - nie generuje wysokich rachunków.
WACHMISTRZ - najtańszy kocioł elektryczny PV ready
WACHMISTRZ - najtańszy kocioł elektryczny PV ready
Pompy ciepła TX-9500, TX-16000 Pompy ciepła typu TX 9500 i TX 16000 to urządzenia typu monoblok montowane zewnętrznie. Przeznaczone są do bezobsługowego ogrzewania wody użytkowej oraz instalacji centralnego ogrzewania. Umożliwiają obsługę instalacji c.w.u., bufora, podłogówki i grzejników z zastosowaniem dedykowanego systemu SZTOS.
Pompy ciepła TX-9500, TX-16000
Pompy ciepła TX-9500, TX-16000
Wysoce wydajny moduł JINKO SOLAR z serii TIGER Moduł fotowoltaiczny Tiger mono-facial o mocy 460 W został wykonany w technologiach Tiling Ribbon (TR) oraz half cell, które eliminują przerwę między ogniwami i zwiększają wydajność modułu do 20,65%. O wysokiej sprawności świadczy też dodatnia tolerancja mocy (0~+3%).
Wysoce wydajny moduł JINKO SOLAR z serii TIGER
Wysoce wydajny moduł JINKO SOLAR z serii TIGER
Okno PASSIV-LINE PLUS Okno Passiv-line PLUS charakteryzuje się wysoką izolacyjnością cieplną w dobrej cenie. Przy zastosowaniu szyby z argonem Ug = 0,5 W/(m2·K) z ciepłymi ramkami, okno o wymiarach referencyjnych uzyskuje współczynnik przenikania ciepła Uw = 0,73 W/(m2·K).
Okno PASSIV-LINE PLUS
Okno PASSIV-LINE PLUS
Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii w ofercie SOLEKO POLSKA pozwala na korzystanie z energii słonecznej także w czasie, gdy słońce nie świeci. Jest to rozwiązanie dla zużycia energii do własnych celów, uniezależniając się od wzrostu cen prądu elektrycznego. Systemy tzw. off-grid przyczyniają się do elektryfikacji obszarów położonych z dala od sieci elektrycznej.
Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii
Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii
Pompa ciepła VESTA - wysoka wydajność, cicha praca Vesta to pompa ciepła powietrze/woda firmy SAS - producenta z 40-letnim doświadczeniem w branży urządzeń grzewczych. Powietrzna pompa ciepła to idealne rozwiązanie dla osób poszukujących ekologicznego w użytkowaniu źródła ciepła, które będzie ekonomiczne w eksploatacji.
Pompa ciepła VESTA - wysoka wydajność, cicha praca
Pompa ciepła VESTA - wysoka wydajność, cicha praca
Pompa ciepła HYDRONIC UNIT B HE HYDRONIC UNIT B HE to pompa ciepła typu monoblok przeznaczona do montażu w domach jednorodzinnych, służąca do zaspokajania potrzeb związanych z ogrzewaniem pomieszczeń, chłodzeniem i produkcją ciepłej wody użytkowej. Pompa przygotowana jest do pracy przy temperaturach zewnętrznych sięgających -20°C. Praca jednostki w okresie zimowym jest zoptymalizowana i osiąga wysokie współczynniki sezonowej efektywności energetycznej, także dzięki funkcji odszraniania „Free Defrost”, która przy dodatnich zewnętrznych temperaturach powietrza umożliwia odszronienie wymiennika bez inwersji cyklu. Pozwala to na zminimalizowanie zużycia energii elektrycznej w okresie ogrzewania i na odczuwalne podwyższenie komfortu w pomieszczeniach.
Pompa ciepła HYDRONIC UNIT B HE
Pompa ciepła HYDRONIC UNIT B HE
ECOFLOOR® - maty grzejne do ogrzewania podłogowego domów energooszczędnych Maty grzejne ECOFLOOR® to maty podłogowe dostępne w najszerszym na naszym rynku typoszeregu. Maty grzejne ECOFLOOR® produkowane są w trzech mocach: 160, 100 i 80 W/m2 i około 50 różnych długościach od 0,9 do 32,5 m przy stałej szerokości 0,5 m .
ECOFLOOR® - maty grzejne do ogrzewania podłogowego domów energooszczędnych
ECOFLOOR® - maty grzejne do ogrzewania podłogowego domów energooszczędnych
AUSTROTHERM EPS FASSADA PREMIUM REFLEX Produkt Austrotherm EPS FASSADA PREMIUM REFLEX stosowany jest przez profesjonalistów do izolacji budynków pasywnych oraz miejsc, gdzie należy użyć cieńszej warstwy ocieplenia. Specjalnie opracowana formuła powłoki REFLEX ułatwia bezpieczny montaż i zapewnia dobrą przyczepność kolejnych warstw systemu ETICS, nie obniżając przy tym walorów termicznych ocieplenia. Bazę produktu stanowią cenione przez inwestorów płyty szarego styropianu Austrotherm EPS FASSADA PREMIUM. Płaszczyzna czołowa płyt została pokryta białą powłoką ochronną REFLEX, która zapewnia bezpieczeństwo i pozytywnie wpływa na trwałość całego systemu ETICS.
AUSTROTHERM EPS FASSADA PREMIUM REFLEX
AUSTROTHERM EPS FASSADA PREMIUM REFLEX
Płyty styropianowe FASADA GRAFIT od ARBET Płyty styropianowe Fasada GRAFIT to płyty do zadań specjalnych. Charakteryzują się bardzo dobrymi właściwościami izolacyjnymi. Kolor uzyskuje się dzięki dodatkowi grafitu, co zwiększa absorpcję promieniowania cieplnego. W stosunku do styropianów tradycyjnych GRAFIT izoluje po prostu lepiej. Jednocześnie to płyta bezpieczna dla środowiska oraz zdrowia użytkowników ocieplonych nią budynków.
Płyty styropianowe FASADA GRAFIT od ARBET
Płyty styropianowe FASADA GRAFIT od ARBET
Łączniki LIVOLO - wyszukany design Łączniki dotykowe LIVOLO wyróżnia szlachetny charakter szkła i najwyższa jakość wykonania. Doskonale podkreślą walory każdego pomieszczenia, a minimalistyczny styl doda wnętrzom dyskretnej elegancji.
Łączniki LIVOLO - wyszukany design
Łączniki LIVOLO - wyszukany design
Wielofunkcyjny NIBE SPLIT Pompa ciepła NIBE SPLIT zapewnia aż 58°C na zasilaniu systemu grzewczego z pracy samej sprężarki, a z dodatkowym źródłem ciepła aż do +65°C, będąc tym samym idealnym rozwiązaniem do termomodernizacji budynków, w których użytkownicy chcą zachować istniejący system grzejnikowy. Dzięki wykorzystaniu w pompach ciepła NIBE SPLIT technologii inwerterowej, moc sprężarki dostosowuje się do aktualnego zapotrzebowania budynku na ciepło, dzięki czemu urządzenia te zapewniają wyższą niż tradycyjne pompy, efektywność pracy. Współczynnik sprawności COP pompy SPLIT 6 kW wynosi 5,32 przy A7/W35 wg EN14511. Technologia ta zapewnia większą trwałość, większy komfort i mniejsze zużycie prądu, dzięki czemu mają niski koszt eksploatacji.
Wielofunkcyjny NIBE SPLIT
Wielofunkcyjny NIBE SPLIT
VERTEO® LINE - dla tych, którzy w kwestii efektywności energetycznej mierzą wysoko Verteo Line pozwala znaleźć miejsce na grzejnik tam, gdzie pozornie go brakuje. To rozwiązanie, które zajmuje niewiele miejsca i doskonale pasuje do każdego pomieszczenia. Doskonale nadaje się do pokoi o dużej wysokości, a także małych pomieszczeń, gdzie możliwości montażu grzejnika są ograniczone.
VERTEO® LINE - dla tych, którzy w kwestii efektywności energetycznej mierzą wysoko
VERTEO® LINE - dla tych, którzy w kwestii efektywności energetycznej mierzą wysoko
Schody strychowe Schody strychowe umożliwiają łatwe i bezpieczne wyjście na poddasze nieużytkowe bez konieczności wykonywania kosztownych i zajmujących dużo miejsca schodów stacjonarnych. Schody LWL Extra to drewniane schody nowej konstrukcji o podwyższonych parametrach termoizolacyjnych, które zapewniają wysoki komfort użytkowania. Dzięki zastosowaniu dwóch uszczelek oraz supertermoizolacyjnej klapy o grubości 5,6 cm schody mają 4-tą najwyższą klasę szczelności wg normy EN 12207.
Schody strychowe
Schody strychowe
ALBA VERDELINE - baterie oszczędzające wodę Ekologia w łazience dotyczy przede wszystkim codziennego oszczędzania wody i energii. Mając to na uwadze, należy starannie dobierać wyposażenie. W aranżacji wykorzystano modele baterii z serii Alba VerdeLine marki Ferro.
ALBA VERDELINE - baterie oszczędzające wodę
ALBA VERDELINE - baterie oszczędzające wodę
Oczyszczanie powietrza w systemie rekuperacji Każda instalacja rekuperacji oczyszcza powietrze - robi to poprzez filtry w rekuperatorze. Istnieje jednak sposób zaawansowanego oczyszczania powietrza nawiewanego poprzez system antysmogowy ALPHAclear, który oczyszcza z wirusów, bakterii, zarodników pleśni i grzybów, pyłów będących składnikami smogu oraz wyposaża je w jony ujemne.
Oczyszczanie powietrza w systemie rekuperacji
Oczyszczanie powietrza w systemie rekuperacji
Ekran MPFORT 2F Z doświadczeń ekspertów wynika, że wybierając membrany wstępnego krycia należy w szczególności zwrócić uwagę na ich wytrzymałość, odporność na promieniowanie ultrafioletowe i paroprzepuszczalność. Te dwie pierwsze cechy decydują o trwałości membran, natomiast paroprzepuszczalność o ich skuteczności działania. Para wodna napływa z wnętrza budynku przez cały rok, a może z niego wydostać się na zewnątrz tylko wtedy, kiedy zaistnieją ku temu odpowiednie warunki - głównie właściwa temperatura pod pokryciem. Dopływ pary z wnętrza budynku do dachu trwa stale, a okresy, w których możliwy jest przepływ pary wodnej przez membrany na zewnątrz są znacznie krótsze.
Ekran MPFORT 2F
Ekran MPFORT 2F
Regulator temperatury ELEKTRA CONTROLTEC SMART SMC Regulator ELEKTRA ControlTec Smart SMC jest przeznaczony do sterowania systemami grzewczymi do ochrony przed śniegiem i lodem. Pozwala na niezależną kontrolę dwóch stref grzejnych lub jednej strefy za pomocą dwóch czujników. Dzięki temu można sterować dużymi aplikacjami jak parkingi, ciągi piesze i zjazdy do garażu.
Regulator temperatury ELEKTRA CONTROLTEC SMART SMC
Regulator temperatury ELEKTRA CONTROLTEC SMART SMC
Pompa ciepła STRATEO Czas na ekologiczną rewolucję. Z myślą o naszej planecie oraz niskich rachunkach powstało urządzenie, które opiera się na odnawialnych źródłach energii gwarantując oszczędność.
Pompa ciepła STRATEO
Pompa ciepła STRATEO
Styropian
Prawidłowa izolacja domu energooszczędnego Nowowznoszone budynki, z prawidłowo zaprojektowaną i wykonaną termoizolacją ze styropianu, często można obecnie klasyfikować jako budynki energooszczędne. Sprzyja temu między innymi coraz większa świadomość użytkowników w zakresie korzyści finansowych z inwestowania w wysokiej jakości ocieplenie wszystkich przegród budynku.
Prawidłowa izolacja domu energooszczędnego
Prawidłowa izolacja domu energooszczędnego
Ocieplenie domu energooszczędnego Dom energooszczędny, jak sama nazwa wskazuje, to dom, który charakteryzuje się bardzo niskim zapotrzebowaniem na energię, co przekłada się na oszczędności kosztów eksploatacji oraz ochronę środowiska. Do jego budowy wykorzystuje się technologie i materiały, które pozwalają na uzyskanie odpowiedniej klasy energooszczędności, zgodnie z obowiązującymi warunkami technicznymi, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie. Wymagania określone w tym rozporządzeniu, obowiązujące od początku 2021 roku są bardzo restrykcyjne i obligują uczestników procesu budowlanego do tego, by wszystkie nowo budowane budynki były energooszczędne.
Ocieplenie domu energooszczędnego
Ocieplenie domu energooszczędnego
Mostki termiczne - jak ich uniknąć? Od ściany albo podłogi ciągnie zimnem? W tym miejscu może dochodzić do niekontrolowanej i zwiększonej ucieczki ciepła. Takie miejsca to tzw. mostki termiczne. Ich powstawanie - mimo coraz lepszych technologii i wagi przykładanej do termoizolacji - wcale nie jest rzadkie. W każdym domu będą miejsca, które będą przepuszczać więcej ciepła na zewnątrz. Stawką jest jednak, o ile więcej. A na to mamy wpływ i warto tu właśnie dołożyć wszelkich starań.
Mostki termiczne - jak ich uniknąć?
Mostki termiczne - jak ich uniknąć?
Ocieplenie do każdego miejsca w budynku Styropian to uniwersalny materiał. Izoluje się nim nie tylko ściany ale także fundamenty, podłogi i dachy płaskie. Ponadto w stropach służy jako izolacja akustyczna. Wszystko dlatego, że łączy bardzo dobre parametry cieplne z umiarkowaną ceną, łatwością układania, wytrzymałością i odpornością na wilgoć. Wytrzyma kilkadziesiąt lat, pod warunkiem, że wykonawcy nie popełnią podstawowych błędów.
Ocieplenie do każdego miejsca w budynku
Ocieplenie do każdego miejsca w budynku
Dachy
Izolacja poddasza i ścian zewnętrznych zgodnie z WT 2021 i potrzebami domowników Standard izolacyjności domów jest coraz wyższy, dzięki temu lepszy komfort z użytkowania ogrzewanych pomieszczeń uzyskiwany jest przy niższym zużyciu energii i paliwa. Jakie materiały wybrać, aby izolacja nie tylko spełniała obowiązujące standardy, ale też właśnie zapewniła nam komfort, oszczędności i bezpieczeństwo? Który materiał najlepiej sprawdzi się na poddaszu, a jakie korzyści przyniesie wełna mineralna wykorzystana do izolacji ścian?
Izolacja poddasza i ścian zewnętrznych zgodnie z WT 2021 i potrzebami domowników
Izolacja poddasza i ścian zewnętrznych zgodnie z WT 2021 i potrzebami domowników
Energooszczędne płyty PIR. Izolacja nakrokwiowa POWERROOF. Izolacja posadzki EUROFLOOR Płyta POWERROOF - stosowana jest jako izolacja dachów skośnych nad konstrukcją nośną, wykończenie boków płyt na pióro-wpust pozwala uzyskać jednolitą warstwę izolacji zapobiegającą powstawaniu mostków termicznych. Płyta EUROFLOOR - najcieńsza termoizolacja posadzki stosowana w budownictwie mieszkaniowym i przemysłowym.
Energooszczędne płyty PIR. Izolacja nakrokwiowa POWERROOF. Izolacja posadzki EUROFLOOR
Energooszczędne płyty PIR. Izolacja nakrokwiowa POWERROOF. Izolacja posadzki EUROFLOOR
Rewolucja na dachu! Gdy powstaje produkt o właściwościach wykraczających poza standardowe, warto go chronić patentem. Marma Polskie Folie stworzyła podwójną wysokoparoprzepuszczalną membranę wstępnego krycia, według dopracowywanej przez długie lata nowatorskiej technologii wytwarzania. Ta absolutna nowość - Ekran MPFort 2F charakteryzuje się tym, że oprócz bardzo wysokiej wytrzymałości i trwałości, ma dodatkowe cechy uzyskane dzięki rozdzieleniu dwóch filmów specjalną warstwą buforową.
Rewolucja na dachu!
Rewolucja na dachu!
Dachówka ceramiczna KODA - nowość marki CREATON Dachówka ceramiczna KODA łączy w sobie siłę precyzji i lekkość formy charakterystyczną dla nowoczesnej dachówki zakładkowej wysokiej klasy. Nowość w ofercie marki stanowi efekt poszukiwań przez ekspertów CREATON harmonii pomiędzy ponadczasowym pięknem a perfekcyjną wytrzymałością dachu, zamkniętej w doskonałych proporcjach.
Dachówka ceramiczna KODA - nowość marki CREATON
Dachówka ceramiczna KODA - nowość marki CREATON
Dach, czyli najcieplejsza przegroda Zgodnie z przepisami dachy muszą mieć jeszcze niższy współczynnik przenikania ciepła U niż ściany zewnętrzne. Wszystko dlatego, że ciepło ucieka z domu intensywniej ku górze, niż poziomo przez ściany, a tym bardziej ku dołowi przez podłogę. Chociaż należałoby powiedzieć, że próbuje uciekać, gdyż uniemożliwia mu to właśnie prawidłowo dobrana izolacja dachu.
Dach, czyli najcieplejsza przegroda
Dach, czyli najcieplejsza przegroda
Pompy ciepła i sterowanie ogrzewaniem
Ogrzewanie domu energooszczędnego - co każdy inwestor powinien wiedzieć? Od stycznia 2021 r. inwestorzy planujący budowę i modernizację domu muszą sprostać nowym wymaganiom, określonym w Warunkach Technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie. Nowe wytyczne mają duży wpływ m.in. na wybór systemu grzewczego. Które rozwiązania zapewnią nam energooszczędny i ekologiczny sposób pozyskiwania energii dla domu?
Ogrzewanie domu energooszczędnego - co każdy inwestor powinien wiedzieć?
Ogrzewanie domu energooszczędnego - co każdy inwestor powinien wiedzieć?
Oszczędności z pompą ciepła są na wyciągnięcie ręki Pompa ciepła to rozwiązanie nie tylko ekologiczne, ale przede wszystkim ekonomiczne. Jeśli jesteś na etapie wyboru źródła ogrzewania - to czas, by zastanowić się, dlaczego jeszcze w ogóle się zastanawiasz.
Oszczędności z pompą ciepła są na wyciągnięcie ręki
Oszczędności z pompą ciepła są na wyciągnięcie ręki
Pompy ciepła i ich zalety nad tradycyjnymi źródłami ogrzewania W roku 2006 jako pierwszy producent w Europie Daikin wprowadził do sprzedaży pompę ciepła powietrze-woda do celów ogrzewania pomieszczeń i podgrzewu ciepłej wody użytkowej. Od tego czasu popularność pomp ciepła stosowanych do obiektów rezydencyjnych wzrosła ogromnie. Obecnie inwestorzy indywidualni chętnie rozważają pompy ciepła jako bezobsługowe, nowoczesne i ekonomiczne źródło ciepła dla swoich domów.
Pompy ciepła i ich zalety nad tradycyjnymi źródłami ogrzewania
Pompy ciepła i ich zalety nad tradycyjnymi źródłami ogrzewania
Program Czyste Powietrze i Szwedzka Dotacja idą w parze! Klimat przechodzi zmiany, a zasoby naturalne niedługo się skończą. Czas podjąć zdecydowane kroki! Rezygnacja z paliw kopalnych na rzecz odnawialnej energii jest kluczowa dla nas i dla środowiska. Pompy ciepła są jednym z elementów energooszczędnego i komfortowego systemu, który zapewnia ogrzewanie w okresie zimowym, chłodzenie w okresie letnim, a przez cały rok produkcję ciepłej wody użytkowej oraz kontrolowaną wentylację z odzyskiem energii. Popularność urządzeń NIBE gwałtownie rośnie, tym bardziej że na ich zakup i instalację można dostać wsparcie finansowe w ramach rządowego programu „Czyste Powietrze”, ulgi termomodernizacyjnej oraz organizowanej przez producenta - „Szwedzkiej Dotacji do pomp ciepła NIBE”.
Program Czyste Powietrze i Szwedzka Dotacja idą w parze!
Program Czyste Powietrze i Szwedzka Dotacja idą w parze!
Darmowe ciepło z natury Pompy ciepła to idealne urządzenia do ogrzewania energooszczędnych domów. W nowoczesnych budynkach o niskim zapotrzebowaniu na ciepło świetnie sobie radzą i działają z bardzo wysoką sprawnością, czyli w sposób najbardziej ekonomiczny. Ponadto są przyjazne dla środowiska, bo większość energii, którą oddają do pomieszczeń czerpią z otoczenia budynku. Potrafi ą wykorzystywać ciepło zgromadzone w powietrzu, ziemi lub wodzie.
Darmowe ciepło z natury
Darmowe ciepło z natury
Ogrzewanie podłogowe
Kermi prezentuje nowe systemy ogrzewania i chłodzenia płaszczyznowego x-net W każdym budynku i pomieszczeniu znajdują się duże powierzchnie posadzki oraz ścian. Warto je wykorzystać i przystosować w miarę potrzeb do ogrzewania lub chłodzenia przestrzeni użytkowej. Kermi prezentuje optymalnie dopasowany i właściwie zbilansowany zestaw komponentów systemu x-net.
Kermi prezentuje nowe systemy ogrzewania i chłodzenia płaszczyznowego x-net
Kermi prezentuje nowe systemy ogrzewania i chłodzenia płaszczyznowego x-net
Ogrzewanie podłogowe dla inteligentnego domu z termostatem nVent RAYCHEM SENZ WIFI Niezależnie od rodzaju systemu ogrzewanie podłogowe musi przede wszystkim działać, kiedy jest potrzebne oraz nie działać kiedy nikogo nie ma w domu. Teoretycznie mamy stały harmonogram tygodnia, który można zaprogramować. Jednak nasze plany zmieniają się dynamicznie, a w sezonie wakacyjnym często podejmujemy spontaniczne decyzje, które błyskawicznie zmieniają nasze plany i w konsekwencji czas spędzony w domu. Potrzebujemy zmienić godziny pracy systemu gdy zamierzamy później wrócić do domu, albo wyłączyć gdy prognoza pogody zapowiada upały. Jeszcze ważniejsza jest kontrola systemu przez aplikację w przypadku domu letniskowego - aby zdalnie załączyć system tylko wtedy, gdy się tam wybieramy.
Ogrzewanie podłogowe dla inteligentnego domu z termostatem nVent RAYCHEM SENZ WIFI
Ogrzewanie podłogowe dla inteligentnego domu z termostatem nVent RAYCHEM SENZ WIFI
Chcesz mieć pełen komfort w łazience? Nie zapomnij o ogrzewaniu podłogowym! Kiedy zmieniamy wystrój łazienki jest to jedyny dogodny moment żeby dodać elektryczne ogrzewanie podłogowe. Następna okazja może być dopiero za kilkanaście lat. Dlatego zawsze warto dodać ogrzewanie, nawet jeśli będziemy z niego korzystali tyko kilka zimnych miesięcy w roku.
Chcesz mieć pełen komfort w łazience? Nie zapomnij o ogrzewaniu podłogowym!
Chcesz mieć pełen komfort w łazience? Nie zapomnij o ogrzewaniu podłogowym!
Z ciepłą podłogą Ogrzewanie podłogowe jest bardzo popularne w domach o niskim zapotrzebowaniu na energię. Tym bardziej, że świetnie współpracuje z pompami ciepła i kotłami kondensacyjnymi. Jednak przede wszystkim zapewnia bardzo wysoki poziom komfortu - równomierne ogrzanie całego pomieszczenia i wzorcowy pionowy rozkład temperatury.
Z ciepłą podłogą
Z ciepłą podłogą
Panele PV
Inwestujesz w fotowoltaikę? Wybierz odpowiedni inwerter. Sprawdź, czym się kierować. Inwestycja w fotowoltaikę? Bardzo dobry pomysł! Jednak, aby przyniósł oczekiwane zyski, musi być dobrze przemyślany. Wydajne moduły to jedno, ale równie istotny jest sprawny inwerter. Jak dobrać go do instalacji PV? Po czym mogę poznać, że spełni on moje oczekiwania? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz poniżej.
Inwestujesz w fotowoltaikę? Wybierz odpowiedni inwerter. Sprawdź, czym się kierować.
Inwestujesz w fotowoltaikę? Wybierz odpowiedni inwerter. Sprawdź, czym się kierować.
Powiedz „nie“ rosnącym cenom prądu Minęły już czasy, w których rozmawialiśmy o instalacjach fotowoltaicznych jako nowości zdobywającej popularność w Polsce. Fotowoltaika jest obecnie jednym z najgorętszych tematów wśród właścicieli domów jednorodzinnych.
Powiedz „nie“ rosnącym cenom prądu
Powiedz „nie“ rosnącym cenom prądu
Dom pasywny z fotowoltaiką jako dom zeroenergetyczny W małym skrócie - czym jest dom pasywny? Czym różni się dom pasywny od zeroenergetycznego?
Dom pasywny z fotowoltaiką jako dom zeroenergetyczny
Dom pasywny z fotowoltaiką jako dom zeroenergetyczny
AS Energy - dystrybutor ekologicznych rozwiązań Ekologia odmieniana jest dziś przez wszystkie przypadki. Popularność eko- -rozwiązań nie jest wynikiem chwilowej mody, ale przede wszystkim większej świadomości społeczeństwa w temacie dbania o przyrodę. W ten trend wpisała się marka AS Energy, która oferuje szereg produktów dla domu i firmy sprzyjających środowisku naturalnemu.
AS Energy - dystrybutor ekologicznych rozwiązań
AS Energy - dystrybutor ekologicznych rozwiązań
Własna mała elektrownia Panele PV to w naszym kraju prawdziwy hit w ostatnich latach. Żaden inny segment rynku odnawialnych źródeł energii (OZE) nie rozwija się tak dynamicznie. Jak posiadanie takiej instalacji wpływa na bilans energetyczny budynku i nasze rachunki? Czy można wierzyć sprzedawcom tego rodzaju systemów? Na ile ich obietnice mają pokrycie w rzeczywistości? I czy rzeczywiście panele PV zapewnią nam niezależność energetyczną?
Własna mała elektrownia
Własna mała elektrownia
Vademecum Domu Energooszczędnego 2021
Vademecum Domu Energooszczędnego 2021
Spis treści
Produkty polecane dla domu energooszczędnego
Pompa ciepła STRATEO Regulator temperatury ELEKTRA CONTROLTEC SMART SMC Ekran MPFORT 2F Oczyszczanie powietrza w systemie rekuperacji ALBA VERDELINE - baterie oszczędzające wodę Schody strychowe VERTEO® LINE - dla tych, którzy w kwestii efektywności energetycznej mierzą wysoko Wielofunkcyjny NIBE SPLIT Łączniki LIVOLO - wyszukany design Płyty styropianowe FASADA GRAFIT od ARBET AUSTROTHERM EPS FASSADA PREMIUM REFLEX ECOFLOOR® - maty grzejne do ogrzewania podłogowego domów energooszczędnych Pompa ciepła HYDRONIC UNIT B HE Pompa ciepła VESTA - wysoka wydajność, cicha praca Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii Okno PASSIV-LINE PLUS Wysoce wydajny moduł JINKO SOLAR z serii TIGER Pompy ciepła TX-9500, TX-16000 WACHMISTRZ - najtańszy kocioł elektryczny PV ready Kompaktowy, gazowy kocioł kondensacyjny VITODENS 111-W Rolety aluminiowe Pompa ciepła + fotowoltaika LG THERMA V MONOBLOC + JINKO SOLAR 360W / 385W / 440W / + SOFAR SOLAR Akumulatory ciepła DOMUSA BT DUO / BT DUO ME System ścienny - CZAMANINEK AKU (K5 I K3) Kotły indukcyjne PEREKO π. 20 lat gwarancji, 50 lat trwałości! Dom KRĄG w Saunowisku - można w nim zamieszkać na próbę Wybierz swój komfort Styropian pasywny STYROPMIN POROTHERM D 42.5 T DRYFIX - ciepła i sucha ściana w domu energooszczędnym POROTHERM 25 K P+W Odzyskaj ciepło z wody! Komfort wielu, nawet bardzo długich kąpieli i rachunki za ciepłą wodę niższe o 77% DAIKIN ALTHERMA 3 H HT - kwintesencja pompy ciepła Magazyny energii PYLONTECH od COLUMBUS ENERGY Systemy wentylacyjne KAISAI Dachówka KAPSTADT w wersji DURATOP PRO Żaluzje fasadowe od KRISPOL Nowa kolekcja drzwi SOLANO od KRISPOL ISOVER SUPER-MATA - najcieplejsza wełna mineralna Płyta do izolacji ścian zewnętrznych ISOVER FASOTERM 35 TOKA - nowoczesny carport z fotowoltaiką Nawiewnik AEROMAT FLEX - idealnie zintegrowany z oknami i konstrukcjami podnoszono-przesuwnymi Podłoga na EUROFLOOR firmy RECTICEL, która zatrzyma ciepło Kompletny system grzewczy jakości premium Daj się zahypontyzować falownikom HYPONTECH NVENT RAYCHEM RIM-DRAINTRACE-KIT Zupełna nowość na rynku! EKOGROSZEK EXTRA POWER + System NIDA PODDASZE MAXIMA COMPACT - nowość Inteligentny system magazynowania energii LUNA2000- 5/10/15-20 H+H silikaty S Trzyszybowe okna dachowe FAKRO
Warunki Techniczne 2021
Nowe warunki techniczne 2021 - obowiązkowy wysoki standard
Fundamenty
Na solidnych podstawach
Ściany
Największe przegrody
Ceramika poryzowana
Znacznie cieplejsza wersja cegły
Beton komórkowy
Beton lekki i ciepły
Styropian
Ocieplenie do każdego miejsca w budynku Mostki termiczne - jak ich uniknąć? Ocieplenie domu energooszczędnego Prawidłowa izolacja domu energooszczędnego
Dachy
Dach, czyli najcieplejsza przegroda Dachówka ceramiczna KODA - nowość marki CREATON Rewolucja na dachu! Energooszczędne płyty PIR. Izolacja nakrokwiowa POWERROOF. Izolacja posadzki EUROFLOOR Izolacja poddasza i ścian zewnętrznych zgodnie z WT 2021 i potrzebami domowników
Bezpieczeństwo przeciwpożarowe
Bezpieczeństwo pod skosami
Podłogi i stropy
Izolacja pod stopami i nad głową
Okna fasadowe i dachowe
Ciepłe przegrody z szybami Stolarka aluminiowa
Ciepły montaż okien
Dobre okna dobrze zamocowane
Rolety zewnętrzne
Dodatkowa osłona okien
Bramy garażowe i drzwi
Design, funkcjonalność, energooszczędność - nowoczesna inwestycja według KRISPOL Do domu i do garażu
Sterowanie oknami, roletami, drzwiami
Stolarka smart
Wentylacja
Świeże powietrze bez strat
Nawilżacze i oczyszczacze
Zawsze czyste powietrze
Kotły
Najpopularniejsze źródła ciepła Ogrzewanie elektryczne pozbawione wad? Sprawdź PEREKO π! DOMUSA TEKNIK - kotły na biomasę
Pompy ciepła i sterowanie ogrzewaniem
Darmowe ciepło z natury Program Czyste Powietrze i Szwedzka Dotacja idą w parze! Pompy ciepła i ich zalety nad tradycyjnymi źródłami ogrzewania Oszczędności z pompą ciepła są na wyciągnięcie ręki Ogrzewanie domu energooszczędnego - co każdy inwestor powinien wiedzieć?
Ogrzewanie podłogowe
Z ciepłą podłogą Chcesz mieć pełen komfort w łazience? Nie zapomnij o ogrzewaniu podłogowym! Ogrzewanie podłogowe dla inteligentnego domu z termostatem nVent RAYCHEM SENZ WIFI Kermi prezentuje nowe systemy ogrzewania i chłodzenia płaszczyznowego x-net
Kolektory słoneczne
Woda podgrzewana słońcem
Panele PV
Własna mała elektrownia AS Energy - dystrybutor ekologicznych rozwiązań Dom pasywny z fotowoltaiką jako dom zeroenergetyczny Powiedz „nie“ rosnącym cenom prądu Inwestujesz w fotowoltaikę? Wybierz odpowiedni inwerter. Sprawdź, czym się kierować.
Elementy instalacji PV
Nie tylko panele
Podgrzewacze wody
Ciepła woda nie tylko z kotła
Baterie
Skąd leci woda? Oszczędzamy wodę pod prysznicem
Osprzęt elektroinstalacyjny
Zapanować nad prądem