Pompy ciepła i sterowanie ogrzewaniem

Darmowe ciepło z natury
Pompy ciepła to idealne urządzenia do ogrzewania energooszczędnych domów. W nowoczesnych budynkach o niskim zapotrzebowaniu na ciepło świetnie sobie radzą i działają z bardzo wysoką sprawnością, czyli w sposób najbardziej ekonomiczny. Ponadto są przyjazne dla środowiska, bo większość energii, którą oddają do pomieszczeń czerpią z otoczenia budynku. Potrafi ą wykorzystywać ciepło zgromadzone w powietrzu, ziemi lub wodzie.
Program Czyste Powietrze i Szwedzka Dotacja idą w parze!
Klimat przechodzi zmiany, a zasoby naturalne niedługo się skończą. Czas podjąć zdecydowane kroki! Rezygnacja z paliw kopalnych na rzecz odnawialnej energii jest kluczowa dla nas i dla środowiska. Pompy ciepła są jednym z elementów energooszczędnego i komfortowego systemu, który zapewnia ogrzewanie w okresie zimowym, chłodzenie w okresie letnim, a przez cały rok produkcję ciepłej wody użytkowej oraz kontrolowaną wentylację z odzyskiem energii. Popularność urządzeń NIBE gwałtownie rośnie, tym bardziej że na ich zakup i instalację można dostać wsparcie finansowe w ramach rządowego programu „Czyste Powietrze”, ulgi termomodernizacyjnej oraz organizowanej przez producenta - „Szwedzkiej Dotacji do pomp ciepła NIBE”.
Pompy ciepła i ich zalety nad tradycyjnymi źródłami ogrzewania
W roku 2006 jako pierwszy producent w Europie Daikin wprowadził do sprzedaży pompę ciepła powietrze-woda do celów ogrzewania pomieszczeń i podgrzewu ciepłej wody użytkowej. Od tego czasu popularność pomp ciepła stosowanych do obiektów rezydencyjnych wzrosła ogromnie. Obecnie inwestorzy indywidualni chętnie rozważają pompy ciepła jako bezobsługowe, nowoczesne i ekonomiczne źródło ciepła dla swoich domów.
Oszczędności z pompą ciepła są na wyciągnięcie ręki
Pompa ciepła to rozwiązanie nie tylko ekologiczne, ale przede wszystkim ekonomiczne. Jeśli jesteś na etapie wyboru źródła ogrzewania - to czas, by zastanowić się, dlaczego jeszcze w ogóle się zastanawiasz.
Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego BudujemyDom! Całkowicie za darmo!
Ogrzewanie domu energooszczędnego - co każdy inwestor powinien wiedzieć?
Od stycznia 2021 r. inwestorzy planujący budowę i modernizację domu muszą sprostać nowym wymaganiom, określonym w Warunkach Technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie. Nowe wytyczne mają duży wpływ m.in. na wybór systemu grzewczego. Które rozwiązania zapewnią nam energooszczędny i ekologiczny sposób pozyskiwania energii dla domu?
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT