Styropian

Ocieplenie do każdego miejsca w budynku
Styropian to uniwersalny materiał. Izoluje się nim nie tylko ściany ale także fundamenty, podłogi i dachy płaskie. Ponadto w stropach służy jako izolacja akustyczna. Wszystko dlatego, że łączy bardzo dobre parametry cieplne z umiarkowaną ceną, łatwością układania, wytrzymałością i odpornością na wilgoć. Wytrzyma kilkadziesiąt lat, pod warunkiem, że wykonawcy nie popełnią podstawowych błędów.
Mostki termiczne - jak ich uniknąć?
Od ściany albo podłogi ciągnie zimnem? W tym miejscu może dochodzić do niekontrolowanej i zwiększonej ucieczki ciepła. Takie miejsca to tzw. mostki termiczne. Ich powstawanie - mimo coraz lepszych technologii i wagi przykładanej do termoizolacji - wcale nie jest rzadkie. W każdym domu będą miejsca, które będą przepuszczać więcej ciepła na zewnątrz. Stawką jest jednak, o ile więcej. A na to mamy wpływ i warto tu właśnie dołożyć wszelkich starań.
Ocieplenie domu energooszczędnego
Dom energooszczędny, jak sama nazwa wskazuje, to dom, który charakteryzuje się bardzo niskim zapotrzebowaniem na energię, co przekłada się na oszczędności kosztów eksploatacji oraz ochronę środowiska. Do jego budowy wykorzystuje się technologie i materiały, które pozwalają na uzyskanie odpowiedniej klasy energooszczędności, zgodnie z obowiązującymi warunkami technicznymi, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie. Wymagania określone w tym rozporządzeniu, obowiązujące od początku 2021 roku są bardzo restrykcyjne i obligują uczestników procesu budowlanego do tego, by wszystkie nowo budowane budynki były energooszczędne.
Prawidłowa izolacja domu energooszczędnego
Nowowznoszone budynki, z prawidłowo zaprojektowaną i wykonaną termoizolacją ze styropianu, często można obecnie klasyfikować jako budynki energooszczędne. Sprzyja temu między innymi coraz większa świadomość użytkowników w zakresie korzyści finansowych z inwestowania w wysokiej jakości ocieplenie wszystkich przegród budynku.
Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego BudujemyDom! Całkowicie za darmo!
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT