Odnawiamy elektrykę
Osprzęt, czyli gniazda zasilające i łączniki oświetleniowe to najbardziej wyeksponowane elementy instalacji elektrycznej. Nie tylko na nie patrzymy, ale i używamy ich wiele razy w ciągu dnia. Zwykle po kilkunastu latach decydujemy się na jego wymianę. Ta z pozoru prosta operacja często okazuje się być całkiem poważnym przedsięwzięciem.
CZEGO DOWIESZ SIĘ Z ARTYKUŁU?
Dlaczego trudniej wymienić gniazda, niż łączniki oświetlenioweNa ile można zwiększyć liczbę gniazd, nie wymieniając przy tym przewodówCo jest przyczyną dominacji osprzętu modułowegoJakich błędów trzeba unikać przy wymianie osprzętu
Wszyscy, i to codziennie, korzystamy z osprzętu elektroinstalacyjnego. Robimy to jednak odruchowo, właściwie się nad tym nie zastanawiając - przecież chyba nikt wchodząc do łazienki nie myśli o tym tym, że będzie musiał zapalić w niej światło. Z tego względu jest w pewnym sensie tak, że nie do końca widzimy otaczający nas osprzęt. Zmienia się to dopiero wówczas, gdy któryś z jego elementów się zepsuje, albo zaczynamy myśleć o remoncie. Niekoniecznie musi to być remont instalacji elektrycznej. Także myśląc o zwykłym pomalowaniu ścian zaczynamy dostrzegać, że stary osprzęt niekoniecznie będzie współgrał z nową kolorystyką. Do tego po latach codziennego użytkowania jest brudny, podrapany, czasem uszczerbiony.
Wa...
Aby przeczytać cały artykuł,
kup dostęp do Budujemy Dom online
kup dostęp do Budujemy Dom online
Uzyskasz dostęp do całego archiwum magazynu Budujemy Dom,
wydań specjalnych oraz miesięcznika Czas na Wnętrze