Trwałe, równe, antypoślizgowe

Większość domów jednorodzinnych ma taras spoczywający na gruncie, który może być wykończony deskami, płytami czy też kostką brukową. Deski wyglądają naturalnie i dobrze współgrają z roślinnością. Taras z płyt albo bruku często łączy się płynnie z ogrodową nawierzchnią. W każdym przypadku powierzchnia powinna być trwała, równa (co umożliwi stabilne ustawienie mebli) i najlepiej antypoślizgowa.
CZEGO DOWIESZ SIĘ Z ARTYKUŁU?
Które drewno wybrać na taras
Jakie są zalety paneli kompozytowych
Czy taras z desek można wykonać samemu
Czy bruk nadaje się na taras
Jak zaplanować wielkość i kształt tarasu
Taras stanowi jak gdyby przedłużenie salonu. Jest miejscem relaksu i spotkań domowników. Łączy również budynek z otaczającym go ogrodem. Wygląd i charakter tej przestrzeni wpływa na samopoczucie mieszkańców oraz przybywających gości.
Inwestorzy najczęściej decydują się obecnie na tarasy wznoszone tzw. metodą na sucho, a więc mniejszym nakładem pracy i pieniędzy. Powszechne jest więc stosowanie desek lub paneli kompozytowych wspartych na legarach oraz budowa tarasów ziemnych (z warstw kruszywa), które wykańcza się materiałem brukarskim. Wyroby z betonu i drewna krajowego są bardzo popularne i w przystępnej cenie. Klinkier, kamień, drewno egzotyczne, a także kompozytowe panele są droższe, ale trwalsze. Dostępne dziś produkty - w różnym kolorze, fakturze, kształcie - umożliwiają nam wybudowanie tarasu, o jakim marzymy. Jednak przed podjęciem ostatecznej decyzji warto rozważyć, jaka nawierzchnia będzie najlepiej pasować do naszego domu i ogrodu - w stylu nowoczesnym czy tradycyjnym, dre...
Aby przeczytać cały artykuł,
kup dostęp do Budujemy Dom online
kup dostęp do Budujemy Dom online
Uzyskasz dostęp do całego archiwum magazynu Budujemy Dom,
wydań specjalnych oraz miesięcznika Czas na Wnętrze
