Agnieszka i Wojtek - Członkowie Klubu Budujących Dom, elewacyjne rolety użytkują od 2020 r.

Rolety zewnętrzne: elewacyjne, na wszystkich oknach pionowych. Pancerze - z aluminiowych profili szerokości 40 mm (ocieplonych pianką PU), w kolorze antracyt (po obu stronach, farba proszkowa). Prowadnice - szerokości 70 mm. Skrzynki - wysokości 20 cm, o sześciokątnym przekroju. Klapy rewizyjne - na zewnątrz, od czoła skrzynki. Sterowanie - elektryczne, radiowe; trzy piloty, aplikacja.

Montaż: odbył się w fazie wykańczania domu, trwał 5 godzin. Fachowcy przytwierdzili skrzynki rolet i prowadnice do ram okien, w skrzynkach zamontowali silniki do sterowania. Elektryk doprowadził przewody, przebijając się przez ściany.

Decyzja: Agnieszka - Do założenia rolet zewnętrznych skłoniły nas względy bezpieczeństwa oraz przyzwyczajenie Wojtka z dzieciństwa do spania w ciemności. Argument za roletami, a nie żaluzjami, stanowiła również lepsza termoizolacja - kupiliśmy dom z dużymi oknami, więc zależało nam na zminimalizowaniu strat ciepła w zimie. Dla mnie istotne było jeszcze łatwe uzyskanie poczucia

...