Realne oszczędności w ogrzewaniu? Jak tego dokonać? Zapoznaj się z kilkoma prostymi zasadami!

  1. Zadbaj o szczelność drzwi i okien. Wietrz z głową! Sprawdzając uszczelnienie drzwi i okien oraz wymieniając zniszczone uszczelnienia unikniemy wpuszczania zimnego powietrza, a tym samym strat ciepła. W celu wymiany powietrza w domu należy wietrzyć krótko i intensywnie, czyli maksymalnie 10 minut, przy szeroko otwartym oknie i zamkniętych grzejnikach, w innym wypadku doprowadzimy do wychłodzenia domu i niepotrzebnych strat cieplnych. Natomiast w nocy zasłaniaj okna. Opuszczanie żaluzji i rolet oraz zaciąganie zasłon znacznie utrudnia ciepłu ucieczkę z mieszkania.
  1. Dbaj o sprawność grzejników. Czuwaj nad prawidłową cyrkulacją powietrza. Czasami wystarczy jedynie odpowietrzyć grzejniki po sezonie letnim, co pozwoli na równomierną ich pracę.
  2. Regularnie serwisuj kocioł i czyść komin. Serwis kotła i wizyta kominiarza to najlepszy sposób sprawdzenia, czy nasze urządzenia działają prawidłowo. Instalator wyreguluje kocioł, a tym samym zadba o nasze bezpieczeństwo w trakcie zimy. Czysty komin
...