Instalacje wodociągowe

Ze studni lub z sieci
W każdym domu potrzebna jest woda. Można ją pozyskiwać z własnej studni lub czerpać z wodociągu, o ile budynek podłączony jest do sieci.
Klasyfikacja reakcji na ogień rur i kształtek PVC oraz CPVC NIBCO
Sztandarowym produktem firmy NIBCO są instalacje z tworzyw sztucznych PVC-Ui PVC-C. Mają one wiele zalet wśród których na szczególną uwagę zasługują znakomite właściwości ognioodporne. Potwierdzeniem tych właściwości jest otrzymana przez systemy NIBCO klasyfikacja „Reakcji na ogień” zwana inaczej Euroklasą charakteryzująca bezpieczeństwo pożarowe wyrobów budowlanych.
Armatura instalacyjna z marką FERRO - nowoczesne kurki kulowe F-Comfort
Odpowiadając na coraz wyższe wymagania rynku i klientów firma Ferro S.A. proponuje najwyższej jakości wodne kurki kulowe - serię F-Comfort. Kolekcja zdobyła Złoty Medal na Międzynarodowych Targach Instalacyjnych Poznań Instalacje 2020. W rodzinie F-Comfort dostępne są najpopularniejsze typy zaworów, w najczęściej stosowanych średnicach nominalnych - łącznie ponad 40 modeli, w tym - oprócz kurków nakrętno-nakrętnych i nakrętno-wkrętnych z dźwignią i z motylkiem - zawory czerpalne, spustowe i zawory do rur wielowarstwowych.
Pompy i zestawy pompowe nowej generacji przeznaczone do podnoszenia ciśnienia wody
Firma Belsan działa na europejskim rynku od 1995 r. Swój dynamiczny rozwój zawdzięcza wieloletniemu doświadczeniu kadry technicznej oraz nowatorskim projektom wdrażanym do realizacji przy uwzględnieniu obowiązujących norm i wykorzystując najnowsze technologie, zachowując wysoki standard.
Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego BudujemyDom! Całkowicie za darmo!
Pompy nowej generacji
Jak szybko odpowietrzyć pompę elektroniczną? Jak ruszyć jej wirnikiem i wspomóc uruchomienie przed sezonem grzewczym? Te pytania często słyszeliśmy podczas spotkań z Instalatorami. Dlatego nasz Dział Wdrożeń i Rozwoju opracował innowacyjny typoszereg elektronicznych pomp Mercurio, marki Circula. Pompy mają tuleję inspekcyjną umieszczoną w osi wału, która umożliwia dodatkowe odpowietrzanie i awaryjny rozruch wirnika (Patent nr 232337).
Poznaj nowoczesną technologię podnoszenia ciśnienia w budynkach mieszkalnych - pompa DAB Esybox Diver dla najbardziej wymagających!
Esybox Diver od DAB to rozwiązanie, które zmienia nasz sposób myślenia o technologii podnoszenia ciśnienia w budynkach mieszkalnych. Pierwsza elektronicznie regulowana pompa zatapialna łączy niezawodność i wydajność typoszeregu Dtron z rewolucyjną konstrukcją i komfortem użytkowania elektronicznych zestawów hydroforowych Esybox. Esybox Diver to gwarancja bezpieczeństwa i wydajności, a zarazem niespotykana wszechstronność zastosowań, dzięki której urządzenie jeszcze lepiej odpowiada na potrzeby nawet najbardziej wymagających użytkowników.
IBO ITALY FP4 - włoskie pompy głębinowe ze stali nierdzewnej wykonane w technologii DRY RUN PRO
Dzięki zastosowaniu technologii DRY RUN PRO pompy z serii FP4 charakteryzują się podwyższoną odpornością na zatarcia w przypadku pracy na sucho. Użyte materiały i konstrukcja umożliwiają pompowanie wody na cele spożywcze. Pompa ma odpowiedni certyfikat. Pompy w rozmiarach A, B, D, E wyposażone zostały w wirniki radialne i wyjścia tłoczne o średnicy 1¼", natomiast pompy w rozmiarach F, H, L posiadają wirniki semiaxialne, oraz króćce o średnicy 2".
Doświadczenie i jakość - dewiza firmy Omnigena
Omnigena to firma rodzinna, która nieprzerwanie od ponad trzydziestu lat z powodzeniem działa na rynku branży pompowej. Omnigena Pompy swoim doświadczeniem i jakością zaskarbiła sobie zaufanie klientów, spośród których bardzo wielu jest z firmą od samego początku jej działalności. W swojej filozofii prowadzenia biznesu Omnigena stawia przede wszystkim na uczciwość, solidność, zaufanie, bezpieczeństwo, nie zapominając o permanentnym, ale zrównoważonym rozwoju firmy.
Pozyskaj, zmagazynuj, wykorzystaj wodę deszczową
Patrząc na problemy związane z deficytem wody pitnej na świecie i w Polsce, możemy zmienić spojrzenie na wodę deszczową: woda jako zasób, a nie ściek. Wiąże to ze sobą odwagę w zmianach trendów projektowania budynków wielorodzinnych, hoteli, stadionów, biurowców czy innych obiektów użyteczności publicznej. Ustawa z dnia 20 lipca 2017 Prawo wodne, zmieniła definicję prawną wody opadowej. Deszczówka i wody roztopowe straciły status ścieków.
Zbiornik na deszczówkę
Wodę deszczową należy traktować jako łatwą do pozyskania wodę użytkową, która może być wykorzystana do podlewania ogrodu, mycia pojazdów, czy też prac porządkowych w budynkach i ich otoczeniu. Należy pamiętać, że taką wodę można wykorzystać do zasilania spłuczek w toaletach jak i do pralki.
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT