Pompy ciepła

Naturalne ciepło
Rosnące koszty energii i coraz większa świadomość ekologiczna inwestorów sprawiają, że na popularności zyskują alternatywne źródła energii. Jednym z najbardziej polecanych przez ekspertów jest pompa ciepła, która energię czerpie z natury - z gruntu, wody albo powietrza.
Jak zadbać o trwałość systemu pomp ciepła?
Już na etapie projektowania domu stajemy przed wyborem sposobu ogrzewania budynku. Przyglądając się bliżej konkretnym urządzeniom, szczególną uwagę należy zwrócić na ich żywotność. Powstała instalacja powinna być przede wszystkim trwała i niezawodna.
Dom w standardzie WT 2021 z pompą ciepła
Przygotowując się do budowy domu, warto zapoznać się z nowymi regulacjami, biorąc pod uwagę także urządzenia grzewcze. Zmieniające się co kilka lat przepisy są konsekwencją wdrażania w Polsce dyrektywy Parlamentu Europejskiego w sprawie charakterystyki energetycznej budynków. Dostosowanie do niej warunków technicznych pociąga za sobą zaostrzenie wymagań wobec izolacyjności termicznej przegród zewnętrznych, okien i drzwi, a także współczynnika energii pierwotnej (EP) na potrzeby ogrzewania, wentylacji oraz przygotowania ciepłej wody użytkowej.
Chłodzenie pompą ciepła marki Buderus
Pompy ciepła Buderus to urządzenia chłodnicze, które przy odpowiedniej konfiguracji nie tylko zapewniają komfort cieplny, ale także chłodzenie.
Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego BudujemyDom! Całkowicie za darmo!
Pompa ciepła a instalacja grzejnikowa
Inwestorzy stojący przed wyborem źródła ciepła do nowych, ale także modernizowanych domów zastanawiają się często nad opcją pompy ciepła powietrze-woda. Przyjęło się, że urządzenia te sprawdzają się jedynie w przypadku instalacji podłogowych oraz grzejników niskotemperaturowych. Czy słusznie? Czy starszego typu instalacja grzejnikowa wyklucza efektywną pracę pompy? Jaki czynnik w połączeniu ze sprawdzoną technologią zagwarantuje jej efektywną pracę nawet przy -20°C?
Kiedy pompa ciepła się opłaca?
Zakup pompy ciepła warto rozważyć przede wszystkim wtedy, gdy nie ma dostępu do gazu lub trzeba by budować bardzo długie przyłącze (kilkaset metrów).
Pompa ciepła do c.w.u. Basic 4. generacji!
Przedstawiamy Basic 4. generacji! Najbardziej ekologiczną w historii pompę ciepła do c.w.u. Galmet. Nowy Basic to komfort i ekologia na niespotykanym dotąd poziomie. Nawet 100% energii z OZE. Nowy bezpieczny czynnik chłodniczy. O 28% większa wydajność i rekordowa efektywność. Zupełnie nowy, jeszcze bardziej intuicyjny kolorowy panel sterowania. Poznajcie wszystkie zalety pompy ciepła Basic 4. generacji ‒ sprawdzonego sposobu na „zielone” ciepło w naszych domach.
Nowocześnie i ekologicznie, czyli dlaczego warto ogrzewać pompą ciepła
Pompy ciepła i hybrydowe pompy ciepła zdobywają coraz większą popularność. Przede wszystkim z powodu swoich ekologicznych aspektów. Wykorzystując odnawialne źródła energii są bardzo przyjazne dla środowiska i nie zanieczyszczają powietrza. Jednak nie tylko ekologiczne działanie jest ich głównym atutem. Pompy ciepła całkowicie zastępują inne formy ogrzewania jak kotły na pellet czy kotły węglowe. A dzięki wykorzystywaniu energii pozyskanej z powietrza nie potrzebują dodatkowych pomieszczeń na opał. Mamy więc ciepły dom i komfort ciepłej wody użytkowej przez cały rok, bez konieczności składowania węgla, bez zanieczyszczeń spowodowanych przez spalanie, bez kurzu i sadzy.
Propan R290 - naturalny czynnik chłodniczy przyszłością branży pomp ciepła
W najnowocześniejszych pompach ciepła stosuje się naturalny czynnik chłodzący niepodlegający ustawie SZWO (tzw. F-gazy). Jest to propan (R290), który jest niewątpliwie czynnikiem przyszłości. Stosowany jest m.in. w lodówkach, a z biegiem czasu będzie prawdopodobnie jedynym czynnikiem dopuszczonym dla pomp ciepła. Wyróżnia go bezpieczeństwo oraz niski współczynnik GWP wynoszący zaledwie 3.
Monoblok: pierwszorzędna pompa ciepła
Monoblok to ekologiczna, łatwa w montażu i użytkowaniu powietrzna pompa ciepła do nowych i modernizowanych domów z fabrycznie zainstalowanym i sprawdzonym obiegiem chłodniczym. Jakie korzyści z tego wynikają? Zmniejsza się nakład pracy instalatora i możliwość wystąpienia błędów podczas montażu.
Ogrzewanie i wentylacja WOLF: perfekcyjnie dopasowanie do Twoich potrzeb
Planując budowę nowego domu lub remont obecnego miejsca zamieszkania, wcześniej czy później musimy zmierzyć się z takimi tematami, jak ogrzewanie, wentylacja czy wybór zasobnika do ciepłej wody użytkowej. Warto poświęcić tej kwestii dużo uwagi, bo optymalnie dobrane urządzenia zapewnią zdrowy klimat w pomieszczeniach, a to w nich spędzamy większość naszego życia. Jeśli szukasz produktów, które nie tylko zadbają o zdrowie i komfort mieszkańców, ale przy tym zatroszczą się o Twoje finanse, poznaj markę WOLF, eksperta w dziedzinie nowoczesnych rozwiązań grzewczych i wentylacyjnych.
6 powodów, dla których warto zastosować grupy pompowe ESBE w instalacji grzewczej
Grupy pompowe ESBE do regulacji obiegów grzewczych to urządzenia łączące w jednej zwartej i dobrze izolowanej obudowie kilka elementów instalacji: zawory odcinające z termometrami, zawór zwrotny, pompa cyrkulacyjna, 3-drogowy - obrotowy, progresywny zawór mieszający lub termostatyczny zawór mieszający oraz siłownik lub sterownik.
Gruntowy wymiennik ciepła GEOSTRONG
Gruntowy wymiennik ciepła GEOSTRONG znakomicie spisuje się w układach wentylacji mechanicznej z centralą wentylacyjną lub rekuperatorem do domów jednorodzinnych i wielorodzinnych, obiektów użyteczności publicznej, biur, hal sportowych i produkcyjnych, magazynów, restauracji, pubów, ośrodków zdrowia, szkół.
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT