Na tej platformie możesz przeczytać wszystkie treści z aktualnego, oraz archiwalnych numerów BudujemyDom

Nowości

Aqua Domus kompaktowy, w pełni automatyczny hydrofor domowy
Z możliwością zdalnego sterowania i monitorowania parametrów pracy poprzez aplikację w smartfonie. Urządzenie to jest wyposażone w pompę wielostopniową zintegrowaną z przetwornicą częstotliwości, która pozwala na utrzymanie stałego ciśnienia w instalacji domowej.
AQUAPHOR Kryształ Quadro HB
Kuchenny filtr podzlewozmywakowy do zmiękczania i usuwania bakterii z mętnej wody. Krystalicznie czysta i zdrowa woda. Filtr AQUAPHOR Kryształ Quadro HB to odpowiedź na potrzeby i oczekiwania klientów.
Armatura do instalacji tryskaczowych
NIBCO to amerykańska firma z ponad 115-letnią tradycją o międzynarodowym zasięgu działania. Sprzedaż wyrobów z logo NIBCO jest realizowana do ponad 60 krajów na świecie. NIBCO Sp. z o.o. z siedzibą w Łodzi jest jedynym europejskim oddziałem NIBCO działającym od 1995 roku.
Bateria kuchenna MUNGO z funkcją filtrowania wody
Funkcja filtrowania wody pozwala na picie zdrowej wody prosto z kranu, a dzięki temu znacząco można zredukować ilość plastikowych butelek. Wkład filtrujący jest montowany pod zlewem i co ważne, jest od razu w zestawie z baterią - nie ma dodatkowych kosztów. Filtr wystarcza na 6000 litrów czyli 4000 plastikowych 1,5 litrowych butelek. To 200 kg plastiku mniej wyrzucone na śmietnik!

Eksperci

Czy robot sprzątający może zastąpić odkurzacz centralny?
Roboty sprzątające, czyli samo jeżdżące odkurzacze kuszą reklamami i wizją wyręczenia nas z konieczności sprzątania domu. Sprawdzają się doskonale przy sprzątaniu kurzu i piasku. Natomiast wszyscy ich użytkownicy, szczególnie zamieszkujący domy jednorodzinne, deklarują, że roboty nie zastąpią porządnego cotygodniowego sprzątania.
Dla jeszcze łatwiejszej kontroli nad domem i mieszkaniem: nowa, ulepszona aplikacja ABB-free@home® Next
Dane opublikowane przez Fortune Business Insights wskazują, że do 2025 r. możemy spodziewać się wzrostu globalnego rynku rozwiązań dla inteligentnych domów do ponad 114 mld USD (z 45,8 mld USD w 2017 roku). ABB również od lat obserwuje rosnące zainteresowanie taką ofertą, a teraz wprowadza pakiet nowych udogodnień do swojego systemu automatyki budynkowej, które zwiększają bezpieczeństwo i efektywność energetyczną domu.
Dlaczego warto zainwestować w fotowoltaikę?
Polska znajduje się na trzecim miejscu w Europie pod względem przyrostu nowych mocy w fotowoltaice. Przydomowe instalacje słoneczne cieszą się bardzo dużą popularnością w naszym kraju. Wynika to z faktu, iż taka inwestycja pozwala na spore oszczędności w rachunkach za energię elektryczną oraz na niezależność od kolejnych podwyżek cen prądu.
Dobór i montaż klimatyzatora - na co zwrócić uwagę?
Sprawnie działająca instalacja klimatyzacji zależy od kilku czynników. Najważniejszym z nich jest dobór odpowiedniej wielkości urządzeń, biorąc pod uwagę obliczeniowe zyski ciepła, a jeśli urządzenia mają pełnić funkcję grzewczą - straty ciepła.
Budujemy Dom
5,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!

Kotły gazowe i olejowe

Bezpiecznie w domowej kotłowni gazowej
O to, by eksploatacja kotłowni była nie tylko wygodna, ale przede wszystkim bezpieczna dla osób mieszkających w domu, należy zadbać już na etapie jej projektowania. W naszym kraju istnieją przepisy wręcz regulujące stosowanie urządzeń do wykrywania i pomiaru gazów. §158 ust. 5 oraz §158 ust. 6 Rozporządzenia Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie, określające w jakich pomieszczeniach należy stosować urządzenia sygnalizacyjno- odcinające dopływ gazu oraz zawór odcinający, będący elementem składowym systemu detekcji gazu.
Kocioł gazowy zgodny z WT 2021
Zastąpienie starego kotła nowoczesnym kondensacyjnym jest korzystne zarówno z finansowego, jak i ekologicznego punktu widzenia. Teraz zmiana w związku z nowymi wymogami technicznymi jest konieczna. Zgodnie z regulacjami ekoprojektu dla kotłów na paliwa stałe obowiązuje tylko najwyższa klasa, czyli 5. Tylko takie urządzenia te znacząco zmniejszają emisję gazów i pyłów.
Kocioł kondensacyjny do ogrzewania domów i mieszkań
Na rynku pojawiają się coraz nowsze kotły gazowe do ogrzewania domów i mieszkań. Wśród nich znajdziemy atrakcyjny cenowo kocioł kondensacyjny o wysokiej efektywności Vitodens 100-W. Został on wyprodukowany z myślą o nowych oraz modernizowanych instalacjach grzewczych - zarówno w domach jednorodzinnych, jak i budynkach wielorodzinnych.
Na płynne paliwo
Gaz to jedno z najtańszych paliw, dlatego nie dziwi, że zasilane nim urządzenia grzewcze są w naszym kraju tak rozpowszechnione. Kotły olejowe nie cieszą się takim powodzeniem, choć mają sporo zalet.
Ekologiczne kotły na pellet i ekogroszek
Firma TEKLA jest uznanym na rynku techniki grzewczej producentem ekologicznych kotłów centralnego ogrzewania na pellet i ekogroszek. Od początku swojej działalności firma stawia przede wszystkim na wysoką jakość, komfort i bezpieczeństwo oferowanych przez siebie produktów. Aby sprostać oczekiwaniom swoich klientów firma wdraża do produkcji coraz to nowsze rozwiązania techniczne i konstrukcyjne.
Kotły c.o. na pellet i ich zalety
System centralnego ogrzewania jest niezbędny dla zapewnienia komfortu termicznego osobom przebywającym w budynku. Jego sercem jest kocioł c.o., który powinien być odpowiednio dobrany pod względem wydajności. Do najlepszych zaliczają się kotły na pellet. Są one nie tylko ekonomiczne w eksploatacji, ale mają też wiele innych zalet. Dlaczego warto postawić właśnie na takie modele?
Kotły na ekogroszek, kotły na pelet, kotły elektryczne, pompy ciepła
Firma Komiz® to producent nowatorskich, wielokrotnie nagradzanych, ekologicznych urządzeń grzewczych zarówno na paliwa kopalne, biomasę jak i energię odnawialną.
Najlepszy sposób na ogrzewanie domu jednorodzinnego
Wielu inwestorów już na etapie wyboru działki budowlanej zadaje sobie pytanie - czym ogrzewać dom? Gaz ziemny, pompa ciepła, a może pellet? Aby korzystać z gazu ziemnego niezbędne jest podłączenie domu do sieci gazowej oraz wykonanie przyłączy i instalacji gazowej wewnątrz domu. Nie obejdzie się też bez złożenia odpowiednich wniosków w gazowni i zatrudnienia instalatora.
Ekonomiczne ogrzewanie elektryczne? Eksperci Kospel podpowiadają, jak zmniejszysz koszty ogrzewania
Kotły elektryczne to zaawansowane urządzenia grzewcze, zapewniające bezobsługową pracę i komfortową eksploatację. Nie wydzielają spalin, nie powodują niskiej emisji – gwarantują czyste i ekologiczne ogrzewanie. Przy planowaniu instalacji grzewczej z użyciem kotła elektrycznego warto zwrócić uwagę na kilka czynników. Dzięki nim ograniczymy koszty ogrzewania nawet kilkukrotnie.
Kotły elektryczne w budownictwie energooszczędnym
Budujemy coraz cieplejsze domy. Inwestorzy, w porównaniu z sytuacją sprzed kilkunastu lat, mają obecnie dostępnych szereg narzędzi do zdobywania wiedzy i wymiany doświadczeń, które znacząco ułatwiają podejmowanie rozsądnych decyzji. Nikt obecnie nie kwestionuje dodatkowych wydatków na grubsze ocieplenie, trzyszybową stolarkę okienną z ciepłym montażem, czy eliminację mostków cieplnych. Nie budzi także zdziwienia coraz większa popularność wentylacji mechanicznej z rekuperacją. Wybór sposobu ogrzewania to nadal kwestia sporna, gdzie droga do uzyskania konsensusu jest wciąż odległa.
Przesiądź się na elektryka - nowe elektryczne kotły grzewcze marki BOSCH
Bosch wprowadził na rynek nową grupę urządzeń. Tronic Heat 3500 to linia kotłów elektrycznych przeznaczonych do centralnego ogrzewania i przygotowania ciepłej wody użytkowej. Cały typoszereg to siedem modeli o mocach od 4 do 24 kW. Urządzenia mają wbudowane naczynie wzbiorcze oraz pompę obiegową do c.o. Nowoczesny panel sterowania umożliwia łatwą obsługę, a wbudowana automatyka zapewnia oszczędną pracę i utrzymanie komfortu cieplnego w ogrzewanych pomieszczeniach.
Wiele zalet, jedna wada
Kotły elektryczne, jak każde źródło ciepła, mają zalety i wady. Największe atuty to komfortowa i bezpieczna eksploatacja, a także brak konieczności budowy kominów i magazynowania paliwa. Mankamentem jest wysoka cena prądu, jednak korzystając z drugiej taryfy można sporo zaoszczędzić.
W zasobniku albo przepływowo
Ciepła woda użytkowa, czyli c.w.u., może być przygotowywana w zasobniku, niejako na zapas, lub przepływowo, czyli dopiero w momencie odkręcenia kranu. Czym różnią się te warianty?
Zgodne działanie
Połączenie w jednej instalacji kominka z kotłem jest w wielu przypadkach zasadne. Aby urządzenia działały zgodnie, niezbędne jest zatrudnienie doświadczonego fachowca.
Akumulacja ciepła i nie tylko
Zbiorniki akumulacyjne i buforowe są ważnymi elementami instalacji grzewczej. Odpowiednio dobrane, zwiększają sprawność całego układu.
Dwupłaszczowy biwalentny wymiennik GREEN LINE PLUS do fotowoltaiki
Wymiennik GREEN LINE PLUS stosowany jest do podgrzewania wody użytkowej w domach jednorodzinnych, mieszkaniach, pensjonatach, w budynkach użyteczności publicznej (umywalnie, toalety) - kilka punktów poboru wody.
Elektryczne ogrzewacze przepływowe, pojemnościowe i wymienniki c.w.u.
Podgrzewacze przepływowe są najbardziej energooszczędnym sposobem na uzyskanie ciepłej wody. Zużywają energię elektryczną tylko w momencie przepływu wody, pozwalają na jej ciągły, nieograniczony pojemnością zbiornika pobór.
Sposoby na ciepłą wodę. Przemyślane rozwiązania. Jakość w cenie.
Wybierając podgrzewacz wody mamy do wyboru wiele opcji: możliwych źródeł ciepła, technologii, materiałów. Czy ma korzystać z zewnętrznych źródeł ciepła, czy być samodzielnym urządzeniem? Czy może wykorzystać odnawialne źródła energii? Jak wybrać podgrzewacz, który będzie nam służył przez długie lata?
Centralne ogrzewanie - wolność wyboru czy samoograniczenie?
Nasze decyzje co do wyboru technologii budowy domu są ostateczne. Jedną z nich jest konfiguracja instalacji centralnego ogrzewania. Czy komfort cieplny stanowi ważny element komfortu życia w NASZYM WYMARZONYM DOMU? Każdy bez wahania odpowie: TAK! Co zatem sprawia, że inwestor za własne pieniądze podejmuje decyzje prowadzące do brzemiennego w skutki samoograniczenia się w procesie kształtowania jak najszerzej pojętego komfortu cieplnego?
Czy na serio potrzebujemy ogrzewania kanałowego?
Ogrzewanie kanałowe niezmiennie rodzi pytania: Czy na pewno potrzebuję grzejnika w podłodze tuż przy oknie? Czy rzeczywiście przestrzeń przy oknie wymaga dodatkowego ogrzewania? Czy będzie zimno od okna? Czy nie można pozostawić normalnego ogrzewania w domu? Można. Ale można żałować.
Efektywność grzejników aluminiowych
Efektywność grzewcza - co tak naprawdę oznacza? Dlaczego warto wybierać te grzejniki, które mają tę efektywność większą? Czy to oznacza, że będzie nam cieplej? Cieplej nie, ale bardziej komfortowo.
Przekaźniki ciepła
Grzejniki pełnią rolę przekaźników ciepła pomiędzy urządzeniem grzewczym a pomieszczeniem. Nowoczesne modele, o bardzo efektownym wyglądzie, mogą też stanowić ozdobę wnętrz.
Chcesz mieć pełen komfort w łazience? Nie zapomnij o ogrzewaniu podłogowym!
Kiedy zmieniamy wystrój łazienki jest to jedyny dogodny moment żeby dodać elektryczne ogrzewanie podłogowe. Następna okazja może być dopiero za kilkanaście lat. Dlatego zawsze warto dodać ogrzewanie, nawet jeśli będziemy z niego korzystali tyko kilka zimnych miesięcy w roku.
Ciepła podłoga
Ogrzewanie podłogowe jest bardzo komfortowe w użytkowaniu. Zapewnia bowiem równomierny rozkład ciepła w całym wnętrzu. Pod warunkiem, że jest odpowiednio zaprojektowane i wykonane.
Istotna rola rozdzielaczy w instalacji ogrzewania podłogowego
Nowoczesne instalacje grzewcze po kilkunastu latach od ich wprowadzenia na rynek polski zyskały powszechność stosowania. Nastąpiła wręcz rewolucyjna zmiana w technologii wykonywania instalacji i stosowanych w nich materiałach.
Ogrzewanie nowej generacji
Nowoczesna instalacja zapewniająca optymalną temperaturę w budynku może być dwufunkcyjna i można ją estetycznie ukryć. Zastąpi grzejniki zabierające miejsce we wnętrzu oraz masywne klimatyzatory. Takie użycie oferuje płaszczyznowy system ogrzewania/chłodzenia firmy KERMI.
Elektryczne ogrzewanie podłogowe i przeciwoblodzeniowe, promienniki podczerwieni
Elektryczne ogrzewanie płaszczyznowe stosowane jest jako podstawowy lub dodatkowy system ogrzewania w budynkach mieszkalnych i użyteczności publicznej oraz na zewnątrz do ochrony przed oblodzeniem schodów, podjazdów (kable grzejne rezystancyjne ECOFLOOR®, maty grzejne ECOFLOOR®), rynien (kable grzejne samoregulujące PROTEKTOR), do ochrony rur przed zamarzaniem (PFP automatyczne przewody grzejne, kable grzejne samoregulujące PROTEKTOR).
Sposoby na śnieg i lód
Zalegający w strefie okapu dachu śnieg i zwisające z rynien sople lodu nie tylko mogą uszkodzić orynnowanie, ale są też groźne dla znajdujących się w pobliżu ludzi. Niebezpieczny jest też lód pokrywający dojazd do garażu. Rozwiązaniem tych problemów jest zamontowanie instalacji przeciwoblodzeniowej.
Systemy ogrzewania elektrycznego dla budownictwa mieszkalnego i przemysłowego
Firma ELEKTRA została utworzona w 1985 roku i jest obecnie jednym z największych producentów systemów elektrycznego ogrzewania w Europie Środkowej. Ogrzewanie podłogowe ELEKTRA stosowane jest wewnątrz budynków, w domach mieszkalnych wolnostojących, budownictwie wielorodzinnym, budynkach użyteczności publicznej.
Kontrola nad ciepłem
Niezależnie od tego, jakie urządzenie jest źródłem ciepła w domowej instalacji grzewczej, należy dbać o to, by temperatura w pomieszczeniach osiągała zakładany poziom komfortowy, a jednocześnie starannie pilnować, by nigdy go nie przekraczała.
6 powodów, dla których warto zastosować grupy pompowe ESBE w instalacji grzewczej
Grupy pompowe ESBE do regulacji obiegów grzewczych to urządzenia łączące w jednej zwartej i dobrze izolowanej obudowie kilka elementów instalacji: zawory odcinające z termometrami, zawór zwrotny, pompa cyrkulacyjna, 3-drogowy - obrotowy, progresywny zawór mieszający lub termostatyczny zawór mieszający oraz siłownik lub sterownik.
Chłodzenie pompą ciepła marki Buderus
Pompy ciepła Buderus to urządzenia chłodnicze, które przy odpowiedniej konfiguracji nie tylko zapewniają komfort cieplny, ale także chłodzenie.
Dom w standardzie WT 2021 z pompą ciepła
Przygotowując się do budowy domu, warto zapoznać się z nowymi regulacjami, biorąc pod uwagę także urządzenia grzewcze. Zmieniające się co kilka lat przepisy są konsekwencją wdrażania w Polsce dyrektywy Parlamentu Europejskiego w sprawie charakterystyki energetycznej budynków. Dostosowanie do niej warunków technicznych pociąga za sobą zaostrzenie wymagań wobec izolacyjności termicznej przegród zewnętrznych, okien i drzwi, a także współczynnika energii pierwotnej (EP) na potrzeby ogrzewania, wentylacji oraz przygotowania ciepłej wody użytkowej.
Gruntowy wymiennik ciepła GEOSTRONG
Gruntowy wymiennik ciepła GEOSTRONG znakomicie spisuje się w układach wentylacji mechanicznej z centralą wentylacyjną lub rekuperatorem do domów jednorodzinnych i wielorodzinnych, obiektów użyteczności publicznej, biur, hal sportowych i produkcyjnych, magazynów, restauracji, pubów, ośrodków zdrowia, szkół.
Wykorzystać słońce
Zakup i montaż kolektorów słonecznych to sposób na wykorzystanie darmowej energii słonecznej. Niestety, w naszym klimacie instalacja solarna może być jedynie uzupełnieniem podstawowego źródła ciepła.
AVIA Solar z zieloną energią w przyszłość
AVIA Solar to marka należąca do UNIMOT Energia i Gaz. Jej gwarantem jest spółka UNIMOT S.A. z 27-letnim doświadczeniem na rynku paliwowym i energetycznym. AVIA Solar to odpowiedź na dynamiczny rozwój odnawialnych źródeł energii w Polsce i rosnące w tym zakresie potrzeby klientów. Posiada multiproduktową ofertę systemów fotowoltaicznych dla klientów zainteresowanych redukcją kosztów za energię elektryczną, uzupełnioną możliwością odkupu energii z instalacji, jak również sprzedaż energii elektrycznej do klienta końcowego. AVIA Solar oferuje klientom kompleksowe rozwiązania również w zakresie magazynów energii oraz pomp ciepła.
Boom na fotowoltaikę
Do niedawna najpopularniejszym odnawialnym źródłem energii, poza biomasą, były kolektory słoneczne. Obecnie mamy do czynienia z boomem na fotowoltaikę, którą wspierają ogólnopolskie i lokalne programy inwestycyjne.
Dach solarny SunRoof w Twoim samowystarczalnym domu
Dziś nie wystarczy po prostu zaprojektować dom. Nie chodzi już tylko o funkcjonalność czy trwałość materiału. Trzeba pomyśleć o swoim stylu życia - zrównoważonym, komfortowym, naładowanym dobrą energią. Jak to osiągnąć? Dzięki nowym możliwościom produkcji i wykorzystania energii z dachem solarnym SunRoof.
Inwertery fotowoltaiczne Growatt - serce Twojej instalacji PV!
Firma Growatt New Energy posiada silną i stabilną pozycje na rynku zarówno światowym, jak i europejskim. Niezmiennie zajmuje ona pierwsze miejsce w Azji pod względem ilości zamontowanych inwerterów w segmencie instalacji dla użytkowników prywatnych. Ponadto na rynku światowym od kilku lat znajduje się w TOP 3. Growatt na przestrzeni swojej działalności na rynku inwerterów fotowoltaicznych stał się pionierem w technologii bezpieczeństwa i diagnostyki.
Armatura instalacyjna z marką FERRO - nowoczesne kurki kulowe F-Comfort
Odpowiadając na coraz wyższe wymagania rynku i klientów firma Ferro S.A. proponuje najwyższej jakości wodne kurki kulowe - serię F-Comfort. Kolekcja zdobyła Złoty Medal na Międzynarodowych Targach Instalacyjnych Poznań Instalacje 2020. W rodzinie F-Comfort dostępne są najpopularniejsze typy zaworów, w najczęściej stosowanych średnicach nominalnych - łącznie ponad 40 modeli, w tym - oprócz kurków nakrętno-nakrętnych i nakrętno-wkrętnych z dźwignią i z motylkiem - zawory czerpalne, spustowe i zawory do rur wielowarstwowych.
Doświadczenie i jakość - dewiza firmy Omnigena
Omnigena to firma rodzinna, która nieprzerwanie od ponad trzydziestu lat z powodzeniem działa na rynku branży pompowej. Omnigena Pompy swoim doświadczeniem i jakością zaskarbiła sobie zaufanie klientów, spośród których bardzo wielu jest z firmą od samego początku jej działalności. W swojej filozofii prowadzenia biznesu Omnigena stawia przede wszystkim na uczciwość, solidność, zaufanie, bezpieczeństwo, nie zapominając o permanentnym, ale zrównoważonym rozwoju firmy.
IBO ITALY FP4 - włoskie pompy głębinowe ze stali nierdzewnej wykonane w technologii DRY RUN PRO
Dzięki zastosowaniu technologii DRY RUN PRO pompy z serii FP4 charakteryzują się podwyższoną odpornością na zatarcia w przypadku pracy na sucho. Użyte materiały i konstrukcja umożliwiają pompowanie wody na cele spożywcze. Pompa ma odpowiedni certyfikat. Pompy w rozmiarach A, B, D, E wyposażone zostały w wirniki radialne i wyjścia tłoczne o średnicy 1¼", natomiast pompy w rozmiarach F, H, L posiadają wirniki semiaxialne, oraz króćce o średnicy 2".
Klasyfikacja reakcji na ogień rur i kształtek PVC oraz CPVC NIBCO
Sztandarowym produktem firmy NIBCO są instalacje z tworzyw sztucznych PVC-Ui PVC-C. Mają one wiele zalet wśród których na szczególną uwagę zasługują znakomite właściwości ognioodporne. Potwierdzeniem tych właściwości jest otrzymana przez systemy NIBCO klasyfikacja „Reakcji na ogień” zwana inaczej Euroklasą charakteryzująca bezpieczeństwo pożarowe wyrobów budowlanych.
Bezzapachowe oczyszczalnie ścieków HABA
Firma HABA jest rodzinną firmą, powstałą w 1993 r. Naszą misją jest efektywna ochrona naturalnych zasobów wodnych i promowanie rozsądnej gospodarki wodno-ściekowej. Zajmujemy się produkcją przydomowych i osiedlowych oczyszczalni ścieków. Naszą ofertę uzupełniają separatory tłuszczu oraz węglowodorów, systemy zagospodarowania wód opadowych, przepompownie oraz biopreparaty.
Historia spłuczek podtynkowych Geberit
Na świecie znane od prawie 60 lat. Do Polski zawitały dopiero w latach 90., w ślad za wieloma innymi nowinkami i technologiami z Zachodu. Podtynkowe spłuczki do toalet Geberit, bo to o nich mowa, dzisiaj są standardem.
Jak w?prosty sposób zwiększyć wygodę użytkowania zbiornika na ścieki?
Znowu wylało Ci szambo bo nie dopilnowałeś zamówienia wozu asenizacyjnego lub dopiero rozważasz zakup zamkniętego zbiornika na ścieki? Zastanów się czy nie zainstalować w nim czujnika - sygnalizatora zapełnienia szamba. Cykliczne zaglądanie do zbiornika nawet dla użytkowników będących w pełni sił nie jest ani wygodne, ani przyjemne ale niestety konieczne.
Mądry Polak… przed inwestycją, czyli dlaczego warto planować
Budowa domu jest jak maraton - odpowiednio się do niej przygotuj. Finansowo i projektowo. Unikniesz wtedy przykrytych niespodzianek, dodatkowych kosztów i zmarnowanych szans na lepsze rozwiązania. Chcesz przecież jak najmniej przeszkód w trakcie budowy, zadowalającego finiszu i spokoju na długie lata. Najwięcej czasu spędzasz nad wstępną dokumentacją i projektem w skali makro. A co z dobrym przemyśleniem elementów mniejszych? Niech nie generują dodatkowych kosztów, a w codziennym użytkowaniu - frustracji!
Czysta i przejrzysta
Woda czerpana z własnej studni często wymaga uzdatniania. Ale nawet ta z sieci może być niesmaczna lub twarda. Rozwiązaniem są stacje uzdatniania, które poprawiają jakość kranówki.
Rekomendowane urządzenia do uzdatniania wody w 2021 roku
Wiosna to czas planowania prac w domu i mieszkaniu. Przedstawiamy najlepsze produkty do uzdatniania wody, które polecamy na 2021 rok.
Eleganckie odpływy liniowe - propozycje JOMO na 2021 rok
Nowoczesne łazienki charakteryzują się wrażeniem przestronności, geometrią i minimalizmem. Jednym z rozwiązań, które warto wziąć pod uwagę podczas planowania aranżacji, jest odpływ liniowy. Jest nie tylko praktyczny, ale i elegancki.
Jaki odpływ liniowy dobrać do naszego projektu nowej kabiny prysznicowej?
Remontując łazienkę stajemy przed decyzją jak ma wyglądać nasza kabina prysznicowa oraz jakiej długości odpływ liniowy powinien zostać dobrany do naszego projektu kabiny. Polecamy urządzenia czeskiej marki Chudej s.r.o. dostępne w naszym sklepie internetowym ventox.pl.
Nowoczesne odwodnienie
Łazienkowy odpływ liniowy to nowoczesny element, który coraz częściej zastępuje tradycyjny brodzik prysznicowy. Nie tylko świetnie się prezentuje, ale jest też bardzo wygodny w użytkowaniu.
Uniwersalne wpusty obiektowe Ecoguss - idealne we wszystkich fazach projektowania
Ecoguss to wpusty o uniwersalnym zastosowaniu, wykonane z materiałów kompozytowych, które posiadają gwarancję spełnienia wszystkich przepisów przeciwpożarowych.
ArmaFlex® Duct Plus Alu - wymagaj więcej od izolacji kanałów wentylacyjnych
Podstawową funkcją izolacji kanałów wentylacyjnych jest zapobieganie stratom energii, kontrola kondensacji oraz ochrona pomieszczeń przed hałasem. Dziś od dobrej izolacji powinniśmy jednak wymagać znacznie więcej. ArmaFlex® Duct Plus Alu to nowoczesny materiał izolacyjny, który dodatkowo zapewni ochronę instalacji przed korozją, zwiększy bezpieczeństwo pożarowe oraz świetnie sprawdzi się także w pomieszczeniach czystych: nie pyli i jest zmywalny, a dodatkowo zapewnia estetyczny wygląd.
Centrale rekuperacyjne dla wymagających
Wraz z rosnącą świadomością o znaczeniu jakości powietrza którym oddychamy, Polacy coraz częściej szukają sposobu na czyste powietrze w domu. Najwydajniejszą metodą walki z zanieczyszczeniami powietrza jest montaż wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła (tzw. rekuperacji). Centrale rekuperacyjne PremAIR o wysokiej wydajności - do 90,3 % odzysku ciepła - to nowoczesna seria rekuperatorów z doskonałymi parametrami technicznymi oraz prostą obsługą.
Jak zapewnić sprawną, energooszczędną wentylację bez smogu i alergenów?
Wybierając nowoczesną stolarkę okienną i drzwiową kierujemy się estetyką, ergonomią ale przede wszystkim komfortem użytkowania. Zwracamy uwagę na szereg współczynników i parametrów, a wszystko po to, aby skutecznie oddzielić domowe zacisze od hałasu i często nieprzyjaznych warunków atmosferycznych. Jednak decydując się na szczelną stolarkę musimy pamiętać również o wentylacji, ponieważ to ona odpowiada za wymianę powietrza, dostarcza tlen do naszego organizmu, a także usuwa szkodliwe gazy i związki, powstające wewnątrz budynku.
Komfortowa wentylacja PRO-VENT dla domu z czystym i świeżym powietrzem
Firma PRO-VENT, ceniony producent kompletnych rozwiązań do wentylacji, podpowiada jak powinien wyglądać system wentylacji (rekuperacji) by cieszyć się naprawdę czystym i świeżym powietrzem w domu. Oferta PRO-VENT to coś więcej niż pojedyncze produkty, to harmonijny system wentylacyjny mający pozytywny wpływ na zdrowie i znacząco podnoszący komfort w domu.
Na co zwrócić uwagę przy wyborze klimatyzatora? Wyzwanie: Klimatyzator dla komfortowego klimatu
Dziś trudno sobie wyobrazić odpoczynek, pracę czy inne aktywności we własnym domu czy mieszkaniu, gdy jest zbyt gorąco lub za zimno. Warto więc zawczasu zadbać o komfort przebywania w danym pomieszczeniu. Zapewniają go klimatyzatory - urządzenia, które dostosowują temperaturę we wnętrzu pomieszczenia do Twoich potrzeb.
Nowa generacja klimatyzatorów pokojowych Bosch z serii Climate: 3000i oraz 5000i
Linia klimatyzatorów pokojowych Climate marki Bosch to pełen zakres funkcjonalności, który pozwala na dopasowanie pracy urządzeń do potrzeb każdego domownika. To urządzenia, które wyposażone są w liczne filtry, dzięki którym zadbasz o zdrowie, a przy tym oszczędzają energię i zapewniają spokój na długie lata. Pamiętajmy, że dobre samopoczucie zależy od powietrza.
Nowy wymiar klimatyzacji! Komfort i czystsze powietrze w domu
Japońska firma Panasonic z modelem Etherea zdobywa rynek klimatyzatorów domowych dzięki wykorzystaniu najnowszej technologii nanoe™ X. Ta unikalna technologia w połączeniu z wysoką klasą energetyczną, interesującym wzornictwem i zdalnym sterowaniem tworzy produkt najwyższej jakości.
Płyny do instalacji ERGOLID
Firma Boryszew ERG to znany i ceniony producent płynów dedykowanych dla segmentu budowlanego oraz instalacyjnego. Zapewnia kompleksowe rozwiązania dla obiektów mieszkalnych, biurowych, przemysłowych, rolniczych, handlowych oraz sportowych. Oferta Boryszewa to wysokiej jakości niezamarzające płyny na bazie glikoli.
Jakich zasad przestrzegać, aby uniknąć błędów przy montażu systemu centralnego odkurzania?
Instalacja systemu centralnego odkurzania nie jest instalacją trudną do zaprojektowania i ułożenia. Ważne są jednak zasady, których należy zdecydowanie przestrzegać, aby uniknąć błędów.
Komfortowe sprzątanie
Odkurzacze centralne stają się standardem w nowo budowanych domach. Wielu inwestorów docenia ich bezsprzeczne zalety: cichą i wydają pracę, a także komfort użytkowania.
Nowoczesny system sprzątający
Aby zminimalizować obowiązki domowe, powstały roboty sprzątające, które pracują gdy nas nie ma, jednak nadal wymagają częstego opróżniania śmieci. A gdyby tak… zautomatyzować w pełni proces sprzątania? Gdyby robot mógł jeździć i sprzątać, a zabrudzenia same by znikały? Połączenie robota sprzątającego z odkurzaczem centralnym nie byłoby idealne?
Odkurzaj z czystą przyjemnością!
Czy odkurzanie może być przyjemne? Z całą pewnością prędzej czy później stanie się stałą, rutynową koniecznością, warto więc zadbać nie tylko o zadowalającą skuteczność, ale i o pożądany komfort.
Ponad dachem
Komin pełni w każdym domu bardzo ważną rolę - odprowadza na zewnątrz zużyte powietrze oraz dym i spaliny, powstające we wszelkiego rodzaju urządzeniach grzewczych.
Powietrzno-spalinowy system kominowy GAZKOM
Nowa generacja kominków - kominki gazowe - zdobywa powoli rynek polski. Zaprojektowane z myślą o komforcie i bezpiecznej eksploatacji urządzenia wymagają niezawodnego odprowadzenia spalin. Odpowiedzią na te potrzeby jest stalowy, koncentryczny system powietrzno-spalinowy GAZKOM.
Lepszy ciąg
Niewystarczający ciąg kominowy lub nawet jego brak to często spotykany problem. Można go rozwiązać montując na kominie specjalną nasadę.
Domowe ognisko
Kominek i koza mogą być zarówno ozdobą salonu, jak i dodatkowym źródłem ciepła. W przeciwieństwie do popularnych dawniej palenisk otwartych, osiągają wysoką sprawność grzewczą i nie marnują wyprodukowanej energii.
Dom z energią
Trudno obecnie wyobrazić sobie dom pozbawiony zasilania elektrycznego. Każdy korzysta przecież nie tylko z oświetlenia, ale i całego szeregu odbiorników prądu - sprzętu AGD, urządzeń grzewczych czy elektroniki. Dlatego warto wiedzieć, jak powinna być zaplanowana instalacja elektryczna w domu, aby korzystanie z tych odbiorników było jak najbardziej komfortowe.
Złączki sprężynowe - tak się teraz łączy przewody!
Instalacje elektryczne w budynkach mieszkalnych stały się ostatnio znacznie bardziej złożone i rozbudowane niż jeszcze kilkanaście, a nawet kilka lat temu. Korzystamy z większej liczby urządzeń zasilanych energią elektryczną, coraz częściej decydujemy się również na podniesienie komfortu za pomocą mniej lub bardziej zaawansowanych systemów automatyki budynkowej. To wszystko sprawia, że w instalacjach pojawia się coraz więcej przewodów, opraw oświetleniowych, czujników i innych urządzeń.
Widno i stylowo
Dobór oświetlenia i jego rozmieszczenie jest kwestią indywidualną. Warto jednak skorzystać z kilku wskazówek, które wpłyną na komfort domowników.
Estetyka czy funkcjonalność? Już nie trzeba wybierać - osprzęt elektryczny marki OSPEL
Oryginalna linia, dopasowana kolorystyka i funkcjonalność - wszystkie te składniki to przepis na idealny osprzęt elektryczny pasujący do wielu różnorodnych aranżacji. Oferta rynkowa jest bardzo szeroka - konkretne modele różnią się między sobą subtelnymi, acz wyrazistymi detalami, które najlepiej pasują do określonych wnętrz. Firma OSPEL w swojej ofercie posiada szereg serii, które spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Każdy znajdzie osprzęt idealnie komponujący się z jego wnętrzami oraz odpowiadający mu pod względem jakości i funkcjonalności.
Gniazda i łączniki
Osprzęt elektroinstalacyjny to wszystkie elementy, które służą do obsługi urządzeń elektrycznych. Do tej kategorii zalicza się przede wszystkim łączniki i gniazda, ale także puszki elektroinstalacyjne oraz listwy i kanały elektroinstalacyjne.
Gniazdka i włączniki elektryczne istotnym elementem wnętrza
Gniazda elektryczne i łączniki mimo niewielkich rozmiarów pełnią znaczącą rolę w kreowaniu nowoczesnego wnętrza. Są integralnym elementem wyposażenia budynku. Produkowane nie tylko z tworzywa, ale z różnych, ciekawych materiałów takich jak beton, drewno czy szkło, odzwierciedlają aktualne trendy zarówno wnętrzarskie, jak i technologiczne.
Niloe Selection - nowe oblicze serii Niloe
Na rynku dostępnych jest wiele linii osprzętu elektroinstalacyjnego, dzięki czemu inwestorzy są w stanie wybrać model odpowiadający indywidualnym wymaganiom. Właśnie z myślą o zapewnieniu klientom pełnego zadowolenia powstała nowa seria osprzętu elektroinstalacyjnego firmy Legrand - Niloe Selection - estetyczny oraz funkcjonalny osprzęt elektroinstalacyjny. Jakie funkcje oferują produkty z nowej serii?
Pioruny niestraszne
Zadaniem instalacji odgromowej jest przejmowanie energii wyładowania atmosferycznego i bezpieczne odprowadzenie jej do ziemi. Choć element ten pełni ważną rolę, wielu inwestorów przypomina sobie o nim dopiero po zakończeniu budowy.
Bezpieczny dom
Nie da się zapewnić stuprocentowej ochrony przed włamaniem. Nie znaczy to jednak, że nie warto ograniczyć ryzyka, instalując na posesji i w budynku zabezpieczeń antywłamaniowych.
COMMAX - nowa jakość systemów wideodomofonowych
COMMAX to jeden z pierwszych producentów systemów domofonowych i wideodomofonowych na świecie. Obecnie w Polsce dostępnych jest kilkadziesiąt modeli produktów domofonowych i wideodomofonowych tej marki cechujących się zróżnicowaną funkcjonalnością oraz wyglądem.
Ekologiczny i inteligentny dom na wyciągnięcie ręki
Czy można za niewielką kwotę zmienić swoje własne „M” w ekologiczny i inteligentny dom? Smart home to rozwiązanie, które sprawi, że codzienne czynności takie jak zarządzanie energią czy ogrzewaniem staną się bardzo łatwe! W szerokim portfolio AURATON można znaleźć produkty, które doskonale sprawdzą się w mieszkaniach i domach, a przy tym są przystępne cenowo.
Elektrozaczepy OPENERS&CLOSERS
Od ponad 35 lat zajmujemy się projektowaniem systemów domofonowych stosowanych w obiektach różnego typu. Mamy świadomość jak ważna jest elastyczność, pozwalająca skonfigurować urządzenia tak, aby spełniały wymagania danego obiektu.
Inteligentny budynek
O ile alarmy są obecnie standardem, systemy inteligentnego budynku wciąż są pewną nowinką techniczną. Myśli o nich jednak coraz więcej właścicieli domów.
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT