Eksperci

Realne oszczędności w ogrzewaniu? Jak tego dokonać? Zapoznaj się z kilkoma prostymi zasadami!
Zadbaj o szczelność drzwi i okien. Wietrz z głową! Sprawdzając uszczelnienie drzwi i okien oraz wymieniając zniszczone uszczelnienia unikniemy wpuszczania zimnego powietrza, a tym samym strat ciepła. W celu wymiany powietrza w domu należy wietrzyć krótko i intensywnie, czyli maksymalnie 10 minut, przy szeroko otwartym oknie i zamkniętych grzejnikach, w innym wypadku doprowadzimy do wychłodzenia domu i niepotrzebnych strat cieplnych. Natomiast w nocy zasłaniaj okna. Opuszczanie żaluzji i rolet oraz zaciąganie zasłon znacznie utrudnia ciepłu ucieczkę z mieszkania.
Jak dobrać moc grzejnika do łazienki?
Odpowiednia moc cieplna grzejnika jest określona w projekcie instalacji centralnego ogrzewania. W łazience dla zapewnienia odpowiedniego komfortu po kąpieli wymagamy wyższych temperatur, więc zapotrzebowanie na ciepło jest wyższe niż w innych pomieszczeniach.
Jakie najprostsze zasady możesz stosować, by instalacja grzewcza działała najefektywniej?
Zmniejszając temperaturę w pomieszczeniach, podczas nieobecności domowników oraz stosując sterowanie pogodowe, możemy obniżyć zużycie energii nawet o 30%.
Jakie są najważniejsze zasady montażu instalacji PV?
Instalacja fotowoltaiczna ma sprawnie działać przez około 25-30 lat. Działanie to zależy od kilku czynników, tj. miejsca posadowienia oraz ułożenia paneli względem stron świata, jakości zastosowanych elementów systemu oraz montażu przeprowadzonego zgodnie ze sztuką.
Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego BudujemyDom! Całkowicie za darmo!
Dlaczego warto zainwestować w fotowoltaikę?
Polska znajduje się na trzecim miejscu w Europie pod względem przyrostu nowych mocy w fotowoltaice. Przydomowe instalacje słoneczne cieszą się bardzo dużą popularnością w naszym kraju. Wynika to z faktu, iż taka inwestycja pozwala na spore oszczędności w rachunkach za energię elektryczną oraz na niezależność od kolejnych podwyżek cen prądu.
Dobór i montaż klimatyzatora - na co zwrócić uwagę?
Sprawnie działająca instalacja klimatyzacji zależy od kilku czynników. Najważniejszym z nich jest dobór odpowiedniej wielkości urządzeń, biorąc pod uwagę obliczeniowe zyski ciepła, a jeśli urządzenia mają pełnić funkcję grzewczą - straty ciepła.
ERGOLID EKO - bezpieczny płyn do instalacji solarnych
Cieszące się coraz większym zainteresowaniem zestawy solarne zapewniają nieograniczone możliwości ogrzewania budynków i wody użytkowej. Taka inwestycja wiąże się z dużymi nakładami finansowymi, korzyści ekonomiczne przynosi dopiero w dłuższej perspektywie czasowej, warto zatem już na starcie zadbać o jej sprawne i długie działanie napełniając specjalistycznym roztworem, który skutecznie i bezpiecznie będzie przenosił ciepło z kolektora słonecznego do wymiennika.
Czy robot sprzątający może zastąpić odkurzacz centralny?
Roboty sprzątające, czyli samo jeżdżące odkurzacze kuszą reklamami i wizją wyręczenia nas z konieczności sprzątania domu. Sprawdzają się doskonale przy sprzątaniu kurzu i piasku. Natomiast wszyscy ich użytkownicy, szczególnie zamieszkujący domy jednorodzinne, deklarują, że roboty nie zastąpią porządnego cotygodniowego sprzątania.
Dla jeszcze łatwiejszej kontroli nad domem i mieszkaniem: nowa, ulepszona aplikacja ABB-free@home® Next
Dane opublikowane przez Fortune Business Insights wskazują, że do 2025 r. możemy spodziewać się wzrostu globalnego rynku rozwiązań dla inteligentnych domów do ponad 114 mld USD (z 45,8 mld USD w 2017 roku). ABB również od lat obserwuje rosnące zainteresowanie taką ofertą, a teraz wprowadza pakiet nowych udogodnień do swojego systemu automatyki budynkowej, które zwiększają bezpieczeństwo i efektywność energetyczną domu.
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT