Kotły gazowe i olejowe

Na płynne paliwo
Gaz to jedno z najtańszych paliw, dlatego nie dziwi, że zasilane nim urządzenia grzewcze są w naszym kraju tak rozpowszechnione. Kotły olejowe nie cieszą się takim powodzeniem, choć mają sporo zalet.
Kocioł gazowy zgodny z WT 2021
Zastąpienie starego kotła nowoczesnym kondensacyjnym jest korzystne zarówno z finansowego, jak i ekologicznego punktu widzenia. Teraz zmiana w związku z nowymi wymogami technicznymi jest konieczna. Zgodnie z regulacjami ekoprojektu dla kotłów na paliwa stałe obowiązuje tylko najwyższa klasa, czyli 5. Tylko takie urządzenia te znacząco zmniejszają emisję gazów i pyłów.
Nowe rozwiązania w gazowych kotłach kondensacyjnych, a zanieczyszczenie hałasem
W dzisiejszych czasach zanieczyszczenie hałasem stanowi niezwykle poważny problem, ponieważ każde urządzenie w naszym otoczeniu generuje jakiś hałas, którego nie da się uniknąć. Szacuje się nawet, że jest on obecnie drugą - pod względem znaczenia przyczyną dolegliwości zdrowotnych związanych ze środowiskiem, zaraz po zanieczyszczeniu powietrza.
Kocioł kondensacyjny do ogrzewania domów i mieszkań
Na rynku pojawiają się coraz nowsze kotły gazowe do ogrzewania domów i mieszkań. Wśród nich znajdziemy atrakcyjny cenowo kocioł kondensacyjny o wysokiej efektywności Vitodens 100-W. Został on wyprodukowany z myślą o nowych oraz modernizowanych instalacjach grzewczych - zarówno w domach jednorodzinnych, jak i budynkach wielorodzinnych.
Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego BudujemyDom! Całkowicie za darmo!
Bezpiecznie w domowej kotłowni gazowej
O to, by eksploatacja kotłowni była nie tylko wygodna, ale przede wszystkim bezpieczna dla osób mieszkających w domu, należy zadbać już na etapie jej projektowania. W naszym kraju istnieją przepisy wręcz regulujące stosowanie urządzeń do wykrywania i pomiaru gazów. §158 ust. 5 oraz §158 ust. 6 Rozporządzenia Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie, określające w jakich pomieszczeniach należy stosować urządzenia sygnalizacyjno- odcinające dopływ gazu oraz zawór odcinający, będący elementem składowym systemu detekcji gazu.
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT