Wentylacja

Powiew świeżego powietrza
Sprawnie działająca wentylacja jest niezbędna w każdym budynku. Coraz więcej właścicieli domów nie poprzestaje jednak na jej klasycznej wersji i decyduje się na rekuperację.
Jak zapewnić sprawną, energooszczędną wentylację bez smogu i alergenów?
Wybierając nowoczesną stolarkę okienną i drzwiową kierujemy się estetyką, ergonomią ale przede wszystkim komfortem użytkowania. Zwracamy uwagę na szereg współczynników i parametrów, a wszystko po to, aby skutecznie oddzielić domowe zacisze od hałasu i często nieprzyjaznych warunków atmosferycznych. Jednak decydując się na szczelną stolarkę musimy pamiętać również o wentylacji, ponieważ to ona odpowiada za wymianę powietrza, dostarcza tlen do naszego organizmu, a także usuwa szkodliwe gazy i związki, powstające wewnątrz budynku.
ArmaFlex® Duct Plus Alu - wymagaj więcej od izolacji kanałów wentylacyjnych
Podstawową funkcją izolacji kanałów wentylacyjnych jest zapobieganie stratom energii, kontrola kondensacji oraz ochrona pomieszczeń przed hałasem. Dziś od dobrej izolacji powinniśmy jednak wymagać znacznie więcej. ArmaFlex® Duct Plus Alu to nowoczesny materiał izolacyjny, który dodatkowo zapewni ochronę instalacji przed korozją, zwiększy bezpieczeństwo pożarowe oraz świetnie sprawdzi się także w pomieszczeniach czystych: nie pyli i jest zmywalny, a dodatkowo zapewnia estetyczny wygląd.
Rekuperator VENA Optima PRO - lekki, cichy, nowoczesny!
Rekuperatory VENA Optima PRO z wymiennikiem przeciwprądowym to hit sprzedaży roku 2020! Nowy model rekuperatora spotkał się z ogromnym uznaniem nie tylko Inwestorów, ale również firm instalacyjnych, które jako główne zalety tego modelu wskazują prosty montaż i szeroką możliwość konfiguracji.
Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego BudujemyDom! Całkowicie za darmo!
Centrale rekuperacyjne dla wymagających
Wraz z rosnącą świadomością o znaczeniu jakości powietrza którym oddychamy, Polacy coraz częściej szukają sposobu na czyste powietrze w domu. Najwydajniejszą metodą walki z zanieczyszczeniami powietrza jest montaż wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła (tzw. rekuperacji). Centrale rekuperacyjne PremAIR o wysokiej wydajności - do 90,3 % odzysku ciepła - to nowoczesna seria rekuperatorów z doskonałymi parametrami technicznymi oraz prostą obsługą.
Szybkie usuwanie grzybów i pleśni jednym kliknięciem
Rekuperator PRANA zastępuje zatęchłe powietrze świeżym powietrzem z zewnątrz, znacznie zmniejszając koncentrację zarodników pleśni oraz pomaga je usunąć. Zacznij od powodów ich pojawienia się!
Rekuperatory OnyX - właściwa inwestycja w przyszłość
Decydując się na budowę lub termomodernizację istniejącego domu należy rozważyć zaprojektowanie systemu wentylacji mechanicznej, która zapewni dostarczenie odpowiedniej ilości przefiltrowanego powietrza do budynku, jednocześnie odzyskując znaczną część energii cieplnej z powietrza wywiewanego. W budownictwie XXI w. jest to jedyny właściwy sposób pozbycia się problemów związanych z nieskuteczną wentylacją grawitacyjną (nadmierna wilgotność, duże zanieczyszczenie powietrza, uczucie zaduchu) i spełnienia wymagań zaostrzonych Warunków Technicznych 2021 r. Umożliwia to również współpraca rekuperatora z ekologicznym źródłem ciepła (np. pompa ciepła).
Komfortowa wentylacja PRO-VENT dla domu z czystym i świeżym powietrzem
Firma PRO-VENT, ceniony producent kompletnych rozwiązań do wentylacji, podpowiada jak powinien wyglądać system wentylacji (rekuperacji) by cieszyć się naprawdę czystym i świeżym powietrzem w domu. Oferta PRO-VENT to coś więcej niż pojedyncze produkty, to harmonijny system wentylacyjny mający pozytywny wpływ na zdrowie i znacząco podnoszący komfort w domu.
Wyrzutnie dachowe i wentylatory dachowe VILPE® FLOW
Produkty serii FLOW pozwalają uzyskać do 40% mniejszą stratę ciśnienia na przewodach wentylacyjnych, w porównaniu ze standardowymi produktami. Pozwala to, na istotne oszczędności kosztów zużycia energii.
Wentylator dachowy Vero-150, cicha praca okapów kuchennych
Kuchnia to miejsce szczególne – to serce każdego domu. Wracając zmęczony zgiełkiem dnia codziennego pragniesz ciszy. Teraz już możesz przygotować posiłki, ugotować obiad bez zbędnego hałasu i przykrych zapachów wynikających ze źle pracującej wentylacji. Mamy rozwiązanie Twoich problemów, podaruj sobie i swoim bliskim ciszę. Wentylator dachowy Vero-150 to komfort, na który zasługujesz. Nasi projektanci stworzyli go dla Ciebie! Jesteśmy tam, gdzie inspiracja.
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT