Na tej platformie możesz przeczytać wszystkie treści z aktualnego, oraz archiwalnych numerów BudujemyDom

Aktualności

Przedsiębiorco - rozwijaj innowacje budowlane w Małopolsce
Masz pomysł jak ulepszyć swój produkt, ale nie wiesz, jak przejść od pomysłu do realizacji? A może potrzebujesz pomocy we wprowadzeniu do obrotu gotowego wyrobu budowlanego? Sieć Badawcza Łukasiewicz - Instytut Ceramiki i Materiałów Budowlanych, partner projektu SPIN - Małopolskie Centra Transferu Wiedzy Wsparciem dla Przedsiębiorców, zachęca firmy z Małopolski do korzystania z wiedzy i doświadczenia swoich ekspertów w opracowywaniu i wdrażaniu innowacji budowlanych.
PERFECT EDGE MAX PEM.BB-440W - moduły fotowoltaiczne klasy premium o maksymalnej mocy i sprawności
Seria Perfect Edge Max to linia monokrystalicznych modułów PV, wytwarzanych w technologii krzemowej z ogniwami typu PERC ze zwiększoną liczbą wiązek przewodzących (busbarów), dzięki którym sprawność modułów wynosi aż do 20,5%.
Filtry do centrali z nanocząstkami srebra
Teraz wszystkie centrale rekuperacyjne Prodmax zawierają filtry z nanocząstkami srebra. Użyta nanotechnologia jest nowoczesnym działaniem bakteriobójczym.
Akumulatorowy odkurzacz DVC750 MAKITA
W segmencie odkurzaczy akumulatorowych Makita, na szczególną uwagę zasługuje model DVC750, kompatybilny z akumulatorami 18V LXT.

Projekty domów

HomeKONCEPT 91
Projekt HomeKONCEPT 91 pracowni projektowej HomeKONCEPT
Dom w lipiennikach
Projekt Dom w lipiennikach pracowni ARCHON+ Biuro Projektów.
Dom w aurorach 14
Projekt Dom w aurorach 14 pracowni ARCHON+ Biuro Projektów.
Orchidea II
Projekt Orchidea II pracowni Dobre Domy Flak & Abramowicz
Budujemy Dom
tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!

Reportaż - posesjonaci

W ulubionej lokalizacji
Dla Marka ten parterowy jednorodzinny dom jest trzecim z kolei i docelowym. Zbudował go w wyjątkowo dogodnym miejscu - na specjalnie wydzielonej działce, położonej w obrębie kameralnego osiedla bliźniaków w okolicy, którą sobie upodobał. Postarał się też o łatwość jego obsługi i niskie koszty eksploatacji.
Man icon Lilianna Jampolska
Jeszcze tańsza eksploatacja
Chociaż podczas budowy parterowego domu Karolina i Paweł założyli instalację z kotłem na gaz z sieci, to już rok później zmienili źródło ciepła i główne urządzenie w systemie grzewczym. Wraz z montażem ogniw fotowoltaicznych, kupili mocną powietrzną pompę ciepła. Dzięki temu opłaty za prąd i ogrzewanie bardzo się zmniejszyły.
Man icon Lilianna Jampolska
Bezobsługowe i energooszczędne
Łatwa obsługa, stały komfort cieplny w domu oraz niewielkie koszty zużycia gazu najbardziej przyczyniają się do wzrostu popularności gazowych kotłów grzewczych. A to jeszcze nie wszystkie ich zalety! Swoje modele ocenili nasi Rozmówcy.
Man icon Lilianna Jampolska
Tomasz - Czytelnik Budujemy Dom, kocioł gazowy użytkuje od 2016 r.
Dom: murowany, dwukondygnacyjny, powierzchnia 231 m2; dwuwarstwowe ściany z poryzowanych pustaków ceramicznych 24 cm i styropianu 15 cm, dach ocieplony pianką PUR. Instalacja c.o. - podłogówka na 90% parteru i w dwóch łazienkach, na poddaszu grzejniki. Komin - systemowy. Wentylacja - grawitacyjna. Dwie łazienki. Rodzina pięcioosobowa.
Man icon Lilianna Jampolska
Daniel - Czytelnik Budujemy Dom, kocioł gazowy użytkuje od 2014 r.
Dom: murowany, parterowy o powierzchni 202 m2; ściany z poryzowanych pustaków ceramicznych o grubości 36 cm i grafitowego styropianu o grubości 20 cm; strop ocieplony styropianem o grubości 35 cm. Kotłownia: o powierzchni 15 m2. Instalacja c.o. - ogrzewanie podłogowe w 60% budynku i aluminiowe grzejniki panelowe w trzech sypialniach, drabinka w łazience. Komin - systemowy. Wentylacja - mechaniczna z krzyżową centralą i GWC. Łazienki wspólna (z wanną i prysznicem) i WC. Rodzina czteroosobowa.
Man icon Lilianna Jampolska
Irena i Witek - Czytelnicy Budujemy Dom, nowy kocioł gazowy użytkują od marca 2021 r.
Dom: powierzchnia 180 m2. Ściany trójwarstwowe z bloczków betonowych 20 cm i cegły silikatowej 12 cm, między przegrodami szczelina powietrzna. W 2018 i 2019 r. przeprowadzono termomodernizację ścian (dodano styropian grafitowy 10 cm i tynk silikonowy, wstawiono ciepłe okna i drzwi, ocieplono nowy dach wełną mineralną 30 cm). Instalacja c.o. - najpierw tylko z grzejnikami na ścianach, obecnie - grzejniki i podłogówka na 30 m2. Jedna łazienki z prysznicem. Komin - murowany, z wkładem stalowym. Wentylacja - grawitacyjna. Rodzina dwuosobowa.
Man icon Lilianna Jampolska
Dach bez skosów
Obecnie coraz chętniej buduje się domy o nowoczesnej bryle, przykrytej płaskim dachem. To oznacza, że wśród inwestorów przestała już pokutować zła opinia, rodem z PRL-u, o tym rodzaju połaci. Nasi Rozmówcy jej nie ulegli i podzielili się doświadczeniami z projektowania i użytkowania swoich stropodachów.
Man icon Lilianna Jampolska
Agnieszka i Sławek - Członkowie Klubu Budujących Dom, dach układali w 2018 r.
Dom: parterowy, o powierzchni 114 m2. Położenie - w pełnym słońcu. Dach płaski: niewentylowany, z attyką, kąt nachylenia około 3°, pow. 126 m2. Akcesoria dachowe - 2 wpusty dachowe i rury spustowe w elewacji. Obróbki blacharskie - na attyce.
Man icon Lilianna Jampolska
Paweł - Członek Klubu Budujących Dom, dach układał w 2017 r.
Dom: parterowy, 165 m2, w tym garaż 49,20 m2. Położenie - w pełnym słońcu. Dach płaski: niewentylowany, z attyką, kąt nachylenia 3°, 190 m2. Przekrój - podwójna płyta żelbetowa, spadek ukształtowany ze styropianu typu dach/podłoga, o grubości 40-50 cm. Materiał wierzchni - papa podkładowa i nawierzchniowa. Akcesoria - 5 wpustów attykowych z PVC i 5 rur spustowych ukrytych w warstwie ocieplenia pod tynkiem.
Man icon Lilianna Jampolska
Mariusz - Czytelnik Budujemy Dom, dach układał w 2018 r.
Dom: parterowy, o powierzchni 161 m2 plus garaż 125 m2. Położenie - w pełnym słońcu. Dach płaski: niewentylowany, typu odwróconego, trzyczęściowy, z attyką, kąt nachylenia 3°, łącznie 125 m2. Materiał wierzchni - otoczaki. Akcesoria - wpusty attykowe z instalacją przeciwoblodzeniową, piorunochron, dwa świetliki tunelowe.
Man icon Lilianna Jampolska
Wykończenie wnętrz
Największą powierzchnię w domu zajmują ściany i podłogi. Od ich wykończenia zaczyna się etap urządzania wnętrz. Wprawdzie wygląd ścian co kilka lat można niewielkim kosztem zmienić, nawet samodzielnie, lecz posadzki przeważnie wykonuje się na znacznie dłuższy okres. Ponieważ obecnie prawie połowa społeczeństwa cierpi na przeróżne alergie, w niemal każdym domu mieszka osoba nadwrażliwa, dlatego przy kupowaniu farb, wyrobów na okładziny i posadzki tak istotne jest, by wybierać prozdrowotne materiały i unikać takich, które mogą wywoływać uczulenie.
Man icon Joanna Dąbrowska
Powiedz NIE alergii - zaproś jony do domu
Alergia jest jednym z najczęstszych schorzeń współczesnej cywilizacji. Katar, kichanie, łzawienie oczu, duszności - osoby uczulone doskonale wiedzą, jak jej objawy potrafią uprzykrzyć życie, szczególnie w okresie wiosennym. Tego typu uporczywe dolegliwości można jednak złagodzić. Wystarczy, że wykończymy ściany w naszych domach czy mieszkaniach systemem Baumit Ionit, resztą zajmą się dobroczynne jony.
Zdrowe ciepło
Przy wyborze sposobu dystrybucji ciepła do domu, w którym będą mieszkać osoby chorujące na alergię, niezbędne jest przeanalizowanie kilku dostępnych możliwości. Do niedawna za najbardziej prozdrowotne niektórzy uznawali ogrzewanie płaszczyznowe, w tym najpopularniejszą jego wersję - podłogową. Obecnie powszechnie uważa się, że odpowiednie są również grzejniki ścienne, najlepiej z gładką powierzchnią, którą łatwo utrzymać w czystości. Nie zalecane dla uczuleniowców są natomiast grzejniki nadmuchowe, które powodują unoszenie się w powietrzu kurzu.
Man icon Joanna Dąbrowska
SharkBite NEXUS - kompletny system złączy, rur i zaworów do instalacji sanitarno-grzewczych
John Guest jest uznawany za jednego z wiodących producentów złączy wtykowych na świecie. Swoją pozycję na rynku zawdzięcza znakomitej jakości wytwarzanych produktów, kompleksowości asortymentu i dostaw oraz szeroko rozbudowanej sieci dystrybucji. Firma, przez 60 lat działalności, wypracowała sobie zaufanie i uznanie klientów na całym świecie. W połowie 2018 roku John Guest wstąpił w szeregi międzynarodowej grupy RWC przekazując jej zdobywane przez lata doświadczenie oraz rozwiązania.
Sposoby na własny prąd
Idea budowy instalacji fotowoltaicznej jest dość prosta. Mamy panele PV, dopasowany do ich mocy falownik (inwerter), niezbędne zabezpieczenia. To wszystko prawie zawsze połączone z siecią energetyczną, bo w naszym klimacie ilość energii z PV jest bardzo zmienna - będziemy zarówno oddawać jej chwilowy nadmiar, jak i pokrywać bardzo duże niedobory. Jednak, gdy zaczniemy przyglądać się bliżej temu co oferuje rynek, zobaczymy, że zróżnicowanie jest ogromne. W jakich więc sytuacjach poszczególne rozwiązania są warte uwagi, kiedy zaś lepiej ich unikać?
Man icon Jarosław Antkiewicz
Elterm Strzelec - najprostsze ogrzewanie prądem
W każdej instalacji grzewczej warto mieć rezerwowe źródło ciepła, choćby na wypadek awarii tego podstawowego, albo jego niedostatecznej wydolności w czasie większych mrozów. A jeśli będzie ono w stanie działać zupełnie bezobsługowo, to stanie się doskonałym uzupełnieniem centralnego ogrzewania z kotłem na węgiel. Wszystkie te warunki doskonale spełnia dogrzewacz wody Strzelec.
Razem bezpieczniej i wygodniej
Systemy inteligentne i alarmowe mogą nie tylko współpracować, ale wręcz się przenikać. Widać przy tym dwie tendencje. Pierwsza, znana od dawna, polega na wykorzystywaniu czujek i innych elementów instalacji alarmowych (a właściwie sygnałów z nich), przez systemy inteligentne. Druga, znacznie nowsza, to zaś powiększanie możliwości systemów alarmowych, tak że zaczynają przejmować zadania dotąd zarezerwowane dla systemów inteligentnych.
Man icon Jarosław Antkiewicz
Hybrydowy system alarmowy - co to jest i jakie daje korzyści
Czy wiesz, że nowoczesne systemy alarmowe mogą pracować jednocześnie przewodowo i bezprzewodowo? Wybierając instalację hybrydową, otwieramy przed naszym domem szereg benefitów, które przedstawiamy poniżej.
Oszczędny dom z pompą
Pompa ciepła to niemal synonim urządzenia przyjaznego dla środowiska i taniego w eksploatacji. Bardzo często używa się ich w energooszczędnych domach, bo właśnie w takich - dobrze izolowanych i o małych stratach ciepła - sprawdzają się najlepiej. Ale pompa poradzi sobie również z ogrzaniem starszego, poddawanego termomodernizacji budynku. Wszystko to jednak pod warunkiem, że dobierzemy ją przestrzegając pewnych zasad.
Man icon Jarosław Antkiewicz
Ile prądu zużywa pompa ciepła?
Pompa ciepła działa zupełnie inaczej niż elektryczny kocioł lub grzejnik. Zużywa nawet 5 razy mniej prądu, przekazując taką samą ilością ciepła. Prawidłowo dobrana pompa zapewnia najtańsze ogrzewanie. Ile prądu musi zużyć, żeby ogrzać typowy dom? I co najważniejsze - ile ten prąd będzie kosztować?
Kompletne systemy z pompami ciepła Prima. Idealnie dopasowana moc w najwyższej klasie A+++
Ofertę sprawdzonych i nagradzanych pomp ciepła Galmet poszerzył właśnie o kompletne zestawy z powietrznymi pompami ciepła Prima.
Pod tynkiem i na tynku
Instalacja elektryczna obejmuje szereg elementów - rozdzielnicę, różne zabezpieczenia, przewody, a na ich końcu puszki, gniazda i łączniki, czyli osprzęt elektroinstalacyjny. Ale by w domu popłynął prąd, działkę trzeba najpierw przyłączyć do sieci i to właśnie od tego należy zacząć planowanie domowej instalacji elektrycznej.
Man icon Norbert Skupiński
Ciepłe skosy
Wełna mineralna to jeden z najpopularniejszych materiałów ociepleniowych. Wykorzystywana jest zamiennie ze styropianem do izolowania ścian, można jej używać również do ocieplania podłóg. Ale bezkonkurencyjna jest na poddaszu, gdzie tworzy barierę przez zimnem jako warstwa skośnego dachu.
Man icon Norbert Skupiński
Kupujemy styropian
Choć ceny styropianu biją w ostatnich miesiącach rekordy, budującym domy nie pozostaje nic innego, jak… zacisnąć zęby i płacić. Trudno bowiem wyobrazić sobie jakąkolwiek budowę bez wykorzystania tego materiału.
Man icon Norbert Skupiński
Stropy z gotowych elementów
Stropy prefabrykowane coraz częściej wypierają dziś te tradycyjne, a więc stosowane od dziesiątków lat gęstożebrowe czy żelbetowe monolityczne. Dzieje się tak dlatego, że mają bardzo dużo zalet: są atrakcyjne cenowo, wytrzymałe, umożliwiają szybki montaż i minimalizują ryzyko błędów, możliwych do popełnienia zarówno podczas projektowania, jak i wykonania.
Man icon Tomasz Wojciuk
Zwykle murowane
Ściany zewnętrzne wznosi się z rozmaitych materiałów i na różne sposoby. U nas najczęściej są murowane - z bloczków betonu komórkowego, pustaków ceramicznych, silikatów. Jako jedno-, dwu- albo trójwarstwowe. Z murowania można, oczywiście, zrezygnować, i postawić dom np. w technologii szkieletu drewnianego.
Man icon Janusz Werner
Komfort i bezpieczeństwo
Jak dobrać najlepszą bramę, która będzie służyć przez lata? Przede wszystkim warto przeanalizować, czego dokładnie od niej oczekujemy oraz prześledzić ofertę rynkową. Przegroda powinna chronić przed intruzami, stratami ciepła, gwarantować komfort użytkowania i pasować do bryły budynku.
Man icon Małgorzata Kolmus
Okno na świat
Plastikowe, drewniane, może aluminiowe? Antracytowe czy klasyczne białe? Takie dylematy rozstrzygają inwestorzy przed zakupem stolarki. Ci bardziej świadomi sprawdzają, jak okna izolują termicznie, jak chronią przed hałasem, czy powstrzymają włamywacza. To parametry istotne zarówno w przypadku okien pionowych (fasadowych), jak i dachowych.
Man icon Janusz Werner
Jak zaprojektować dom pod MOREVIEW?
Wąskoprofilowe i wielkogabarytowe konstrukcje przesuwne typu MOREVIEW od Yawal S.A. to niewątpliwy przebój rynkowy ostatnich miesięcy. Wiele osób planujących budowę zastanawia się czy w jego wymarzonym domu można z powodzeniem zamontować takie efektowne i modne rozwiązanie.
Wysokiej jakości rolety Screen i żaluzje fasadowe
Firma Fart Produkt to toruński producent bram garażowych, rolet, żaluzji i innych systemów osłonowych. Firma powstała w 1994 roku, a jej produkty są dostępne w całej Polsce oraz poza jej granicami m.in. w Niemczech, Holandii, Francji, Czechach, Estonii. Potwierdzeniem wysokiej jakości produkowanych wyrobów są zdobyte przez nas certyfikaty i nagrody (m.in. Budowlana Marka Roku, Quality International 2020).
Jak zabezpieczyć poddasze?
W Polsce izolowanie połaci dachu na poddaszach wełną mineralną, a następnie wykończenie skosów płytami gipsowo-kartonowymi stało się niemal standardem. Na szczęście, to układ bardzo dobry ze względu na wymogi przepisów przeciwpożarowych. Jednak w pewnych sytuacjach sprawa się komplikuje - chcemy np. zrobić kominek na poddaszu, pozostawić widoczną część więźby itd. Jak wówczas można zapewnić bezpieczeństwo?
Man icon Jarosław Antkiewicz
Ciepło wprost ze słońca
Promieniowanie słoneczne dociera do nas w ogromnych ilościach. Jednym z najprostszych sposobów, aby je wykorzystać, jest założenie kolektorów słonecznych.
Man icon Norbert Skupiński
ArmaFlex DuoSolar - system rur zapewniający wysoką wydajność instalacji solarnych
Rosnąca sprawność urządzeń wykorzystywanych do pozyskiwania energii słonecznej ogrzewającej wodę sprawia, że ich zastosowanie staje się coraz bardziej opłacalne. Aby maksymalnie zwiększyć wydajność całego systemu, należy także zastosować wysokiej jakości elementy przesyłowe. ArmaFlex DuoSolar firmy Armacell to preizolowane rury typu „join-split”, przeznaczone do zastosowań w instalacjach solarnych gorącej wody. Pozwalają one na znaczną redukcję strat energii w najbardziej newralgicznych miejscach, którymi są połączenia między panelami solarnymi a zasobnikami gorącej wody.
Modne i funkcjonalne
Z baterii korzystamy praktycznie podczas każdej wizyty w łazience. Z tego względu warto kupować produkty wysokiej jakości, które będą działać bezawaryjnie, zapewnią wygodę użytkowania, a nawet pomogą oszczędzać wodę. Zwykle mają one także lepiej dopracowane wzornictwo.
Man icon Małgorzata Kolmus
Droga dymu
W większości polskich domów jest jakiś kocioł, kominek albo piec. Żeby odprowadzić z nich dym i spaliny, niezbędny jest komin. Do niedawna powstawały one głównie w tradycyjny sposób, jako murowane z cegły. Obecnie zdecydowanie bardziej popularne są kominy systemowe - ze stali lub ceramiki. Który z nich wybrać?
Man icon Norbert Skupiński
Sposoby na ścieki
Kwestia odprowadzania ścieków jest podobna do tej z zapewnieniem w domu wody - wszystko zależy od położenia działki. Jeżeli teren jest skanalizowany, rozwiązanie jest proste - budynek podłącza się do publicznej sieci kanalizacyjnej. W innym przypadku trzeba wykonać szambo albo przydomową oczyszczalnię ścieków.
Man icon Jarosław Antkiewicz
Bezpieczne, efektowne i wygodne
Na ogrodzenia działki o powierzchni 1000 m2 ładnym płotem i wyposażenie go w bramę (jedną lub dwie) z napędem oraz furtkę (też minimum jedną) trzeba przeznaczyć kilkadziesiąt tysięcy złotych. To sporo. Przed wyborem konkretnego rozwiązania warto przeanalizować kilka wariantów. Obecnie najpopularniejsze są płoty prefabrykowane. Nie są tanie, ale bezproblemowe i szybkie wykonanie solidnego kompletnego ogrodzenia uzasadnia te wydatki.
Man icon Joanna Dąbrowska
Zestaw podstawowy i rozszerzony
W każdym domu przyda się przynajmniej podstawowy zestaw elektronarzędzi. Bez wiertarki nie wywiercimy w ścianie dziury, wkrętarka przyda się np. do montażu mebli, a pilarka jest niezbędna do cięcia drewnianych elementów. Jeżeli planujemy korzystać z elektronarzędzi nie tylko okazjonalnie, powinniśmy sięgnąć po sprzęt z wyższej półki.
Man icon Norbert Skupiński
Kuchnia ładna i wygodna
Idealna kuchnia powinna nie tylko dobrze wyglądać, ale też być funkcjonalna, czyli umożliwiać swobodne przygotowywanie posiłków oraz komfortowe przechowywanie artykułów spożywczych i różnego rodzaju akcesoriów. Im więcej rzeczy zmieści się w szufladach i szafkach, tym lepiej. Na dobrą ergonomię wpływa przede wszystkim właściwe skonfigurowanie mebli, w tym wyposażenie ich w odpowiednie systemy, ułatwiające nie tylko magazynowanie, ale i porządkowanie produktów.
Man icon Tomasz Wojciuk
Inny sposób na świeże powietrze
Większość osób zna tylko dwa rodzaje wentylacji - tradycyjną grawitacyjną oraz z rekuperatorem, czyli z centralą i odzyskiem ciepła. Jednak możliwych wariantów jest o wiele więcej. Jednym z nich jest tzw. wentylacja decentralna. Dzięki niej mamy kontrolowaną mechaniczną wentylację z funkcją odzysku ciepła, ale bez konieczności rozprowadzania kanałów powietrznych w budynku.
Man icon Jarosław Antkiewicz
Wentylacja decentralna skutecznym rozwiązaniem dla pojedynczych pomieszczeń
Właściciele mieszkań często borykają się z problemami skutecznej wymiany powietrza. Centralna wentylacja z systemem kanałów rozprowadzonym na wiele pomieszczeń nadal nie jest standardem, także w nowych domach wielorodzinnych.
Masa ma znaczenie
Pokrycia dachowe, ze względu na wagę, dzieli się na lekkie i ciężkie. Te drugie to dachówki, produkowane z gliny (ceramiczne) albo cementu (betonowe). Przeciętnemu inwestorowi ich rozpoznanie może sprawić kłopoty, co nie znaczy, że nie ma między nimi różnic.
Man icon Janusz Werner
Dachówka cementowa - charakterystyczne cechy dobrego produktu. Cz. 1 Ekologia i innowacyjność
Rynek budowlany, zarówno w Polsce jak i na świecie, przeżywa obecnie okres zwyżki koniunktury. Co więcej, prognozy na przyszłość są bardzo optymistyczne. Analitycy przewidują, że branża będzie rozwijać się szybciej niż cała globalna gospodarka, nie zatrzymają jej turbulencje związanie z pandemią COVID-19, a dynamika wzrostu wyniesie aż 3,6%. Zjawisko to, z zasady pozytywne, wpływa też na rozwój konkurencyjności wśród producentów materiałów budowlanych, w tym także pokryć dachowych. Dlatego o tym, jak utrzymać dobrą jakość produktu, czym powinny wyróżniać się dachówki cementowe, na co powinni zwrócić uwagę inwestorzy i jak rzetelnie budować markę firmy, rozmawiamy z Panem Ryszardem Mayer, Regionalnym Dyrektorem Sprzedaży CREATON Polska.
Blachy i gonty
Lekkie pokrycia dachowe to blachy oraz gonty bitumiczne. Te pierwsze - przeważnie w postaci blachodachówki, która niewiele waży, dotychczas była stosunkowa tania i do złudzenia przypomina dachówkę - są na naszym rynku numerem 1. Do łask wracają też blachy płaskie, mocno różniące się od swoich socjalistycznych poprzedniczek.
Man icon Janusz Werner
TECHNONICOL SHINGLAS - perfekcyjne pokrycie dachu. Budujesz lub remontujesz dom? Zaufaj ekspertom!
Firma TN International jest wiodącym europejskim producentem i dostawcą pokryć dachowych, materiałów hydroizolacyjnych i termoizolacyjnych, a także unikatowych, niestandardowych produktów dostosowanych do potrzeb klientów.
Nowocześnie wpisany w otoczenie
W ogrodzie Darii i Bartłomieja, aranżacje roślinne i małej architektury ogrodowej pasują do współczesnej bryły parterowego domu i naturalnego środowiska okolicy działki. Taki był zamysł właścicieli i architektki krajobrazu.
Man icon Lilianna Jampolska
Program Moja Woda
Chciałem skorzystać z dopłaty do zbiornika na deszczówkę z rządowego Programu Moja Woda. Czy jeszcze zdążę?
Remont tarasu
Mamy betonowy taras wyłożony ceramicznymi płytkami, które się poodklejały i całość wygląda okropnie. Wróciliśmy właśnie z wakacji we Włoszech i muszę powiedzieć, że urzekły mnie tarasy, które tam widziałam. Teraz już wiem, że chcę mieć swój w stylu śródziemnomorskim. Z czego i jak go wykonać?
Czy warto ocieplić poddasze pianką PUR?
Jestem na etapie budowy domu i chciałbym jeszcze przed zimą ocieplić poddasze, na którym znajdą się sypialnie, oraz płaski dach, który mam przewidziany nad garażem. Coraz częściej trafiam na oferty wykonania ocieplenia natryskowo, pianką PUR. Proponowano mi też zakup płyt z takiej pianki, podobno o bardzo dobrej izolacyjności. Jednak zastanawiam się, czy takie rozwiązanie jest dobre w domu jednorodzinnym?
Ocieplenie poddasza - skuteczne zamknięcie inwestycji
Ocieplenie poddasza to jeden z ostatnich i zarazem najbardziej kluczowych etapów zamknięcia inwestycji. Decyzja o rodzaju materiału i technologii będzie mieć wpływ na nasze rachunki i - co równie ważne - komfort mieszkania. Odpowiednia izolacja poddasza utrzymuje ciepło zimą oraz zapewnia przyjemny chłód w upalne dni. Co zatem decyduje o właściwym ociepleniu?
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT