Porady eksperta - rubryki stałe

Czy warto ocieplić poddasze pianką poliuretanową?
Mam dom z nieużytkowym poddaszem, przykryty kopertowym dachem. Z oczywistych względów chcę go ocieplić. Zastanawiam się, czy nie zastosować do tego pianki PUR. Mam złe doświadczenia z ociepleniem dachu wełną. U moich rodziców okazało się przy remoncie, że wełna była w trudniej dostępnych miejscach niechlujnie docięta i ułożona ze sporymi przerwami. Nie chcę z kolei układać izolacji na stropie, bo strych zrobiłby się przez to sporo niższy, trudny już do wykorzystania.
Fundamenty przy dobudowie bliźniaczej do starego budynku
Zamierzamy dobudować się bliźniaczo do budynku, który ma kilkadziesiąt lat. W dodatku dom, do którego się dokleimy, ma w suterenie mieszkanie, a my nie chcemy piwnicy. Jak w takiej sytuacji planować fundamenty naszej połówki bliźniaka?
Jaki tynk zastosować na ściany z betonu komórkowego?
Planuję budowę domu z betonu komórkowego. Ściany zewnętrzne najprawdopodobniej będą dwuwarstwowe, z ociepleniem wełną mineralną. Nie wiem jakim tynkiem ją przykryć. Czy od strony wnętrz mogę zastosować gładź gipsową?
Zabezpieczenia przeciwzalewowe
Zastanawiamy się nad urządzeniem w piwnicy dodatkowej łazienki. Mamy jednak pewne wątpliwości, bo kuzynce, która zrobiła w suterenie pralnię, z kratki w podłodze wybiły ścieki z fekaliami. Jak zabezpieczyć się przed takim problemem?
Budujemy Dom
tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego BudujemyDom! Całkowicie za darmo!
Zalane piwnice, podtopione garaże. Zapobiegaj skutkom nawałnic z rozwiązaniami KESSEL
Zalane piwnice, podtopione garaże powoli stają się naszą codziennością. Powodem tego jest ocieplenie klimatu prowadzące do silniejszego tworzenia się pary na powierzchni ziemi. Chmury deszczowe są przepełnione i tworzą się silne opady deszczu. Napierająca woda zamiast spływać swobodnie do kanału, cofa się i wdziera do nisko usytuowanych pomieszczeń.
Wybór wiertarki i wiertarko-wkrętarki
Za kilka tygodni będę odbierał dom jednorodzinny w tzw. stanie deweloperskim. Część prac wykończeniowych chciałbym wykonać samodzielnie. Z pewnością do tego potrzebna będzie wiertarka, ale nie wiem jaką kupić. Na jakie parametry trzeba zwrócić uwagę?
Ekorady - kompost krok po kroku
Nie kupuj ziemi w workach - zrób kompost - to łatwe! Ten naturalny nawóz, polepszacz glebowy i podłoże w jednym możesz mieć zupełnie za darmo, a dodatkowo pozbędziesz się resztek z domu i ogrodu. Odpadki rozłożą się same - Ty musisz tylko postępować zgodnie z naszymi wskazówkami. Teraz jest doskonały czas na założenie kompostownika, bo aura sprzyja szybkiemu rozkładowi, a odpadków z domu i ogrodu nie brakuje.
Superfood - borówka prosto z ogródka
Borówki amerykańskie (Vaccinium corymbosum) to prawdziwe superfood! Kryją w sobie mnóstwo wartości prozdrowotnych. Właśnie teraz możesz cieszyć się ich smacznymi owocami. W sklepach są dość drogie, ale świetnie nadają się do samodzielnej uprawy. Zobacz nasze praktyczne porady i posadź borówki w ogrodzie, by w przyszłym roku zbierać je z własnego krzaczka!
Sposoby na ogrodowe problemy
Wcześniej czy później każdy ogrodnik będzie musiał zmierzyć się ze szkodnikami, chorobami lub chwastami. Skorzystaj z naszych wskazówek i szybko pozbądź się problemów. Wybraliśmy sprawdzone środki ochrony roślin (chemiczne) oraz metody ekologiczne, dla tych, którzy nie chcą stosować chemii.