Ogrodzenia i bramy z napędem - posesjonaci

Ogrodzenia i bramy z napędem
Obecnie tylko niewielka część właścicieli wybiera klasyczne materiały do grodzenia działki takie jak cegły klinkierowe czy drewniane sztachety. Inni śmiało stosują nowoczesne wyroby wytwarzane z betonu, metalu, silikatu i PVC. Jakie elementy wykorzystali nasi Rozmówcy i czy są z nich zadowoleni?
Man icon Lilianna Jampolska
Eliza i Arek - Członkowie Klubu Budujemy Dom, ogrodzenie stawiali w 2018 r.
Ogrodzenie: od frontu - długość 35 m, wysokość 1,60 m. Fundament - o głębokości 1,20 m, monolityczny, zbrojony. Słupki i podmurówka - z prefabrykowanych kształtek betonowych imitujących kamień, wykończone gotowymi czapami. Przęsła - ze stali ocynkowanej, zabezpieczonej proszkowo. Furtka - o szerokości 1 m z domofonem i elektrozaczepem. Brama - 5 m, jednoskrzydłowa, przesuwna, samonośna z napędem. Reszta ogrodzenia - z ocynkowanej siatki (już istniała).
Man icon Lilianna Jampolska
Paweł - Czytelnik Budujemy Dom, ogrodzenie stawiał w 2018 r.
Ogrodzenie: z elementów prefabrykowanych - długość 2 x 60 m i 17,40 m, wysokość z podmurówką 1,70 m. Fundament i podmurówka - gotowe elementy z betonu, stopy o głębokości 0,60 m (przy bramie 1,5 m). Słupki - między przęsłami o wymiarach 5 x 7 cm, przy furtce i bramie o wym. 15 x 15 cm. Gotowe przęsła - 2,50 x 1,50 m, wykonane z drutu o grubości 5 mm, ocynkowanego i pomalowanego lakierem proszkowym na kolor antracyt. Furtka - o szerokości 1 m, z elektrozaczepem. Brama - jednoskrzydłowa, przesuwna, o szerokości 6 m; z napędem i pilotami.
Man icon Lilianna Jampolska
Marcin - Członek Klubu Budujących Dom, ogrodzenie stawiał w 2013 r.
Ogrodzenie: o wysokości 1,75 m; słupki, murki, podmurówka wzniesione z pustaków betonowych i otynkowane; między nimi przęsła z ocynkowanej stali pomalowanej farbą proszkową, o szerokości 2,50 m i słupki stalowe 8 x 8 cm. Fundament - liniowy, zbrojony o głębokości 1,20 m. Furtki - dwie o szerokości 0,95 m, główna z domofonem i elektrozaczepem, do śmietnika zamykana na klucz. Brama - przesuwna, jednoskrzydłowa o szerokości 5 m, z napędem. Reszta ogrodzenia - z paneli z drutu oraz siatki.
Man icon Lilianna Jampolska
Budujemy Dom
tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego BudujemyDom! Całkowicie za darmo!
Julita i Jurek - Czytelnicy Budujemy Dom, ogrodzenie stawiali w 2007 r.
Ogrodzenie: od frontu - o długości 70 m. Słupki przy bramie, furtce, śmietniku z łupka szydłowieckiego. Przęsła - poprzeczki z kątowników stalowych i sztachety. Furtki - 3 szt. o szerokości 0,90 m, główna z elektrozaczepem i domofonem, 2 w wiacie śmietnikowej zamykane na klucz. Brama - o szerokości 5 m, przesuwna, jednoskrzydłowa, samonośna; z napędem i pilotami.
Man icon Lilianna Jampolska