Pompy ciepła - posesjonaci

Powietrzne pompy ciepła
Pompy ciepła to jedne z najbardziej oszczędnych rozwiązań służących ogrzewaniu pomieszczeń oraz podgrzewaniu wody użytkowej. Są niezawodnymi i ekologicznymi źródłami ciepła. Najlepiej sprawdzą się w nowo powstających domach jednorodzinnych z dobrą izolacją termiczną.
Pompy ciepła
Instalacja z gruntową lub powietrzną pompą ciepła jest wyrazem dbałości właścicieli o domowe finanse i o środowisko. Nasi Rozmówcy podzielili się z nami doświadczeniami z ich montażu oraz użytkowania.
Man icon Lilianna Jampolska
Asia i Michał - Czytelnicy Budujemy Dom, pompę ciepła do c.w.u. użytkują od czerwca 2018 r.
Dom: murowany, parterowy, z garażem 150 m2. Ogrzewany kondensacyjnym kotłem na gaz z sieci. Wentylacja grawitacyjna. Czworo domowników.
Man icon Lilianna Jampolska
Marta i Mikołaj - Czytelnicy Budujemy Dom, gruntową pompę ciepła użytkują od 2010 r.
Dom: dwukondygnacyjny, 136 m2. Ściany z poryzowanych pustaków ceramicznych o grubości 25 cm i 15 cm styropianu. Ogrzewany pompą ciepła (kominek z DGP jest używany sporadycznie). Wentylacja grawitacyjna. Troje mieszkańców.
Man icon Lilianna Jampolska
Budujemy Dom
tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego BudujemyDom! Całkowicie za darmo!
Julia i Michał - Czytelnicy Budujemy Dom, gruntową pompę ciepła użytkują od 2017 r.
Dom: murowany (z cegły silikatowej i styropianu o grubości 25 cm), dwukondygnacyjny, powierzchnia 265 m2 i garaż z kotłownią 60 m2. Wentylacja mechaniczna z rekuperatorem płytowym. Troje stałych mieszkańców.
Man icon Lilianna Jampolska