Termomodernizacja domu - temat numeru

Teraz będzie cieplej
W warunkach polskich, przyczyną wysokich kosztów użytkowania budynków lub stosowania najtańszych paliw stałych, powodujących zanieczyszczenie środowiska są nadmierne straty ciepła, będące efektem złej izolacji ścian zewnętrznych, dachu oraz okien, a także niskiej sprawności instalacji grzewczych. Sposobem na wyeliminowanie lub zmniejszenie tych problemów jest wykonanie termomodernizacji budynku.
Man icon dr Arkadiusz Węglarz
Ocieplenie sposobem na upały
O termoizolacji mówi się najczęściej w kontekście zimy i obniżenia rachunków za ogrzewanie, jednak warto wiedzieć, że nie mniej istotną rolę odgrywa ona także latem. Podczas gdy z nieba leje się przysłowiowy żar, a słupek rtęci przekracza 30°C, w odpowiednio ocieplonych domach temperatura wewnętrzna utrzymuje się na względnie komfortowym poziomie około 25°C. Efekt chłodzący dodatkowo wzmacnia solidna konstrukcja ścian i ich odpowiednie wykończenie od wewnątrz.
Komfort i energooszczędność w Twoim ciepłym domu z ROCKWOOL
Odziedziczyłeś lub kupiłeś stary dom i chcesz zabrać się do remontu? Wspaniale! Ocieplenie ścian zewnętrznych wełną skalną ROCKWOOL to jeden z kluczowych elementów remontu domu i właściwego przeprowadzenia kompleksowej termomodernizacji. Twój ciepły dom z ROCKWOOL to gwarancja oszczędności na kosztach ogrzewania i dbałości o środowisko.
Budujemy Dom
tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego BudujemyDom! Całkowicie za darmo!