Wybór wiertarki i wiertarko-wkrętarki

Za kilka tygodni będę odbierał dom jednorodzinny w tzw. stanie deweloperskim. Część prac wykończeniowych chciałbym wykonać samodzielnie. Z pewnością do tego potrzebna będzie wiertarka, ale nie wiem jaką kupić. Na jakie parametry trzeba zwrócić uwagę?

Zakres prac wykończeniowych w nowym budynku obejmuje bardzo wiele robót. Zależnie od możliwości i umiejętności właściciela, może dotyczyć tylko np. montażu wyposażenia (powieszenia szafek, karniszy czy elementów dekoracyjnych), jak i bardziej ambitnych działań, np. osadzenia drzwi wewnętrznych, ułożenia posadzki czy wzniesienia ścianki działowej. Każda z tych czynności wymaga użycia innych narzędzi.

Zakładając, że samodzielnie wykonywane prace ograniczą się do drobnych robót montażowych, jako podstawowe narzędzie wystarczy uniwersalna wiertarka, najlepiej umożliwiająca również wiercenie z funkcją udarową. Chociaż coraz częściej decydujemy się na zakup kilku nieco odmiennych wiertarek.

Wiertarka z silnikiem odpornym na przeciążenie, rękojeścią antypoślizgową oraz boczną (opcja), regulacją prędkości obrotowej we włączniku spustowym. Przeznaczona do wiercenia małych otworów w stali, drewnie i tworzywach sztucznych. HIKOKI
Wiertarka z silnikiem odpornym na przeciążenie,
...