Ogrzewanie - dom energooszczędny w praktyce

Ogrzewanie w małej skali
Do energooszczędnego budowania najczęściej skłania nas chęć oszczędzania. I słusznie bo wydatki eksploatacyjne będziemy przecież ponosić przez lata. Jednak nie chodzi tylko o pieniądze. Coraz częściej motywacją jest chęć dbania o środowisko naturalne. A tu ograniczenie zużycia energii przekłada się na mniejsze obciążenie dla środowiska. Kolejny czynnik to wygoda obsługi nowoczesnego ogrzewania. Jednak przede wszystkim musimy zdecydować na ile energooszczędny ma być nasz dom.
Man icon Jarosław Antkiewicz
Świat kolorowych grzejników
Dla zdecydowanej większości użytkowników grzejniki kojarzą się z białą plamą widniejącą pod oknem. Taki obowiązywał dotychczas standard. Obecnie inwestorzy dążą do tego, by ten stały w naszej strefie klimatycznej element wyposażenia był jak najmniej widoczny lub by stanowił element ozdoby wnętrza. Grzejniki o wymyślnym designie są jednak relatywnie drogie, z drugiej strony umieszczenie całej mocy grzewczej wyłącznie w ogrzewaniu podłogowym jest rozwiązaniem całkowicie niemodyfikowalnym, obdarzonym poważną wadą małej sterowalności.
Budujemy Dom
tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego BudujemyDom! Całkowicie za darmo!