Grzeją i zdobią

Odpowiednio dobrane grzejniki zminimalizują koszty związane z ogrzewaniem budynku, zapewnią komfort cieplny, ale będą też gustownym dopełnieniem wystroju wnętrza. Wachlarz tego typu urządzeń jest dziś naprawdę szeroki. W sprzedaży są modele przeznaczone do różnych pomieszczeń, o różnym przeznaczeniu, które można podłączyć zarówno do instalacji centralnego ogrzewania, jak i do prądu. Dlatego też warto znać wady i zalety poszczególnych rozwiązań i wiedzieć, jakimi parametrami kierować się przy wyborze grzejników.
CZEGO DOWIESZ SIĘ Z ARTYKUŁU?
Jakie są rodzaje grzejników
W jakich miejscach najlepiej je montować
Na co zwracać uwagę wybierając grzejniki
Jaką budowę może mieć kaloryfer
Jak dobrać moc urządzenia do wielkości pomieszczenia
Kiedy warto kupować grzejniki z wentylatorem
Płytowe wykonane ze stali, członowe, żeberkowe, żeliwne, aluminiowe, aluminiowo-miedziane, elektryczne - dostępnych typów grzejników jest naprawdę sporo. Niektóre modele występują tylko w wersji pionowej, inne w poziomej. Grzejniki mogą różnić się materiałem, z jakiego są wykonane, rodzajem zasilania (ciepła woda, prąd), sposobem podłączenia, parametrami technicznymi. Dlatego wybór kaloryferów, które będą w stu procentach spełniały nasze oczekiwania, nie jest sprawą prostą.
LOKALIZACJA I RODZAJE GRZEJNIKÓW
Grzejniki należy montować w miejscach, w których najlepiej będą spełniały swoją rolę, gwarantując komfort cieplny, nie zaburzając komunikacji wewnątrz domu i stanowiąc istotny element wystroju wnętrza. W większości pomieszczeń grzejniki umieszcza się pod oknami, bo właśnie tam są największe straty ciepła. Grzejniki ścienne, jak sama nazwa wskazuje, mocuje się na ścianach. Jest to najpopularniejszy typ. Mogą mieć różną wielkość, kształt, formę, moc, kolorystykę. Ale w nowych domach ...
Aby przeczytać cały artykuł,
kup dostęp do Budujemy Dom online
kup dostęp do Budujemy Dom online
Uzyskasz dostęp do całego archiwum magazynu Budujemy Dom,
wydań specjalnych oraz miesięcznika Czas na Wnętrze
