Dom pod ochroną

Dobrze zaprojektowany i fachowo wykonany system alarmowy może skutecznie zminimalizować ryzyko wtargnięcia intruza do domu oraz umożliwić szybką reakcję w sytuacji zagrożenia. Wyjaśniamy, jak zaplanować taką instalację i jakie są jej najważniejsze elementy.
CZEGO DOWIESZ SIĘ Z ARTYKUŁU?
Jak dopasować alarm do zagrożenia
Jakie są elementy instalacji alarmowej
Dlaczego warto zastosować rozszerzoną ochronę
Jakie są zasady montażu
Ile kosztuje alarm
Systemy alarmowe stosowane są już nie tylko w obiektach komercyjnych czy okazałych rezydencjach - są też standardowym wyposażeniem wielu domów jednorodzinnych. Pomimo ogólnej tendencji spadkowej w liczbie kradzieży z włamaniem, ryzyko wtargnięcia intruza wciąż jest spore. W 2023 r. (ostatnie dostępne dane) odnotowano w naszym kraju ponad 62,5 tys. takich przypadków. Niestety, w ponad połowie z nich nie wykryto sprawców. Dlatego takie zagrożenie nie powinno być bagatelizowane.
Instalacja alarmowa i dodatkowe elementy ochrony, jak monitoring czy odpowiednie oświetlenie terenu wokół domu, mogą znacząco zwiększyć poziom bezpieczeństwa. Pod warunkiem, że system zabezpieczeń jest odpowiednio zaplanowany. W tym artykule podpowiadamy, jak dostosować instalację alarmową do specyfiki obiektu i potrzeb mieszkańców.
JAK DOPASOWAĆ ALARM DO ZAGROŻENIA?
Planowanie systemu alarmowego w domu powinno być poprzedzone konsultacją z wyspecjalizowaną firmą, która zajmuje się sprzedażą i instalacją tego t...
Aby przeczytać cały artykuł,
kup dostęp do Budujemy Dom online
kup dostęp do Budujemy Dom online
Uzyskasz dostęp do całego archiwum magazynu Budujemy Dom,
wydań specjalnych oraz miesięcznika Czas na Wnętrze
