Stylowa bariera

Ogrodzenie wraz z bramą wjazdową to integralny element zagospodarowania posesji. Pełni ważne role - nie tylko wyznacza granice działki, ale jest też wizytówką właścicieli domu, która od razu rzuca się w oczy. Powinno zapewniać bezpieczeństwo, a jednocześnie harmonijnie współgrać z architekturą budynku i jego otoczeniem.
CZEGO DOWIESZ SIĘ Z ARTYKUŁU?
Na co zwracać uwagę przy planowaniu ogrodzenia
Jak wybudować ogrodzenie zgodnie z prawem
Jakie są typy ogrodzeń
Jakie rodzaje bram wjazdowych są do wyboru
Czy bramę warto wyposażyć w napęd
Wykonanie ogrodzenia oznacza spory wydatek - w przypadku średniej wielkości działki, o powierzchni ok. 1000 m², takie przedsięwzięcie może pochłonąć nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. Nic więc dziwnego, że decyzja ta jest często odkładana w czasie, a podczas budowy domu, która potrafi przecież wydrenować niemal każdą kieszeń, teren inwestycji otoczony jest prowizorycznym parkanem albo nawet zwykłą taśmą. Takie rozwiązanie jest wskazane także z praktycznego powodu - podczas transportowania materiałów na plac budowy lub w trakcie prowadzenia robót docelowy parkan mógłby się łatwo uszkodzić.
Nie znaczy to, że decyzję o tym, jak ma wyglądać ogrodzenie, a także jego późniejszą budowę, należy odkładać w nieskończoność. W naszym kraju zdecydowana większość posesji jest przecież w jakiś sposób ogrodzona. Niezależnie od tego, czy będzie to symboliczna siatka czy solidny mur, wybór powinien być dobrze przemyślany. W końcu ogrodzenie stawia się z reguły raz na kilkadziesiąt lat.
W niniejszym ...
Aby przeczytać cały artykuł,
kup dostęp do Budujemy Dom online
kup dostęp do Budujemy Dom online
Uzyskasz dostęp do całego archiwum magazynu Budujemy Dom,
wydań specjalnych oraz miesięcznika Czas na Wnętrze
