Rubryki stałe

Czym się kierować przy wyborze stropu?
PYTANIE CZYTELNIKA: Planuję budowę domu, jestem na etapie wyboru technologii wykonania różnych przegród. O ścianach przeczytałem już sporo, teraz pora na strop. Wiem, że można go wykonać na różne sposoby. Zastanawiam się, który rodzaj konstrukcji jest najlepszy. Czy są jakieś parametry, które pomogą dokonać wyboru?
Kocioł elektryczny jako alternatywne ogrzewanie
PYTANIE CZYTELNIKA: Na tani ekogroszek nie ma co liczyć, o ile w ogóle będzie jakikolwiek, dlatego szukamy alternatywy. Czy mając duży dom (250 m2), ogrzewany piecem na ekogroszek, warto zamontować kocioł elektryczny? Czy sprawdzi się przynajmniej jako drugie, alternatywne źródło ciepła? Na domu założona jest instalacja fotowoltaiczna, stąd taki pomysł. Zastanawia mnie też, dlaczego kotły elektryczne mają tak niską klasę energetyczną (zaledwie D). Czy to znaczy, że one źle gospodarują pobieranym prądem?
Impregnacja drewna ogrodowego
PYTANIE CZYTELNIKA: Przed nadejściem zimy planuję zadbać o stan drewnianych konstrukcji w ogrodzie. Płot ma już swoje lata, ale pozostałe elementy (pergola, ławki, meble) są dość nowe i w dobrym stanie. Jak często należy powtarzać impregnację i jakich preparatów używać?
Budujemy Dom
14,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego BudujemyDom! Całkowicie za darmo!
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT