Cieplej, czyli taniej

Ciepły fundament, podłoga, ściany i dach to nie tylko lepszy komfort mieszkania, ale też mniejsze rachunki za ogrzewanie. Dlatego szczególnie teraz, gdy rosnące koszty energii są tematem numer jeden, warto pamiętać o prawidłowej izolacyjności cieplnej przegród zewnętrznych domu.

Wiele ostatnio mówi się o szalejących cenach węgla, gazu czy prądu. Nic dziwnego, że inwestorzy planujący budowę domu zachodzą w głowę, jaki system grzewczy wybrać, aby nie rujnować domowego budżetu. Trzeba jednak pamiętać, że parametry cieplne budynku zależą nie tylko od sposobu jego ogrzewania i podgrzewania wody, ale również od rodzaju wentylacji, kształtu bryły, orientacji domu względem stron świata, rodzaju stolarki itp. Jednak to, jak niskie będą straty ciepła, w największym stopniu zależy od ocieplenia przegród - ścian, podłogi i dachu. I to na tym ostatnim aspekcie skoncentrujemy się w tym artykule.

Parametry cieplne budynku zależą nie tylko rodzaju zastosowanych materiałów budowlanych, ale również od kształtu bryły, usytuowania domu w terenie, orientacji względem stron świata, systemu ogrzewania i wentylacji itp. CZAMANINEK
Parametry cieplne budynku zależą nie tylko rodzaju zastosowanych materiałów budowlanych, ale również od kształtu
...