1

5 instalacji podwyższających wartość domu

Klimatyzator nie tylko na lato! Podwójna funkcja klimatyzacji
Klimatyzator kojarzy się nam przede wszystkim z chłodzeniem wnętrz podczas letnich dni i nocy. Tymczasem nowoczesne urządzenia tego typu są całoroczne - możemy ich używać zarówno do schładzania, jak i ogrzewania pomieszczeń, oszczędzając przy tym energię.
Ulga w upały
Jeśli klimatolodzy mają rację, to wkrótce klimatyzacja może stać się niezbędnym wyposażeniem naszych domów. Jej popularność rośnie wraz ze wzrostem średnich temperatur i pojawianiem się kolejnych fal upałów. Te zdarzają się już tak często, że coraz trudniej nie wierzyć w globalne ocieplenie.
Man icon Janusz Werner
Mechaniczna z rekuperacją
Do niedawna w domach powszechnie stosowano wentylację grawitacyjną. Ale wystarczyło kilka lat, żeby oczekiwania odnośnie tej instalacji zmieniły się diametralnie. Dziś inwestor chce mieć wentylację mechaniczną z rekuperacją, czyli odzyskiem ciepła. To efekt - po pierwsze - wzrostu świadomości dotyczącej jakości powietrza, którym oddychamy i - po drugie - podwyżek cen nośników energii, przekładających się na koszty ogrzewania.
Man icon Janusz Werner
Wyższy poziom odkurzania
Centralne odkurzanie to kolejna instalacja zwiększająca komfort życia. Dzięki niej sprząta się nie tylko wygodniej, ale także szybciej i dokładniej. Oczyszczone powietrze jest wyrzucane z urządzenia na zewnątrz budynku, a nie z powrotem do sprzątanego pomieszczenia. Co ma szczególne znaczenie dla alergików.
Man icon Janusz Werner
Budujemy Dom
14,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego BudujemyDom! Całkowicie za darmo!
Zima bez ryzyka
Instalacje przeciwoblodzeniowe czynią nasze życie wygodniejszym. Dzięki nim nie trzeba męczyć się z łopatą, żeby odśnieżyć schody czy podjazd. Jednocześnie zwiększają bezpieczeństwo domowników - prawdopodobieństwo poślizgnięcia się i złamania ręki czy nogi na suchych schodach jest dużo niższe, niż w przypadku tych oblodzonych. Z podgrzanej rynny też nam żaden sopel na głowę nie spadnie.
Man icon Janusz Werner
Dom ery cyfrowej
Nowocześni inwestorzy, nie pamiętający świata sprzed epoki smartfonów, chcą mieć dom inteligentny. Czyli taki, w którym wszystkim, albo prawie wszystkim, da się zarządzać z poziomu telefonu. Zdalnie można w nim sterować wentylacją (mechaniczną oczywiście), ogrzewaniem, alarmem, oświetleniem i mnóstwem innych instalacji i sprzętów. To rozwiązanie wyraźnie podnosi wartość nieruchomości, ale też sporo kosztuje na etapie inwestycji.
Man icon Janusz Werner
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT