1

Elementarz budowlany

Nowoczesne drzwi wejściowe
Nowoczesne drzwi wejściowe łączą trzy funkcje: antywłamaniową, użytkową i estetyczną. Mogą też być obsługiwane za pomocą jednego palca, a nawet zdalnie. Jakie elementy to umożliwiają?
Ciepły montaż, niższe rachunki za ogrzewanie
Rosnące ceny energii i gazu to obecnie jedno z największych wyzwań dla inwestorów planujących budowę domu. Sytuacja rynkowa wymusza wybór najbardziej energooszczędnych materiałów i rozwiązań, pozwalających na maksymalną redukcję strat ciepła. Ważnym elementem każdego budynku, na który należy zwrócić szczególną uwagę jest stolarka otworowa, gdyż to właśnie nieprawidłowo zamontowane okna mogą generować do 20% strat ciepła w domu. Kluczowym rozwiązaniem opracowanym przez firmę Soudal w celu podniesienia parametrów energooszczędności budynków jest Soudal Window System - technologia szczelnego montażu stolarki otworowej.
Stolarka okienna i drzwiowa
Dość kosztownym etapem budowy domu jest wyposażenie go w okna i drzwi zewnętrzne. W średniej wielkości budynku kosztuje to minimum kilkadziesiąt tysięcy złotych. W zależności od materiału, rodzaju systemów tarasowych, zabezpieczeń antywłamaniowych, automatyki do okien dachowych i drzwi - suma ta może przekroczyć grubo ponad sto tysięcy. Nowoczesnych rozwiązań, zapewniających bezpieczeństwo i komfortową obsługę, jest bowiem sporo.
Man icon Joanna Dąbrowska
Użytkowe i dekoracyjne
W każdym domu potrzeba co najmniej kilku par drzwi. W większości to klasyczne skrzydła rozwierane, ale w małych pomieszczeniach i wąskich korytarzach coraz częściej montuje się wersje przesuwne lub składane. Natomiast dwuskrzydłowe metalowe konstrukcje ze szprosami i szklanym wypełnieniem powszechnie planuje się jako efektowną i modną dekorację salonu.
Man icon Joanna Dąbrowska
Budujemy Dom
14,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego BudujemyDom! Całkowicie za darmo!
Czym zamknąć garaż?
Dwie pojedyncze, czy jedna podwójna, rozwierana, uchylna, segmentowa czy rolowana? To najważniejsze decyzje do podjęcia. Potem zostaje wybranie wykończenia, wyposażenia i automatyki - złożenie zamówienia i dopilnowanie fachowego montażu. W czasie użytkowania istotne jest też systematyczne serwisowanie mechanizmów i napędu.
Man icon Joanna Dąbrowska
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT