1

Systemy rynnowe - posesjonaci

Odprowadzanie deszczówki
Orynnowanie to nie tylko rynny, ułożone w poziomie na krawędziach dachu, i pionowe rury spustowe, zamontowane przy ścianach budynku. To też szereg innych elementów - np. złączek, uchwytów, denek, narożników, lejów odpływowych, siatek i koszyczków, akcesoriów do zbierania deszczówki - tworzących kompatybilny system rynnowy. O tym jakie zastosowali w swoich domach opowiedzieli nasi Rozmówcy.
Man icon Lilianna Jampolska
Magda i Rafał - Czytelnicy Budujemy Dom, system rynnowy założyli w 2021 r.
Dom: dwukondygnacyjny, 191 m2. Położenie - w słońcu, bez drzew. Dach: wielospadowy, powierzchnia 310 m2, kąt nachylenia 20°, okap o długości 90 cm. Pokrycie - blachodachówka. System rynnowy: ze stali dwustronnie ocynkowanej, powlekanej czterema warstwami powłok ochronnych, grubość rdzenia stalowego 0,6 mm. Rynny - półokrągłe, o przekroju 120 mm. Rury spustowe - okrągłe, o średnicy 90 mm. Sposób odprowadzania wody z dachu - przez dolne wpusty odpływowe do rur kanalizacji deszczowej, dalej do rur perforowanych, zakopanych w gruncie, i do 10 studni chłonnych.
Man icon Lilianna Jampolska
Krzysiek - Czytelnik Budujemy Dom, system rynnowy założył w 2011 r.
Dom: parterowy, powierzchnia 118 m2. Położenie - w pełnym słońcu. Dach: dwuspadowy, powierzchnia 254 m2, kąt nachylenia 45°, okap o długości 80 cm. Pokrycie - dachówka ceramiczna. System rynnowy: z wysokoudarowego PVC, barwionego w masie na kolor miedzi, od renomowanego producenta. Rynny - o przekroju półokrągłym i średnicy 150 mm. Rury spustowe - okrągłe o średnicy 100 mm, 3 szt. Akcesoria - 3 dolne wpusty odpływowe. Sposób odprowadzania deszczówki z dachu - przez wpusty odpływowe do rur pełnych kanalizacji deszczowej, dalej do rur perforowanych zakopanych w gruncie, następnie do studni chłonnych.
Man icon Lilianna Jampolska
Mariusz - Członek Klubu Budujących Dom, system rynnowy założył w 2017 r.
Dom: dwukondygnacyjny, powierzchnia 160 m2 plus garaż 51 m2. Położenie - w słońcu, z dala od drzew. Dach: płaski, powierzchnia 140 m2, kąt nachylenia 3°, niewentylowany, typu odwróconego, trzyczęściowy, z attyką. Pokrycie wierzchnie - otoczaki. System rynnowy: z PVC, schowany. Wpusty attykowe - po dwa na każdym z trzech dachów, z instalacją przeciwoblodzeniową, termostatem i automatycznym regulatorem. Rury spustowe - 6 sztuk, okrągłe, schowane w warstwie ocieplenia ze styropianu (25 cm), zakończone dolnymi wpustami odpływowymi i podłączone do instalacji kanalizacji deszczowej, dalej do rur rozsączających i studni chłonnych.
Man icon Lilianna Jampolska
Budujemy Dom
14,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego BudujemyDom! Całkowicie za darmo!
Maria i Józef - Czytelnicy Budujemy Dom, system rynnowy zakładali w 1999 i 2022 r.
Dom: dwukondygnacyjny, 250 m2. Położenie - w słońcu, wśród drzew. Dach: wielospadowy, powierzchnia 400 m2, kąt nachylenia 45°, okap o długości 90 cm. Pokrycie - dachówka ceramiczna. System rynnowy: z PVC. Rynny - najpierw półokrągłe, o średnicy 125 mm; obecnie prostokątne o szerokości 135 mm. Rury spustowe - najpierw okrągłe, o średnicy 80 mm, obecnie o przekroju prostokątnym 80 × 70 mm. Sposób odprowadzania wody z dachu - przez dolne wpusty odpływowe do rur kanalizacji deszczowej, potem do rur perforowanych zakopanych w gruncie i do studni chłonnych.
Man icon Lilianna Jampolska
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT