Dla wygody i bezpieczeństwa
Brama wjazdowa, wyposażona w napęd elektryczny, jest wygodniejsza od tej, którą otwiera się ręcznie, ponieważ można ją obsługiwać zdalnie, bez wychodzenia z samochodu lub domu. Właśnie taką zastosowali nasi Rozmówcy.
Rodzina, poruszająca się autem, najczęściej używa bramy wjazdowej, a nie furtki. Zważywszy, że na ogół uruchamia się ją co najmniej dwa razy dziennie, zaś w naszej strefie klimatycznej trudno oczekiwać tylko ciepłej i suchej pogody, istotne jest prawidłowe wykonanie głównego wjazdu na posesję i zapewnienie komfortowego, niezawodnego sposobu operowania skrzydłami. Z wersji z napędem korzysta się najwygodniej.
NAJPIERW BRAMA
Lokalizacja i szerokość wjazdu. Planowanie tej strefy rozpoczyna się od wskazania najdogodniejszego miejsca, dobrania odpowiedniej szerokości. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, należy zachować minimalną szerokość co najmniej 2,4 m światła bramy. Jednak w celu uzyskania większego komfortu użytkowego, lepiej wytyczyć szerokość przynajmniej 4 m (to z uwagi na rozmiar samochodów dostawczych, choćby sporadycznie wjeżdżały na posesję). Przy trudniejszym układzie, np. dostępie z wąskiej ulicy, dobrym posunięciem będzie poszerzenie wjazdu nawet do szerokości 6 m.
Zap...
Aby przeczytać cały artykuł,
kup dostęp do Budujemy Dom online
kup dostęp do Budujemy Dom online
Uzyskasz dostęp do całego archiwum magazynu Budujemy Dom,
wydań specjalnych oraz miesięcznika Czas na Wnętrze