Wełna, która odmieni dom. STEICOflex 036: dobra strategia termomodernizacyjna
ABC Budowania 2023
4-5 minut
Korzyści z prawidłowo przeprowadzonej termomodernizacji są ogromne. Na ograniczeniu strat ciepła zyskują portfele właścicieli domów, ale również klimat. Redukując zużycie energii przez budynki zmniejszymy zanieczyszczenie powietrza. Musimy jednak inwestować w skuteczne i ekologiczne materiały termoizolacyjne. Dobrym przykładem jest wełna drzewna.
Ogrzewanie nieocieplonych budynków jest nieefektywne. Wiąże się z ogromnymi stratami energii, które generują wysokie koszty poważnie obciążające domowe budżety. Perspektywa niższych rachunków za ogrzewanie powinna więc skłonić do podjęcia jak najszybciej skutecznych działań. Nawet stary budynek można zmodernizować nowocześnie i ekologicznie, z korzyścią dla mieszkańców i środowiska. Pomoże w tym termoizolacja, która zabezpieczy drogi ucieczki ciepła na zewnątrz, zmniejszając jednocześnie zapotrzebowanie budynku na energię grzewczą.
- Im wyższa efektywność energetyczna budynku, tym jest on tańszy w utrzymaniu i łatwiej zapewnić stałą temperaturę, która będzie komfortowa dla mieszkańców - mówi mgr inż. Marcin Paczyński z firmy STEICO, która produkuje naturalne materiały termoizolacyjne z włókien drzewnych. - Chociaż konieczność przeprowadzenia prac termomodernizacyjnych najczęściej argumentujemy sezonem grzewczym, kiedy niedostatki ciepła trzeba rekompensować większą pracą grzejników,...
Aby przeczytać cały artykuł,
kup dostęp do Budujemy Dom online
kup dostęp do Budujemy Dom online
Uzyskasz dostęp do całego archiwum magazynu Budujemy Dom,
wydań specjalnych oraz miesięcznika Czas na Wnętrze