Ogrodzenia i bramy wjazdowe - posesjonaci

Ogrodzenia i bramy wjazdowe
Klasyczne materiały na płoty, takie jak drewno, kuta stal, kamień, wciąż znajdują nabywców, lecz coraz więcej budujących wybiera nowoczesne prefabrykowane wyroby z betonu, metalu, klinkieru, silikatu i PVC. Kilkoro Czytelników oceniło dla nas swoje ogrodzenia.
Man icon Lilianna Jampolska
Magda i Paweł – Członkowie Klubu Budujących Dom, ogrodzenie stawiali w 2009 i 2013 r.
Ogrodzenie od frontu: dł. 26 m. Fundament - na froncie o gł. 1 m, liniowy, zbrojony; reszta gł. 0,40 m. Słupki i podmurówka - z cegieł klinkierowych. Przęsła - z olchowych sztachet. Furtki - główna szer. 1 m, z elektrozaczepem i domofonem, 2 w wiacie śmietnikowej szer. 0,90 m. Brama - szer. 3,50 m, przesuwna, jednoskrzydłowa, samonośna; z napędem i pilotami. Reszta ogrodzenia - dł. 46 m z olchowych sztachet.
Man icon Lilianna Jampolska
Monika i Maciej – Członkowie Klubu Budujących Dom, ogrodzenie stawiali w 2011 r.
Ogrodzenie od frontu: dł. 35 m, wys. 1,60 m. Fundament - gł. 1,20 m, liniowy, zbrojony. Słupki i podmurówka - z prefabrykowanych kształtek betonowych imitujących łupany granit, wykończone czapami. Przęsła - ze stali ocynkowanej, zabezpieczonej lakierem. Furtki - 3 szt. - główna szer. 1 m z wideodomofonem, dwie 0,90 m do śmietnika. Brama - szer. 5 m, jednoskrzydłowa, przesuwna, samonośna z napędem. Reszta ogrodzenia - na monolitycznej podmurówce, ocynkowane słupki i siatka.
Man icon Lilianna Jampolska
Iwona i Zygmunt – Członkowie Klubu Budujących Dom, ogrodzenie stawiali w 2017 r.
Ogrodzenie z elementów prefabrykowanych: dł. 20 i 22 m, wys. z podmurówką 1,70 m. Fundament i podmurówka - gotowe elementy z betonu, stopy gł. 0,50 m (przy bramie 1 m). Słupki - ze stali, między przęsłami wym. 5 x 5 cm, przy furtce i bramie o wym. 10 x 10 cm. Gotowe przęsła - wym. 2,50 x 1,40 m, wykonane z drutu gr. 3 mm, ocynkowanego i pomalowanego lakierem proszkowym na kolor czarny. Furtka - szer. 0,90 m, z domofonem i elektrozaczepem. Brama - dwuskrzydłowa, szer. 3,50 m; z napędem.
Man icon Lilianna Jampolska
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego BudujemyDom! Całkowiecie za darmo!
Beata – Czytelniczka Budujemy Dom, ogrodzenie stawiała w 2013 r.
Ogrodzenie od frontu: wys. 1,85 m; część wjazdowa z pustaków betonowych, otynkowana lub wykończona okładziną z piaskowca, druga część - na murowanej i otynkowanej podmurówce zamontowano 15 przęseł z ocynkowanej stali pomalowanej farbą proszkową, wymiary przęsła 220 x 140 cm. Fundament - liniowy gł. 1,20 m. Furtki - 3 szer. 0,90 m, główna z wideodomofonem. Brama - dwuskrzydłowa szer. 5 m, z napędem. Reszta ogrodzenia - ze sztachet modrzewiowych.
Man icon Lilianna Jampolska