Na tej platformie możesz przeczytać wszystkie treści z aktualnego, oraz archiwalnych numerów BudujemyDom

Aktualności

Odkurzacz WD 5 RENOVATION – nie tylko z myślą o remoncie!
WD 5 Renovation to uniwersalny odkurzacz, któremu nie straszne są żadne porządki, w tym i te, nieodzowne przy pracach remontowych. WD 5 jest przystosowany do usuwania dużych ilości pyłu i innych zanieczyszczeń, które powstają np. w warsztacie majsterkowicza (płaski filtr falisty jest oczyszczany na bieżąco - wystarczy nacisnąć specjalny przycisk na obudowie, a zgromadzony w nim pył zostanie wydmuchany wprost do zbiornika zanieczyszczeń). Takie rozwiązanie pozwala pracować z pełną siłą ssąca odkurzacza niemal bez przerw. A umieszczenie filtra falistego w wygodnej kasecie, umożliwia jego wyjęcie i wymianę bez brudzenia rąk!
Skuteczna i bezpieczna komunikacja dachowa z marką CREATON
Gdy trzeba wejść na dach, niezastąpiony jest system komunikacji dachowej. Wchodzące w jego skład, dostępne w ofercie CREATON elementy z aluminium zapewniają bezpieczne przemieszczanie się po połaci i możliwość wykonywania tam np. prac konserwacyjnych.
Nowy napęd EVO od BECKER-ANTRIEBE
Firma Becker wprowadza nową generację wyjątkowo cichych napędów serii EVO, przeznaczonych do rolet zewnętrznych. Indywidualne programowanie prędkości oraz trybu pracy łatwo może dostosować jego działanie w zależności od sytuacji.
Na wiosenne remonty - nagrzewnica i osuszacz MASTER
Włoska marka MASTER to lider na rynku kompleksowej kontroli klimatu w zakresie ogrzewania, osuszania, chłodzenia i wentylacji. Na czas wiosennych remontów, polecamy bardzo przydatny zestaw urządzeń tego producenta: nagrzewnicę elektryczną MASTER B 3,3 (1,65-3,3 kW), która skutecznie ogrzeje mniejsze pomieszczenia oraz osuszacz powietrza MASTER DH 752 (wydajność 47,2 l/24 h), który przyspieszy proces usuwania nadmiaru wilgoci podczas mokrych prac wykończeniowych, np. ze świeżo tynkowanych lub malowanych ścian.

Projekty domów

HomeKONCEPT 70
Projekt HomeKONCEPT 70 pracowni projektowej HomeKONCEPT
Dom w zielistkach 12 (G)
Projekt Dom w zielistkach 12 (G) pracowni ARCHON+ Biuro Projektów.
Dom w renklodach 2 (G2)
Projekt Dom w renklodach 2 (G2) pracowni ARCHON+ Biuro Projektów.
Nela IV
Projekt Nela IV pracowni Dobre Domy Flak & Abramowicz
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego BudujemyDom! Całkowiecie za darmo!

Reportaż - posesjonaci

Rodzinna enklawa na zadrzewionej posesji
Dwukondygnacyjny dom Hani i Andrzeja ma tradycyjną bryłę, a w środku stylowo urządzone pomieszczenia. Jest w nim wygodnie, przytulnie, rodzinnie, a za oknami widać wielki zadbany ogród ze starodrzewem. Na co dzień budynek obsługują nowoczesne instalacje, tj. pompa ciepła, wentylacja mechaniczna z rekuperatorem połączona z nadmuchowym systemem grzewczym, centralne odkurzanie.
Man icon Lilianna Jampolska
Z niewielkim budżetem na budowę
Tomek buduje domy dla innych, więc spożytkował te umiejętności również w postawieniu lokum dla swojej rodziny. Ponadto, wraz z żoną Ewą, skorzystał z rządowego programu „Rodzina na swoim”. Wszystko po to, żeby ograniczyć koszty budowy.
Man icon Lilianna Jampolska
Ogrodzenia i bramy wjazdowe
Klasyczne materiały na płoty, takie jak drewno, kuta stal, kamień, wciąż znajdują nabywców, lecz coraz więcej budujących wybiera nowoczesne prefabrykowane wyroby z betonu, metalu, klinkieru, silikatu i PVC. Kilkoro Czytelników oceniło dla nas swoje ogrodzenia.
Man icon Lilianna Jampolska
Magda i Paweł – Członkowie Klubu Budujących Dom, ogrodzenie stawiali w 2009 i 2013 r.
Ogrodzenie od frontu: dł. 26 m. Fundament - na froncie o gł. 1 m, liniowy, zbrojony; reszta gł. 0,40 m. Słupki i podmurówka - z cegieł klinkierowych. Przęsła - z olchowych sztachet. Furtki - główna szer. 1 m, z elektrozaczepem i domofonem, 2 w wiacie śmietnikowej szer. 0,90 m. Brama - szer. 3,50 m, przesuwna, jednoskrzydłowa, samonośna; z napędem i pilotami. Reszta ogrodzenia - dł. 46 m z olchowych sztachet.
Man icon Lilianna Jampolska
Monika i Maciej – Członkowie Klubu Budujących Dom, ogrodzenie stawiali w 2011 r.
Ogrodzenie od frontu: dł. 35 m, wys. 1,60 m. Fundament - gł. 1,20 m, liniowy, zbrojony. Słupki i podmurówka - z prefabrykowanych kształtek betonowych imitujących łupany granit, wykończone czapami. Przęsła - ze stali ocynkowanej, zabezpieczonej lakierem. Furtki - 3 szt. - główna szer. 1 m z wideodomofonem, dwie 0,90 m do śmietnika. Brama - szer. 5 m, jednoskrzydłowa, przesuwna, samonośna z napędem. Reszta ogrodzenia - na monolitycznej podmurówce, ocynkowane słupki i siatka.
Man icon Lilianna Jampolska
Iwona i Zygmunt – Członkowie Klubu Budujących Dom, ogrodzenie stawiali w 2017 r.
Ogrodzenie z elementów prefabrykowanych: dł. 20 i 22 m, wys. z podmurówką 1,70 m. Fundament i podmurówka - gotowe elementy z betonu, stopy gł. 0,50 m (przy bramie 1 m). Słupki - ze stali, między przęsłami wym. 5 x 5 cm, przy furtce i bramie o wym. 10 x 10 cm. Gotowe przęsła - wym. 2,50 x 1,40 m, wykonane z drutu gr. 3 mm, ocynkowanego i pomalowanego lakierem proszkowym na kolor czarny. Furtka - szer. 0,90 m, z domofonem i elektrozaczepem. Brama - dwuskrzydłowa, szer. 3,50 m; z napędem.
Man icon Lilianna Jampolska
Bramy garażowe z napędem
Chociaż w sprzedaży znajdują się bramy garażowe segmentowe, rolowane, rozwierane i uchylne - Polacy najczęściej wybierają te pierwsze. Wyposażając je w elektryczny napędem, podnoszą komfort ich obsługi. Jak oceniają swoje rozwiązania nasi Czytelnicy?
Man icon Lilianna Jampolska
Asia i Wiktor – Członkowie Klubu Budujących Dom, górną segmentową bramę garażową użytkują od 2006 r.
Garaż: w bryle budynku, na 2 samochody, powierzchnia 40 m2; ogrzewany.
Man icon Lilianna Jampolska
Karol – Członek Klubu Budujących Dom, górną segmentową bramę użytkuje od 2011 r.
Garaż: w bryle budynku, na 2 samochody, powierzchnia 35 m2; ogrzewany.
Man icon Lilianna Jampolska
Edyta i Jarek – Członkowie Klubu Budujących Dom, 2 rolowane bramy garażowe użytkują od 2009 r.
Garaż: murowany, na 2 samochody, powierzchnia 60 m2; nieogrzewany.
Man icon Lilianna Jampolska
Ogrzewanie domu jednorodzinnego - co wybrać?
Sposób ogrzewania domu to jedna z najpoważniejszych decyzji, jakie musimy podjąć przy jego budowie. Przede wszystkim dlatego, że koszty ogrzewania to w naszym klimacie główna część kosztów utrzymania budynku. Jednak nie zapominajmy, że wybór sposobu ogrzewania to także decyzje o rodzaju grzejników, ogrzewania płaszczyznowego, sposobie sterowania całością.
Man icon Jarosław Antkiewicz
Grzejnik grzejnikowi nierówny
Dwie podstawowe cechy różniące grzejniki pomiędzy sobą to ich powierzchnia czynna oraz masa. Przy tej samej mocy grzewczej, powierzchnia czynna spirali elektrycznej liczona jest w milimetrach kwadratowych, natomiast grzejnika podłogowego w metrach kwadratowych. Masa spirali elektrycznej to wielkości podawane w gramach, natomiast masa grzejnika podłogowego to nawet 300 kg/m²…
Man icon Artykuł promocyjny
Rozsądna alternatywa – elektryczne kotły grzewcze Elterm
Każde, nawet najlepsze i najdroższe źródło ciepła może całkiem nieoczekiwanie ulec awarii. Szczęście, jeśli serwis producenta znajduje się niedaleko i ma czas, by nasze zgłoszenie potraktować priorytetowo. Oczywiście można liczyć na taki scenariusz, rozsądniej byłoby jednak zabezpieczyć się na niekorzystny obrót spraw. Przedstawiamy kilka najbardziej popularnych wariantów zastosowania naszych urządzeń.
Man icon Artykuł promocyjny
Buduj bez mostków
Dom energooszczędny cechuje niskie zapotrzebowanie na energię, niezbędną do ogrzania wnętrza. Co da się osiągnąć jedynie w przypadku budynków dobrze izolowanych termicznie. Mostek cieplny to zaprzeczenie właściwej izolacji, zwykle jej wada, dlatego we współczesnym budownictwie dąży się do ich eliminacji.
Man icon Janusz Werner
Słońce na dwa sposoby
Dzięki kolektorom słonecznym mamy ciepło, zaś z ogniw fotowoltaicznych otrzymujemy prąd. Są to więc kompletnie różne sposoby wykorzystania energii słońca. Nie tyle konkurencyjne, co uzupełniające się metody.
Man icon Jarosław Antkiewicz
Wentylacja grawitacyjna czy mechaniczna?
Popularne powiedzenie mówi, że bez jedzenia przeżyjemy 3 tygodnie, bez wody 3 dni, a bez powietrza zaledwie 3 minuty. To wyjaśnia, dlaczego tak ważna jest wymiana powietrza w domu, czyli wentylacja. Wybór jej rodzaju, a potem staranne wykonanie instalacji to jedna z najważniejszych rzeczy w trakcie budowy.
Man icon Jarosław Antkiewicz
Kominy
Elementy te pełnią bardzo ważną funkcję. Odprowadzają spaliny, dym i zużyte powietrze. Zapewniają też utrzymanie właściwych warunków higieniczno-sanitarnych we wnętrzach, które wymagają odpowiedniej wentylacji. Obecnie powszechnie stosuje się łatwe w montażu gotowe systemy prefabrykowane, które ograniczają liczbę popełnianych błędów wykonawczych.
Man icon Tomasz Rybarczyk
Podłogi i posadzki
Podłogi nie mają istotnego znaczenia w kontekście bezpieczeństwa konstrukcji budynku. Nie wpływają też wyraźnie na energooszczędność. Poprawność wykonania ich wszystkich warstw wpływa natomiast na walory użytkowe oraz trwałość posadzek je wykańczających.
Man icon Tomasz Rybarczyk
Zdrowie zaczyna się w domu
Zrównoważona dieta, regularne ćwiczenia, spacery na świeżym powietrzu... To aktywności bardzo ważne z perspektywy naszego dobrego samopoczucia. To jednak nie wszystko co możemy zrobić, by świadomie dbać o siebie i swoich bliskich. Jeśli organizm w dobrej kondycji to coś, na czym nam zależy, powinniśmy zatroszczyć się również o miejsce, w którym zazwyczaj spędzamy najwięcej czasu w ciągu doby - nasz dom.
Man icon Artykuł promocyjny
Więźba i dachówki
Dla początkującego inwestora dach to pokrycie - ileż emocji wzbudza wybór materiału (dachówka, blacha, może gonty?) i koloru (szary, ceglasty?). Decyzja jest ważna, bo wpływa na wygląd całego budynku. Warto jednak mieć świadomość, że poza pokryciem dach ma jeszcze dwa elementy: podkład i odpowiadającą za jego trwałość i bezpieczeństwo domowników konstrukcję.
Man icon Janusz Werner
Blachy i rynny
Lekkie pokrycia dachowe to blachy i gonty bitumiczne. Te pierwsze - zwykle w postaci blachodachówki, która niewiele waży, jest stosunkowa tania, w dodatku do złudzenia przypomina tradycyjne pokrycia z ceramiki - są na naszym rynku numerem 1. Do łask wracają też blachy płaskie, mocno się jednak różniące od układanych na dachach kilkadziesiąt lat temu.
Man icon Janusz Werner
Ładnie, czysto, świeżo
Możliwości wykończenia przegród jest dziś bardzo wiele - producenci oferują odporne farby, nowoczesne tapety i okładziny. Istotne, aby kupować atestowane, nieszkodliwe dla zdrowia wyroby. Bardzo starannie powinny je dobierać osoby cierpiące na różnego typu uczulenia.
Man icon Małgorzata Kolmus
Duże na czasie
Duże przeszklenia, kojarzące się do niedawna przede wszystkim z biurowcami, stały się wyróżnikiem nowoczesnych budynków jednorodzinnych. Ale moda to nie jedyny argument za tym, aby wyposażyć w nie swój dom.
Man icon Norbert Skupiński
Domowa strefa cienia
Rolety, żaluzje, okiennice i markizy nie tylko chronią nas przed jaskrawym światłem w słoneczne dni, ale także zapobiegają nadmiernemu nagrzewaniu się wnętrza budynku, gwarantując przyjemny chłód. Niektóre osłony mogą dodatkowo ograniczać zimą straty ciepła, tłumić dochodzące z ulicy dźwięki, stanowić przeszkodę dla włamywaczy, a ponadto pełnić rolę elementu dekoracyjnego, wpływając zarówno na wygląd elewacji, jak i charakter pomieszczeń wewnątrz domu.
Czym ocieplić poddasze?
Domy budowane przez Polaków mają przeważnie skośny dach. Pod nim znajduje się użytkowe poddasze - sypialnia, pokoje dzieci, łazienka. O komforcie termicznym tych wnętrz przesądza prawidłowe ocieplenie połaci, które izoluje się najczęściej wełną mineralną. Ostatnio także pianą PUR, nanoszoną natryskowo.
Man icon Janusz Werner
Ocieplenie poddasza - komfort i realne oszczędzanie
Budując lub modernizując własny dom każdy oczekuje komfortu, a myśląc o izolacji, ciepła zimą i przyjemnego chłodu latem. Istotne znaczenie ma również ekonomia. Ocieplając dom zakładamy, że inwestycja ta zwróci się w możliwie najkrótszym czasie dzięki niższym rachunkom. Jak więc podejść do tematu ocieplenia? Jaki materiał wybrać, jaki wykonawca spełni nasze oczekiwania?
Man icon Artykuł promocyjny
Dlaczego szary styropian odpada?
Szary styropian izoluje lepiej niż biały. Ma jednak specyficzne cechy, które przy braku wiedzy lub staranności ze strony wykonawców potrafią przysporzyć niemałych problemów. Przede wszystkim nie wolno go wystawiać na bezpośrednie działanie słońca.
Man icon Jarosław Antkiewicz
W zależności od potrzeb
O ochronie przed intruzami myśli praktycznie każdy właściciel domu jednorodzinnego. Nie każdy jednak potrzebuje takich samych zabezpieczeń. Planując instalację alarmową warto więc dostosować ją do swoich potrzeb.
Man icon Norbert Skupiński
Wygodne sprzątanie
Odkurzacz centralny to nie jedno urządzenie - jak w przypadku tradycyjnego modelu przenośnego - ale cały system. Najważniejszym elementem jest jednostka centralna, do której podłączony jest rurociąg rozprowadzony po całym budynku. Na końcu rur zamontowane są gniazda ssące, do których wtyka się wąż z rurą teleskopową i odpowiednią końcówką do sprzątania. Takie rozwiązanie jest bardzo wygodne, dlatego zyskuje coraz więcej zwolenników.
Man icon Norbert Skupiński
Prysznic bez brodzika
Proste rozwiązania zawsze są najbardziej praktyczne. Między innymi dlatego coraz więcej osób wykańczających dom rezygnuje z tradycyjnego brodzika, decydując się na odpływ liniowy w posadzce lub w ścianie.
Man icon Joanna Dąbrowska
TECEdrainprofile – odwodnienie prysznicowe na miarę nowoczesnej łazienki
Jak stworzyć atrakcyjną, komfortową i funkcjonalną strefę prysznicową? Kluczem są sprawdzone i przemyślane produkty, takie jak odwodnienie liniowe TECEdrainprofile. Rozwiązanie to otwiera nowe możliwości w aranżacji strefy prysznicowej, gwarantując swobodę w projektowaniu, łatwy montaż i bezpieczeństwo użytkowania przez wiele lat.
Man icon Artykuł promocyjny
Łazienki bez barier
W nowoczesnej łazience stosuje się nowoczesne rozwiązania - jednym z nich jest wygodna, funkcjonalna i modna kabina prysznicowa bez brodzika. To wygodne w użytku, nowoczesne i optycznie powiększające rozwiązanie to marzenie wielu osób urządzających lub remontujących łazienkę.
Man icon Artykuł promocyjny
Komfortowe użytkowanie
Dzięki nowoczesnym okuciom i systemom działania, szafki oraz szuflady w kuchni lekko się otwierają, same domykają, nie dochodzi do trzaskania. Takie wyposażenie umożliwia też dogodny dostęp do wnętrza mebli, nawet tych głębokich.
Man icon Małgorzata Kolmus
Funkcjonalna kuchnia – jak to zrobić?
W kuchni liczy się nie tylko estetyka, ale również ergonomia. O tym, w jaki sposób nowoczesne rozwiązania mogą ułatwić wykonywanie codziennych czynności, trzeba pomyśleć już na etapie projektu. To szczególnie ważne w przypadku mniejszych kuchni, które stają się coraz bardziej popularne.
Man icon Artykuł promocyjny
Drewno na lata
Drewno ma bardzo szerokie zastosowanie w budownictwie. Materiał ten jest ceniony za naturalność i wysokie walory estetyczne. Jego trwałość w dużej mierze zależy od tego, czy zostanie prawidłowo zaimpregnowane.
Man icon Norbert Skupiński
Taras jak nowy
Każdy taras wymaga - po krótszym lub dłuższym okresie użytkowania - remontu. Sposób prowadzenia prac naprawczych zależy od jego konstrukcji i rodzaju usterek. W niektórych przypadkach może się okazać, że łatwiej i taniej będzie wybudować nowy taras, niż remontować istniejący.
Man icon Norbert Skupiński
Płyty brukowe na nowoczesny taras
Aranżacja przestrzeni wokół domu opiera się o kryteria estetyki i jakości. Taras, podjazd oraz alejki ogrodowe powinny scalać charakter posesji, a przy tym gwarantować pełną wytrzymałość i odporność na czynniki zewnętrzne - zmienne warunki atmosferyczne, obciążenia, uderzenia czy intensywną eksploatację.
Man icon Artykuł promocyjny
Warstwa zewnętrzna
Elewacja jest warstwą ochronną ścian. Jednocześnie wpływa na estetykę budynku. Odpowiednio dobrana nadaje mu konkretny charakter, poprawia optycznie proporcje bryły. Pod względem estetycznym powinna tworzyć spójną całość z pokryciem dachowym i stolarką okienną oraz drzwiową.
Man icon Małgorzata Kolmus
Tynki mozaikowe – nowoczesna alternatywa dla kamienia
Tynki mozaikowe Thermotek to tynki dekoracyjne, wykonane na bazie żywicy akrylowej i naturalnych kruszyw barwionych. Doskonale nadają się do wykonywania cienkowarstwowych, ozdobnych wypraw tynkarskich na fragmentach elewacji zewnętrznych (cokoły, podmurówki, wnęki okienne itp.) oraz do ozdobnego wykańczania ścian wewnętrznych w pomieszczeniach intensywnie użytkowanych.
Man icon Artykuł promocyjny
Jaką pompę ciepła warto kupić?
Pompa ciepła może zapewnić ogrzewanie budynku, ciepłą wodę oraz chłodzenie (klimatyzację). Jednak jej dobre dopasowanie do konkretnego budynku wymaga więcej staranności i wiedzy, niż wybór kotła. A do tego jest to znacznie większy wydatek. Żeby ułatwić zadanie, opracowaliśmy ten poradnik wraz z przeglądem rynkowej oferty pomp ciepła.
Man icon Jarosław Antkiewicz
Spectra Smart – idea wprowadzona w życie
Postawiliśmy sobie cel: stwórzmy produkt, który zapewni użytkownikom komfort ciepłej wody użytkowej będąc przy tym maksymalnie wygodny w obsłudze. Powinien również zadbać o potrzeby całej rodziny i chronić środowisko naturalne. Wszystkie te cechy zamknęliśmy w jednej, eleganckiej konstrukcji SQUARE Jacket Design®. Tak właśnie powstał projekt unikalnej pompy ciepła Spectra Smart.
Man icon Artykuł promocyjny
Skuteczna ochrona
Folie dachowe stanowią niewielki odsetek kosztów wykonania dachu, jednak ich niewłaściwy dobór i montaż może wiązać się z koniecznością jego rychłego remontu. Główna funkcja tych wyrobów to ochrona połaci (szczególnie znajdującego się w niej ocieplenia) przed wilgocią. Jest ona największym wrogiem dachu. Zmoczona termoizolacja traci bowiem swoje właściwości, a zawilgocona więźba pleśnieje.
Man icon Małgorzata Kolmus
Wytrzymałe i ciepłe ściany
Ceramika poryzowana to materiał coraz chętniej wykorzystywany do wykonywania ścian. Charakteryzuje się bardzo dobrymi parametrami termoizolacyjnymi, jest lekki, a przy tym wytrzymały. Sposób wznoszenia przegród z tego budulca zależy od zastosowanej technologii. Do wyboru jest wariant jedno-, dwu- i trójwarstwowy.
Man icon Norbert Skupiński
Pozornie drobne, ale bardzo ważne!
We współczesnych domach niejednokrotnie układa się całe kilometry rozmaitych przewodów. Nic dziwnego, bo nie tylko instalacje elektryczne są coraz bardziej rozbudowane. Upowszechniły się inne np. domofonowe, multimedialne, komputerowe. Jednak najwięcej uwagi poświęcamy zwykle wyborowi osprzętu. Ich oferta bardzo się zwiększyła, bo i przybyło im funkcji. Jednak gniazda i łączniki pełnią obecnie nie tylko praktyczne funkcje. Stały się pełnoprawnym elementem wystroju wnętrz.
Man icon Jarosław Antkiewicz
W jednym stylu
Ogród Izy i Sławka ma powierzchnię 3300 m2 i tworzy przemyślaną, spójną całość. Jest w nim wiele odmiennych zakątków, lecz wszystkie do siebie pasują stylem, nastrojem, doborem roślinności i małej architektury ogrodowej.
Man icon Lilianna Jampolska
Do pracy w ogrodzie
Wiosna to pora na intensywne prace w ogrodzie. Sprzątanie i naprawę trawnika po zimie. Zasilanie roślin. Wysiewanie wczesnych warzyw, sadzenie cebul kwiatowych i drzew ozdobnych. Przycinanie żywopłotu i krzewów. Do wykonywania wszystkich tych czynności niezbędne są narzędzia. Warto wybrać modele dobrej jakości i wygodne, by praca nie męczyła i jednocześnie pozwalała na relaks na świeżym powietrzu.
Man icon Joanna Dąbrowska
Powitaj wiosnę z odkurzaczami WD i myjkami Full Control!
Po zimie posesja i dom wymagają szczególnej troski. Elewacja domu, okna, podjazd, taras i ogrodzenie potrzebują gruntownego czyszczenia. We wszystkich tych pracach niezbędne okażą się urządzenia wysokociśnieniowe. Warto poznać ich zalety i przekonać się, jak są skuteczne.
Man icon Artykuł promocyjny
Układanie klejonego parkietu zimą
W nowym domu chciałbym ułożyć drewniany parkiet, przyklejany do podłogi. Czy mogę to zrobić wczesną wiosną? Podkład podłogowy i tynki zostały wykonane jesienią.
Wygodne schody na poddasze
Przystosowuję poddasze do celów mieszkalnych i mam problem ze schodami. Otwór w stropie jest nieduży, ma 100 x 80 cm. Chciałbym uniknąć przebudowy jego konstrukcji. Jakie schody mogę tam zamontować, żeby wchodzenie na poddasze było wygodne i bezpieczne?
Zakładanie trawnika krok po kroku
Przymierzam się do założenia nowego trawnika na starym, który jest w opłakanym stanie. Czy mogę zrobić dosiewki na najbardziej zniszczonych fragmentach, czy lepiej założyć trawnik od nowa? Jak to najlepiej zrobić?
Lista najważniejszych prac na kwiecień
Kwiecień to pełnia wiosny i najbardziej pracowity czas dla ogrodnika. Zobacz, co musisz zrobić w tym miesiącu.