Duże na czasie

Duże przeszklenia, kojarzące się do niedawna przede wszystkim z biurowcami, stały się wyróżnikiem nowoczesnych budynków jednorodzinnych. Ale moda to nie jedyny argument za tym, aby wyposażyć w nie swój dom.

Stosowanie dużych przeszkleń jest obecnie jednym z bardziej widocznych trendów architektonicznych w budownictwie jednorodzinnym. W nowoczesnych budynkach okna mają coraz większą powierzchnię, nierzadko przeszklone są całe ściany domów.

Nie brak jednak sceptyków tego typu rozwiązań. Podnoszą oni argumenty o tym, że wielkoformatowe okna powodują wychładzanie pomieszczeń w zimie i ich przegrzewanie latem, ponadto są droższe i mniej bezpieczne niż typowa stolarka, a także niewygodne w użytkowaniu.

Prawdą jest, że omawiane rozwiązanie ma wady. To choćby wyższa - w porównaniu z oknami o standardowych rozmiarach - cena czy bardziej wymagający montaż. Jednak liczne zalety przesądzają o tym, że na duże przeszklenia decyduje się coraz więcej inwestorów.

Duże, nowoczesne okna podnoszą wartość nieruchomości. To istotne dla inwestorów, który planują przeprowadzkę. DOBROPLAST
Duże, nowoczesne okna podnoszą
...