Wygodny wjazd na posesję

Korzystanie z bramy z automatyką to obecnie standard. Na ogół zamawia się taką bramę od razu z napędem. Można też dodać go do prawie każdej już użytkowanej. Montaż nie jest skomplikowany, ani bardzo kosztowny. Już za ok. 1000 zł można zautomatyzować wjazd na posesję. Warto to zrobić, aby bez wysiadania z samochodu, wjechać od razu do garażu i suchą stopą wejść do domu. Wystarczy nacisnąć przycisk na pilocie lub uruchomić aplikację w smartfonie.
CZEGO DOWIESZ SIĘ Z ARTYKUŁU?
Jaką bramę wybrać - rozwieraną czy przesuwną
Dlaczego warto wyposażyć bramę w automatykę
W jaki sposób dobiera się rodzaj napędu
Jak dbać o bramę i napęd
Jakie awarie występują najczęściej
Zgodnie z przepisami, minimalna szerokość bramy wjazdowej na posesję to 2,4 m. W praktyce jednak warto postawić na szersze rozwiązanie - wstawić model co najmniej 4 m - aby zapewnić wygodne manewrowanie samochodem osobowym oraz umożliwić okazjonalny wjazd dużych pojazdów, np. dostawczych.
Przy dobieraniu rodzaju bramy, należy pamiętać, że podczas otwierania nie może ona wychodzić poza granice działki. Dobrym rozwiązaniem jest umieszczenie bramy we wnęce - dzięki temu auto można zatrzymać na terenie posesji, żeby nie blokować ruchu na ulicy.
Do wyboru są dwa podstawowe typy bram wjazdowych - skrzydłowe oraz przesuwne.
DLACZEGO BRAMY PRZESUWNE TO NAJCZĘŚCIEJ WYBIERANY WARIANT?
Bramy przesuwne to jeden z najpopularniejszych typów bram wjazdowych. Oferowane są w dwóch wersjach - samonośne (z przeciwwagą) oraz szynowe (na rolkach poruszających się po prowadnicy zamocowanej w podłożu).
Najczęściej mają jedno długie skrzydło, które przesuwa się wzdłuż ogrodzenia po wewnętrznej stronie po...
Aby przeczytać cały artykuł,
kup dostęp do Budujemy Dom online
kup dostęp do Budujemy Dom online
Uzyskasz dostęp do całego archiwum magazynu Budujemy Dom,
wydań specjalnych oraz miesięcznika Czas na Wnętrze
