Zuza i Jarek - Członkowie Klubu Budujących Dom, drzwi zewnętrzne zamontowali w 2017 r.

Drzwi zewnętrzne: otwierane na zewnątrz, Thermo 65; klasa przeciwwłamaniowa RC2; współczynnik przenikania ciepła U = 0,97 W/(m2•K); skrzydło - 100 cm, z przetłaczanej stali wykończonej farbą proszkową w kolorze RAL 9016, wierzch o strukturze jedwabiu, wewnątrz izolacja termiczna z pianki PU; boczne doświetle - 50 cm, pakiet szybowy dwukomorowy, z ciepłą ramką, szkło bezpieczne, laminowane SVG; ościeżnica - aluminiowa z przegrodą termiczną; próg - antywyważeniowy, ciepły; mechanizm ryglowania - pięciopunktowy; 2 zamki, klamka i gałka; 3 zawiasy; uszczelki na ościeżnicy i skrzydle.
Decyzja: Chcieliśmy, żeby drzwi były eleganckie, szerokie, z bocznym doświetlem, przez które do wiatrołapu wpadnie światło dzienne. Zadbaliśmy o dobrą izolację termiczną wszystkich składowych, zamówiliśmy też ciepły montaż. Spodobał się nam wielopunktowy mechanizm ryglowania, zastosowanie profilu antywyważeniowego na całej długości ramy. Zakupu dokonaliśmy u autoryzowanego dystrybutora renomowanego producenta, bo zależało nam na solidnym wyrobie, fachowej kompleksowej obsłudze, długiej gwarancji, obniżeniu VAT za montaż. Kolorystykę dobraliśmy do odcienia segmentowej bramy garażowej. To 9016 z palety RAL. Podsumowując - dokonaliśmy bardzo dobrego wyboru, z małym wyjątkiem.
Rady i przestrogi:- Już w pierwszym roku użytkowania przekonaliśmy się, że korzystanie z klamki po obu stronach skrzydła nie jest wygodne, bo konieczne jest przy tym jeszcze stosowanie klucza. Z tego powodu wymieniliśmy dolny firmowy zamek, na inny patentowy z gałką od wewnątrz i klamką na zewnątrz. Z tą zamianą por...
Aby przeczytać cały artykuł,
kup dostęp do Budujemy Dom online
kup dostęp do Budujemy Dom online
Uzyskasz dostęp do całego archiwum magazynu Budujemy Dom,
wydań specjalnych oraz miesięcznika Czas na Wnętrze
