Czytaj już od 1 zł
Poznaj ofertę
ABC Budowania 2024
ABC Budowania 2024
Wykup dostęp
Redaktor naczelny poleca

ABC BUDOWANIA to numer specjalny miesięcznika BUDUJEMY DOM, który ukazuje się raz do roku. Naszą ambicją jest, aby był to kompletny przewodnik kompleksowo traktujący tematykę budowy domu. Artykuły uszeregowane są tak, jak przebiegają kolejne etapy inwestycji. Pierwsze tematy dotyczą finansowania tego przedsięwzięcia, wyboru działki i wykonania projektu domu. Kolejne bloki to stan surowy, instalacje i wykańczanie wnętrz. Artykuły mają formę pytań (i odpowiedzi), jakie najbardziej nurtują osoby zainteresowane budową domu.

Piszemy nie tylko o najczęściej wybieranych materiałach i technologiach, ale również o tych mniej popularnych rozwiązaniach. Dużo miejsca poświęcamy tym tematom, które budzą dziś najwięcej emocji, czyli domom energooszczędnym, zdrowym, ekologicznym i inteligentnym.

Cennym uzupełnieniem artykułów są porady ekspertów, doświadczenia inwestorów, którzy już wybudowali swoje domy, a także prezentacje firmowe pozwalające zapoznać się z aktualną ofertą rynkową.

Zapraszam do lektury!

Norbert Skupiński
Redaktor prowadzący

RozwińZwiń
Top produkty
Nowoczesne zadaszenie garażowe CARPORT ECO CARPORT ECO to nowoczesne zadaszenie garażowe. Jest to coraz popularniejsza opcja dla tych, którzy szukają lekkiej, trwałej i łatwej w konserwacji konstrukcji będącej alternatywą dla tradycyjnych garaży. Dzięki minimalistycznej formie aluminiowej konstrukcji, szerokiej gamie kolorystycznej i uniwersalnemu designowi CARPORT ECO doskonale wpisze się w każdy styl architektoniczny. Dostępne opcje: jednoi dwustanowiskowa, wolnostojąca i przyścienna. Możliwa instalacja elementów dodatkowych i rozbudowa systemu o wypełnienia ścian bocznych: pełne lub profilami aluminiowymi (wertykalnie i horyzontalnie), zastosowanie przesłon typu zip screen i oświetlenia led.
Nowoczesne zadaszenie garażowe CARPORT ECO
Nowoczesne zadaszenie garażowe CARPORT ECO
ZIP SCREEN - nowoczesne systemy osłon przeciwsłonecznych ZIP SCREEN to nowoczesne systemy osłon przeciwsłonecznych. Dostępne w wersji adaptacyjnej (Screen Cube, Screen Quadro, Screen Round) oraz podtynkowej (Screen Hide). Chronią przed promieniowaniem słonecznym i zapewniają odpowiedni poziom zacienienia. Różne kształty kaset, szeroka gama kolorystyczna elementów konstrukcyjnych oraz tkanin pozwala idealnie dostosować osłony typu zip screen do każdego budynku – zarówno do nowoczesnych, jak i tradycyjnych obiektów architektonicznych.
ZIP SCREEN - nowoczesne systemy osłon przeciwsłonecznych
ZIP SCREEN - nowoczesne systemy osłon przeciwsłonecznych
Nowe rekuperatory FlatAIR FlatAIR to nowoczesne jednostki o wydajności 150, 200, 225 i 250 m3/h @100 Pa. Za odzysk ciepła odpowiada wymiennik przeciwprądowy z tworzywa sztucznego (PET) lub wymiennik entalpiczny odzyskujący wilgoć. Ze względu na bardzo kompaktowe rozmiary znajdą zastosowanie w mieszkaniach i apartamentach. Wysokość urządzenia to zaledwie 200 mm, a średnica króćców to 125 mm. Dodatkowym atutem jest konstrukcja umożliwiająca pełny serwis urządzenia bez konieczności demontażu jednostki.
Nowe rekuperatory FlatAIR
Nowe rekuperatory FlatAIR
Uniwersalne puszki i rozdzielacze z EPP Skrzynki rozprężne oraz rozdzielacze FLX-REKU wykonane są ze spienionego polipropylenu, czyli EPP, natomiast króćce O75 są wykonane z ABS. Aerodynamiczna forma i kształt wnętrza puszki prowadzi do niskich oporów powietrza. Do puszki montuje się zawór wentylacyjny oraz przewody FLX o średnicy O75. Króćce są uniwersalne i pasują do dostępnych na rynku przewodów. Odpowiedni dobór kształtek możliwy jest w intuicyjnym programie doborowym AlnorSELECT.
Uniwersalne puszki i rozdzielacze z EPP
Uniwersalne puszki i rozdzielacze z EPP
ARIA VITALE To jedyny na rynku rekuperator z 6 konfiguracjami instalacji (sufit/ściana/podłoga). Daje to każdemu użytkownikowi swobodę wyboru odpowiedniego miejsca i pozycji instalacji urządzenia. Przy produkcji użyto najlepszych komponentów, skupiając się na szybkości i prostocie instalacji. Urządzenie zostało zaprojektowane zgodnie z filozofią Plug-and-Play, fabrycznie okablowane i skonfigurowane. Po podłączeniu jest od razu gotowe do użycia. Dzięki zastosowaniu innowacyjnego materiału EPP urządzenie jest lekkie, ciche (tylko 44,4 dB(A) i zapewnia estetyczny wygląd. Do sterowania urządzeniem nie jest wymagana ekspercka wiedza. W standardzie jest prosty i intuicyjny dotykowy panel sterowania z modułem bezprzewodowego łączenia. Zaawansowane ustawienia i opcje sterowania dostępne są dzięki aplikacji na telefon i komputer: Aria myHOME. Każdy z modeli występuje w 3 wydajnościach: 300, 450, 600 m3/h. Model Platinum wyposażony jest w wymiennik entalpiczny.
ARIA VITALE
ARIA VITALE
ARIA CONNECT i ARIA ADURO Służy do dystrybucji powietrza w systemach rekuperacji stosowanych w budynkach jednorodzinnych. Obejmuje kanały i złączki, a innowacyjna technologia OneClick® umożliwia błyskawiczne i łatwe montowanie wszystkich elementów bez konieczności użycia narzędzi. System jako jeden z pierwszych na rynku oraz jedyny do tej pory spełnia najbardziej restrykcyjną klasę szczelności ATC1. Zapewnia to niskie koszty eksploatacji. Dodatkowo, dzięki technologii antybakteryjnej Ultra-Fresh® (zapewniającej całkowitą eliminację bakterii w systemie na poziomie 100%), gwarantuje użytkownikom najwyższą jakość powietrza.
ARIA CONNECT i ARIA ADURO
ARIA CONNECT i ARIA ADURO
Markizy pionowe Lato zazwyczaj kojarzymy z relaksem i wakacyjnymi przyjemnościami. Jednakże, gdy wracamy do domu po długim upalnym dniu oczekujemy na przyjemny chłód, który pozwoli nam odprężyć się i zregenerować siły. Zastosowanie zewnętrznych markiz pionowych może przyczynić się do stworzenia komfortowej atmosfery wewnątrz pomieszczeń, nawet w najgorętsze dni. Markizy skutecznie blokują gorące promienie słoneczne, zapewniając przyjemny cień oraz redukują temperaturę w pomieszczeniu nawet o 10°C. Ich konstrukcja uniemożliwia bezpośrednie docieranie ciepła do wnętrza, sprawiając, że w mieszkaniu staje się odczuwalnie chłodniej. Dodatkowo mamy możliwość wyboru tkaniny o różnej przezierności, co wpływa na ilość naturalnego światła we wnętrzu. Sterowanie markizami może odbywać się manualnie lub elektrycznie za pomocą sieci Wi-Fi Tuya lub Z-Wave.
Markizy pionowe
Markizy pionowe
Okno dachowe PRESELECT z linii GREENVIEW FPP-X P50 MAX Drewniane, uchylno-obrotowe okno mające dwie oddzielone od siebie funkcje otwierania skrzydła: uchylną oraz obrotową. Funkcja uchylna pozwala na pozostawienie skrzydła w dowolnym położeniu w zakresie od 0° do 45°, co umożliwia swobodny dostęp do otwartego okna. Funkcja obrotowa pozwala na obrót skrzydła o 180°. Zmianę sposobu otwierania skrzydła umożliwia przełącznik preSelect umieszczony w dolnej części ościeżnicy. Innowacyjna konstrukcja okna z wyższym profilem skrzydła oraz z nowym, trzyszybowym pakietem P50 wpływa na ochronę ciepła i mniejsze zużycie energii potrzebnej do ogrzania poddasza. Okno ma także technologię thermoPro, która podnosi energooszczędność oraz zwiększa jego trwałość.
Okno dachowe PRESELECT z linii GREENVIEW FPP-X P50 MAX
Okno dachowe PRESELECT z linii GREENVIEW FPP-X P50 MAX
Wideodomofon V500 PRO io CONNECT Wideodomofon V500 PRO io Connect - pozwoli na sprawdzenie, kto stoi przed naszym domem za pomocą obrazu oraz otwarcie i zamknięcie bramy czy furtki zdalnie. To model łączący prosty proces instalacji oraz intuicyjne sterowanie z zaawansowanymi funkcjami premium. Zapewnia możliwość odbierania połączeń za pomocą mobilnej aplikacji "Somfy Protect" na smartfonie lub tablecie. W ten sposób, monitor wewnętrzny poinformuje nas dzwonkiem o wizycie gościa, a na nasz smartfon zostanie przesłane powiadomienie ze zdjęciem przybysza.
Wideodomofon V500 PRO io CONNECT
Wideodomofon V500 PRO io CONNECT
Napęd do rolet RS100 Solar io RS100 Solar io - to napęd do rolet z wbudowanym panelem słonecznym, posiadający dwukierunkową komunikację radiową io-homecontrol®. Napęd nie wymaga podłączenia do sieci elektrycznej, umożliwiając nieinwazyjny montaż, który nie będzie ingerował w ściany. Wyróżnia go cicha praca i łatwość użytkowania. Jest kompatybilny z centralą TaHoma® switch oraz pozostałymi smart produktami Somfy oraz partnerów.
Napęd do rolet RS100 Solar io
Napęd do rolet RS100 Solar io
Brama VENTE K2 RFS 60 z systemem ciepłego montażu Brama VENTE K2 RFS 60 to najcieplejsza brama garażowa marki KRISHOME. Wyjątkowo wysoki poziom izolacji zapewniają ocieplone na całej wysokości panele o grubości zwiększonej do 60 mm, wzmocniony system uszczelnień, a także dopracowana w każdym detalu konstrukcja. Inwestorom, którzy planują garaż wbudowany w bryłę domu polecamy system ciepłego montażu bramy, który polega na wyizolowaniu elementów stycznych bramy z murem. Zastosowane dodatkowo uszczelki poprawiają uszczelnienie po obwodzie bramy, co w połączeniu ze specjalnie wyprofilowanym twardym styropianem EPS, daje lepszą izolacyjność dla węzła o około 30, a całej bramy nawet do 20%, tym samym tworząc jedno z najcieplejszych rozwiązań na rynku.
Brama VENTE K2 RFS 60 z systemem ciepłego montażu
Brama VENTE K2 RFS 60 z systemem ciepłego montażu
Napęd solarny STARCUS do rolet zewnętrznych Linia produktów z napędem solarnym to doskonała alternatywa dla tradycyjnych, kosztownych i czasochłonnych modernizacji instalacji elektrycznych. Rozwiązanie działa na zasadzie przetwarzania energii słonecznej na energię elektryczną. Moduł PV zamontowany na roletach zewnętrznych zamienia promieniowanie słoneczne na prąd stały. Prąd jest następnie przekazywany do akumulatora, który magazynuje energię elektryczną i zasila silnik napędu rolety. Kolejną zaletą rozwiązania solarnego jest jego łatwość obsługi. Istnieje bowiem możliwość integracji napędu z centralną jednostką STARCUS CONNECTOR oraz sterowanie nim za pomocą aplikacji myKRISPOL. To szczególnie ważna cecha dla osób, które cenią sobie wygodę i możliwość zdalnej kontroli domu.
Napęd solarny STARCUS do rolet zewnętrznych
Napęd solarny STARCUS do rolet zewnętrznych
ROMA MEGA Ogrodzenie ROMA Mega od firmy JONIEC® to ekskluzywne i nowoczesne rozwiązanie, które wprowadzi wyjątkowy charakter do Twojego otoczenia. System wyróżniają duże betonowe bloki modułowe. Precyzyjnie zaprojektowane elementy upraszczają proces budowy, a finalny efekt przynosi pełną satysfakcję. ROMA Mega oferuje sześć różnorodnych opcji kolorystycznych, w tym unikalne melanże oraz kolory jednolite. Kreatywne zestawienia kolorów pozwolą stworzyć unikalne kompozycje. Solidne murki i słupki z betonu doskonale współgrają z metalowymi przęsłami, tworząc kontrastujący, a jednocześnie spójny wygląd.
ROMA MEGA
ROMA MEGA
LED BLOCK Lampy LED BLOCK to nowoczesne i praktyczne rozwiązanie dla osób ceniących estetykę i funkcjonalność. Modele te są kompatybilne z elementami ogrodzeniowymi ROMA Horizon, ROMA Perfect, ROMA Diamond oraz ROMA Mega oraz GORC® de Luxe GL22, co zapewnia idealne dopasowanie do słupków. Ich montaż jest szybki i prosty, możliwy zarówno podczas budowy ogrodzenia, jak i na już istniejących konstrukcjach. Dzięki temu lampy doskonale komponują się z otoczeniem, dodając elegancji i nowoczesności każdemu ogrodzeniu.
LED BLOCK
LED BLOCK
Dachówka KIOTO. Jedyna taka cementowa Dachówka cementowa KIOTO to nowa jakość na rynku. Nowatorska pod względem designu, stworzona z pasją i największą precyzją, zachwyca pod każdym względem. Jest oryginalną alternatywą dla dachówki płaskiej. Unikalny, opatentowany kształt o wymiarach ok. 334 × 420 mm i wadze ok. 5,2 kg idealnie wpisuje się w aktualne trendy architektoniczne. W jej awangardowej formie łączy się tradycja i nowoczesność. Nowa dachówka CREATON to doskonały sposób na podkreślenie indywidualnego stylu inwestorów. KIOTO jest nowoczesna, niekonwencjonalna i designerska - jedyna taka cementowa.
Dachówka KIOTO. Jedyna taka cementowa
Dachówka KIOTO. Jedyna taka cementowa
Zintegrowany system fotowoltaiczny VARIO dla dachówek CREATON VARIO to wysokiej jakości zintegrowany system fotowoltaiczny na nowoczesne dachy z dachówek ceramicznych lub cementowych CREATON. Doskonałe źródło czystej, bezpiecznej i taniej energii oraz bezkonkurencyjny efekt wizualny. VARIO to znakomity wybór dla wszystkich, którzy nie chcą, aby tradycyjna fotowoltaika montowana na dachówce psuła wygląd ich wymarzonego dachu. Najlepszej klasy moduły fotowoltaiczne na specjalnej podkonstrukcji zastępują fragment połaci z dachówek. Oferują aż 92% wydajności po 25 latach. Szczelny i szybki montaż całego dachu przeprowadzany jest przez jedną ekipę dekarską.
Zintegrowany system fotowoltaiczny VARIO dla dachówek CREATON
Zintegrowany system fotowoltaiczny VARIO dla dachówek CREATON
Bramy fasadowe Integracja wizualna bramy garażowej z fasadą budynku to duże wyzwanie aranżacyjne, ale na szczęście są rozwiązania, które to umożliwiają. Wypełnienie segmentowej bramy fasadowej można zaprojektować wg indywidualnego pomysłu i wykonać je samodzielnie wykorzystując do tego elementy zastosowane na elewacji. Może więc być wykonane np. z drewna, metalu, ceramiki, tworzywa sztucznego, a nawet kamienia. Daje to nieograniczone pole do działania inwestorom indywidualnym oraz architektom.
Bramy fasadowe
Bramy fasadowe
Bramy segmentowe z powierzchnią DURAGRAIN Na szczególną uwagę zasługują bramy segmentowe Hörmann serii Duragrain, które dzięki innowacyjnej technologii druku umożliwiają nanoszenie różnych wzorów bezpośrednio na płytę bramy. W ofercie jest 30 unikatowych powierzchni do złudzenia przypominających np. beton, zardzewiałą stal, bambus i inne gatunki drewna. Technologia ta daje także możliwość samodzielnego zaprojektowania niepowtarzalnej i wyjątkowej bramy, ponieważ można ją wykonać z indywidualnym nadrukiem wybranym przez inwestora.
Bramy segmentowe z powierzchnią DURAGRAIN
Bramy segmentowe z powierzchnią DURAGRAIN
SZAFKI KAN-therm SLIM I SLIM+ Zawdzięczają swoją nazwę cienkiej konstrukcji frontu, który idealnie licuje się z powierzchnią ściany. Brak ramki eliminuje potencjalne miejsca gromadzenia się kurzu i zanieczyszczeń oraz nadaje szafkom unikalny i nowoczesny design. Konstrukcja Slim i Slim+ wprowadza również nowe rozwiązania ułatwiające montaż, takie jak regulacja wysokości i głębokości osadzenia frontu i korpusu. Szafki podtynkowe Slim są przeznaczone do mocowania rozdzielaczy grzejnikowych lub rozdzielaczy obsługujących instalację wody użytkowej. Z kolei Slim+ jest dedykowany dla rozdzielaczy do ogrzewania i chłodzenia płaszczyznowego oraz elementów automatyki sterującej.
SZAFKI KAN-therm SLIM I SLIM+
SZAFKI KAN-therm SLIM I SLIM+
SYSTEM KAN-therm ultraLINE To technicznie zaawansowany system rurowy, przeznaczony do instalacji grzewczych oraz wody użytkowej w budynkach. Cechą wyróżniającą KAN-therm ultraLINE jest jego uniwersalność, umożliwiająca zastosowanie różnych typów rur z wykorzystaniem tych samych kształtek mosiężnych lub z tworzywa PPSU oraz tworzywowej tulei PVDF. Bezoringowa konstrukcja kształtek i symetryczna tuleja eliminują błędy montażowe, przez co połączenia są pewne i trwałe. Na prawidłowo zamontowany system KAN-therm ultraLINE udzielana jest 15-letnia gwarancja.
SYSTEM KAN-therm ultraLINE
SYSTEM KAN-therm ultraLINE
SOLBET BETON B25 i SOLBET BETON B30 To mieszanki cementowe przygotowywane na budowie, ułatwiające i przyspieszające wykonanie prac budowlanych. Można je z powodzeniem stosować do wykonywania niewielkich elementów betonowych jak np. słupki ogrodzeniowe, nadproża lub elementy małej architektury. Świetnie sprawdzą się także jako podkłady betonowe pod posadzki lub warstwy wyrównawcze. Nadają się również do niekonstrukcyjnych napraw betonu. SOLBET Beton B25 i B30 są wyrobami mrozoodpornymi, a więc można je stosować do wykonywania prac zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz budynków. Charakteryzują się bardzo dobrą przyczepnością do podłoża, wypełniając dokładnie szalunki podczas układania mieszanki. Dodatkowo SOLBET Beton B30 8.3 charakteryzuje się wysoką wytrzymałością na ściskanie ≥ 30 MPa.
SOLBET BETON B25 i SOLBET BETON B30
SOLBET BETON B25 i SOLBET BETON B30
SOLBET C2-GEL - klej żelowy do płytek C2 TE 7.7 o podwyższonych parametrach oraz SOLBET C2-FLEX - klej do płytekwysokoelastyczny C2 TE S1 7.9 Kleje firmy SOLBET klasy C2 opracowane na bazie wysokiej jakości cementu gwarantują doskonałą jakość wiązania oraz możliwość zastosowania praktycznie w każdych warunkach. Sprawdzają się podczas klejenia płytek ceramicznych oraz kamiennych (niepodatnych na przebarwienia) na ścianach i podłogach również w warunkach zmiennych temperatur takich jak np. ogrzewanie podłogowe, wewnątrz i zewnątrz budynków. Oba kleje charakteryzują się zmniejszonym spływem oraz wydłużonym czasem otwartym, co pozwala wykonawcy na położenie kleju na większą powierzchnię i ułożeniu na niej płytek. Dzięki swoim podwyższonym parametrom technicznym są produktami wydajnymi i łatwymi w użyciu. Dodatkowo klej SOLBET C2-FLEX charakteryzuje się odkształcalnością na poziomie od 2,5 do 5 mm, minimalizując ryzyko powstania ewentualnych uszkodzeń płytek.
SOLBET C2-GEL - klej żelowy do płytek C2 TE 7.7 o podwyższonych parametrach oraz SOLBET C2-FLEX - klej do płytekwysokoelastyczny C2 TE S1 7.9
SOLBET C2-GEL - klej żelowy do płytek C2 TE 7.7 o podwyższonych parametrach oraz SOLBET C2-FLEX - klej do płytekwysokoelastyczny C2 TE S1 7.9
Sygnalizatory alert: automatyczna kontrola ścieków, ostrzegają przed przepełnieniem zbiorników na ścieki i deszczówkę Wszechobecna automatyzacja w budynkach mieszkalnych jak i obiektach przemysłowych jeszcze do niedawna omijała problem kontroli ilości ścieków w zbiornikach przeznaczonych do ich gromadzenia. Słowo problem w tym miejscu bardzo dobrze oddaje sytuację w jakiej znajdują się użytkownicy nieruchomości pozbawionych dostępu do kanalizacji i wyposażonych w bezodpływowe zbiorniki. Problemem jest nie tylko sama kontrola poziomu związana z częstym zaglądaniem do zbiorników, a przede wszystkim skutki przepełnienia zbiornika, powodujące zanieczyszczenie posesji i środowiska. Firma HPD dostrzegła ten problem i wyprodukowała jako pierwsza na rynku urządzenia dedykowane do monitorowania alarmowego poziomu cieczy w zbiornikach na szambo. Urządzenia są bardzo skuteczne, uniwersalne, łatwe w montażu, pozwalające kontrolować zbiorniki umieszczone w odległości nawet kilkuset metrów, oparte na pewnej i sprawdzonej technologii przewodowej.
Sygnalizatory alert: automatyczna kontrola ścieków, ostrzegają przed przepełnieniem zbiorników na ścieki i deszczówkę
Sygnalizatory alert: automatyczna kontrola ścieków, ostrzegają przed przepełnieniem zbiorników na ścieki i deszczówkę
Wymiennik do kotłów wiszących WWG Wymiennik o optymalnych parametrach do współpracy z kotłami wiszącymi. Cienkie i gładkie nierdzewne ścianki wężownicy zapewniają dobrą wymianę ciepła. Przyłącza w górnej części zbiornika ułatwiają montaż. Możliwość wpięcia grzałki elektrycznej. Zbiornik w estetycznej metalowej obudowie, dostępny jest w dwóch wielkościach: 125 i 150 l. Wykonany w Polsce z atestowanych materiałów, ten wymiennik c.w.u. wykonany jest ze stali nierdzewnej i objęty ośmioletnią gwarancją. Nie wymaga wymiany anody.
Wymiennik do kotłów wiszących WWG
Wymiennik do kotłów wiszących WWG
Domy z bali drewnianych Budowanie z bali drewnianych znane jest od wieków, przez co wydaje się bardzo tradycyjne i często jest postrzegane jako odporne na wszelkie nowinki. Nic bardziej mylnego. Honka - światowy lider w tej branży już od wielu lat nakreśla kierunki rozwoju tej technologii. Nowością ostatnich lat jest opracowany przez firmę Honka typ bala klejonego określany jako FXL, który ma o wiele większe możliwości konstrukcyjne niż bale dotychczas stosowane. Brak efektu „osiadania ścian” umożliwia realizację budynków wielokondygnacyjnych, jak również kombinację stabilnych ścian z drewna litego z innymi wykonanymi z różnych materiałów. Co jest obecnie często stosowane dla uzyskania ciekawej architektury i estetyki budynków. Niesiadające bale Honka FXL sprawdzają się znakomicie również w projektach nowoczesnych domów jednorodzinnych, w których oczekiwane są obecnie duże rozpiętości i przeszklenia. Zaawansowana technologia produkcji pozwala realizować indywidualnie niemal wszystkie rozwiązania według oczekiwań klienta i pomysłów architekta.
Domy z bali drewnianych
Domy z bali drewnianych
Drzwi tarasowe z progiem ECO PASS 0 mm Próg ECO PASS do drzwi tarasowych HS firmy SIEGENIA to połączenie efektywności energetycznej z komfortem, estetyką wykonania i dostępnością. Szeroka oferty progów ECO PASS obejmuje również całkowicie płaski próg, idealnie zrównany z posadzką. W tej wersji wykonania szyna jezdna jest zagłębiona w profilu, a całkowita wysokość zabudowanego progu wynosi dokładnie 0 mm. Próg przeznaczony jest przede wszystkim do konstrukcji drewnianych i drewniano-aluminiowych i doskonale sprawdzi się w nowoczesnych obiektach. Próg wykazuje też bardzo dobrą odporność na zacinający deszcz: dwa poziomy odprowadzania wody umożliwiają osiągnięcie takich samych parametrów wodoszczelności, jak w przypadku konwencjonalnych progów ze spadkiem odprowadzającym wodę. Listę zalet progu ECO PASS uzupełniają doskonała szczelność i wysoka izolacyjność termiczna.
Drzwi tarasowe z progiem ECO PASS 0 mm
Drzwi tarasowe z progiem ECO PASS 0 mm
Okucie ECO SLIDE CO Nowe okucie ECO SLIDE CO to praktyczne i uniwersalne rozwiązanie do mniejszych konstrukcji przesuwnych. Jego atuty to przede wszystkim większa dostępność przestrzeni wokół okien, niezawodne działanie i wysoka szczelność. System wyróżnia się także komfortową i intuicyjną obsługą oraz opcją wykończenia w postaci listew i zlicowanych zaczepów w kolorze czarnym. System ECO SLIDE CO przeznaczony jest zarówno do okien jak i drzwi przesuwnych. Maksymalne wymiary konstrukcji mogą wynosić 4 m szerokości i 2,4 m wysokości dzięki czemu stanowi on ciekawą alternatywę dla klasycznych drzwi balkonowych oraz średniej wielkości drzwi tarasowych. System przesuwny ma próg o wysokości ok. 45 mm, co gwarantuje relatywnie swobodne przejście na zewnątrz. Opcjonalnie drzwi mogą być wyposażone w funkcję SOFT STOP.
Okucie ECO SLIDE CO
Okucie ECO SLIDE CO
BLOCZEK AKU K2 - świetna izolacyjność akustyczna już przy 18 cm grubości Nowy bloczek AKU K2 jest wykonany z keramzytobetonu, którego receptura została dobrana w taki sposób, by uzyskać wytrzymałość dwukrotnie wyższą, niż w przypadku standardowych pustaków keramzytobetonowych z linii. Deklarowana wytrzymałość na ściskanie to aż 8 MPa. Co ważne, masa bloczka została zmniejszona dzięki drążeniom o niewielkiej powierzchni przekroju. To z kolei pozwoliło utrzymać standardowe wymiary i zużycie na poziomie 10,5 szt./m2 ściany. Większa gęstość bloczka AKU K2 nie sprawiła jednak, że parametry termiczne istotnie spadły. Przy zaledwie 18 cm grubości, producent gwarantuje uzyskanie współczynnika przenikania ciepła na poziomie nawet 0,14 przy stosowanych już standardowo 20 cm izolacji termicznej z wysokiej jakości polistyrenu ekspandowanego.
BLOCZEK AKU K2 - świetna izolacyjność akustyczna już przy 18 cm grubości
BLOCZEK AKU K2 - świetna izolacyjność akustyczna już przy 18 cm grubości
Nowy grzejnik niskotemperaturowy ULOW-E Grzejnik niskotemperaturowy Ulow-E to idealne rozwiązanie do zastosowania w przypadku termomodernizacji budynków. Doskonale sprawdzi się jako zamiennik starszych grzejników, które wymagają wymiany ze względu na niższe temperatury systemu grzewczego. Dzięki specjalnej konstrukcji i wbudowanym wentylatorom, Ulow-E zwiększa wydajność cieplną nawet o 60% w porównaniu z tradycyjnymi grzejnikami o tych samych rozmiarach. Dzięki wymuszonej większej konwekcji Ulow-E optymalnie wykorzystuje niskie temperatury zasilania i gwarantuje szybką dystrybucję ciepła.
Nowy grzejnik niskotemperaturowy ULOW-E
Nowy grzejnik niskotemperaturowy ULOW-E
Klimakonwektor VIDO S2 do chłodzenia i ogrzewania Klimakonwektor Vido S2 został zaprojektowany z myślą o neutralności klimatycznej i efektywności energetycznej. Może służyć zarówno do ogrzewania, jak i chłodzenia jeśli zostanie połączony z rewersyjną pompą ciepła lub oddzielnym źródłem chłodu. Dodatkowo najnowsza technologia płynnej regulacji prędkością wentylatora minimalizuje poziom hałasu, dzięki czemu Vido S2 zawsze pracuje cicho, niemal bezszelestnie. A dzięki kompaktowym rozmiarom klimakonwektor Vido S2 oferuje wiele opcji instalacji - takich jak montaż na ścianie, montaż wnękowy w zabudowie, montaż na suficie - także w tym podwieszanym.
Klimakonwektor VIDO S2 do chłodzenia i ogrzewania
Klimakonwektor VIDO S2 do chłodzenia i ogrzewania
Drzwi ukryte PORTA HIDE Drzwi ukryte PORTA HIDE to nowoczesne rozwiązanie, które idealnie wpisuje się w minimalistyczne wnętrza. Dzięki ukrytej ościeżnicy drzwi stapiają się ze ścianą, tworząc jednolitą powierzchnię. Można je pomalować lub pokryć tapetą, co daje nieograniczone możliwości aranżacyjne. Dostępne w wersji bezprzylgowej oraz z odwrotną przylgą, w standardowych rozmiarach 70, 80 i 90 cm. Idealne do mieszkań, gdzie każdy detal ma znaczenie.
Drzwi ukryte PORTA HIDE
Drzwi ukryte PORTA HIDE
Drzwi zewnętrzne stalowe PORTA THERMO Drzwi zewnętrzne stalowe PORTA THERMO to idealne połączenie nowoczesnego designu i funkcjonalności. Dostępne w czterech liniach, oferują różne warianty energooszczędne, od standardowego Ud=1,1 W/(m2·K) do najbardziej zaawansowanego PREMIUM ENERGY z Ud=0,57 W/(m2·K). Solidna konstrukcja z ramą kompozytową i wypełnieniem z piany PUR zapewnia doskonałą izolację termiczną i akustyczną. Kolekcja dostępna w siedmiu topowych kolorach, dzięki czemu można stworzyć wejście do domu skrojone na miarę Twoich potrzeb.
Drzwi zewnętrzne stalowe PORTA THERMO
Drzwi zewnętrzne stalowe PORTA THERMO
Seria przyjaznych dla klimatu kominków BKH Wszystkie modele BKH "green-line" charakteryzują się technologią spalania o niskiej emisji, która jest unikalna w branży. W każdej chwili można ją dodatkowo zoptymalizować, stosując katalizator spalin i sprawdzoną elektroniczną kontrolę spalania (EAS). Seria BKH obejmuje obecnie łącznie 13 formatów kominków płaskich, kominków tunelowych i narożnych. Dwa nowe, duże formaty BKH-Eck w modelach 42 × 98 × 42 cm i 50 × 82 × 42 cm są dostępne wyłącznie z drzwiami przesuwnymi. Kominki tunelowe obsługiwane są z wybranej strony, kominki narożne można otwierać na lewą lub prawą stronę.
Seria przyjaznych dla klimatu kominków BKH
Seria przyjaznych dla klimatu kominków BKH
KAFEL PASMINI z siedziskiem YUMA FIRMY KAUFMANN-KERAMIK Yuma by @sebsatianherkner to zawieszana ławka ceramiczna o kształcie, który nie jest powiązany stałymi promieniami w narożnikach, ale miękko i harmonijnie wtapia się w pomieszczenie. Dzięki niepowtarzalnemu projektowi Sebastiana Herknera, ten ceramiczny element przyciąga wzrok. Można go połączyć z dowolnym projektem pieca. Możliwe są praktycznie wszystkie kolory i rozmiary, a każda płytka jest wyjątkowa.
KAFEL PASMINI z siedziskiem YUMA FIRMY KAUFMANN-KERAMIK
KAFEL PASMINI z siedziskiem YUMA FIRMY KAUFMANN-KERAMIK
Dachówka betonowa TEVIVA CISAR Płaska dachówka betonowa Teviva to jeden z najchętniej wybieranych modeli Braas. Produkowana w opatentowanej przez Braas technologii Cisar, cechuje się doskonałą wytrzymałością i wyjątkowo gładką powierzchnią. Modna kolorystyka, obejmująca całą gamę szarości sprawia, że Teviva pasuje do nowoczesnego i minimalistycznego stylu domów. Twarde jak kamień, wyjątkowo trwałe i wytrzymałe dachówki betonowe Braas cieszą się uznaniem inwestorów. Przez lata opierają się działaniu deszczu, mrozu i słońca, zachowując swój kolor oraz właściwości. Potwierdzeniem wysokiej jakości parametrów jest 30-letnia gwarancja produktowa.
Dachówka betonowa TEVIVA CISAR
Dachówka betonowa TEVIVA CISAR
Dachówka ceramiczna RUBIN 9V Dachówki ceramiczne Braas są synonimem piękna i naturalnego bezpieczeństwa. Długowieczne i wytrzymałe, produkowane są z najwyższej jakości surowców w nowoczesnych technologiach i uszlachetniane specjalnymi powłokami (angoby, glazury oraz glazury topline). Odporne na trudne warunki atmosferyczne, łączą w sobie świetne właściwości techniczne z efektownym, zachwycającym wyglądem na długie lata. Dachówka Rubin 9V, model holenderki płaskiej, to jedna z najpopularniejszych dachówek ceramicznych Braas. Jej klasyczny, falisty kształt zachwyca elegancką linią oraz nadaje niezwykle harmonijnego wyglądu całej połaci dachu.
Dachówka ceramiczna RUBIN 9V
Dachówka ceramiczna RUBIN 9V
Tabletki solne AQUA PRO Najlepsze rozwiązanie w dziedzinie uzdatniania wody - tabletki solne Aqua Pro od Qemetica wyróżniają się czystością składu, zawierając aż 99,9% NaCl, co zapewnia najwyższą jakość i efektywność. Aqua Pro ma specjalnie zaprojektowany cylindryczny kształt, który gwarantuje długie i równomierne rozpuszczanie się tabletek w wodzie. Dzięki temu proces zmiękczania jest bardziej skuteczny, a efektywność instalacji uzdatniających wzrasta. Tabletki Aqua Pro są produkowane z soli warzonej i nie zawierają zanieczyszczeń mechanicznych, co czyni je idealnym wyborem do wszelkiego rodzaju instalacji zmiękczających wodę. Tabletki są bezzapachowe i zapewniają wodzie doskonałe parametry, dzięki czemu woda jest w pełni bezpieczna dla zdrowia i gotowa do natychmiastowego użycia.
Tabletki solne AQUA PRO
Tabletki solne AQUA PRO
Wysokowydajne zawory antylegionellowe Zawory antylegionellowe Reliance zapobiegają zanieczyszczeniu przez bakterie zimnej wody przechowywanej w naczyniu wzbiorczym, utrzymując cyrkulację i eliminując stagnację. Zawór antylegionellowy przekształca standardowe naczynie wzbiorcze z pojedynczym przyłączem w naczynie typu przepływowego, kierując część przepływu do zbiornika, dzięki czemu woda jest stale odnawiana, aby zapobiec stagnacji wody, która może powodować rozwój bakterii Legionella. Zawory RWC odpowiednie do stosowania w każdym standardowym naczyniu wzbiorczym z przyłączem 3/4" lub do 1 1/4", mają zintegrowany zawór kulowy odcinający ułatwiający instalację i serwisowanie, a także korek spustowy 1/4", który umożliwia opróżnianie naczynia, gdy jest nadal podłączony do zaworu. Zawór antylegionowy 3/4" ma również obrotowy trójnik i uchwyt ścienny do szybkiej i prostej instalacji.
Wysokowydajne zawory antylegionellowe
Wysokowydajne zawory antylegionellowe
Niezawodne zawory redukcyjne RELIANCE od RWC - bezpiecznie kontrolują ciśnienie i przepływ wody Kompaktowy zawór redukcyjny ciśnienia (PRV) 312 steruje systemem ciśnienia wody, chroniąc przed uszkodzeniem kranów, pryszniców, zmywarek itp., które mogą być spowodowane zbyt wysokim ciśnieniem. Specjalnie zaprojektowane do montażu w małych przestrzeniach, wszystkie elementy robocze są zawarte w jednoczęściowym wkładzie, który można szybko i łatwo wyjąć w razie potrzeby wymienić. Zawory Reliance serii 312 Compact to gama domowych zaworów redukcyjnych, które można regulować w zakresie od 1,5 do 6,0 bar do 45°C. Specjalnie zaprojektowane z myślą o kompaktowej wydajności, wszystkie elementy robocze znajdują się w jednym kartridżu z dwoma punktami testowymi u podstawy.
Niezawodne zawory redukcyjne RELIANCE od RWC - bezpiecznie kontrolują ciśnienie i przepływ wody
Niezawodne zawory redukcyjne RELIANCE od RWC - bezpiecznie kontrolują ciśnienie i przepływ wody
Zawór kombinowany Tenant Valve Advance Tenant Valve Advance to zawór kombinowany, który zapewnia kilka funkcji w jednym urządzeniu i jest przeznaczony do kontrolowania ciśnienia oraz monitorowania zużycia wody i dostarczania jej do obiektów wielorodzinnych oraz komercyjnych. Wielofunkcyjny, jednoczęściowy zawór zawierający zawór odcinający uruchamiany dźwignią, zapobiegający przepływowi zwrotnemu ma teraz bezpośrednie miejsce podłączenia wodomierza, co eliminuje potrzebę stosowania dodatkowych złączy i dodatkowo ogranicza ryzyko wycieków. Zawór jest wyposażony w formowaną pokrywę izolacyjną z dodatkowym pierścieniem izolacyjnym, aby udoskonalić punkt podłączenia wodomierza przed zmianami temperatury otoczenia lub przenikaniem ciepła.
Zawór kombinowany Tenant Valve Advance
Zawór kombinowany Tenant Valve Advance
Blachodachówka modułowa GARDA - w pełni płaska To idealne rozwiązanie na dach dla inwestorów ceniących ponadczasową stylistykę i elegancję, które tkwią w prostocie form i kształtów. Sprytnie zaprojektowane otwory i miseczki montażowe pozwalają na estetyczne umieszczenie wkrętów i eliminują powstawanie naprężeń, a co za tym idzie - nieestetycznych odkształceń. Głębokie mikroprofilowanie kapilarne na łączeniach sprawia, że woda opadowa jest efektywnie odprowadzana i nie tworzy zastoin. Cofnięte krawędzie arkuszy w miejscu przetłoczeń poprzecznych zarówno poprawiają estetykę ich połączeń, jak i chronią przed osadzaniem się w nich zanieczyszczeń i zabrudzeń. Do Gardy powstała dedykowana listwa startowa, która umożliwia mocowanie do niej pierwszego rzędu arkuszy od ich czoła i zapewnia prawidłową wentylację połaci dachowej.
Blachodachówka modułowa GARDA - w pełni płaska
Blachodachówka modułowa GARDA - w pełni płaska
FLAMINGO IQ - stalowa rynna kwadratowa z ukrytym mocowaniem Produkt został zaprojektowany przez ekspertów od innowacji firmy Budmat we współpracy z dekarzami. Efekt? Funkcjonalność i ponadczasowy design! Ukryte haki z całkowicie niewidocznym mocowaniem sprawiają, że Flamingo iQ wizualnie daje efekt systemów rynnowych z maskownicą. System Flamingo IQ to także szybki i łatwy montaż, odporność na odkształcenia oraz optymalna wentylacja połaci. Nowatorski produkt Budmatu odbiera więcej wody niż inne stalowe rynny kwadratowe na rynku w swojej grupie rozmiarowej. Doskonale sprawdzi się przy większych połaciach nawet podczas intensywnych opadów deszczu.
FLAMINGO IQ - stalowa rynna kwadratowa z ukrytym mocowaniem
FLAMINGO IQ - stalowa rynna kwadratowa z ukrytym mocowaniem
Tecno Prime stworzony dla czystości twojego domu Odkurzacz centralny Tecno Prime występuje w czterech wielkościach, odpowiadających powierzchniom sprzątania: od 150 do 450 m2. Możliwość połączenia urządzenia z aplikacją w telefonie, pozwala kontrolować stan urządzenia. Innowacyjny system podwójnej filtracji zassanych zanieczyszczeń: separator cykloniczny i stożkowy elektrofiltr HEPA o właściwościach elektrostatycznych, zapewniają zawsze taką samą moc ssania.
Tecno Prime stworzony dla czystości twojego domu
Tecno Prime stworzony dla czystości twojego domu
Rekuperator Breva 200 idealny do domów o powierzchni 100 m2 Rekuperator Breva 200 ze względu na wydajność i płaską konstrukcję oraz niewielkie wymiary jest przeznaczony do małych domów do ok. 100-110 m2. W cenie rekuperatora jest zawarty sterownik EVO LT z dotykowym kolorowym wyświetlaczem, który steruje pracą zaawansowanej automatyki Breva, m.in. by-passem wymiennika ciepła, jest kompatybilny także z systemami "smart home". Rekuperatory aeroVent z serii Breva charakteryzują się wysoką energooszczędnością - pobór mocy dla Breva 200 to jedynie 99 W.
Rekuperator Breva 200 idealny do domów o powierzchni 100 m2
Rekuperator Breva 200 idealny do domów o powierzchni 100 m2
Seria Sonata - szklane ramki Szklane ramki do łączników i gniazd elektrycznych to wyjątkowe rozwiązanie dla tych, którzy pragną nadać swojemu wnętrzu nowoczesnego i eleganckiego charakteru. Ich minimalistyczny design i przezroczysta powierzchnia doskonale komponują się z różnymi stylami aranżacji, dodając pomieszczeniom subtelności i klasy. Dostępne w różnorodnych kolorach, pozwalają na idealne dopasowanie do każdego wystroju, od klasycznego po nowoczesny. W serii Sonata dostępne są szklane ramki w wersji szronionej i matowej.
Seria Sonata - szklane ramki
Seria Sonata - szklane ramki
Seria Sonata - biały mat Biały osprzęt elektryczny, w szczególności w wykończeniu matowym, staje się coraz bardziej popularny jako elegancki i nowoczesny dodatek do naszych domów. Biały matowy osprzęt elektryczny dodaje wnętrzom delikatnej elegancji, nie przytłaczając przestrzeni. Idealnie komponuje się z każdym stylem - od minimalistycznych po klasyczne aranżacje. Biały kolor doskonale harmonizuje z innymi barwami, dzięki czemu osprzęt elektryczny w tej tonacji pasuje do każdego pomieszczenia, niezależnie od jego kolorystyki. Matowe wykończenie nadaje nowoczesny i luksusowy wygląd, podkreślając dbałość o detale i wysoką jakość wykończenia wnętrz.
Seria Sonata - biały mat
Seria Sonata - biały mat
Seria Szafir Szafir to włączniki i gniazdka w nowoczesnej oprawie i kolorystyce, subtelnie wpasowującej się do wnętrz mieszkalnych, sklepowych, biurowych i restauracyjnych. Jednym słowem - piękno i ergonomia zamknięte w unikalnym rozwiązaniu marki OSPEL. Osprzęt z serii Szafir to innowacyjne rozwiązania montażowe, usprawniające i przyspieszające prace instalacyjne, które docenią zarówno instalatorzy, jak i klienci indywidualni. Kolekcja Szafir prezentuje kompaktowy i wyszukany design produktów o eleganckiej i ponadczasowej kolorystyce.
Seria Szafir
Seria Szafir
Seria Sonata Touch Sonata Touch to seria nowoczesnych łączników elektronicznych do sterowania oświetleniem, które zostały wyposażone w szklany panel dotykowy. Ich prosta, wręcz surowa bryła w połączeniu z naturalnymi materiałami takimi jak szkło, aluminium, kamień czy stal, idealnie wpisuje się w nowoczesną architekturę eleganckich pomieszczeń mieszkalnych i biurowych. Dyskretne, dwubarwne podświetlenie stref sterowania na panelach dotykowych podkreśla prestiżowy charakter produktu. Wszystkie te cechy w połączeniu z parametrami użytkowymi sprawiają, iż produkty Sonata Touch to harmonia elegancji i funkcjonalności. Nowoczesna, prosta forma, szerokie możliwości tworzenia funkcjonalnych zestawów, subtelne podświetlenie z pewnością trafią w wyrafinowane gusta osób ceniących designerskie produkty.
Seria Sonata Touch
Seria Sonata Touch
Drzwi przesuwne Schüco AS PD 75.H Aluminiowy system podnoszono-przesuwny Schüco AS PD 75.HI Performance Line łączy transparentny wygląd z automatyczną obsługą, ochroną przed przytrzaśnięciem oraz zerowym progiem z dynamiczną osłoną aktywowaną po otwarciu. W jednej ramie można umieścić nawet cztery skrzydła o maksymalnej wysokości lub szerokości do 3500 mm. Strefa styku skrzydeł ma zaledwie 35 mm, co sprawia że drzwi wyglądają jak "szklana ściana". Rozwiązanie zapewnia przy tym najwyższy poziom wodoszczelności w klasie E 1050, izolacyjność cieplną Uw ≥ 0,82 W/(m2·K) oraz odporność na włamanie aż do klasy RC3.
Drzwi przesuwne Schüco AS PD 75.H
Drzwi przesuwne Schüco AS PD 75.H
Nowy system okienny Schüco Focusing z PVC-U Okno Schüco FocusIng imponuje nowoczesnym wyglądem, dzięki niewielkiej głębokości zabudowy ościeżnicy 70 mm. Doskonały współczynnik przenikania ciepła nawet Uw ≤ 0,8 W/(m2·K) udało się uzyskać dzięki zwiększonej głębokości zabudowy skrzydła do 76 mm. System może być z powodzeniem stosowany zarówno w budynkach nowych, jak i modernizowanych oraz w różnych kombinacjach i wariantach konstrukcyjnych - jako okno jednodzielne, wielodzielne, balkonowe, boczne drzwi wejściowe, a nawet drzwi uchylnoprzesuwne typu PASK.
Nowy system okienny Schüco Focusing z PVC-U
Nowy system okienny Schüco Focusing z PVC-U
Przydomowe oczyszczalnie ścieków To ekologiczne oczyszczalnie ścieków dla domków jedno- oraz wielorodzinnych. Występują w 5 podstawowych pojemnościach w zależności od ilości osób oraz dziennego zużycia wody - 1200, 2000, 2700, 3150 oraz 3600 litrów. Dodatkowo przy większych liczbach RLM (równoważna liczba mieszkańców) zbiorniki można łączyć szeregowo dla uzyskania odpowiedniej pojemności. Wszystkie osadniki są samonośne, a więc nie wymagają obsypki cementowej. Produkowane są z czystego białego polietylenu, który zapewnia ich stabilność i wytrzymałość oraz odporność na warunki atmosferyczne.
Przydomowe oczyszczalnie ścieków
Przydomowe oczyszczalnie ścieków
System drenażowy SZAKK Składa się z tuneli rozsączających SZAKK o pojemnościach 200 i 400 litrów oraz studni chłonnej 210 litrów. Jest to kompletny system zapewniający magazynowanie i zarządzanie wodami różnego pochodzenia oraz ściekami z przydomowych oczyszczalni ścieków. Modułowy system tuneli zapewnia równomierne rozprowadzanie cieczy dzięki wbudowanej rurze drenażowej w jego górnej części. Dodatkowo występuje dwóch wersjach LIGHT - dla ruchu pieszego i HEAVY - dla ruchu samochodowego. Wszystkie urządzenia nie wchodzą w reakcję z kwasami - są obojętne chemicznie.
System drenażowy SZAKK
System drenażowy SZAKK
Separatory magnetyczne Wprowadzone do sprzedaży w lutym b.r. modele H-PURE DN 32 ORAZ V-PURE DN 25 stanowią kompleksowe rozwiązanie, służące do ochrony instalacji i jej elementów przed zanieczyszczeniami stałymi i magnetycznymi. Mają swoje zastosowanie w instalacjach klimatyzacyjnych oraz w instalacjach centralnego ogrzewania - zwłaszcza zasilanych pompami ciepła oraz kotłami gazowymi. Kluczowymi elementami budowy obu modeli są rdzeń magnetyczny o sile 11 000 [Gs] - odpowiadający za wychwycenie cząstek magnetycznych - oraz filtr siatkowy ze stali nierdzewnej, oddzielający zanieczyszczenia stałe. H-PURE DN 32 dedykowany jest do montażu na rurociągach poziomych, natomiast V-PURE DN 25 - dzięki umiejscowieniu w nim obrotowego kołnierza przyłączeniowego o średnicy przyłączy 1" - zarówno na rurociągach poziomych, jak i pionowych.
Separatory magnetyczne
Separatory magnetyczne
Filtr PIZA-M Filtr PIZA-M z magnesem neodymowym jest kompleksowym rozwiązaniem na potrzeby wykorzystania w instalacjach centralnego ogrzewania - zasilanych pompami ciepła, kotłami gazowymi i kotłami stałopalnymi - jak również w instalacjach wodociągowych oraz klimatyzacyjnych. Powstał on w ramach rozwoju standardowego filtra PIZA poprzez wyposażenie go w rdzeń magnetyczny. Dzięki temu filtracja mechaniczna - bazująca na wykorzystaniu filtra siatkowego - uzupełniona została o dodatkową filtrację magnetyczną. Mający premierę w maju br. produkt dostępny jest w czterech rozmiarach - DN 15, DN 20, DN 25 oraz DN 32.
Filtr PIZA-M
Filtr PIZA-M
Bateria 4-otworowa ARS Wprowadzona w kwietniu 2023 roku seria baterii łazienkowych ARS stanowi wizytówkę oferty sanitarnej marki Valvex. Początkowo objęła ona baterie umywalkowe - stojące i podtynkowe oraz ścienne - wannowe i natryskowe. W jej skład weszły również trójfunkcyjne kolumny natryskowe oraz zestawy natryskowe podtynkowe. W lutym b.r. ARS powiększył się o baterię wannową czterootworową - niezwykle elegancką, a przy tym stwarzającą duże możliwości w aranżowaniu przestrzeni. Obejmuje ona wylewkę, mieszacz, przełącznik funkcji wylewka - natrysk oraz słuchawkę prysznicową. Podobnie jak cała seria ARS, również i nowa bateria wannowa dostępna jest w czterech wersjach kolorystycznych. Oprócz klasycznych powłok Chrome i Black można ją nabyć w odcieniach Brushed Gold i Satin Copper.
Bateria 4-otworowa ARS
Bateria 4-otworowa ARS
Ściemniacz Delikatna zmiana kolorów i natężanie światła w salonie, aby poprawić sobie humor po ciężkim dniu. Kreowanie kolorowych sceny świetlnych w Twoim ogrodzie lub aranżowanie tych efektów na imprezę ze znajomymi? Takie rzeczy możesz uzyskać wykorzystując ściemniacze do obsługi taśm LED. Dzięki nim masz możliwość regulacji jasności, wyboru maksymalnego i minimalnego poziomu jasności oświetlenia, zmiany koloru i temperatury pasków LED. Możesz to robić tradycyjnie, za pomocą klawisza, z pozycji łatwej w obsłudze aplikacji mobilnej lub głosowo dzięki Amazon Alexa oraz Google Assistant.
Ściemniacz
Ściemniacz
Płyty styropianowe FASADA FS 15 Płyty styropianowe Fasada FS 15 produkcji Fabryki Styropianu ARBET przeznaczone są do stosowania w aplikacjach wymagających przenoszenia średnich obciążeń mechanicznych, w tym w aplikacjach na ścianach różnego typu i dachach stromych. Deklarowany współczynnik przewodzenia ciepła λD ≤ 0,038 W/(mK). Są to płyty prostopadłościenne o krawędziach prostych lub frezowanych na zakładkę. Płyty produkowane są we wszystkich pięciu zakładach FS ARBET.
Płyty styropianowe FASADA FS 15
Płyty styropianowe FASADA FS 15
Płyty styropianowe FASADA GRAFIT Fasada GRAFIT FS ARBET to innowacyjny produkt, charakteryzujący się podwyższonymi parametrami izolacyjności cieplnej. Szaro-srebrny kolor jest efektem dodania grafitu, który zwiększa absorpcję promieniowania cieplnego. W porównaniu z tradycyjnymi płytami, GRAFIT izoluje po prostu lepiej. To doskonały produkt dedykowany szczególnie do domów oszczędnych, energooszczędnych lub pasywnych - realnie wpływający na pomniejszenie przyszłych kosztów użytkowania budynku.
Płyty styropianowe FASADA GRAFIT
Płyty styropianowe FASADA GRAFIT
Stara Cegła Stopnica Skalna To idealny wybór zarówno na parapety i schody zewnętrzne, jak i wewnętrzne. Wykonana z najwyższej jakości materiałów, co gwarantuje trwałość i styl, który przetrwa lata. Dzięki swojej wyjątkowej teksturze i kolorystyce, cegła ta wprowadza do wnętrz ciepło oraz nutę rustykalnego klimatu. Wymiary płytki stopnicowej: - Część górna: szerokość ok. 13,5 cm, długość ok. 27 cm; - Część czołowa: wysokość 6,5 cm, szerokość 13,5 cm, grubość 1,5 cm lub 3,5 cm.
Stara Cegła Stopnica Skalna
Stara Cegła Stopnica Skalna
Płytki Stara Cegła Włoska Dostępne są w subtelnym, jasnym kolorze, przypominającym naturalny kamień. Dzięki temu świetnie komponują się z różnorodnymi stylami aranżacji, od rustykalnych po nowoczesne. Płytki Stara Cegła Włoska sprawdzą się w różnych stylach wnętrzarskich, dodając im elegancji i ciepła. Lico długie: 6,5 cm x 27 cm. Lico krótkie/połówka: 6,5 cm x 13,5 cm. Grubość: 1,5 cm.
Płytki Stara Cegła Włoska
Płytki Stara Cegła Włoska
Betonowe płyty tarasowe FORBET - solidny fundament twojego relaksu Wielkoformatowe płyty tarasowe systemu Gigante nadają nowy wymiar przestrzeni ogrodowej. Przyciągają wzrok delikatnymi melanżami i kontrastowymi monokolorami. Struktura TOPLine, bliska natury, uszlachetni każdą przestrzeń. Przemyślany design płyt jedno- i dwuwarstwowych pozwala na harmonijne łączenie w systemach kolorystycznych i wymiarowych. Wielkie formaty doskonale komponują się zarówno z minimalistycznym, jak i klasycznym designem, nadając każdemu miejscu wyjątkowy charakter. Twój taras, Twoje zasady: płyty FORBET pomogą Ci się w pełni zrelaksować.
Betonowe płyty tarasowe FORBET - solidny fundament twojego relaksu
Betonowe płyty tarasowe FORBET - solidny fundament twojego relaksu
Listello - tradycja spotyka nowoczesność Wyjątkowy, drobny betonowy element, który dodaje elegancji każdej przestrzeni. Dzięki swojej wszechstronności, można go układać na wiele sposobów: w jodełkę czy cegiełkę. Listello jest idealne na ścieżki i podjazdy, jak i na tarasy. Jest to kostka wprowadzająca styl do każdego projektu. Jej trwałość i estetyka sprawiają, że staje się doskonałym wyborem dla każdego, kto ceni sobie wysoką jakość i oryginalność w ogrodach. To produkt łączący tradycję z nowoczesnym designem, podkreślając piękno każdego otoczenia. Wyraź siebie przez wzory z FORBET Listello.
Listello - tradycja spotyka nowoczesność
Listello - tradycja spotyka nowoczesność
AQUAREA generacji L HYDRO SPLIT ALL IN ONE Wysokowydajna pompa ciepła z naturalnym czynnikiem chłodniczym R290 o niskim GWP wynoszącym 3, dzięki czemu ma mniejszy wpływ na środowisko w porównaniu z innymi czynnikami chłodniczymi, a dodatkowo pozwala na bardziej energooszczędne działanie systemu. Urządzenie jest dostępne w mocach 5, 7 i 9 kW. Zapewnia wyjątkową wydajność (współczynnik SCOP do 5,06) i oferuje również obniżoną głośność w trybie pracy. Urządzenie ma połączenie hydrauliczne pomiędzy jednostką wewnętrzną i zewnętrzną, zapewniając temperaturę wody na wylocie do 75°C przy zewnętrznej temperaturze do -10°C. Jednostka jest idealna do modernizacji i renowacji domów z istniejącymi grzejnikami.
AQUAREA generacji L HYDRO SPLIT ALL IN ONE
AQUAREA generacji L HYDRO SPLIT ALL IN ONE
AQUAREA generacji K ALL IN ONE Kompaktowy, łatwy w instalacji system o wymiarach 598 x 600 mm, dostępny w wersjach T-CAP I High Performance. Jednostki generacji K, wykorzystujące czynnik chłodniczy R32, zachowują połączenie między jednostką wewnętrzną i zewnętrzną, zapewniając temperaturę wody na wylocie do 60°C nawet przy temperaturach zewnętrznych do -10°C. Urządzenie wytwarza również ciepłą wodę użytkową i przechowuje ją w 185-litrowym zbiorniku ze stali nierdzewnej z izolacją U-Vacua™, która charakteryzuje się bardzo niską stratą energii.
AQUAREA generacji K ALL IN ONE
AQUAREA generacji K ALL IN ONE
Sterowanie roletami W trakcie budowy domu instalujemy i bierzemy pod uwagę różne rozwiązania, które zapewniają nam poczucie bezpieczeństwa. Montujemy na przykład rolety, aby zyskać w domu prywatność. Firma Kontakt Simon wychodzi naprzeciw potrzebom, oferując rozwiązanie, które sprawia, że dom jest jeszcze przyjaźniejszym miejscem. Sterownik z serii Simon GO daje pełną kontrolę nad roletami, markizami lub żaluzjami ze zmiennym kątem ułożenia lameli. Możesz kontrolować je za pomocą klawisza, aplikacji mobilnej lub głosowo, nie wstając z kanapy. Masz również możliwość ustawienia dogodnych dla siebie harmonogramów działania rolet.
Sterowanie roletami
Sterowanie roletami
Sterowanie oświetleniem Wolisz lekko przyciemnione światło, które daje poczucie przytulności i tajemniczości, czy może mocne, takie które sprawia, że wnętrze jest radosne i pełne życia? Dzięki sterownikom Simon GO możesz swobodnie kontrolować oświetlenie w domu, dopasowując je do swoich potrzeb. Możesz je automatycznie włączać o określonych godzinach, synchronizując ze wschodami i zachodami słońca za pomocą harmonogramów. Wieczorem światło może stopniowo się przyciemniać, dając sygnał dzieciom, że zbliża się czas na sen. Dzięki funkcji włącznika czasowego, oświetlenie automatycznie włączy się w zaplanowanym przez Ciebie czasie, na przykład symulując obecność domowników. Ta funkcja świetnie sprawdza się, kiedy cała rodzina jest na wakacjach.
Sterowanie oświetleniem
Sterowanie oświetleniem
Klimatyzator KONSI Wendu Klimatyzator ścienny KONSI Wendu to urządzenie o wysokich parametrach oraz doskonałej wydajności. Wyposażony jest w innowacyjną funkcję napływu świeżego powietrza, dzięki której powietrze z zewnątrz jest oczyszczane oraz chłodzone lub grzane. Zastosowana nowoczesna technologia, szeroka funkcjonalność i niezawodność na najwyższym poziomie sprawia, że jest najczęściej wybieranym urządzeniem klasy PREMIUM.
Klimatyzator KONSI Wendu
Klimatyzator KONSI Wendu
Pompa ciepła KONSI Ondo Pompa ciepła Ondo to ekologiczne urządzenie w estetycznej obudowie, pracujące w oparciu o czynnik R32, które wyróżnia się nowoczesną technologią w zaskakująco przystępnej cenie. Dodatkowo funkcja ogrzewania c.w.u., szeroka funkcjonalność i przydatne funkcje takie jak wyciszenie w nocy, tryb poza domem, sterowanie Wi-Fi czy harmonogram tygodniowy, zadbają o komfortową temperaturę w każdej przestrzeni.
Pompa ciepła KONSI Ondo
Pompa ciepła KONSI Ondo
N GRUNT Dolina Nidy, znana marka w branży budowlanej, poszerzyła swoją ofertę o kolejną nowość - N Grunt. Jest to preparat gruntujący w formie żelu, stworzony z myślą o zwalczaniu problemów związanych z kapaniem i tworzeniem się zacieków. Innowacyjna formuła preparatu znacznie poprawia przyczepność powierzchni i przyspiesza wiązanie kolejnych warstw nakładanych na zagruntowane obszary.
N GRUNT
N GRUNT
Biała gładź szpachlowa Omega Finish Biała Gładź Szpachlowa Omega Finish to produkt, który idealnie sprawdza się zarówno w rękach doświadczonych fachowców, jak i osób, które samodzielnie przeprowadzają prace remontowe. Przeznaczona jest do wykonywania gładzi na powierzchni ścian i sufitów, szpachlowania na całej powierzchni płyt gipsowo-kartonowych, renowacji podłoży, uzupełniania niewielkich ubytków, pęknięć oraz maskowania łbów wkrętów mocujących płyty.
Biała gładź szpachlowa Omega Finish
Biała gładź szpachlowa Omega Finish
Rozdzielacz podłogowy stal nierdzewna 1 Rozdzielacz ogrzewania podłogowego to niezbędny element tego typu instalacji. Pełni on kluczową funkcję rozdzielania czynnika grzewczego na poszczególne pętle obiegowe, aby następnie dostarczyć ciepło do pomieszczeń. Dzięki rozdzielaczowi możliwe jest utrzymanie optymalnych parametrów pracy dla każdego obiegu w instalacji. Dostępny od 2-12 obwodów. Przyłącza instalacyjne GW 1" - 2 szt., rozstaw pomiędzy belkami: 210 mm, przepływomierze na zasileniu, wkładki zaworowe M30 × 1,5 na powrocie, sekcje odpowietrzająco-spustowe automatyczne.
Rozdzielacz podłogowy stal nierdzewna 1
Rozdzielacz podłogowy stal nierdzewna 1
Sprzęgło hydrauliczne stal nierdzewna - 2 obiegi grzewcze Sprzęgło hydrauliczne to urządzenie stosowane w instalacjach grzewczych, które pełni funkcję rozdzielacza. Najczęściej montuje się je pionowo na ścianie, tuż pod kotłem. Do sprzęgła podłączone są rury z kotła oraz z instalacji grzewczej. Przyłącza instalacyjne GZ 1", oraz 1/2", moc maksymalna do 70 kW. Materiał wykonania: stal nierdzewna oraz dodatkowa izolacja cieplna z twardej pianki poliuretanowej. W zestawie znajdują się dwa termometry (na zasileniu i powrocie), zawór spustowy wraz z automatycznym odpowietrznikiem oraz gilza tzw. wejście pod czujnik temperatury.
Sprzęgło hydrauliczne stal nierdzewna - 2 obiegi grzewcze
Sprzęgło hydrauliczne stal nierdzewna - 2 obiegi grzewcze
ETHEREA ZKE nanoe™ X Mark 3 Klimatyzator jest wyposażony w najnowocześniejszą technologię nanoe™ X Mark 3, która zapewnia czystsze powietrze i wyznacza nowy standard energooszczędnych rozwiązań. Urządzenie, osiągając klasę energetyczną do A+++ w zakresie ogrzewania i chłodzenia, zapewnia optymalną wydajność, a jednocześnie jest bardzo ciche, pracując na poziomie do 19 dB(A). Dzięki zastosowanemu systemowi Aerowings 2.0, powietrze jest równomiernie rozprowadzane w całym pomieszczeniu, zapewniając maksymalny komfort. Urządzenie jest dostępne w grafitowo-szarym, srebrnym i białym matowym kolorze.
ETHEREA ZKE nanoe™ X Mark 3
ETHEREA ZKE nanoe™ X Mark 3
Dwustrefowy sterownik nowej generacji nVent RAYCHEM Elexant 650c-Modbus Sterownik nVent RAYCHEM Elexant 650c-Modbus to elektroniczny sterownik z kolorowym wyświetlaczem dotykowym, zaawansowanymi alarmami oraz możliwością sterowania jedną (praca standardowa) lub dwoma niezależnymi strefami grzewczymi (druga strefa grzewcza opcjonalna) z wykorzystaniem zewnętrznych styczników. Urządzenie może być montowane w panelach z szyną DIN służących do zasilania przewodów grzejnych nVent RAYCHEM przeznaczonych do odmrażania dachów i rynien oraz ogrzewania powierzchni zewnętrznych takich jak podjazdy, chodniki, schody itp. W zależności od przeznaczenia czujniki należy dokupić osobno.
Dwustrefowy sterownik nowej generacji nVent RAYCHEM Elexant 650c-Modbus
Dwustrefowy sterownik nowej generacji nVent RAYCHEM Elexant 650c-Modbus
Nowe przewody i maty grzewcze nVent RAYCHEM WINTERGARD Firma nVent Raychem wprowadziła nowe, stałooporowe kable i maty do ogrzewania powierzchni zewnętrznych, które mogą być układane w betonie oraz asfalcie. Maty nVent RAYCHEM WINTERGARD-MAT o szerokości 60 cm dobrze sprawdzają się do odśnieżania chodników i pasów jezdnych w budownictwie jednorodzinnym. Fabrycznie zakończone przewody grzewcze nVent RAYCHEM WINTERGARD-CABLE używane są do ogrzewania schodów oraz powierzchni o nieregularnych kształtach wymagającej ochrony zimą. Fabrycznie zakończone maty i przewody WINTERGARD z 5-metrowym kablem zimnym wymagają jedynie podłączenia do zasilania oraz sterownika. W połączeniu ze sterownikiem nVent RAYCHEM RAYSTAT-M2 stanowią niezawodne i ekonomiczne rozwiązanie problemu gromadzenia się śniegu i oblodzenia zimą.
Nowe przewody i maty grzewcze nVent RAYCHEM WINTERGARD
Nowe przewody i maty grzewcze nVent RAYCHEM WINTERGARD
BauderECO - gdy biomasa staje się termoizolacją Nowa termoizolacja dla dachów płaskich i stromych BauderECO składa się w dużej mierze z materiałów naturalnych i pochodzących z recyklingu. To termoizolacja dachowa składająca się w 80% z biomasy, a mimo to mająca najlepsze właściwości izolacyjne. Zdrowe miejsce zamieszkania, ekologiczność i wysoka izolacyjność. Lekkie i poręczne elementy termoizolacyjne z połączeniem na pióro i wpust dookoła płyt są wytrzymałe na ściskanie i można po nich chodzić. W jednym cyklu roboczym możliwe jest zamontowanie termoizolacji i drugiej warstwy odprowadzającej wodę.
BauderECO - gdy biomasa staje się termoizolacją
BauderECO - gdy biomasa staje się termoizolacją
System antyzamrożeniowy PHA-SAZ/2 System antyzamrożeniowy PHA-SAZ/2 do pomp ciepła jest istotnym elementem, który pozwala zapewnić poprawne działanie i efektywność urządzenia w warunkach niskich temperatur. Służy do zminimalizowania ryzyka zamarznięcia układu z pompą ciepła typu monoblok, wymuszając obieg wody w układzie. Umożliwia to ochronę przed zamarzaniem wody w układzie pompy ciepła na wypadek przerwy w dostawie prądu lub awarii pompy.
System antyzamrożeniowy PHA-SAZ/2
System antyzamrożeniowy PHA-SAZ/2
Separator magnetyczny PHA-064M Separator magnetyczny z filtrem służy do dwustopniowego wychwytywania oraz usuwania zanieczyszczeń w instalacjach centralnego ogrzewania. Zastosowanie wkładu magnetycznego zapewnia skuteczne wyłapywanie cząstek metali ferromagnetycznych niesionych wraz czynnikiem grzewczym, co skutecznie przedłuża żywotność elementów instalacji, jak pompy, kotły, a także zapobiega osadzaniu się zanieczyszczeń w newralgicznych punktach instalacji i chroni je np. przed zablokowaniem przepływu. Technologia MAX FLOW sprawia, że filtr nie dławi przepływu w instalacji. Filtruje wszystkie zanieczyszczenia: część na magnesach - część we wkładzie filtra. Wytrąca powietrze, które pozostaje w górnej części korpusu.
Separator magnetyczny PHA-064M
Separator magnetyczny PHA-064M
Ładowarki USB A+C z serii Simon 55 Ładowarki USB A+C z serii Simon 55 to nowoczesne rozwiązania elektryczne spełniające wymagania współczesnego wnętrza. Dzięki kombinacji portów USB-A i USB-C umożliwiają jednoczesne ładowanie różnych urządzeń, zapewniając wygodne i efektywne zasilanie. Moc 30 W gwarantuje szybkie ładowanie, idealne dla smartfonów, tabletów i innych urządzeń mobilnych. Ładowarki USB A+C kompatybilne są z innymi rozwiązaniami z serii Simon 55, dzięki czemu wpiszą się w wystrój niejednego nowoczesnego wnętrza.
Ładowarki USB A+C z serii Simon 55
Ładowarki USB A+C z serii Simon 55
Gniazdo E-Vehicle z serii Hager W.1 Gniazdo E-Vehicle z serii Hager W.1 umożliwia ładowanie hulajnóg, rowerów, skuterów i samochodów elektrycznych w domowych warunkach. Dzięki wysokiej klasie ochrony IP55 może być montowane zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków. Gniazdo zapewnia bezpieczniejsze i szybsze ładowanie pojazdów bez konieczności skomplikowanych zmian w instalacji elektrycznej budynku. To idealne rozwiązanie dla właścicieli pojazdów elektrycznych, ceniących sobie funkcjonalność i komfort.
Gniazdo E-Vehicle z serii Hager W.1
Gniazdo E-Vehicle z serii Hager W.1
Klimatyzator Daikin Perfera Nowa jednostka klimatyzacyjna Daikin Perfera jest idealna do zastosowania zarówno jako klimatyzator, jak i urządzenie dogrzewające jesienią lub wiosną. Jest to najbardziej wydajna jednostka na rynku w swoim segmencie z klasą energetyczną A+++, zarówno w grzaniu jak i chłodzeniu. W najnowszej wersji zastosowano oprócz filtra Flash Streamer dodatkowy filtr antybakteryjny/antywirusowy Perfera, który usuwa bakterie w 99,98%, grzyby i pleśnie w 100% oraz wirusy w 99,99%. Urządzenie ma możliwość sterowania on-line, co znacznie ułatwia jego obsługę. Jednostka Daikin Perfera jest kompatybilna z systemem Daikin Cloud Service, dzięki któremu instalator może mieć zdalny wgląd w jednostkę.
Klimatyzator Daikin Perfera
Klimatyzator Daikin Perfera
Pompy ciepła Daikin do renowacji Pompa ciepła Daikin Altherma 3 H MT/HT, jest nowoczesnym wysokotemperaturowym rozwiązaniem grzewczym i chłodzącym dla domów jednorodzinnych. System zapewnia ogrzewanie zimą i chłodzenie latem. To ekologiczne rozwiązanie korzysta z odnawialnego źródła energii - powietrza. Urządzenie wyróżnia wysoka efektywność energetyczna - klasa A+++ oraz niski poziom hałasu - nie zakłóca spokoju domowników i sąsiadów. Pompą ciepła Daikin Altherma EPRA można sterować zdalnie za pomocą aplikacji mobilnej.
Pompy ciepła Daikin do renowacji
Pompy ciepła Daikin do renowacji
DELTA®-MAXX PLUS Membrana dachowa o jakości potwierdzonej certyfikatem ETA z najdłuższą na rynku, 30-letnią, gwarancją funkcjonalności. Jest wyposażona w podwójne paski klejące, które pozwalają na łatwe obracanie arkusza membrany podczas montażu. Dzięki temu jej zastosowanie skraca czas pracy i nawet do 30% ogranicza zużycie materiału. DELTA®-MAXX PLUS utrudnia również rozprzestrzenianie się płomieni, chroniąc budynek w przypadku pożaru. Materiał charakteryzuje się także dużą elastycznością i wytrzymałością na rozrywanie, co zwiększa bezpieczeństwo montażu i prowadzenia prac na dachu. Membrana przeszła testy bezpieczeństwa przy upadku.
DELTA®-MAXX PLUS
DELTA®-MAXX PLUS
DELTA®-FOXX PLUS Membrana dachowa i szalunkowa, wytrzymująca nawet ekstremalne warunki pogodowe. Utrudnia rozprzestrzenianie się płomieni i szybciej odprowadza wodę deszczową. Dzięki jej zastosowaniu możliwe jest wykonanie wodoodpornej warstwy wstępnego krycia także dla niskich kątów nachylenia dachu. Membrana nadaje się również jako warstwa podkładowa pod pokryciem dachowym z łupka lub metalu. Jej jakość została potwierdzona certyfikatem ETA. Ma 30-letnią gwarancję funkcjonalności.
DELTA®-FOXX PLUS
DELTA®-FOXX PLUS
Gonty bitumiczne UNICA MASTER Gonty bitumiczne "UNICA MASTER" reprezentują najwyższą jakość Tegola Canadese. Dwuwarstwowa struktura i kolorystyka w ostrych odcieniach zawsze zapewniają dachom niezrównaną estetykę. W serii "UNICA MASTER" współistnieje natura, będąca źródłem inspiracji oraz zaawansowana technologia gwarantująca najwyższą trwałość i wytrzymałość na ekstremalne warunki pogodowe: punkty samoprzylepne SEAL-PROOF, posypka bazaltowa G-EVO oraz wkładka nośna w technologii SR. "Ancient Stone" to wyrafinowany i intensywny kolor.
Gonty bitumiczne UNICA MASTER
Gonty bitumiczne UNICA MASTER
Gont bitumiczny MASTER COPPO Dachówka ceramiczna mnich-mniszka stanowi nieodłączny komponent tradycyjnej, włoskiej architektury, który zainspirował Tegola Canadese do stworzenia wyjątkowego, innowacyjnego wyrobu. MASTER COPPO to tradycyjny wygląd i zalety gontu: lekkość, wytrzymałość i łatwość montażu na dachach o różnym kształcie i nachyleniu. Wyróżnia go zjawiskowy, trójwymiarowy efekt wizualny. MASTER COPPO to wynik naszego dążenia do perfekcji i dbałości o szczegóły. Opatentowany przez Tegola Canadese.
Gont bitumiczny MASTER COPPO
Gont bitumiczny MASTER COPPO
Dom Y-Home Dom Y-Home, oferowany przez Grupę Burkietowicz, jest idealnym wyborem dla rodziny 2+2. To gotowy dom prefabrykowany w technologii szkieletowej, który łączy nowoczesne rozwiązania budowlane z tradycyjnym ciepłem domowego ogniska. Projekt tego domu powstał z myślą o spełnieniu najważniejszych potrzeb rodzinnych - zapewnia prywatność, poczucie przynależności, bezpieczeństwo i komfort. Transparentna polityka cenowa firmy Burkietowicz oraz dokładne planowanie każdego etapu budowy pozwalają na precyzyjne określenie kosztów inwestycji. Klienci mogą liczyć na przewidywalność wydatków oraz wysoką jakość wykonania.
Dom Y-Home
Dom Y-Home
Wiązary dachowe Nasze wiązary powstają z najwyższej jakości drewna, sortowanego wytrzymałościowo metodą mechaniczną oraz wizualną, suszonego komorowo do optymalnego poziomu wilgotności 18% (+/-2%) oraz struganego czterostronnie. Oprócz aspektów takich jak szybki czas realizacji inwestycji, wszechstronność zastosowania, łatwa obróbka czy atrakcyjna cena, wiązary dachowe są też produktem doskonale odpowiadającym na oczekiwania inwestorów o proekologicznym nastawieniu. Drewno jest materiałem całkowicie biodegradowalnym, zaś sam proces produkcyjny pozostawia znacznie mniejszy ślad węglowy niż beton.
Wiązary dachowe
Wiązary dachowe
BP14 RF BELLA PLAST - listwa okapnikowa PVC z siatką - zwijana - nowość - rolka Nowa opatentowana listwa PVC okapnikowa już dostępna w ofercie firmy BELLA PLAST. Listwa BP14 RF to tradycyjna listwa okapnikowa z siatką do elewacji ETICS. Jej przeznaczenie to odprowadzanie wody z dolnej krawędzi elewacji (nad cokołem budynku). Listwa BP14 RF - zwijana - pozwala zamontować jeden odpowiednio długi odcinek okapnika na całą szerokość budynku, balkonu, co eliminuje przede wszystkim łączenia występujące przy zastosowaniu tradycyjnych listew okapnikowych L250 cm lub L300 cm.
BP14 RF BELLA PLAST - listwa okapnikowa PVC z siatką - zwijana - nowość - rolka
BP14 RF BELLA PLAST - listwa okapnikowa PVC z siatką - zwijana - nowość - rolka
BP30S ECO PLUS COK - BELLA PLAST - listwa okapnikowa PVC z siatką - regulowana - nowość Nowa listwa PVC okapnikowa z regulowaną półką już dostępna w ofercie firmy BELLA PLAST. Listwa BP30S ECO PLUS COK to specjalna listwa okapnikowa z siatką do elewacji ETICS. Jej przeznaczenie to odprowadzanie wody z dolnej krawędzi elewacji (nad cokołem budynku). Listwa ma specjalną regulowaną (odłamywaną) półkę podzieloną na sekcje przeznaczoną do wykończenia uskoku w różnicy grubości płyt izolacji termicznej, a izolacją fundamentów (styrodur).
BP30S ECO PLUS COK - BELLA PLAST - listwa okapnikowa PVC z siatką - regulowana - nowość
BP30S ECO PLUS COK - BELLA PLAST - listwa okapnikowa PVC z siatką - regulowana - nowość
Tynk silikonowy weberpas silicon AquaBalance Cienkowarstwowy, silikonowy tynk w formie pasty, gotowy do użycia. Produkt wykonany w technologii AquaBalance. Unikalność technologii AquaBalance polega na wyjątkowej strukturze powłoki, która powoduje, że wykraplająca się woda nie zbiera się w krople, ale jest rozprowadzana po powierzchni dzięki czemu elewacja pozostaje przez długie lata wolna od glonów, grzybów i pleśni. Tynk sam reguluje stopień zawilgocenia powierzchni elewacji. Tynk jest wydajny, ma wysoką odporność na zabrudzenia i łatwo się aplikuje. Jest dostępny w ponad 320 kolorach.
Tynk silikonowy weberpas silicon AquaBalance
Tynk silikonowy weberpas silicon AquaBalance
Tynk dekoracyjny weber.pas stone Tynk dekoracyjny weber.pas stone o atrakcyjnej strukturze kamienia naturalnego zapewnia ochronę oraz barwne wykończenie ścian zewnętrznych. To warstwa wykończeniowa w kompleksowym systemie ociepleniowym, którą wyróżnia wysoka trwałość i elastyczność, niska nasiąkliwość powierzchniowa oraz odporność na uszkodzenia mechaniczne. Tynk przeznaczony jest do aplikacji ręcznej (aplikacja mechaniczna tylko dla wzorów G1, G2), dostępny jest w 7 wzorach kolorystycznych (większość kolorów z dodatkiem różnego rodzaju miki, dającej naturalne refleksy świetlne).
Tynk dekoracyjny weber.pas stone
Tynk dekoracyjny weber.pas stone
Głowica grzejnikowa ETRV + internetowy regulator temperatury E25 - Pomiar temperatury z dala od grzejnika zapewnia komfort i oszczędność. - Bardzo cicha praca głowicy grzejnikowej. - Prosty, intuicyjny, szybki montaż. - Algorytm zapewnia optymalne otwarcie przepływu. - Sterowanie przez aplikację ENGO Smart poprzez Gateway. - Może sterować 6 głowicami w jednym pomieszczeniu
Głowica grzejnikowa ETRV + internetowy regulator temperatury E25
Głowica grzejnikowa ETRV + internetowy regulator temperatury E25
Internetowy regulator temperatury ENGO ONE - Bateria litowo-jonowa, ładowana przez USB typu C - nie wymaga cyklicznej wymiany baterii. - Jest ultracienki (14 mm), ma duży wyświetlacz i nowoczesny design. - Idealny do ogrzewania podłogowego. - Posiada najbardziej zaawansowane funkcje i algorytmy. - Projekt inspirowany wyglądem smartfona. - Bardzo dużo wyświetlacz, przyciski funkcyjne z boku. - Obsługa poprzez aplikację ENGO Smart bramki internetowej.
Internetowy regulator temperatury ENGO ONE
Internetowy regulator temperatury ENGO ONE
Baterie czasowe DIAMOND Odkryj nowoczesną linię funkcjonalnych baterii czasowych do łazienek, które rewolucjonizują oszczędność wody! Nasze baterie zamykają strumień wody automatycznie po określonym czasie i ponownie uruchamiają go po naciśnięciu przycisku. Wyposażone w ekonomiczny perlator, maksymalnie napowietrzają wodę, zapewniając znaczne oszczędności. Idealne do miejsc publicznych, takich jak szkoły, urzędy i stacje benzynowe, gdzie intensywne użytkowanie wymaga efektywnych rozwiązań. Wybierz innowację i oszczędzaj wodę z naszymi bateriami czasowymi.
Baterie czasowe DIAMOND
Baterie czasowe DIAMOND
Wodomierz antymagnetyczny DIAMOND Poznaj wodomierze DIAMOND - precyzyjne urządzenia do pomiaru objętości ciepłej wody użytkowej w Twoim domu. Uniwersalny montaż w poziomie lub pionie (H lub V) zapewnia elastyczność instalacji. Nasze wodomierze są zabezpieczone plombą, gwarantując ochronę przed nieautoryzowaną ingerencją. Wybierz DIAMOND i ciesz się dokładnym pomiarem oraz niezawodnością na lata.
Wodomierz antymagnetyczny DIAMOND
Wodomierz antymagnetyczny DIAMOND
BULL6OM Najnowszy napęd Beninca do bram przesuwnych do 600 kg wagi o sile ciągu 650 N jest najmocniejszym produktem dostępnym na polskim rynku. BULL6OM jest zmodyfikowaną wersją standardowego siłownika BULL6M, produkowanego od ponad 15 lat. Przekładnia mechaniczna siłownika wykonana jest z brązu i stali i zanurzona w kąpieli olejowej, co gwarantuje długą żywotność siłownika. Do jego produkcji użyto najwyższej klasy olej mineralny Agip Biasia 100. W tej technologii Beninca produkuje już od blisko 45 lat, stosuje ją głównie w napędach do pracy przemysłowej. Od teraz wyjątkową jakością mogą się cieszyć także klienci indywidualni. Centrala BULL6OM ma wiele przydatnych funkcji, np. częściowego otwarcia bramy (tzw. furtki), spowolnień w fazie otwarcia zamknięcia, zamknięcia bramy po przecięciu linii fotokomórek, współużytkownika i wiele innych. Standardowo wbudowane są magnetyczne wyłączniki krańcowe. Autoryzowani Dystrybutorzy Beninca: www.beninca.pl, e-mail: marketing@beninca.pl
BULL6OM
BULL6OM
BULL624SW To nowy napęd do bram o wadze do 600 kg z wbudowanym zasilaczem implusowym i systemem oszczędności energii ESA SYSTEM®. Jest to patent inżynierów Automatismi Beninca, dzięki któremu w stanie spoczynku praktycznie nie pobiera energii. Precyzję pracy, jak i maksymalne bezpieczeństwo, zapewnia wbudowany enkoder i przeciążenie amperometryczne. W przypadku napotkania na przeszkodę, siłownik zatrzymuje się i otwiera. Pozostałe najważniejsze cechy napędu to zasilanie 230 V, funkcja furtki, regulowana funkcja spowolnień podczas fazy otwierania i zamykania, szybkie zamknięcie bramy po przecięciu linii fotokomórek, funkcja autouczenia (podczas programowania siłownik zapamiętuje parametry bramy i jej położenia krańcowe), możliwość przeprowadzenia szybkiego pierwszego programowania przy pomocy pilota, wbudowany system STC (centrala dostosowuje moc siłownika do zmieniających się parametrów bram), kompatybilny z systemem KNX, pracuje nawet w przypadku zaniku zasilania. Wymagana karta ładowania SW.CB i 2 akumulatory 12 V. Odbiornik przyjmuje tylko bezpieczny oraz zaawansowany kod ARC. Napęd produkowany jest z mechanicznymi i magnetycznymi wyłącznikami krańcowymi. Wyróżnia go atrakcyjna cena - najlepsza na rynku relacja jakości do ceny.
BULL624SW
BULL624SW
Siłowniki BOB Cechą charakterystyczną siłowników BOB jest zastosowanie opatentowanych przez Beninca przekładni FACE®, które są wyjątkowo żywotne, ponadto umożliwiają całkowite zlikwidowanie hałasu i wibracji silnika. Przekładnie i ślimacznica wykonane są ze stali hartowanej i brązu. W siłownikach 230Vac w standardzie wbudowany jest enkoder, który gwarantuje precyzję pracy i maksimum bezpieczeństwa, natomiast modele na 24Vdc mają amperometryczny system wykrywania przeszkód i dodatkowo również enkoder. Siłowniki produkowane są w wersjach do 2,1 m, 3 m i 5 m długości skrzydła i wadze aż do 800 kg. Wyposażone są w dwa wyłączniki krańcowe. Centrala sprzedawana w zestawie ma wiele przydatnych rozwiązań, np. funkcję furtki, spowolnienie w fazie otwarcia i zamknięcia bramy, współużytkownika, zamknięcia bramy po przecięciu fotokomórek, sygnalizacji o stanie bramy. Istnieje możliwość zablokowania dostępu do centrali przez osoby niepowołane. Siłownik BOB50 został nagrodzony przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego w konkursie "Dobry Wzór". Produkowany w kolorze szaro-grafitowym i grafitowym.
Siłowniki BOB
Siłowniki BOB
Drzwi tarasowe WIŚNIOWSKI PVC PRIMO - nowość 2024. Nowoczesne rozwiązania za rozsądną cenę Drzwi tarasowe Slide to nowość w ofercie polskiego producenta. Otwierają się po przekręceniu klamki i przesuwają na specjalnych rolkach. Dzięki temu, do ich obsługi nie potrzeba tak dużo siły. Dodatkowo drzwi tarasowe mają też spore gabaryty - mogą osiągać szerokość nawet do 4,2 m i wysokość do 2,48 m, dzięki temu idealnie sprawdzą się w pomieszczeniach z dużymi przeszkleniami. Mają dobre parametry termoizolacyjne i wiatroszczelne, co nie pozostaje bez znaczenia w przypadku codziennej eksploatacji. Cechą szczególną tego modelu jest łatwość obsługi i nowoczesny design. PRIMO Slide oferują wysoki poziom wodoszczelności, chroniąc wnętrze budynku przed wilgocią. Wielokomorowa konstrukcja gwarantuje wysoką izolacyjność termiczną i akustyczną.
Drzwi tarasowe WIŚNIOWSKI PVC PRIMO - nowość 2024. Nowoczesne rozwiązania za rozsądną cenę
Drzwi tarasowe WIŚNIOWSKI PVC PRIMO - nowość 2024. Nowoczesne rozwiązania za rozsądną cenę
Drzwi tarasowe WIŚNIOWSKI HST - zaawansowane technicznie, bez progu To najbardziej zaawansowane technologicznie rozwiązanie w ofercie producenta - tak pod kątem wodoszczelności, termoizolacyjności czy odporności na obciążenie wiatrem. Drzwi otwierają się po przekręceniu klamki i podniesieniu się skrzydła. Wówczas możemy je bez najmniejszego wysiłku przesunąć w dowolnym zakresie. Niezwykle istotną kwestią jest brak progu, dzięki czemu jest to idealny system dla osób z ograniczeniami ruchowymi - seniorów, osób z niepełnosprawnościami czy dzieci. Jest to wygodne rozwiązanie na co dzień, gwarantujące prostą, intuicyjną obsługę, ale przede wszystkim piękną estetykę montażową. Unikalne wykończenie doskonale sprawdzi się w pomieszczeniach o dużych przeszkleniach.
Drzwi tarasowe WIŚNIOWSKI HST - zaawansowane technicznie, bez progu
Drzwi tarasowe WIŚNIOWSKI HST - zaawansowane technicznie, bez progu
Ogrodzenia REZYDENCJA SOLO - nowość! Pustaki ogrodzeniowe REZYDENCJA® SOLO to nowoczesne formy dostępne w wielu kolorach do wyboru, dzięki czemu z łatwością można dopasować je do stolarki okiennej, elewacji i elementów architektury ogrodowej, tworząc modny parkan. Prostokątna, podłużna forma każdego z rozwiązań nada przestrzeni stylowy charakter. Jej uzupełnieniem jest praktyczny daszek o wzmocnionych walorach użytkowych, który zwieńczy całość. Taki zestaw to gwarancja stworzenia efektownego oraz trwałego ogrodzenia, które dzięki możliwości montażu przęsła fotowoltaicznego zapewni jeszcze więcej użyteczności i pozwoli pozyskiwać energię odnawialną. Formaty pustaków: 50 × 19; 80 × 19; 100 × 19; 40 × 16,5; 80 × 16,5; 80 × 24 cm.
Ogrodzenia REZYDENCJA SOLO - nowość!
Ogrodzenia REZYDENCJA SOLO - nowość!
NOVATOR SOLO - płyty brukowe na podjazd Obecnie najmodniejsze są wielkowymiarowe płyty brukowe. Dostępne w wielkich formatach, przykładowo 80 × 40, 60 × 60, 100 × 100 cm. Duża różnorodność formatów pozwala układać proste i geometryczne wzory lub łączyć różne formaty w jednej aranżacji, dzięki czemu unikniemy monotonii w wielkich kompozycjach podjazdu i nawierzchni obok domu. Novator Solo o grubości 8 cm nawet w największych rozmiarach zapewnia odpowiednią wytrzymałość dla ruchu samochodów osobowych w rejonie podjazdów przydomowych.
NOVATOR SOLO - płyty brukowe na podjazd
NOVATOR SOLO - płyty brukowe na podjazd
Oczyszczalnia EKO-BIO 1500 Najmniejsza oczyszczalnia EKO-BIO 1500 przeznaczona dla gospodarstw domowych do 3 osób to mniejsza siostra oczyszczalni EKO-BIO 2500, a co za tym idzie również składa się z komór: segregacji, denitryfikacji, nitryfikacji, osadu wtórnego i klarowania. Dzięki tym 5 etapom możemy pochwalić się wynikiem oczyszczenia ścieku na poziomie 99% potwierdzonym laboratoryjnie. Oczyszczalnia biologiczna spełnia wszystkie wymagania, które są brane pod uwagę podczas składania wniosku o dofinansowanie.
Oczyszczalnia EKO-BIO 1500
Oczyszczalnia EKO-BIO 1500
Oczyszczalnia EKO-BIO 2500 Oczyszczalnia EKO-BIO 2500 to flagowy produkt polskiego producenta EKO-BIO. Jest to biologiczna oczyszczalnia obsługująca do 5 osób. Dzięki pełnemu oczyszczaniu w zbiorniku możemy instalować ją również w trudnych warunkach wodno-gruntowych. Spełnia wszystkie aktualne normy wymagane podczas ubiegania się o dofinansowanie, a jej skuteczność została potwierdzona laboratoryjnie. Jeśli nie wiesz jaki model oczyszczalni wybrać skontaktuj się z nami, chętnie pomożemy w doborze odpowiedniego rozwiązania.
Oczyszczalnia EKO-BIO 2500
Oczyszczalnia EKO-BIO 2500
TREVI BLACK - zestaw natryskowy z baterią termostatyczną TREVI BLACK to elegancki zestaw w modnym czarnym wykończeniu. Regulowana długość drążka pozwala na ustawienie optymalnej, stałej wysokości głowicy deszczowni i dopasowanie jej do wzrostu użytkownika. Regulowana wysokość mocowania do ściany ułatwia montaż i umożliwia wykorzystanie istniejących już otworów w płytkach. Termostat zapewnia wygodę i bezpieczeństwo, gwarantując stałą temperaturę i chroniąc przed oparzeniem. System easy clean, zastosowany w dyszach deszczowni i rączki natryskowej, zapobiega osadzaniu się kamienia wapiennego. Deszczownia z głowicą talerzową SLIM o średnicy 30 cm i natrysk z trzyfunkcyjną rączką stanowią idealną bazę do stworzenia domowej, stylowej strefy relaksu, i to na każdym metrażu.
TREVI BLACK - zestaw natryskowy z baterią termostatyczną
TREVI BLACK - zestaw natryskowy z baterią termostatyczną
VITTO BLACK VERDELINE - kolekcja baterii oszczędzających wodę Baterie VITTO BLACK VERDELINE o oryginalnym designie i modnym czarnym wykończeniu świetnie zaprezentują się w nowocześnie urządzonych łazienkach. Baterie wyróżniają masywny, idealnie wyprofilowany kształt korpusu i mocno zaznaczona rączka uchwytu. Armatura z linii VerdeLine wyposażona została w rozwiązania umożliwiające oszczędność wody nawet na poziomie 50%. Tym samym pozwala na wymierną redukcję kosztów utrzymania każdego gospodarstwa domowego, w którym jest używana. W kolekcji znajdują się baterie do kompleksowego wyposażenie łazienek.
VITTO BLACK VERDELINE - kolekcja baterii oszczędzających wodę
VITTO BLACK VERDELINE - kolekcja baterii oszczędzających wodę
AIRMAX 3. Generacji - do nowych i modernizowanych budynków Airmax3 to najnowsza generacja powietrznych pomp ciepła do nowych i modernizowanych budynków. Nowy Airmax3 łączy zaawansowaną technologię i wyjątkową wydajność z ponadczasowym designem i klasyczną formą. Airmax 3. generacji to ekologia, wydajność i komfort na niespotykanym dotąd poziomie zarówno w zakresie ogrzewania jak i chłodzenia budynku. To najnowocześniejsze sprężarki spiralne sterowane inwerterowo. Rozwiązanie gwarantujące optymalne wykorzystanie doskonałych właściwości termodynamicznych ekologicznego czynnika R290 oraz płynne dopasowanie mocy pompy ciepła do potrzeb budynku. Ekologia w powietrznej pompie ciepła Galmet to też niskie zapotrzebowanie pompy ciepła na energię przekładające się na niskie koszty użytkowania. Intuicyjny, łatwy i szybki montaż oraz wygodę w użytkowaniu Airmax3 zapewnia Onebox - dedykowana szafa hydrauliczna.
AIRMAX 3. Generacji - do nowych i modernizowanych budynków
AIRMAX 3. Generacji - do nowych i modernizowanych budynków
MAXIMA COMPACT - komfort w wersji premium Gruntowe pompy ciepła z serii MAXIMA są marką samą w sobie. W ostatnich dwóch latach zgarnęły liczne nagrody branżowe przyznawane najnowocześniejszym, innowacyjnym i ekologicznym urządzeniom grzewczym. Do długiej listy zalet MAXIMY należy dopisać kolejną - producent, polska firma GALMET, przygotowała trzy modele tej pompy ciepła zintegrowane ze zbiornikiem ze stali nierdzewnej. To niezwykle skuteczne urządzenie nosi nazwę MAXIMA COMPACT i dostępne jest w sieci sklepów i hurtowni. Pompy ciepła MAXIMA mają rewelacyjne, ponadprzeciętne parametry, spełniają wszystkie najnowsze normy, są oszczędne i bardzo wydajne. Przynoszą użytkownikom mnóstwo korzyści, a ich obsługa i eksploatacja jest bardzo prosta.
MAXIMA COMPACT - komfort w wersji premium
MAXIMA COMPACT - komfort w wersji premium
MIRAI X - model premium w gamie klimatyzatorów ROTENSO Klimatyzator Rotenso Mirai generacji X to nowy standard w energooszczędności. Cechuje go klasa energetyczna A+++ zarówno dla chłodzenia, jak i ogrzewania. Dzięki temu znakomicie sprawdza się przez cały rok. Latem pomaga w walce z upałami, z kolei jesienią, zimą lub wiosną świetnie służy jako dodatkowe lub samodzielne źródło ciepła. Urządzenie skutecznie ogrzewa nawet w ekstremalnie niskiej temperaturze -30°C! Dzięki wbudowanemu modułowi Wi-Fi i aplikacji można nim sterować niemal z dowolnego miejsca. Klimatyzator oferuje wiele pomocnych funkcji. Przykład stanowi SMART Eye Follow oraz SMART Eye Away, które dzięki czujnikom ruchu kierują nawiew w zależności od obecności użytkownika w pomieszczeniu. Oprócz tego urządzenie jest wyposażone w filtr HEPA IAIR, który eliminuje bakterie, wirusy, grzyby i pleśnie.
MIRAI X - model premium w gamie klimatyzatorów ROTENSO
MIRAI X - model premium w gamie klimatyzatorów ROTENSO
Strop S-PANEL 60 Polecany tam, gdzie stosowano stropy poprzedniej generacji typu Teriva bądź w projekcie występuje strop monolityczny lub inne rozwiązania. Idealny w budownictwie jednorodzinnym, jak i wielorodzinnych inwestycjach deweloperskich. Właściwości: rozpiętość do 8 m, doskonała dźwiękoizolacyjność, brak stemplowania do 4 m rozpiętości, bardzo szybki montaż i niski koszt. W praktyce strop ten, jako połączenie stropów sprężonych i monolitycznych świetnie nadaje się zarówno do budownictwa jedno-, jak i wielorodzinnego.
Strop S-PANEL 60
Strop S-PANEL 60
Ściany
Ściany Ściany domu można wykonać z rozmaitych materiałów i w różnych technologiach. Decyzja, na które opcje postawić nie jest prosta, bo różnorodność oferowanych na rynku rozwiązań jest spora. Aby wybrać te optymalne warto dokładnie zapoznać się z charakterystyką dostępnych wariantów.
Ściany
Ściany
Grażyna i Roman - Członkowie Klubu Budujących Dom, ściany stawiali w 2016 i 2017 r. Dom: murowany, parterowy bez garażu; powierzchnia 148 m2. Ściany zewnętrzne: murowane, dwuwarstwowe z bloczków silikatowych 25 cm. Ocieplenie ze styropianu (białego) o grubości 16 cm. Wykończenie ścian - na zewnątrz tynk silikonowy i okładzina z łupka; wewnątrz tynk gipsowy.
Grażyna i Roman - Członkowie Klubu Budujących Dom, ściany stawiali w 2016 i 2017 r.
Grażyna i Roman - Członkowie Klubu Budujących Dom, ściany stawiali w 2016 i 2017 r.
Artur - Członek Klubu Budujących Dom, ściany stawiał w 2010 r. Dom: parterowy; powierzchnia 150 m2 oraz garaż i pracownia 60 m2. Ściany zewnętrzne: wzniesione według szwedzkiej technologii szkieletu drewnianego.
Artur - Członek Klubu Budujących Dom, ściany stawiał w 2010 r.
Artur - Członek Klubu Budujących Dom, ściany stawiał w 2010 r.
Magda i Rafał - Czytelnicy Budujemy Dom, ściany stawiali w 2020 r. Dom: dwukondygnacyjny z pełnym piętrem, z garażem; powierzchnia 140 m2. Ściany zewnętrzne: murowane, dwuwarstwowe z bloczków betonu komórkowego P+W, 240 × 240 × 590 mm. Ocieplenie ze styropianu (grafitowego) 20 cm. Wykończenie - na zewnątrz cienkowarstwowy tynk silikonowy i okładzina imitująca piaskowiec; wewnątrz tynk cementowo-wapienny, farba lateksowa.
Magda i Rafał - Czytelnicy Budujemy Dom, ściany stawiali w 2020 r.
Magda i Rafał - Czytelnicy Budujemy Dom, ściany stawiali w 2020 r.
Maria i Artur - Członkowie Klubu Budujących Dom, ściany stawiali w 2019 r. Dom: parterowy z użytkowym poddaszem 254 m2 i garażem 32,5 m2. Ściany zewnętrzne: murowane, dwuwarstwowe ze szlifowanych poryzowanych pustaków ceramicznych 380 × 248 × 249 cm. Ocieplenie ze styropianu (grafitowego) o grubości 12-20 cm. Wykończenie: na zewnątrz tynk silikonowy, wewnątrz tynk cementowo-wapienny z piaskiem kwarcowym i farba krzemianowa.
Maria i Artur - Członkowie Klubu Budujących Dom, ściany stawiali w 2019 r.
Maria i Artur - Członkowie Klubu Budujących Dom, ściany stawiali w 2019 r.
Okna, drzwi i rolety
Okna, drzwi i rolety Dobra stolarka powinna być ciepła, bezpieczna, estetyczna i zapewniać we wnętrzach ciszę. Ponieważ po wyglądzie okien, drzwi i rolet trudno stwierdzić, jakie są ich właściwości użytkowe, przed zakupem warto zapoznać się z kilkoma parametrami, które pozwolą porównać oferowane w sprzedaży wyroby i podjąć optymalne decyzje.
Okna, drzwi i rolety
Okna, drzwi i rolety
Zrównoważone okna Schüco z surowców odnawialnych i wtórnych Nowoczesne budownictwo zmierza w kierunku wykorzystania surowców odnawialnych i wtórnych, które można zwrócić do obiegu materiałowego. Firma Schüco już teraz oferuje pełny asortyment stolarki z PVC-U i aluminium, która nie tylko spełnia najbardziej wymagające standardy zielonego budownictwa, lecz także zapewnia modny design i doskonałe walory użytkowe.
Zrównoważone okna Schüco z surowców odnawialnych i wtórnych
Zrównoważone okna Schüco z surowców odnawialnych i wtórnych
Nie tylko design - drzwi zewnętrzne marki Hörmann Czy szukając drzwi wejściowych do domu, musimy wybierać pomiędzy ich bardzo dobrymi parametrami technicznymi, a designerskim wyglądem? Marka Hörmann udowadnia, że tego typu kompromisy należą do przeszłości.
Nie tylko design - drzwi zewnętrzne marki Hörmann
Nie tylko design - drzwi zewnętrzne marki Hörmann
Nowa era wnętrz. Rewolucyjne drzwi Hörmann W dzisiejszym świecie, w którym design wnętrz ewoluuje z dnia na dzień, marka Hörmann oferuje innowacyjne rozwiązania w asortymencie drzwi wewnętrznych zmieniające sposób, w jaki postrzegamy przestrzeń domową. Niezależnie od tego, czy chodzi o pokój, łazienkę czy pomieszczenie techniczne, europejski lider na rynku stolarki otworowej proponuje produkty łączące w sobie nadzwyczajną trwałość, nowoczesny design i zaawansowaną technologię. W ofercie marki znajdziemy szeroki wachlarz możliwości do wykorzystania w każdym domu.
Nowa era wnętrz. Rewolucyjne drzwi Hörmann
Nowa era wnętrz. Rewolucyjne drzwi Hörmann
Grzejniki i ogrzewanie podłogowe
Grzejniki i ogrzewanie podłogowe Ciepło wytworzone przez kocioł lub pompę ciepła można rozprowadzić po domu przez grzejniki bądź ogrzewanie podłogowe. Oba systemy mają zalety i wady. Przed podjęciem decyzji warto więc zapoznać się z ich charakterystyką.
Grzejniki i ogrzewanie podłogowe
Grzejniki i ogrzewanie podłogowe
Witek - Czytelnik Budujemy Dom, nowe grzejniki użytkuje od 2019 r. Dom: 160 m2, murowany, dwukondygnacyjny. Wentylacja - grawitacyjna. Instalacja grzewcza: wodna, na gaz z sieci (w kuchni elektryczna mata grzewcza). Kocioł - z zamkniętą komorą spalania, dwufunkcyjny, wiszący; z wbudowanym zasobnikiem c.w.u. 45 l; moc 3,5-25 kW. Komin - murowany, z wkładem stalowym. Grzejniki: najpierw tylko żeliwne, na ścianach, obecnie - grzejniki aluminiowe i płytowe oraz podłogówka na powierzchni (w przedsionku, holu, łazience). Podłączenie do instalacji c.o. - dolne, z podłogi; w korytarzach boczne, ze ściany. Lokalizacja - pod oknami, przy drzwiach. Sterowanie - 2 regulatory pokojowe i zawory termostatyczne z głowicami sterującymi na każdym grzejniku.
Witek - Czytelnik Budujemy Dom, nowe grzejniki użytkuje od 2019 r.
Witek - Czytelnik Budujemy Dom, nowe grzejniki użytkuje od 2019 r.
Iwona i Zygmunt - Członkowie Klubu Budujących Dom, promienniki podczerwieni użytkują od 2016 r. Dom: 162 m2, parterowy z wiatą garażową; ściany w konstrukcji prefabrykowanego szkieletu drewnianego; dwuspadowy dach pokryty dachówką cementową, ocieplony pianą PUR. Wentylacja - mechaniczna z rekuperatorem i GWC. Instalacja grzewcza: elektryczna; powietrzna pompa ciepła do c.w.u. Grzejniki: pięć promienników podczerwieni, zawieszonych na ścianach, suficie; trzy o mocy 500 W, jeden 1200 W, jeden 1500 W. Sterowanie - pięć bezprzewodowych manualnych regulatorów temperatury.
Iwona i Zygmunt - Członkowie Klubu Budujących Dom, promienniki podczerwieni użytkują od 2016 r.
Iwona i Zygmunt - Członkowie Klubu Budujących Dom, promienniki podczerwieni użytkują od 2016 r.
Bogusia - Członkini Klubu Budujących Dom, grzejniki użytkuje od 2016 r. Dom: 280 m2, murowany, podpiwniczony, z użytkowym poddaszem i garażem. Wentylacja grawitacyjna. Instalacja grzewcza: wodna, pompowa i ogrzewanie podłogowe (na całym parterze, w łazienkach i pralni). Przewody - z rur wielowarstwowych z tworzyw sztucznych; system rozdzielaczowy podłączenia grzejników; na rozdzielaczach odpowietrzniki automatyczne, na grzejnikach - ręczne. Źródła ciepła - kondensacyjny kocioł na gaz z sieci, kominek z DGP. Grzejniki: 1. Kanałowe - z konwekcją naturalną, w salonie, przy dwóch oknach tarasowych w wykuszach. 2. Ozdobne - jeden srebrny z relingiem w korytarzu na parterze; dwa ze szkłem od frontu w korytarzu na poddaszu. 3. Dwu- i trzypłytowe - w jadalni, w sypialniach. Docelowo sterowanie grzejnikami będzie się odbywać przy użyciu inteligentnego systemu automatyki domowej, obecnie służą do tego termostaty i regulatory pokojowe.
Bogusia - Członkini Klubu Budujących Dom, grzejniki użytkuje od 2016 r.
Bogusia - Członkini Klubu Budujących Dom, grzejniki użytkuje od 2016 r.
Bożena i Leszek - Czytelnicy Budujemy Dom, grzejniki użytkują od 1998 r. Dom: 252 m2, murowany, parterowy z poddaszem. Wentylacja - grawitacyjna. Instalacja grzewcza: wodna, w obiegu zamkniętym z pompą cyrkulacyjną, wykonana z rur miedzianych; tylko z grzejnikami na ścianach. Rozprowadzenie rur w kotłowni oraz pod podłogą do grzejników w izolacji cieplnej o grubości 10 cm. Źródła ciepła - dwufunkcyjny kocioł na gaz z sieci, wkład kominkowy (grawitacyjny). Sterowanie - regulator pokojowy, zawory termostatyczne z głowicami sterującymi na grzejnikach. Grzejniki: dwu- i trzypłytowe, ze stali. Podłączenie do instalacji c.o. - dolne z podłogi, dolne ze ściany. Odpowietrzenie instalacji na grzejnikach - ręczne. Lokalizacja - pod oknami, na ścianach wewnętrznych. Gwarancja 10 lat.
Bożena i Leszek - Czytelnicy Budujemy Dom, grzejniki użytkują od 1998 r.
Bożena i Leszek - Czytelnicy Budujemy Dom, grzejniki użytkują od 1998 r.
RWC - innowacyjne i kompletne rozwiązanie hydrauliczne RWC to rodzina innowacyjnych marek, które zmieniają wydajność i efektywność w instalacjach wodno-kanalizacyjnych i grzewczych, inteligentnych domach i specjalistycznych branżach na całym świecie. Rok 2023 okazał się niezwykle trudny dla branży budowlanej i postawił przed jej przedstawicielami wiele wyzwań.
RWC - innowacyjne i kompletne rozwiązanie hydrauliczne
RWC - innowacyjne i kompletne rozwiązanie hydrauliczne
Energooszczędne ogrzewanie nowego domu z pompą ciepła Już na etapie wyboru projektu inwestorzy powinni pomyśleć o wyborze efektywnych i energooszczędnych rozwiązań grzewczych. Obecnie jednym z najbardziej skutecznych i chętnie wybieranych źródeł ciepła są niskotemperaturowe pompy ciepła, które mogą znacznie obniżyć koszty ogrzewania. Jednak... nie zawsze. Jak to osiągnąć i jakie rozwiązania grzewcze sprawdzą się w przypadku pomp ciepła? Na co warto zwrócić uwagę przy wyborze? Te pytania zadaliśmy ekspertom firmy Purmo, lidera w dziedzinie zrównoważonych rozwiązań z zakresu komfortu wnętrz - energooszczędnych systemów ogrzewania i chłodzenia.
Energooszczędne ogrzewanie nowego domu z pompą ciepła
Energooszczędne ogrzewanie nowego domu z pompą ciepła
Panele fotowoltaiczne
Panele fotowoltaiczne Fotowoltaika to jeden z najgorętszych tematów związanych z energooszczędnością. Czym są i jak działają ogniwa PV? Jak wykonać inwestycję fotowoltaiczną, by maksymalnie obniżyć koszty energii?
Panele fotowoltaiczne
Panele fotowoltaiczne
Monika i Łukasz - Członkowie Klubu Budujemy Dom, płaskie kolektory użytkują od 2012 r., panele PV od 2019 r. Kolektory słoneczne: płaskie, o powierzchni 2 x 2,33 m2; kąt nachylenia 40°; skierowane na południowy zachód; inne elementy - rury miedziane o długości 2 x 12 m, wypełnione roztworem wody i glikolu; biwalentny zasobnik c.w.u. o pojemności 250 l; automatyczny regulator solarny; cel - przygotowywanie c.w.u. Panele PV: monokrystaliczne; 15 sztuk, każdy po 305 W, moc zainstalowana 4,58 kW; kąt nachylenia 40°; skierowane na południowy wschód i południowy zachód; osprzęt - falownik, optymalizatory, licznik dwukierunkowy, aparatura zabezpieczająca, okablowanie; cel - zasilanie urządzeń elektrycznych, oświetlenia. Dom: murowany, dwukondygnacyjny, o powierzchni 143 m2; liczba stałych użytkowników - wcześniej 3 osoby, obecnie 2.
Monika i Łukasz - Członkowie Klubu Budujemy Dom, płaskie kolektory użytkują od 2012 r., panele PV od 2019 r.
Monika i Łukasz - Członkowie Klubu Budujemy Dom, płaskie kolektory użytkują od 2012 r., panele PV od 2019 r.
Ewa i Grzegorz - Czytelnicy Budujemy Dom, kolektory rurowe próżniowe użytkują od 2011 r., panele PV od 2021 r. Cieczowa instalacja solarna: kolektory rurowe próżniowe; powierzchnia 2 x 4,5 m2; instalacja z rur miedzianych o długości 2 x 12 m, wypełniona glikolem; biwalentny zasobnik c.w.u. 300 l; automatyczny regulator solarny; kąt nachylenia 30°; wystawa południowo-zachodnia; gwarancja 3 lata; cel - przygotowywanie c.w.u. Panele fotowoltaiczne: monokrystaliczne; 23 sztuki, moc zainstalowana 7,9 kW; 2 falowniki, licznik dwukierunkowy, aparatura zabezpieczająca, okablowanie; cel - zasilenie urządzeń elektrycznych, oświetlenia. Dom: parterowy, powierzchnia 120 m2; kubatura 904 m3. Liczba stałych użytkowników - obecnie 2 osoby.
Ewa i Grzegorz - Czytelnicy Budujemy Dom, kolektory rurowe próżniowe użytkują od 2011 r., panele PV od 2021 r.
Ewa i Grzegorz - Czytelnicy Budujemy Dom, kolektory rurowe próżniowe użytkują od 2011 r., panele PV od 2021 r.
Woda w domu
Woda w domu Minęły już czasy, gdy po wodę wędrowało się z wiadrami do studni. Owszem, tego typu ujęcia wody są nadal w użytku, ale jest ona transportowana do domu rurociągiem. Inny sposób na jej pozyskiwanie to podłączenie się do publicznego wodociągu. Ta opcja jest jednak dostępna tylko dla posiadaczy działek, które są przyłączone do odpowiedniej infrastruktury.
Woda w domu
Woda w domu
Tabletki solne AQUA PRO firmy QEMETICA Woda to źródło życia. Czystość wody i jej właściwy skład chemiczny ma niebagatelne znaczenie dla każdego aspektu naszego funkcjonowania, a także sprawnego działania otaczających nas urządzeń. Jeden z jej parametrów, a mianowicie niekorzystnie wysokie stężenia jonów wapnia i magnezu potocznie określa się mianem twardości wody. Problem ten występuje praktycznie na terenie całego kraju i dotyczy z reguły wszystkich gospodarstw domowych korzystających z własnego ujęcia, jak i sieci wodociągowej. Obecnie na szeroką skalę stosowane jest zmiękczanie wody za pomocą certyfikowanych tabletek solnych AQUA PRO. W odróżnieniu od innych dostępnych na rynku preparatów charakteryzują się najczystszym składem, są bezzapachowe i bezpieczne w użytkowaniu.
Tabletki solne AQUA PRO firmy QEMETICA
Tabletki solne AQUA PRO firmy QEMETICA
Rozdzielacze FERRO Rozdzielacze to zasadniczy element każdej instalacji centralnego ogrzewania oraz instalacji sanitarnej. Ich montaż konieczny jest zarówno w przypadku budownictwa jednorodzinnego, jak i wielorodzinnego, a także przemysłowego. Główną zaletą rozdzielaczy jest to, że eliminują ryzyko związane z wykonywaniem połączeń rur w miejscach trudno dostępnych, w których naprawa przy stwierdzeniu wycieku wiąże się z dużymi kosztami.
Rozdzielacze FERRO
Rozdzielacze FERRO
Kanalizacja
Kanalizacja W każdym domu powstają ścieki, które trzeba gdzieś odprowadzić. Zasadniczo można to zrobić na trzy sposoby. Najprostszy, polegający na kierowaniu ich do publicznej sieci kanalizacyjnej, dostępny jest tylko dla właścicieli skanalizowanych działek. Pozostałe dwa to budowa szamba albo przydomowej oczyszczalni ścieków.
Kanalizacja
Kanalizacja
Marek - Czytelnik Budujemy Dom, drenażową oczyszczalnię ścieków użytkuje od 2021 r. Oczyszczalnia ścieków: z drenażem rozsączającym. Elementy składowe - dwukomorowy osadnik gnilny z tworzywa sztucznego, o pojemności 2,5 m3; studzienka rozdzielcza; poletko filtracyjne z trzema perforowanymi rurami drenażowymi o długości 14 m i trzema kominkami odpowietrzającymi. Grunt: piaszczysty, przepuszczalny. Liczba stałych mieszkańców: 2 osoby.
Marek - Czytelnik Budujemy Dom, drenażową oczyszczalnię ścieków użytkuje od 2021 r.
Marek - Czytelnik Budujemy Dom, drenażową oczyszczalnię ścieków użytkuje od 2021 r.
Lidka - Członkini Klubu Budujących Dom, hydroponiczną oczyszczalnię użytkuje od 2013 r. Oczyszczalnia ścieków: hydroponiczna, z plastikowym i keramzytowym złożem biologicznym, porośniętym roślinnością. Elementy składowe - rura kanalizacyjna o średnicy 160 mm; dwukomorowy żelbetowy osadnik gnilny o pojemności 10 m3 (w drugiej komorze przepompownia); główny reaktor o pojemności 5 m3, zbudowany na zasadzie koncentrycznych rowów cyrkulacyjnych ze złożem filtracyjnym (ma formę walca o średnicy i wysokości 2 m, jest wykonany z tworzywa sztucznego i wypełniony rozmaitymi filtrami), rosną na nim rośliny wodne, m.in. kosaćce wodne; kaskada z elementów betonowych jako odbiornik oczyszczonej wody. Grunt: ilasty. Liczba stałych mieszkańców: 2 osoby.
Lidka - Członkini Klubu Budujących Dom, hydroponiczną oczyszczalnię użytkuje od 2013 r.
Lidka - Członkini Klubu Budujących Dom, hydroponiczną oczyszczalnię użytkuje od 2013 r.
Ania i Bartek - Członkowie Klubu Budujących Dom, biologiczną oczyszczalnię użytkują od 2020 r. Oczyszczalnia ścieków: certyfikowana biologiczna z osadem czynnym; norweska opatentowana technologia oczyszczania VFL; efektywność oczyszczania 98,2% (BZT5). Elementy składowe - cylindryczny, sześciokomorowy zbiornik (m.in. z komorą beztlenową, napowietrzania, klarowania końcowego, retencyjną), wykonany ze wzmocnionego polipropylenu; dyfuzory drobnopęcherzykowe do napowietrzania; pompa mamutowa; elektroniczny regulator itp. Grunt: ilasty, okresowo podmokły. Liczba stałych mieszkańców: 2.
Ania i Bartek - Członkowie Klubu Budujących Dom, biologiczną oczyszczalnię użytkują od 2020 r.
Ania i Bartek - Członkowie Klubu Budujących Dom, biologiczną oczyszczalnię użytkują od 2020 r.
Magda - Czytelniczka Budujemy Dom, drenażową oczyszczalnię użytkuje od 2010 r. Oczyszczalnia ścieków: z drenażem rozsączającym, lokalizacja na górce. Elementy składowe - dwukomorowy osadnik gnilny o pojemności 3 m3, wykonany z polietylenu, w I komorze kosz filtracyjny z kształtkami z tworzywa sztucznego; studzienka rozdzielcza; poletko filtracyjne z sześcioma perforowanymi rurami drenującymi o średnicy 110 mm i długości 7 m, trzy kominki napowietrzające. Grunt: przepuszczalny, jak na morenie czołowej. Liczba stałych mieszkańców: 4 osoby.
Magda - Czytelniczka Budujemy Dom, drenażową oczyszczalnię użytkuje od 2010 r.
Magda - Czytelniczka Budujemy Dom, drenażową oczyszczalnię użytkuje od 2010 r.
Czym kierować się przy wyborze przydomowej oczyszczalni ścieków? jakie są rodzaje przydomowych oczyszczalni ścieków i które z nich będą się opłacać? Wybór odpowiedniej przydomowej oczyszczalni ścieków jest kluczowy dla skutecznego i ekologicznego zarządzania ściekami na działce. Na rynku dostępnych jest wiele rozwiązań, z których najpopularniejsze to oczyszczalnie drenażowe, biologiczne oraz roślinne. W poniższym artykule omówimy te typy oczyszczalni, a także wskażemy które rozwiązanie jest nie tylko ekologiczne, ale również najbardziej opłacalne.
Czym kierować się przy wyborze przydomowej oczyszczalni ścieków? jakie są rodzaje przydomowych oczyszczalni ścieków i które z nich będą się opłacać?
Czym kierować się przy wyborze przydomowej oczyszczalni ścieków? jakie są rodzaje przydomowych oczyszczalni ścieków i które z nich będą się opłacać?
Wentylacja
Wentylacja W domach jednorodzinnych za wymianę powietrza odpowiada najczęściej wentylacja grawitacyjna. Niestety, często jest ona nieskuteczna, a do tego przyczynia się do strat energii. Dlatego coraz więcej osób decyduje się na rekuperację, która jest bardziej ekonomiczna i gwarantuje w domu zdrowsze powietrze.
Wentylacja
Wentylacja
Artur - Członek Klubu Budujących Dom, wentylację z rekuperatorem użytkuje od 2022 r. Dom: powierzchnia 254 m2, kubatura 1312 m3; parterowy z użytkowym poddaszem i garażem; dwuwarstwowe ściany z poryzowanych pustaków ceramicznych o grubości 38 cm i grafitowego styropianu o grubości 12 i 20 cm; dach ocieplony wełną mineralną o grubości 30 cm, przykryty dachówką betonową. Lokalizacja - w słońcu. Przy największych oknach pionowych zasłony typu blackout, na dachowych rolety wewnętrzne. Instalacja grzewcza - z podłogówką na całej powierzchni i kondensacyjnym kotłem na gaz z sieci. Wentylacja mechaniczna: krzyżowy przeciwprądowy wymiennik ciepła (o powierzchni większej o 25%, w porównaniu z modelami konkurencyjnymi); wydajność 450 m3/h; sprawność odzysku ciepła do 95%; modulowany zewnętrzny by-pass oraz nagrzewnica wstępna; filtry klasy F7. Przewody wentylacyjne - okrągłe, wykonane z tworzywa sztucznego, o przekroju 100 i 160 mm. Sterowanie - wyświetlacz na centrali i przewodowy regulator ścienny w holu, przy strefie dziennej. Lokalizacja centrali - w pomieszczeniu technicznym, na parterze.
Artur - Członek Klubu Budujących Dom, wentylację z rekuperatorem użytkuje od 2022 r.
Artur - Członek Klubu Budujących Dom, wentylację z rekuperatorem użytkuje od 2022 r.
Sławek - Członek Klubu Budujących Dom, wentylację z odzyskiem ciepła użytkuje od 2018 r. Dom: parterowy, powierzchnia 114 m2, kubatura 300 m3. Dwuwarstwowe ściany z pustaków ceramicznych o grubości 25 cm i styropianu o grubości 20 cm; płaski dach, z izolacją termiczną ze styropianu o grubości od 23 do 41 cm, przykryty papą termozgrzewalną. Na pięciu oknach od strony południa i zachodu podtynkowe rolety zewnętrzne, na innych drewniane żaluzje wewnętrzne. Instalacja grzewcza - kondensacyjny kocioł na gaz z sieci i 100% podłogówka. Wentylacja mechaniczna: centrala z przeciwprądowym wymiennikiem płytowym, wykonanym z tworzywa sztucznego; wydajność 300 m3/h; sprawność odzysku ciepła do 89%; wentylatory Constant Flow; automatyczny by-pass; automatyczny system ochrony przeciwzamrożeniowej; filtr ISO Coarse 60%, wskaźnik wymiany filtra; klasa efektywności energetycznej A. Sterowanie - regulator koordynujący działanie centrali i kotła na gaz z sieci. Lokalizacja centrali - w pomieszczeniu gospodarczym. Przewody wentylacyjne - okrągłe o średnicy 90 i 160 mm.
Sławek - Członek Klubu Budujących Dom, wentylację z odzyskiem ciepła użytkuje od 2018 r.
Sławek - Członek Klubu Budujących Dom, wentylację z odzyskiem ciepła użytkuje od 2018 r.
Filip - Członek Klubu Budujących Dom, wentylację z odzyskiem ciepła użytkuje od 2020 r. Dom: parterowy z garażem, 150 m2, kubatura 400 m3; dwuwarstwowe ściany z poryzowanych pustaków ceramicznych (grubości 24 cm) i grafitowego styropianu (20 cm); dach ocieplony wełną mineralną (30 cm), pokryty dachówką betonową; przy oknach - zasłony i rolety wewnętrzne; system grzewczy - z podłogówką (100% powierzchni) i kondensacyjnym kotłem na gaz z sieci; lokalizacja - w słońcu. Wentylacja mechaniczna: centrala z krzyżowym przeciwprądowym wymiennikiem ciepła; wydajność 400 m3/h; sprawność odzysku ciepła do 92%; wentylatory stałoprądowe; automatyczny by-pass; innowacyjny system przeciwzamrożeniowy FPX sterowany elektronicznie; dwustopniowe filtry M5; sterowanie - bardzo rozbudowane, modułowe (Green-T); przewody wentylacyjne - prostokątne o średnicy 75 i 100 mm, przy centrali okrągłe 200 mm; lokalizacja - w kotłowni, w garażu.
Filip - Członek Klubu Budujących Dom, wentylację z odzyskiem ciepła użytkuje od 2020 r.
Filip - Członek Klubu Budujących Dom, wentylację z odzyskiem ciepła użytkuje od 2020 r.
Roman - Członek Klubu Budujących Dom, wentylację z odzyskiem ciepła użytkuje od 2018 r. Dom: parterowy, 148 m2, kubatura 500 m3; ściany z bloczków silikatowych (25 cm) i styropianu (16 cm); płaski dach pokryty membraną dachową; trzyszybowe okna bez nawiewników; ogrzewanie - kondensacyjny kocioł na gaz z sieci, podłogówka, w sypialniach grzejniki na ścianach; lokalizacja - w słońcu. Wentylacja mechaniczna: przeciwprądowy wymiennik ciepła; wydajność 450 m3/h; sprawność odzysku ciepła do 95%; modulowany zewnętrzny by-pass; wentylatory na prąd stały 230 V; filtry klasy F7; sterowanie - wyświetlacz na centrali i regulator ścienny; lokalizacja centrali - w pomieszczeniu technicznym; przewody wentylacyjne - okrągłe, z tworzywa sztucznego, o przekroju 100 i 160 mm.
Roman - Członek Klubu Budujących Dom, wentylację z odzyskiem ciepła użytkuje od 2018 r.
Roman - Członek Klubu Budujących Dom, wentylację z odzyskiem ciepła użytkuje od 2018 r.
Marek - Członek Klubu Budujących Dom, wentylację z odzyskiem ciepła użytkuje od 2021 r. Dom: parterowy, 180 m2, kubatura 400 m3; dwuwarstwowe ściany z poryzowanych pustaków ceramicznych (25 cm) i wełny mineralnej (25 cm); dach pokryty blachą na rąbek stojący; trzyszybowe okna bez nawiewników; ogrzewanie - kondensacyjny kocioł na gaz z sieci, podłogówka; lokalizacja - w lesie. Wentylacja mechaniczna: centrala z aluminiowym krzyżowo-przeciwprądowym wymiennikiem ciepła; wydajność 350 m3/h; automatyczny zewnętrzny by-pass; energooszczędne wentylatory; filtry - antysmogowy i klasy G4, M5; sterownik dotykowy; przewody wentylacyjne - okrągłe, wykonane z tworzywa sztucznego, o przekroju 100 i 160 mm; lokalizacja centrali - w kotłowni w garażu.
Marek - Członek Klubu Budujących Dom, wentylację z odzyskiem ciepła użytkuje od 2021 r.
Marek - Członek Klubu Budujących Dom, wentylację z odzyskiem ciepła użytkuje od 2021 r.
Roman - Członek Klubu Budujących Dom, wentylację z odzyskiem ciepła użytkuje od 2008 r. Dom: trzykondygnacyjny, 250 m2, kubatura 460 m3; dwuwarstwowe ściany z pustaków keramzytobetonowych (39 cm) i styropianu (8 cm); kopertowy dach pokryty dachówką ceramiczną; ogrzewanie - kondensacyjny kocioł na gaz z sieci, grzejniki na ścianach, podłogówka; przy oknach rolety wewnętrzne; lokalizacja - na zalesionej posesji. Wentylacja mechaniczna: centrala z przeciwprądowym wymiennikiem ciepła (z aluminium); wydajność 350 m3/h; wentylatory na prąd stały; autorski oszczędny system odszraniania wymiennika ciepła; filtry - nawiew ISO Coarse >75% oraz EPM1 >50%, wywiew ISO Coarse >75%; lokalizacja centrali - na strychu; przewody wentylacyjne - okrągłe o średnicy 100, 160, 200 mm.
Roman - Członek Klubu Budujących Dom, wentylację z odzyskiem ciepła użytkuje od 2008 r.
Roman - Członek Klubu Budujących Dom, wentylację z odzyskiem ciepła użytkuje od 2008 r.
To ja, REVERSUS, daję 100% świeżego powietrza w twoim domu Nie ma potrzeby przekonywać nikogo o zaletach wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła. Rekuperacja zapewnia zawsze świeże i wolne od zanieczyszczeń powietrze, a dodatkowo odzyskuje ciepło, gwarantując tym samym niższe rachunki za ogrzewanie. Istnieje jednak przekonanie, że system rekuperacji zużywa dużo energii elektrycznej. Zaprzecza temu system rekuperacji Reversus dostarczany przez aeroVent. Oto jego wyróżniające zalety:
To ja, REVERSUS, daję 100% świeżego powietrza w twoim domu
To ja, REVERSUS, daję 100% świeżego powietrza w twoim domu
Rekuperacja w małych domach i mieszkaniach Nowoczesna instalacja rekuperacji, czyli wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła, od pewnego czasu nie jest luksusem, ale standardem. Budynek stawiany zgodnie z obecnymi przepisami i wymogami jest energooszczędny, a co za tym idzie - szczelny.
Rekuperacja w małych domach i mieszkaniach
Rekuperacja w małych domach i mieszkaniach
Klimatyzacja
Klimatyzacja Chociaż mieszkamy w strefie klimatu umiarkowanego, w niektóre dni można się poczuć w naszym kraju jak w tropikach. Niezastąpiona jest wtedy klimatyzacja, która daje upragniony chłód. Ale nowoczesne klimatyzatory to coś więcej niż tylko schładzacze powietrza. Tego typu urządzenia poprawiają również jego jakość, co znacząco wpływa na komfort mieszkania.
Klimatyzacja
Klimatyzacja
Aneta - Członkini Klubu Budujących Dom, klimatyzację użytkuje od 2020 r. Dom: murowany, o powierzchni 206 m2; parterowy z poddaszem i garażem; dwuwarstwowe ściany z pustaków ceramicznych o grubości 24 cm i styropianu o grubości 15 cm; dach pokryty dachówką ceramiczną, ocieplony wełną mineralną (30 cm). W oknach dachowych markizy zewnętrzne i rolety wewnętrzne. Wentylacja grawitacyjna. Lokalizacja - w słońcu. Klimatyzacja: kanałowa; moc chłodzenia 3,5 kW, grzania 4,0 kW; liczne funkcje, np. oszczędność energii, samodiagnoza, inteligentne odszranianie, turbo, I Feel; ekologiczny czynnik chłodniczy R32; klasa energetyczna A++/A+. Gwarancja - 5 lat. Sterowanie - przewodowy regulator ścienny, bezprzewodowy pilot. Lokalizacja - na poddaszu.
Aneta - Członkini Klubu Budujących Dom, klimatyzację użytkuje od 2020 r.
Aneta - Członkini Klubu Budujących Dom, klimatyzację użytkuje od 2020 r.
Tomasz - Czytelnik Budujemy Dom, klimatyzator użytkuje od 2016 r. Dom: dwukondygnacyjny w zabudowie szeregowej; powierzchnia 155 m2; ściany dwuwarstwowe, z poryzowanych pustaków ceramicznych o gr. 25 cm i styropianu 15 cm. Wentylacja grawitacyjna. Rolety wewnętrzne na trzyszybowych oknach. Klimatyzacja: typu split; o mocy chłodniczej 5 kW i grzewczej 5,8 kW; inwerter; klasa energetyczna A+. Sterowanie - pilotem. Lokalizacja - w salonie na parterze.
Tomasz - Czytelnik Budujemy Dom, klimatyzator użytkuje od 2016 r.
Tomasz - Czytelnik Budujemy Dom, klimatyzator użytkuje od 2016 r.
Magda i Krzysiek - Członkowie Klubu Budujących Dom, klimatyzację użytkują od 2021 r. Dom: powierzchnia 159,20 m2; drewniany, parterowy z użytkowym poddaszem i garażem; ściany w dwukondygnacyjnej części z bala świerkowego (25 cm) z ociepleniem pianą PUR (od wewnątrz, 15 cm), w jednokondygnacyjnej - konstrukcja szkieletu drewnianego (wewnątrz warstwa ocieplenia z piany PUR, 15 cm), na zewnątrz izolacja ze styropianu (10 cm). Wentylacja mechaniczna z rekuperacją, w oknach zasłony. Lokalizacja - na częściowo zadrzewionej działce. Klimatyzacja: jednostka zewnętrzna typu split z jednostką wewnętrzną; moc chłodnicza 2,6-7,0 kW, moc grzewcza 2,9-7,3 kW. Funkcje to auto, chłodzenie, grzanie, wentylacja; technologia DC inwerter; filtr siatkowy o zwiększonej gęstości HD; ekologiczny czynnik R32; klasa energetyczna A++/A+. Sterowanie - pilot bezprzewodowy. Lokalizacja - na parterze.
Magda i Krzysiek - Członkowie Klubu Budujących Dom, klimatyzację użytkują od 2021 r.
Magda i Krzysiek - Członkowie Klubu Budujących Dom, klimatyzację użytkują od 2021 r.
Elewacje
Elewacje Elewacja jest wizytówką domu i nadaje mu charakter. Ale równie ważna jest jej funkcja ochronna. Stanowi osłonę ścian przed deszczem, śniegiem, wiatrem i promieniowaniem słonecznym. Wybierając materiał elewacyjny należy więc zwrócić uwagę nie tylko na jego estetykę, ale też trwałość i odporność na niekorzystne warunki atmosferyczne.
Elewacje
Elewacje
Anna i Marek - Czytelnicy Budujemy Dom, elewację układali w 2021 r. Dom: murowany, parterowy z garażem, powierzchnia 180 m2. Ściany: dwuwarstwowe z poryzowanych pustaków ceramicznych o grubości 25 cm i wełny mineralnej o grubości 25 cm. Elewacja: tynk - silikonowy w kolorze białym (ciepły odcień), faktura drobny baranek 1,5 mm; na froncie pojedyncze boniowanie. Okładzina: z palonego drewna świerkowego; przygotowana metodą Shou Sugi Ban; łączona na pióro-wpust i wkręty do drewna. Orynnowanie: z PVC (w kolorze antracyt). Podmurówka: marmolit (antracyt). Parapety: stalowe (antracyt).
Anna i Marek - Czytelnicy Budujemy Dom, elewację układali w 2021 r.
Anna i Marek - Czytelnicy Budujemy Dom, elewację układali w 2021 r.
Ania i Tomek - Członkowie Klubu Budujących Dom, elewację układali w 2020 r. Dom: murowany, parterowy z użytkowym poddaszem i garażem, powierzchnia 257 m2. Ściany: dwuwarstwowe, z poryzowanych pustaków ceramicznych o grubości 25 cm i grafitowego styropianu o grubości 20 cm. Elewacja: tynk - cienkowarstwowy, silikatowy, w kolorze złamanej bieli, faktura najdrobniejszy baranek. Okładzina: z betonu, imitująca cegłę, zabarwiona w masie na kolor złamana biel. Orynnowanie: z PVC. Parapety: z blachy.
Ania i Tomek - Członkowie Klubu Budujących Dom, elewację układali w 2020 r.
Ania i Tomek - Członkowie Klubu Budujących Dom, elewację układali w 2020 r.
Ania i Paweł - Członkowie Klubu Budujących Dom, elewację układali w 2019 r. Dom: murowany, parterowy z użytkowym poddaszem i garażem; powierzchnia 225,8 m2. Ściany zewnętrzne: dwuwarstwowe, z bloczków silikatowych o grubości 24 cm i grafitowego styropianu o grubości 20 cm. Elewacje: tynk - silikonowy w kolorze białym i grafitowym. Okładzina: ze szczotkowanego modrzewia syberyjskiego, pomalowana bezbarwnym impregnatem i lazurą. Orynnowanie: stalowe. Parapety: stalowe. Podmurówka: z marmolitu.
Ania i Paweł - Członkowie Klubu Budujących Dom, elewację układali w 2019 r.
Ania i Paweł - Członkowie Klubu Budujących Dom, elewację układali w 2019 r.
Elewacja odporna na wilgoć i zabrudzenia z gwarancją na nieporastanie? Z weberpas silicon AquaBalance to możliwe! Jednym z kluczowych czynników wpływających na trwałość i estetykę wykonanej fasady jest jej odporność na działanie wody. Długotrwały kontakt z wilgocią może skutkować powstawaniem nieestetycznych plam, a nawet pleśni, glonów czy grzybów. Jednym ze sposobów na zapewnienie elewacji wieloletniej ochrony przed niekorzystnym wpływem czynników atmosferycznych jest użycie tynku weberpas silicon AquaBalance, który ma innowacyjną strukturę powłoki ułatwiającą odparowywanie z niej wody i zabrudzeń.
Elewacja odporna na wilgoć i zabrudzenia z gwarancją na nieporastanie? Z weberpas silicon AquaBalance to możliwe!
Elewacja odporna na wilgoć i zabrudzenia z gwarancją na nieporastanie? Z weberpas silicon AquaBalance to możliwe!
Nawierzchnie
Nawierzchnie Materiał, z którego wykonane zostaną trakty piesze w ogrodzie i podjazd do garażu powinien być trwały, solidny i wygodny w użytkowaniu. Ważna jest też jego estetyka - warto zadbać o to, by dobrze komponował się ze stylem domu i elementami małej architektury w ogrodzie.
Nawierzchnie
Nawierzchnie
Leszek - Czytelnik Budujemy Dom, kostkę betonową ułożył we wrześniu 2017 r. Działka: grunt gliniasty, z wysoko zawieszonymi wodami; powierzchnia 3800 m2. Podjazd do garażu: o powierzchni 100 m2; wykończony dwuwarstwową kostką z betonu, o grubości 6 cm, w trzech rozmiarach, kolor - beżowy melanż i bordowy, faktura imitująca wapień muszlowy; obrzeża - z gotowych krawężników o wymiarach 100 x 24 x 5 cm.
Leszek - Czytelnik Budujemy Dom, kostkę betonową ułożył we wrześniu 2017 r.
Leszek - Czytelnik Budujemy Dom, kostkę betonową ułożył we wrześniu 2017 r.
Marcel - Czytelnik Budujemy Dom, podjazd układał w 1997 i 2023 r. Działka: o powierzchni 2800 m2; grunt ilasty. Podjazd do garażu: o powierzchni 210 m2, wykończony grysem granitowym o frakcji 8/16 mm; obrzeża - gotowe betonowe krawężniki, podkłady kolejowe.
Marcel - Czytelnik Budujemy Dom, podjazd układał w 1997 i 2023 r.
Marcel - Czytelnik Budujemy Dom, podjazd układał w 1997 i 2023 r.
Kasia i Darek - Członkowie Klubu Budujących Dom, podjazd układali w 2020 r. Działka: powierzchnia 1000 m2, grunt gliniasty, słabo przepuszczalny. Podjazd do garażu: około 35 m2; nawierzchnia - z bezfugowej kostki z betonu, o grubości 6 cm, elementy w czterech rozmiarach, w odcieniach szarości, beżu, cegły (melanż); obrzeża - z gotowych elementów z betonu o długości 1 m.
Kasia i Darek - Członkowie Klubu Budujących Dom, podjazd układali w 2020 r.
Kasia i Darek - Członkowie Klubu Budujących Dom, podjazd układali w 2020 r.
Rafał - Członek Klubu Budujących Dom, podjazd układał w 2020 r. Działka: o powierzchni 1260 m2, grunt ilasty, okresowo podmokły. Podjazd do garażu: o powierzchni około 80 m2; wykończenie - bezfugowa dwuwarstwowa kostka betonowa, o grubości 6 cm, w trzech rozmiarach, z gładką powierzchnią, w kolorze białym i grafitowym; zaimpregnowana fabrycznie i zaraz po ułożeniu; obrzeże - z gotowych krawężników betonowych.
Rafał - Członek Klubu Budujących Dom, podjazd układał w 2020 r.
Rafał - Członek Klubu Budujących Dom, podjazd układał w 2020 r.
Estetyczne i trwałe rozwiązania dla twojego ogrodu - mała architektura o wielkim znaczeniu. donice z palisad betonowych FORBET Piękny ogród to marzenie wielu z nas, a donice z palisady betonowej mogą być kluczem do jego realizacji. To harmonijne i trwałe rozwiązanie, które sprawdzi się zarówno w przestrzeniach prywatnych, jak i publicznych.
Estetyczne i trwałe rozwiązania dla twojego ogrodu - mała architektura o wielkim znaczeniu. donice z palisad betonowych FORBET
Estetyczne i trwałe rozwiązania dla twojego ogrodu - mała architektura o wielkim znaczeniu. donice z palisad betonowych FORBET
Ogrodzenia i bramy wjazdowe
Ogrodzenia i bramy wjazdowe Rodzaj ogrodzenia powinien być dobrany w zależności od tego, jaki cel chcemy osiągnąć. Czy ma to być lekka siatka lub drewniany płot, który będzie tylko wyznaczał granice działki? A może lepszy będzie solidny mur, który będzie chronił przed hałasem? W każdym przypadku barierę warto dopasować do stylu domu i jego otoczenia.
Ogrodzenia i bramy wjazdowe
Ogrodzenia i bramy wjazdowe
Irena - Czytelniczka Budujemy Dom, napęd do bramy wjazdowej użytkuje od 2020 r. Brama wjazdowa: dwuskrzydłowa, o szerokości 5 m. Skrzydła - z piaskowanej stali, pomalowane metodą proszkową. Słupki - stalowe o średnicy 0,10 m. Fundament - o głębokości 1,20 m, liniowy, zbrojony. Napęd: 2 siłowniki proste, moc 400 W. Wyposażenie - lampa ostrzegawcza, fotokomórki. Sterowanie - 8 jednokanałowych pilotów.
Irena - Czytelniczka Budujemy Dom, napęd do bramy wjazdowej użytkuje od 2020 r.
Irena - Czytelniczka Budujemy Dom, napęd do bramy wjazdowej użytkuje od 2020 r.
Kasia i Darek - Członkowie Klubu Budujących Dom, napęd do bramy wjazdowej użytkują od 2020 r. Brama wjazdowa: przesuwna, jednoskrzydłowa, o szerokości 5 m. Skrzydło - wersja samonośna, wykonana z profili stalowych ocynkowanych zamkniętych. Słupki - stalowe, ocynkowane, o profilu zamkniętym, 10 × 10 cm. Fundament - o głębokości 1,20 m, liniowy, zbrojony. Napęd: przeznaczony do skrzydeł przesuwnych o wadze do 400 kg i szerokości do 6 m; moc 600 W; technologia RTS; temperatura pracy od -20 do +60°C; maksymalna ilość cykli na dobę 20; łagodny start i stop; poziom ochrony IP 44; kompatybilny z systemem inteligentnej automatyki domowej TaHoma. Sterowanie - 3 dwukanałowe piloty. Akcesoria - lampa ostrzegawcza, fotokomórki.
Kasia i Darek - Członkowie Klubu Budujących Dom, napęd do bramy wjazdowej użytkują od 2020 r.
Kasia i Darek - Członkowie Klubu Budujących Dom, napęd do bramy wjazdowej użytkują od 2020 r.
Aneta i Marek - Członkowie Klubu Budujących Dom, napęd do bramy wjazdowej użytkują od 2005 r. Brama wjazdowa: dwuskrzydłowa, o szerokości 2,50 m. Skrzydła - wykonane na zamówienie ze stali polakierowanej farbą na kolor czarny. Słupki - murowane z cegły klinkierowej, zbrojone prętami stalowymi. Fundament - o głębokości 1 m, liniowy, zbrojony. Napęd: o mocy 300 W, w podziemnej skrzynce. Sterowanie - 2 dwukanałowe piloty. Wyposażenie - lampa ostrzegawcza, fotokomórki.
Aneta i Marek - Członkowie Klubu Budujących Dom, napęd do bramy wjazdowej użytkują od 2005 r.
Aneta i Marek - Członkowie Klubu Budujących Dom, napęd do bramy wjazdowej użytkują od 2005 r.
Ela iWładek - Czytelnicy Budujemy Dom, napęd do bramy wjazdowej użytkują od 2022 r. Brama wjazdowa: dwuskrzydłowa, przesuwna o szerokości 4 m. Skrzydło - ze stali pomalowanej metodą proszkową. Słupki - ze stali. Fundament - o głębokości 1,20 m, liniowy, zbrojony. Napęd: z siłownikami prostymi, teleskopowymi, przeznaczonymi do skrzydeł o szerokości do 3 m i ciężarze do 300 kg; moc 340 W; mocny korpus (ciśnieniowy), odlew aluminiowy, lakier epoksydowy, toczysko ze stali nierdzewnej; temperatura pracy od -20 do +50°C; intensywność pracy 24 cykle/h; stopień ochrony IP55. Sterowanie - 4 dwukanałowe piloty, otwierające bramę wjazdową i garażową. Akcesoria - fotokomórki, lampa ostrzegawcza. Gwarancja - 36 miesięcy.
Ela iWładek - Czytelnicy Budujemy Dom, napęd do bramy wjazdowej użytkują od 2022 r.
Ela iWładek - Czytelnicy Budujemy Dom, napęd do bramy wjazdowej użytkują od 2022 r.
ABC Budowania 2024
ABC Budowania 2024
Spis treści
Top produkty
Strop S-PANEL 60 MIRAI X - model premium w gamie klimatyzatorów ROTENSO MAXIMA COMPACT - komfort w wersji premium AIRMAX 3. Generacji - do nowych i modernizowanych budynków VITTO BLACK VERDELINE - kolekcja baterii oszczędzających wodę TREVI BLACK - zestaw natryskowy z baterią termostatyczną Oczyszczalnia EKO-BIO 2500 Oczyszczalnia EKO-BIO 1500 NOVATOR SOLO - płyty brukowe na podjazd Ogrodzenia REZYDENCJA SOLO - nowość! Drzwi tarasowe WIŚNIOWSKI HST - zaawansowane technicznie, bez progu Drzwi tarasowe WIŚNIOWSKI PVC PRIMO - nowość 2024. Nowoczesne rozwiązania za rozsądną cenę Siłowniki BOB BULL624SW BULL6OM Wodomierz antymagnetyczny DIAMOND Baterie czasowe DIAMOND Internetowy regulator temperatury ENGO ONE Głowica grzejnikowa ETRV + internetowy regulator temperatury E25 Tynk dekoracyjny weber.pas stone Tynk silikonowy weberpas silicon AquaBalance BP30S ECO PLUS COK - BELLA PLAST - listwa okapnikowa PVC z siatką - regulowana - nowość BP14 RF BELLA PLAST - listwa okapnikowa PVC z siatką - zwijana - nowość - rolka Wiązary dachowe Dom Y-Home Gont bitumiczny MASTER COPPO Gonty bitumiczne UNICA MASTER DELTA®-FOXX PLUS DELTA®-MAXX PLUS Pompy ciepła Daikin do renowacji Klimatyzator Daikin Perfera Gniazdo E-Vehicle z serii Hager W.1 Ładowarki USB A+C z serii Simon 55 Separator magnetyczny PHA-064M System antyzamrożeniowy PHA-SAZ/2 BauderECO - gdy biomasa staje się termoizolacją Nowe przewody i maty grzewcze nVent RAYCHEM WINTERGARD Dwustrefowy sterownik nowej generacji nVent RAYCHEM Elexant 650c-Modbus ETHEREA ZKE nanoe™ X Mark 3 Rozdzielacz podłogowy stal nierdzewna 1 Biała gładź szpachlowa Omega Finish N GRUNT Pompa ciepła KONSI Ondo Klimatyzator KONSI Wendu Sterowanie oświetleniem Sterowanie roletami AQUAREA generacji K ALL IN ONE AQUAREA generacji L HYDRO SPLIT ALL IN ONE Listello - tradycja spotyka nowoczesność Betonowe płyty tarasowe FORBET - solidny fundament twojego relaksu Płytki Stara Cegła Włoska Stara Cegła Stopnica Skalna Płyty styropianowe FASADA GRAFIT Płyty styropianowe FASADA FS 15 Ściemniacz Bateria 4-otworowa ARS Filtr PIZA-M Separatory magnetyczne System drenażowy SZAKK Przydomowe oczyszczalnie ścieków Nowy system okienny Schüco Focusing z PVC-U Drzwi przesuwne Schüco AS PD 75.H Seria Sonata Touch Seria Szafir Seria Sonata - biały mat Seria Sonata - szklane ramki Rekuperator Breva 200 idealny do domów o powierzchni 100 m2 Tecno Prime stworzony dla czystości twojego domu FLAMINGO IQ - stalowa rynna kwadratowa z ukrytym mocowaniem Blachodachówka modułowa GARDA - w pełni płaska Zawór kombinowany Tenant Valve Advance Niezawodne zawory redukcyjne RELIANCE od RWC - bezpiecznie kontrolują ciśnienie i przepływ wody Wysokowydajne zawory antylegionellowe Tabletki solne AQUA PRO Dachówka ceramiczna RUBIN 9V Dachówka betonowa TEVIVA CISAR KAFEL PASMINI z siedziskiem YUMA FIRMY KAUFMANN-KERAMIK Seria przyjaznych dla klimatu kominków BKH Drzwi zewnętrzne stalowe PORTA THERMO Drzwi ukryte PORTA HIDE Klimakonwektor VIDO S2 do chłodzenia i ogrzewania Nowy grzejnik niskotemperaturowy ULOW-E BLOCZEK AKU K2 - świetna izolacyjność akustyczna już przy 18 cm grubości Okucie ECO SLIDE CO Drzwi tarasowe z progiem ECO PASS 0 mm Domy z bali drewnianych Wymiennik do kotłów wiszących WWG Sygnalizatory alert: automatyczna kontrola ścieków, ostrzegają przed przepełnieniem zbiorników na ścieki i deszczówkę SOLBET C2-GEL - klej żelowy do płytek C2 TE 7.7 o podwyższonych parametrach oraz SOLBET C2-FLEX - klej do płytekwysokoelastyczny C2 TE S1 7.9 SOLBET BETON B25 i SOLBET BETON B30 SYSTEM KAN-therm ultraLINE SZAFKI KAN-therm SLIM I SLIM+ Bramy segmentowe z powierzchnią DURAGRAIN Bramy fasadowe Zintegrowany system fotowoltaiczny VARIO dla dachówek CREATON Dachówka KIOTO. Jedyna taka cementowa LED BLOCK ROMA MEGA Napęd solarny STARCUS do rolet zewnętrznych Brama VENTE K2 RFS 60 z systemem ciepłego montażu Napęd do rolet RS100 Solar io Wideodomofon V500 PRO io CONNECT Okno dachowe PRESELECT z linii GREENVIEW FPP-X P50 MAX Markizy pionowe ARIA CONNECT i ARIA ADURO ARIA VITALE Uniwersalne puszki i rozdzielacze z EPP Nowe rekuperatory FlatAIR ZIP SCREEN - nowoczesne systemy osłon przeciwsłonecznych Nowoczesne zadaszenie garażowe CARPORT ECO
Kredyt i finansowanie inwestycji
Kredyt i finansowanie inwestycji
Wybór działki
Domy prefabrykowane - nowy wymiar komfortu i oszczędności Wybór działki
Projekt i wykonawca
Projekt i wykonawca
Roboty ziemne i fundamenty
Roboty ziemne i fundamenty
Ściany
Maria i Artur - Członkowie Klubu Budujących Dom, ściany stawiali w 2019 r. Magda i Rafał - Czytelnicy Budujemy Dom, ściany stawiali w 2020 r. Artur - Członek Klubu Budujących Dom, ściany stawiał w 2010 r. Grażyna i Roman - Członkowie Klubu Budujących Dom, ściany stawiali w 2016 i 2017 r. Ściany
Stropy
Stropy
Konstrukcja dachu
Konstrukcja dachu
Pokrycia dachowe i rynny
Pokrycia dachowe i rynny
Okna, drzwi i rolety
Nowa era wnętrz. Rewolucyjne drzwi Hörmann Nie tylko design - drzwi zewnętrzne marki Hörmann Zrównoważone okna Schüco z surowców odnawialnych i wtórnych Okna, drzwi i rolety
Bramy garażowe
Bramy garażowe
Kotły
Engo Controls: innowacyjne rozwiązania z pasji i doświadczenia Bosman LED - zaawansowany dogrzewacz do instalacji c.o. i c.w.u. Kotły i ogrzewanie
Ciepła woda użytkowa
Wymienniki ciepła do urządzeń korzystających z OZE Ciepła woda użytkowa
Grzejniki i ogrzewanie podłogowe
Energooszczędne ogrzewanie nowego domu z pompą ciepła RWC - innowacyjne i kompletne rozwiązanie hydrauliczne Bożena i Leszek - Czytelnicy Budujemy Dom, grzejniki użytkują od 1998 r. Bogusia - Członkini Klubu Budujących Dom, grzejniki użytkuje od 2016 r. Iwona i Zygmunt - Członkowie Klubu Budujących Dom, promienniki podczerwieni użytkują od 2016 r. Witek - Czytelnik Budujemy Dom, nowe grzejniki użytkuje od 2019 r. Grzejniki i ogrzewanie podłogowe
Pompy ciepła
Pompy ciepła
Panele fotowoltaiczne
Ewa i Grzegorz - Czytelnicy Budujemy Dom, kolektory rurowe próżniowe użytkują od 2011 r., panele PV od 2021 r. Monika i Łukasz - Członkowie Klubu Budujemy Dom, płaskie kolektory użytkują od 2012 r., panele PV od 2019 r. Panele fotowoltaiczne
Kominy i kominki
Kominy i kominki
Woda w domu
Rozdzielacze FERRO Tabletki solne AQUA PRO firmy QEMETICA Woda w domu
Kanalizacja
Czym kierować się przy wyborze przydomowej oczyszczalni ścieków? jakie są rodzaje przydomowych oczyszczalni ścieków i które z nich będą się opłacać? Magda - Czytelniczka Budujemy Dom, drenażową oczyszczalnię użytkuje od 2010 r. Ania i Bartek - Członkowie Klubu Budujących Dom, biologiczną oczyszczalnię użytkują od 2020 r. Lidka - Członkini Klubu Budujących Dom, hydroponiczną oczyszczalnię użytkuje od 2013 r. Marek - Czytelnik Budujemy Dom, drenażową oczyszczalnię ścieków użytkuje od 2021 r. Kanalizacja
Wentylacja
Rekuperacja w małych domach i mieszkaniach To ja, REVERSUS, daję 100% świeżego powietrza w twoim domu Roman - Członek Klubu Budujących Dom, wentylację z odzyskiem ciepła użytkuje od 2008 r. Marek - Członek Klubu Budujących Dom, wentylację z odzyskiem ciepła użytkuje od 2021 r. Roman - Członek Klubu Budujących Dom, wentylację z odzyskiem ciepła użytkuje od 2018 r. Filip - Członek Klubu Budujących Dom, wentylację z odzyskiem ciepła użytkuje od 2020 r. Sławek - Członek Klubu Budujących Dom, wentylację z odzyskiem ciepła użytkuje od 2018 r. Artur - Członek Klubu Budujących Dom, wentylację z rekuperatorem użytkuje od 2022 r. Wentylacja
Klimatyzacja
Magda i Krzysiek - Członkowie Klubu Budujących Dom, klimatyzację użytkują od 2021 r. Tomasz - Czytelnik Budujemy Dom, klimatyzator użytkuje od 2016 r. Aneta - Członkini Klubu Budujących Dom, klimatyzację użytkuje od 2020 r. Klimatyzacja
Centralne odkurzanie
Centralne odkurzanie
Instalacja elektryczna, osprzęt i oświetlenie
Instalacja elektryczna, osprzęt i oświetlenie
Dom bezpieczny i inteligentny
Od czego zacząć budowanie ekosystemu inteligentnego domu? Dom bezpieczny i inteligentny
Elewacje
Elewacja odporna na wilgoć i zabrudzenia z gwarancją na nieporastanie? Z weberpas silicon AquaBalance to możliwe! Ania i Paweł - Członkowie Klubu Budujących Dom, elewację układali w 2019 r. Ania i Tomek - Członkowie Klubu Budujących Dom, elewację układali w 2020 r. Anna i Marek - Czytelnicy Budujemy Dom, elewację układali w 2021 r. Elewacje
Ściany wewnętrzne i wykańczanie wnętrz
Ściany wewnętrzne i wykańczanie wnętrz
Posadzki
Posadzki
Schody
Schody
Tarasy
Poznaj płyty hybrydowe Bruk-Bet GeoCeramica! genialne połączenie dwóch światów - ceramiki gresowej i betonu Tarasy
Nawierzchnie
Estetyczne i trwałe rozwiązania dla twojego ogrodu - mała architektura o wielkim znaczeniu. donice z palisad betonowych FORBET Rafał - Członek Klubu Budujących Dom, podjazd układał w 2020 r. Kasia i Darek - Członkowie Klubu Budujących Dom, podjazd układali w 2020 r. Marcel - Czytelnik Budujemy Dom, podjazd układał w 1997 i 2023 r. Leszek - Czytelnik Budujemy Dom, kostkę betonową ułożył we wrześniu 2017 r. Nawierzchnie
Ogrodzenia i bramy wjazdowe
Ela iWładek - Czytelnicy Budujemy Dom, napęd do bramy wjazdowej użytkują od 2022 r. Aneta i Marek - Członkowie Klubu Budujących Dom, napęd do bramy wjazdowej użytkują od 2005 r. Kasia i Darek - Członkowie Klubu Budujących Dom, napęd do bramy wjazdowej użytkują od 2020 r. Irena - Czytelniczka Budujemy Dom, napęd do bramy wjazdowej użytkuje od 2020 r. Ogrodzenia i bramy wjazdowe