Aneta i Marek - Członkowie Klubu Budujących Dom, napęd do bramy wjazdowej użytkują od 2005 r.
ABC Budowania 2024
4-5 minut
Brama wjazdowa: dwuskrzydłowa, o szerokości 2,50 m. Skrzydła - wykonane na zamówienie ze stali polakierowanej farbą na kolor czarny. Słupki - murowane z cegły klinkierowej, zbrojone prętami stalowymi. Fundament - o głębokości 1 m, liniowy, zbrojony.
Napęd: o mocy 300 W, w podziemnej skrzynce. Sterowanie - 2 dwukanałowe piloty. Wyposażenie - lampa ostrzegawcza, fotokomórki.
Decyzja: Aneta - denerwowało mnie zamykanie bramy na skobel, wychodzenie z samochodu przy obsłudze. Poprosiłam męża o zorganizowanie automatycznego otwierania, z tym że nie chciałam zakładać dwóch siłowników na krótkich ażurowych skrzydłach, bo takie techniczne elementy po prostu je oszpecają. Zlecił usługę specjalistom montującym napędy od renomowanego producenta (zawsze stawiamy na wysoką jakość wyrobów i wykonania), zaznaczając, że ma być wygodnie, jeżeli to niezbędne, to w wersji „na bogato”. Wskazali model o odpowiedniej mocy, którego części składowe zagłębia się w gruncie. Przy słupkach widoczne są tylko pokrywy dwóch skrzynek, elementy przytwierdzone od spodu dolnej krawędzi skrzydeł, fotokomórki itp. Takie rozwiązanie uznaliśmy za dobre również z tego powodu, że złodzieje nie mogli zdemontować aparatów (w tamtym okresie była to plaga, doświadczyli tego sąsiedzi).
Rady i przestrogi:
- Marek: Oprócz wygody, dodanie napędu było jeszcze korzystne z innego powodu - wtedy powszechn...
Aby przeczytać cały artykuł,
kup dostęp do Budujemy Dom online
kup dostęp do Budujemy Dom online
Uzyskasz dostęp do całego archiwum magazynu Budujemy Dom,
wydań specjalnych oraz miesięcznika Czas na Wnętrze