Ela iWładek - Czytelnicy Budujemy Dom, napęd do bramy wjazdowej użytkują od 2022 r.
ABC Budowania 2024
4-5 minut
Brama wjazdowa: dwuskrzydłowa, przesuwna o szerokości 4 m. Skrzydło - ze stali pomalowanej metodą proszkową. Słupki - ze stali. Fundament - o głębokości 1,20 m, liniowy, zbrojony.
Napęd: z siłownikami prostymi, teleskopowymi, przeznaczonymi do skrzydeł o szerokości do 3 m i ciężarze do 300 kg; moc 340 W; mocny korpus (ciśnieniowy), odlew aluminiowy, lakier epoksydowy, toczysko ze stali nierdzewnej; temperatura pracy od -20 do +50°C; intensywność pracy 24 cykle/h; stopień ochrony IP55. Sterowanie - 4 dwukanałowe piloty, otwierające bramę wjazdową i garażową. Akcesoria - fotokomórki, lampa ostrzegawcza. Gwarancja - 36 miesięcy.
Decyzja: poprzednią bramę założyłem blisko 40 lat temu, zestarzała się pod względem technicznym, estetycznym. W ubiegłym roku zdemontowałem elementy głównego wjazdu i zleciłem zamontowanie nowych. Nie zmieniłem wymiarów bramy, zastosowałem ponownie skrzydła o szerokości 2 m, natomiast wykorzystałem nowoczesne zawiasy, na których „chodzą” lekko. Kilka miesięcy później zamówiłem montaż napędu. To najkorzystniejsza zmiana! Wcześniej rozmawiałem z kilkoma instalatorami o jakości automatów, które proponowali. Odrzuciłem tanie wyroby i usługi. W napędzie od markowego producenta spodobała mi się solidna konstrukcja z trwałych materiałów, nowoczesny wygląd. Wziąłem pod uwagę dobre opinie użytkowników. Zatrudniłem doświadczonego instalatora z okolicy (żeby dojazd był bliski), który bezzwłocznie podejmuje się montażu, serwisowania, napraw. To on dobrał parametry napędu. Zrobił to fachowo.
Rady i przestrogi:
- Zamówienie zostało zrealizowane w ciągu tygodnia. Montaż trwał 4 godziny. Chociaż pro...
Aby przeczytać cały artykuł,
kup dostęp do Budujemy Dom online
kup dostęp do Budujemy Dom online
Uzyskasz dostęp do całego archiwum magazynu Budujemy Dom,
wydań specjalnych oraz miesięcznika Czas na Wnętrze