Irena - Czytelniczka Budujemy Dom, napęd do bramy wjazdowej użytkuje od 2020 r.
ABC Budowania 2024
4-5 minut
Brama wjazdowa: dwuskrzydłowa, o szerokości 5 m. Skrzydła - z piaskowanej stali, pomalowane metodą proszkową. Słupki - stalowe o średnicy 0,10 m. Fundament - o głębokości 1,20 m, liniowy, zbrojony.
Napęd: 2 siłowniki proste, moc 400 W. Wyposażenie - lampa ostrzegawcza, fotokomórki. Sterowanie - 8 jednokanałowych pilotów.
Decyzja: Dopóki miałam zdrowy kręgosłup, nie nalegałam na wymianę starej bramy i wyposażenie jej w elektryczny napęd, bo trzeba się przecież ruszać, chodzić, ćwiczyć. Sytuacja się zmieniła, kiedy na jesień ubiegłego roku wyznaczono mi termin operacji ortopedycznej. Stwierdziliśmy z mężem, że nadszedł czas na przygotowanie nowego, bardziej wygodnego dla seniorów, wjazdu na posesję. Zdecydowaliśmy się na kompleksową usługę, po obejrzeniu wyrobów u poleconego wytwórcy bram i montera napędów w jednej osobie. Polecił nam automat sterujący od włoskiego producenta. Podwykonawcy i on sam zrealizowali wszystko szybko, starannie, w umówionym terminie, za niewygórowaną cenę. Od tego momentu nasz komfort życia bardzo się poprawił.
Rady i przestrogi:
- Najpierw odbył się demontaż starych elementów, roboty ziemne przy nowym fundamencie i układaniu, między domem i wjazdem, przewodów elektrycznych. Kiedy żelbeton wysechł, słupki się ustabilizowały, wykonawca w ciągu jednego dnia założył bramę, furtk...
Aby przeczytać cały artykuł,
kup dostęp do Budujemy Dom online
kup dostęp do Budujemy Dom online
Uzyskasz dostęp do całego archiwum magazynu Budujemy Dom,
wydań specjalnych oraz miesięcznika Czas na Wnętrze